Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
tuska moja nie wyciąga rączek chociaż czasem mi się wydaje, że to robi ale to chyba przypadek. co do mostków to robiła i ten mostek miała taki wklęsły jak leżala na pleckach, brzuszek wygladał jak wzdęty balonik i jak leżała na brzuszku to pod karkiem robiła jej się taka fałdka skóry, której nie powinno być a która była właśnie od tego, że ją ciągło do tyłu. tymi ćwiczeniami to naprostowaliśmy.

i moja Mała też się zaczęła w nocy wybudzać częściej ale to chyba wina upałów bo jak tu spać jak jest 27 stopni w mieszkaniu :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Tuska mojej Zosi juz daje 150ml i czasem nie wypije wszystkiego a czasem tak, zjada co 3h. Wazy 6kg na waze łazienkowej, jest dość ruchliwa i nie wydaje mi sie ze gruba.
A mi sie wydaje ze Zosia świadomie uderza w zabawki i je chwyta 😮 Dobrze juz jej sie przekręca prze lewy bok na brzuch. W nocy czasem widze ze śpi raz na jednym raz na drugim boku. Ale jak opada na plecy na śpiocha to się wybudza 🤢 I ogólnie lubi być na brzuchu, denerwuje sie jak nie może sie na niego przekręcić, bo tak jej dobrze obserwować brata jak jezdzi obok niej autkami. W ogóle na jego widok ma szeroki uśmiech.
Jutro ma byc rehabilitantka i cekawa jestem co powie, bo widze ze kazde dziecko na forum ma styczność z tego typu lekarzami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania ja sama nie wiem co to jest. Biedak tak sie meczy a tu za bardzo nie chcą nic dawać. Powiedziała ze jak kolor skory mu sie zmieni albo objawy sie bardziej nasila to wtedy jeszcze raz przyjść. A na razie daje mu Nurofen pół dawki bo daje co 4h nie co 8.
Dziewczyny zdrowka dla waszych brzdacow i zeby te asymetrię i inne gady dały Wam spokój 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sloneczko u mnie zalecają paracetamol, jest mniej "inwazyjny", a jak temp nie spada do na zmiane ibuprofen po 4h. W ogóle jest zasada ze przy trudno zbijającej sie gorączce leki przeciw gorączkowe dawać zamiennie, bo to znaczy ze poprzedni nie pomaga. Oby to sie okazała jakaś wirusówka która szybko minie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Słoneczko biedny Filipek 😞 moze faktycznie to ta trzydniówka, wtedy tak wysoko gorączkują dzieci. plus te ząbki i się pewnie złożyło... oby nic poważnego. trzymaj się dzielnie bo pewnie serce się kroi jak takie Maleństwo gorączkuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Mala wszystkich obserwuje i widac,ze voraz bardziej "kumata"..z tym,ze ruchowo chyba cos nie tak..no chyba,ze potrzebuje wiecej czasu 😉 z tym,ze ja przewrazliwiona przez Alana.
Moja nie lubi lezec na brzuszku..w przeciwienstwie do brata..no i w ogole nie lubi lezec :/

Sloneczko no przy 3dniowce jest wysoka temp.i ciezko ja zbic..no a na 3dzien wysypka..oby to tylko to,a nie cos gorszego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Słoneczko zrob tak jak mowia dziewczyny dawaj na zmiane co cztery godziny raz paracetamol a raz nurofen.

Sylwek wyciaga raczki do zabawek i stara sie je chwytac, czasem mu sie udaje to od razu chce to wsadzic do buzi. a najbardziej to podobaja mu sie moje włosy 🙂
no i bylismy dzis na usg nerek (bo po porodzie miedniczka byla powiekszona) i niestety powiekszyla sie bardzie z 3mm do 8mm no i kielichy sie powikszyly. mamy miec kontrole usg za 4-6tyg jak znow bedzie wieksza to dostaniemy skierowanie do szpitala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurcze to moja ruchowo też średnio, a tu u Was już takie postępy.... 🤢 co prawda w wozku ma zawieszoną zabawkę to się nią bawi i szturcha ale tak to nie bardzo....nie wspomnę o przekręcaniu się....a Wy tak same z siebie do neurologów chodzicie? czy z zalecenia pediatry....

