Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Czesc dziewczyny. Podczytuje Was caly czas a nie pisalam.bo nie mam do tego glowy 😞 w pt zmarl mi dziadek a dzis rano sie dowiedzialam ze nie zyje kolejny. Na smierc tego pierwszego bylismy przygotowani bo chorowalna raka ale ten drugi to zaskoczenie calkowite 😞 jutro zegnam jednego a w srode drugiego, zupelnie nie moge sobie z tym poradzic 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey

Kingasz składam kondolencje i trzymaj się tam cieplutko 🙂

U nas bez zmian dalej siedzę u mamy z małą mój tyra jak wół we Wrocławiu od rana do nocy a mi mama pomaga ostatnio nawet się wyspałam bo babcia na karmiła z butelki w nocy a ja przespałam całą nockę nareszcie, ja już kurcze zapomniałam jak to jest.

Pozdrawiam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
ania - w busz nie jadę - mam ubezpieczenie na leczenie, jedynie co to synek siostry Askina zaczął chodzi do szkoły - to może jakieś wirusy przynosić..? jej dzieci prawie nie chorują może to dzięki zdrowemu powietrzu i jedzeniu z mniejszą ilością chemi - my też sie załapiemy 🙂

co ciekawe dzieci tureckie są mega grzeczne - bardzo rzadko widziałam tu jakieś sceny.. może dowiem się w czym tkwi sekret

na razie bardzo podoba mi się w ksiązce Agnieszki Stein że jak sie dziecko złosci to o tym mowić
:złościsz się bo .." dzięki temu uczy się rozpoznawać, nazywać emocje a pitem łatwiej mu się nauczyć je kontrolować...

ale jestem przerażona tym jak mam się spakować na 5 miesięcy... masakra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Dziewczynki 🙂

Kinga moje kondolencje, trzymaj się dzielnie i dużo siły w tych ciężkich chwilach.

ja podobnie jak Ania też na co dzień jestem sama od rana do wieczora i też chyba wolę taki układ niż \"pomoc\" bo kończy się to zazwyczaj tak, że ktoś mi \"pomoże\" ze dwa dni, dzieci rozpieści i wybije z rytmu a potem z tej \"pomocy\" długo wychodzimy :P

Ola co do tej teorii tłumaczenia dziecku to jest dobre, u nas się sprawdza ale ta teoria w codziennym życiu chyba nie jest mozliwa do stosowania w 100 %, przynajmniej u nas bo czasem syn mi tak nerwy naciągnie, że szala się przeważy i nerwy mi puszczą i go ochrzanię.nie często na szczęście bo trenuje cierpliwość ale bywa. no i często też go niestety muszę przekupić jakimiś żelkami czy czymś teraz bo przy Małej potrzebuje czasem szybkiego efektu a to działa najlpiej ☺️ ☺️ mój błąd ale radzę sobie jak mogę :P
i też zazdroszczę tej Turcji ! 🙂

partyzantka wypoczywajcie , we wrocławiu dziś buuuuuurza :P

leniuch a jak sprawa z samochodem? udało się Wam naprawić?
ja w sprawie tego zderzaka przy lidlu złożyłam zawiadomienie na policji, lidl udostepnił monitoring na którym widać tablice sprawcy ale póki co ciiiisza... nie spieszy się nikomu :///

u nas ćwiczeń ciąg dalszy... ale Mała otwiera już rączki jak leży na brzuszku 😁 i chwyta zabawki więc jest super. główka dalej jej czasem przy noszeniu lata jak dzięciołkowi ale wypracujemy i to z czasem.
do tego księżniczka każe nam się nosić na rękach więc ćwiczę biceps od rańca do wieczora :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna właśnie o takie pomocemi chodziło, ktoś wpadnie wybawi i pojedzie a później ja sobie radzie sama.
Ola nie chodzi mi ze Turcja to busz, ale niektóre kraje wymagają szczepień. Gdzieś sluszalam ze do Polski potrzebna jest szczepionka na gruźlicę, ale reki nie dam uciąć bo sienie interespwalam.
Kinga szczerze wspolczuje, ja babcię jak odeszła przezylam bardzo, byla dla mnie jak mama.
Do mnie jutro ma przyjść rehabilitantka to zobacze co powie.
A co do wychowania, ja mojemu staram się tłumaczyć jak np się uderzy, dlaczego boli i co powinien robić zebyto się juz nie powtórzyło. Pisze ze staram się bo przy dwójce dzieci jak jest za,ieszanie tonie mam czasu a czasem i nmerwow na spokojnie. Ale Daze żebym była spokojna i na spokojnie wszystkie stresujące sytuacje przyjmowała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka
Kinga...moje kondolencje:-(domyślam sie co czujesz, na poczatku roku przeżywalam to z babciami. Strasznie mi przykro:-(
Ola ja bym spakowala sie tak jakbym jechala na pare tygodni przewidujac kazda pogode..teraz wszystko mozna kupic wiec to czego Ci braknie poprostu sobie dokupisz:-)
Przez te upaly Zuzka doslownie co godzine chce do cyca...i tak chodze prawie caly dzien z cyckami na wierzchu:-) a wogole tez sie zastanawiam czy nie chodzi bardziej o przytulenie.
Z wychowaniem to uwazam ze te wszystkie rady i porady jak postepowac sa o kant rozbic...kazde dziecko jest inne i trzeba znajdowac swoj wlasny zloty srodek..A i nasze cierpliwosci bywaja w roznych stanach...Moj starszy to taki wrazliwiec a przy tym nerwus ze naprawde jest ciezko...juz tesknie za przedszkolem:-)
Aa i w koncu mamy auto..dzisiaj K po niego jedzie. Kupilismy opla Zafire na 7 osob. Za tydzien jedziemy do kielc do rodzinki. Zobaczymy jak sie sprawdzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kinga kondolencje, ja ze swoimi dziadkami też jestem bardzo związana i jak chorowali poważnie wiosną to łaziłam do szpitala i płakalam nad nimi jakby już umierali....to nie wiem co to będzie jak naprawdę tak się stanie 🤨
ola podziwiam że się nie boisz nie szczepić....to właściwie zaszczepisz dopiero koło roku? A przychodnia nie ściga jeśli ktoś nie przyjdzie na szczepienia? bo u mnie to sami wyznaczają wizyty więc wszystko mają pod kontrolą tylko nie wiem jakie byłyby konsekwencje gdybym nie przyszła, albo przyszła kiedy mi to odpowiada....
my chyba jednak wybierzemy się dziś nad jezioro póki mąż jest w domu jeszcze, bo od sierpnia zaczyna nową pracę to już na pewno nie będzie kiedy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj ja też mam babcię, która jest dla mnie jak druga mama, nawet nie chcę myśleć co będzie jak odejdzie... 😞

Kamila jak się nie zaszczepi to przychodnia zgłasza do państ. inspekcji sanitarnej, ta wszczyna postępowanie administracyjne, nakazuje wykonanie obowiązku, jeśli nadal się ktoś uchyla to kieruje sprawę do sądu grodzkiego no i tam toczy się dalej sprawa... potem kara grzywny i tak dalej.
jednak sama ta grzywna itp. to chyba "pikuś" w porównaniu do konsekwencji zdrowotnych jakie się mogą pojawić gdy się nie zaszczepi, ja też podziwiam tych którzy nie szczepią.

summer gratuluje zakupu 😁 ja też mam opla i dobrze się sprawuje więc oby i Wam się fajnie jeździło. a jak kolki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 😉

U nas sie wczoraj troche ochlodzili i lalo jak z cebra ale wieczorem znów było fajnie i spacerowalisny do 21 😉
Ania ja nie wiem na wypisie jest napisane ze wirus którego nie mogą określić a antybiotyk dostawał przez 48h chyba wiedzieli co robia bo jednak pomogli
Temperatura nie wraca mieliśmy jeszcze prze kilka dni stan podgorączkowy ale jest dobrze 😉 Filip sie znowu śmieje gada i wywraca na boki 🙂
W niedziele skończyliśmy 4 miesiące 😉 ale ten czas szybko leci 😉