Leniuch mojej koleżanki synek ma coś z tymi miedniczkami w nerkach, i na usg w ciąży było już to widoczne, nawet miała ciążę o 3 tyg wcześniej rozwiązaną, a jak miał 3 miesiące to robili mu operację. Obyście nie mieli tego samego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja do rehabilitantki się wybralam przez ułożenie miednicowego w ciąży. I jak leży na brzuszku to nie podoba mi się jej wgłębienie nad posladkami. A po za tym byłam u niej ze starszym i o wiele lepiej sięrzwijałrrzwijał po wizycie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak Sylwek byl w brzuszku to bylo ok ale z racji tego ze z Olkiem byly p roblemy po porodzie to olowiedzialam wzzystko lekarzom i zrobili mu wszystkie badania. I wyszlo w usg ze powiekszona miedniczka. Potem pediatra dala skierowanie na kontrolne usg i wyszlo ze sie powiekszyla.
Do neurologa skierowanie dal mi pediatra bo widzial ta asymetrie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka
słoneczko trzymam kciuki za małego, daj znać co tam
leniuch kurcze wam to sie trafia co chwile coś

moja mała chwyta zabawki i wkłada do buzi, w ogole lubi chwytać ale fizjoterapeuta mówił, żenby tego nie stymulować żeby głaskać rączkę tak żeby sie otwierała.

Jak kładę się koło Yasmin i wyciągam pierś to ona zaczęła się własnie przewracać na odpowiedni boczek żeby cycusia chwycic 🙂

Ja małam troche kładę na macie i przez jakiś czas bawi się sama, czasami samadzam w foteliku z wałeczkami po ramiona nózki i obok głowki i gadam albo ona obserwuje co się dzieje, czsami leżymy sobie na łózku i gadamy a czasami nosic trzeba...Ale teraz znacznie więcej śpi niż wcześniej.. moze przez upały..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej:* sloneczko zdrowka dla brzdaca. Moja tez jeszcze nie lapie zabawek i nie wyciaga raczek ale jakos.sie nie przejmuje kazde w swoim czasie. Jak.na brzuszku.lezy to zdarza jej sie palca wyciagnax w kierunku zabawki. Takze poczekamy zobaczymy. Co do przekrecania to juz jest w polowie drogi 🙂 rwka jej przeszkadza zeby sie przewrocic 🙂