Kinga przyjmij nasze kondolencje ;(

Po szpitalu małemu cos sie zmieniło i jak zawsze przesypial mi od 22 do 5.30 tak teraz budzi sie ok 2-3 na mleko w dzien tez strasznie cienko spi. U nas w lidlu w tym tygodniu były śpioszki i zabawki z fisher price w dobrej cenie 😉 zauważyłam ze to samo jest w Pl z ok 2 tygodniowym opóźnieniem tak wiec Wy tez powinniście miec 😉
Mały wlasnie zasypia wiece bede miała chwile dla siebie i chyba tez sie zdrzemne 😉
Leniuch chyba to Ty ostatnio dostałaś zdjęcie swojej księżniczki i było normalnie sklejone w poście a nie link czy mozesz mi powoedziec jak to sie robi?

Pozdrawiamy wszystkich bardzo ciepło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas była rehabilitantka, za 1 h wzięła 50 zł i to jeszcze mówiła ze jakbym nie miała to zapisze na NFZ 😮
Mówiła ze jest prawie ok, tyle prawa strona więcej pracuje, mam ja motywowac na lewej, i jest lekkie napięcie obwodowe, czasem jak się bawi to sue jeszcze spina. Mam ja do spania dawać na boki.
Co do bioder o które się najbardziej martwilam to jest dobrze, żadne biodra nie odwodza się idealnie. Tuska u Ciebie tez tak było chyba, ze prawe mniej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka
Moje młodsze dziecko mnie dzis zaskoczylo i jak zasnął po 20 to wstal dopiero o 6.30 wstawalam do niego około 3-4 i dotykalam raczek i sprawdzalam czy wszystko ok. ale ze się nie obudzil i nie wiercil za bardzo to poszlam dalej spac.
Co do karmienia to dzien po mojej decyzji zaczal mi znowu doskwierac kręgosłup i to tak mocno ze musiałam wziąć prochy. Laktacje ciagle pobudzam na tyle ile mogę a mleko na razie wylewam zobacze jak to wyjdzie wszystko.
Jeśli chodzi o samochod no to go mam super ale po drodze jakas kontrolka się włączyła wiec znowu trzeba cos sprawdzac, zaraz zreszta przegląd się konczy i kasa znowu poleci za ubezpiecznienie ech…
I już mam spiecie z moim M bo chciałam gdzies wyskoczyc na chociaż 3-4 dni bo ciagle w domu siedzimy a ten już ma problem… wrr tylko by w domu grzal tylek a to ze dziecko tez potrzbuje zmiany klimatu i miejsca (już nie wspominając o mnie) to nie wazne. Może i kasy Malo ale ja nie mowie o luksusach i chodzi mi dosłownie o kilka dni.

Ola jadac do Turcji będziesz już przyzwyczajona do upałów bo w tym roku Lipiec daje niezle czadu z temperatura. Nie będziesz miala szoku termicznego hehe a i oby już przygod z samochodem nie było.
Jeśli chodzi o szczepienia to mój brat pierwsze miał dopiero w wieku 2 lat bo ciagle przekladali ze względu na bakterie w moczu i nic mu się nie stalo.
Kingasz wspolczuje, trzymaj się kochana. Mnie wychowywala babcia wiec strasznie przezylam jej śmierć bo była dla mnie jak matka.
Summer opel zafira bardzo podoba się mojemu M. Co do przytulania to Sylwek tez czasem tak ma ze placze w nieboglosy. Nakarmiony, przewiniety dopiero jak go mocno Przytule tak do piersi to się uspokaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my sobie wyskoczyliśmy wczoraj nad jeziorko po obiadku i fajnie choć na chwilę się odchamić 😉 chociaż tobołów niezliczona ilość...dosłownie jak bezdomni 😁 dla Lenki wzięłam leżaczek to sobie mogła obserwować i ładnie wytrzymała 2,5 h, aż babka do mnie podeszła z 2 miesięczną dziewczynką i pytała czy Lena zawsze taka spokojna, bo ona całą plażę na rękach 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a my byliśmy na szczepieniu i znów się mój bąbelek mały spłakał 😞((( buuuu tak mi szkoda jej było. co ciekawe pediatra nie widzi konieczności rehabilitacji jedyne co to pracować nad tymi piąstkami i komu tu wierzyć... Mała waży 5850 i ma 69 cm , w 3 mce przybrała trochę ponad 1,5 kg i urosła o 11 cm ale pani doktor mówiła, że na zabiedzoną nie wygląda więc mamy się nie martwić, taka jej uroda. teraz śpi mój klusio mały.

Ania u nas to samo ostatnio, też ją parzy każde miejsce do spania w dzień. musi być dopiero porządnie zmęczona to na nieświadomce uśnie... w nocy normalnie jest...
i zaczęła nam się budzić w okolicach 1 :/ i potem ok 4 a było tak fajnie, że wstawała tylko raz właśnie o tej 4.. no ale cóż zrobić, ważne, że szybko szama i śpimy dalej, może przez te upały...

Kamila zazdroszczę wypadu nad jeziorko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyyna mialam to samo lekarka rowniez powiedziala na szczepienieu ze nie widzi tu nic do rehabilitacji jedynie tylko to ze ma glowke krzywa. I powiedziala ze gdyby mial asymetrie to mialby takie zmarszczki z jednej strony. wydaje mi sie jednak ze rehabilitant ma wiecej doswiadczenia i wiedzy an ten temat no chyba ze chce (oby nie) tylko wyludzic kase.

moj Sylwek ani sie na boki nie przekreca ani z brzuszka na plecy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no właśnie tak jak piszecie to też pomyślałam, że rehabilitant zawsze znajdzie coś do "poprawienia\' żeby kasę zarobić....bo chyba jednak pediatra to bezinteresownie mówi 😉
dziś mi jest tak duszno że oszaleję zaraz....już mam dość tego skwaru 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dziś się poplakalam z tego niespania mojej \\Zosi i starszy do mnie żebym nie płakała i pokazał uśmiechnięta buzie 🥴 AZ mi glupio było, a nie ccialam żeby widział.
Na dodatek mój maz w delegacji i jestem sama, co prawda przyjeżdżał tylko na noc, bo cały dzień w pracy, ale doba i nmoc, czulam się bezpiecznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ojej i po wszystkim, jestem psychicznie wykonczona! Wahalam sie czy jechac na.pare dni nad morze we wrzesniu ze wzgledu na to ze mala ciagle na cycu wisi i balam sie ze nie bede miala jej jak.karmic, ale po.takiej dawce emocji trudno najwyzej na mm bedzie bo ja musze odpoczac. Dzikuje dziewczyny za dobre slowo, otuchy troche m sie przydalo.

Moja tez ciezko spi w dzien i juz niw che jej sie przekrecac z brzuszka, ale co ona naplecach wyprawia... czasen sie boje ze mi z przewijaka w koncu spadnie. Raczek tez nie otwiera i nie chwyta zabawek, choc sporo sie nimi interseuje jakby chciala je wziac ale nie wie jak sie zabrac do tego. No.ale powoli kazde malenstwo w swoim.czasie nie? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kinga jedz i wypocznij, naladuj akumulatory:-)a nad morzem napewno dasz rade karmic piersia..poprostu postarajcie sie i parawany czy jak to sie nazywa:-)a dziecko przy cycusiu oslon pieluszka tetrowa...wcale nie musisz rezygnowac..ja tak karmie w publiczych miejscach...
Moja bardzo malo spi w dzien, noce gdzies od tygodnia tez nam sie poprzestawialy i cyc jest czesto..przypuszczam ze to przez gorac no albo juz zeby.
na brzuszek tez sama sie nie obraca..jedynie na boki..
A ja tam posluchalabym pediatry...skoro niie ma widovznych problemow to dziecko do pol roku ma szanse wsxystko samo wyrownac ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...