Ale mam.inny problem Nadia wczoraj kupe zrobila i znowu taka zielono-brazowa troche cuchnialo nie wiem.czy sie martwic bo to sa zlogi z calego tygodnia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja właśnie też moją cycuchem zmuszam żeby się sama do mnie przekręciła, ale na razie tylko se głowe w daną stronę przekręca 😜
a mojej z kataru zrobił się mokry kaszel ehh oby jej to niżej nie zeszło bo się boję o płucka
Slonko a jak Twój mały? Maja miała 3-dniówke która trwala 5 dni 😉 i dopiero potem coś jej wyszło na brzuszku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny dzis przeżyłam najgorszy dzien w moim zyciu 😞
Filip dostał temperature 40.5 wiec jeszcze raz szybko poszłam do lekarza. Lekarka ci go dzis zobaczyła od razu mi powiedziała ze jest bardzo chory. Nerwy mi puściły i sie popłakałam a miałam byc silna dla niego. Wysłała nas do szpitala w drugim mieście ok 40km bo tam jest pediatra. Odrazu przyjęli nas na ostry dyżur. Małemu serduszko biło 220 i wiecej monitorowali go cały czas. Nie mogli sie wkuc w żyłę zeby pobrać krew i założyć wenflon. Zrobili mu prześwietlenie klatki piersiowej zeby sprawdzić płucka. Pobrali płyn z kręgosłupa. Serce mi pekalo jak na to wszystko patrzyłam ;( wstępnie wykluczyli zapalenie opon mózgowych ale dokładnie wyniki bedziemy znac za dwa dni. Badają na wszystko na co tylko mogą zeby mu pomoc. Dostał antybiotyk i temperatura spadła serduszko juz ładnie bije chociaż czasem idzie jeszcze do góry. Jest taki bezbronny na tym łóżku z tym wenflonem w rączce ;( staram sie byc silna ale juz nie daje rady :/
A ząbek tez wychodzi i wszystko sie skumulowalo.
Wiecie ze tutaj w szpitalu jak sie karmi piersią to mama jest żywiona za darmo 😉 ale jedzenie maja do kitu i tak 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pierwsza noc za nami. Temperatura noe wróciła czyli antybiotyk działa. Filipek budził sie dwa razy zjadł troche mleka i spi dalej. Nawet sie do mnie uśmiechnął jak mu pampersa zmienialam. Serduszko ładnie sie uspokoiło powoedzieli ze chyba najgorsze juz za nami. Nie zycze tego przeżycia żadnej mamie ;( tychbuczuc nie da sie opisać tej bezsilności i tylko tulenie takiego malucha gdy inni próbują mu pomoc.
Czekamy na ordynatora i zobaczymy czy maja cos wiecej. Dam znac jak bede cis wiedziec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jejku Sloneczko trzymajcie się tam! Zdrówka! :*

Moja Mała po każdej butli dosc sporo ulewa/zwraca i nie wiem dlaczego..tak gdzies od 3dni..po kazdej badz co druga butla..
Wgl to obkreca sie strasznie w lozeczku..jak wstaje w nocy do niej to zazwyczaj w poprzek lezy 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejo 🙂
Sloneczko ale masz przezycie. Dobrze ze sytuacja opanowana 🙂

My w sobote na szczepienie zobaczymy ile moj klocek wazy i mierzy. Wedlug mojej wagi wazy juz z 6,300 🤪 troche sporo :p
Tuska moj tez czasem ma tak ze ulewa po kazdym jedzeniu - po prostu chlusta z niego i nie koniecznie duzo zje. I tak ma czasem kilka dni i samo przechodzi. Tez sie martwilam ale na szczescie jest ok.
Wciaz ma rzadkie kupki ale chyba mu nic nie jest jak zrobi to zadowolony kupa ma normalny kolor tyle ze rzadka. I moj maly nie chce za bardzo podnosic glowki - sprawia mu to trudnosc nie lubi tego. Krzyczy i walczy ze soba. W sobote zapytam ale nie chce sie doszukiwac u niego problemow. A od niedzieli to tak sobie superowo gada. Az lezka sie kreci w oku jak tak gaduli slodki jest.
Przeczytalam fajna ksiazke ostatnio odsylam link - nazywa sie "jezyk niemowlat" jak dla mnie bardzo fajna.
http://mobini.pl/upload/files/129/545/081/694/728/830_jnth.pdf

Pozdrowionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

Słoneczko ja bym już zeszła na zawał chyba 😞 współczuje i mam nadzieje, że szybko dowiecie się co jest Filipkowi i wrócicie do domu.

ja dziś byłam z dziećmi na zakupach w lidlu i jak wyszłam to zobaczyłam, że ktoś mi cały zderzak zarysował :/ oczywiście świadków zero, sprawcy też, polazłam do ochrony i poprosiłam żeby przejrzeli monitoring i chyba to, że byłam z dziećmi zadziałało na moją korzyść bo się zgodzili i zadzwonią jak będą wiedzieli kto to zrobił... potem pewnie czeka mnie policja itp. ale nie popuszczę bo cały zderzak do malowania.

kupiłam sobie też w lidlu super letnie spodenki ale co z tego, że spodenki letnie jak dupa dalej zimowa :/ porażka, nogi jak dwa słupy.

i dziś wizyta u rehabilitantki... zobaczymy co tam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...