Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Moja wczoraj zrobila.na szczescie bo gdyby nie bylo to juz bym rumianek pila, zawsze pomagal jak tylko na piersi byla.

Justynka ooojejjjj jaka sliczna! A jakie kielki 🙂 ja moja tez o zeby ppdejrzewam. Do.spania lewa, nie najada sie, jak siw zachysnie to juz nie chwyci i lezy i ryczy bo glodna. Spi jak zajac po 5 min, juz mi cierpliwosci barKuje:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kinga dzięki 🙂
moja też ostatnio taka lewa była do spania, normalnie co chwilę się budziła czy to w dzień czy w nocy i okazało się, że biedna głodowała bo któregoś wieczoru zrobiłam jej mm i zjadła całą butlę biedna a ja się wzięłam za laktator i mało co w cyckach było :/ więc teraz czasem ją dokarmiam... daję cyca a jak dalej jest niespokojna to troszkę robię mm i się uspokaja..
zobaczymy jak to będzie bo widzę, że moja laktacja kuleje... i trochę mi smutno ale nie poddam się choćby miała tylko jeden posilek z cycka jeść bo mi po prostu szkoda a dokarmiać muszę bo przecież nie zrobię jej głodowki :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny cudne te wasze maleństwa 😉 tylko schrupać 😉
My jak co tydzien poszliśmy na ważenie i chyba mieli wagę zepsuta bo najpierw wyskoczyło ze Filip stracił na wadze, pozniej rosło, doszło do 8300 a wizytorka powiedziała ze wpisze 8280. Tak na prawdę nie wiem ile wazy. Bo była baneczka z chłopcem ok 1.5 roku i tez ze 8kg z hakiem.
Tak jak piszecie każde dziecko łapie wszystko w swoim czasie i nie ma co patrzeć na inne bo nie znajdzie sie dwóch identycznych dzieciaczków. Mój uwielbia sie przekręcac z pleców na brzuch ale z brzucha juz nie tak dobrze mu idzie. Za to lubi siedzieć i wsadzać nogi do buzi. Cudowny widok
Strasznie mnie gryzie jak ciągnie cyca :/ aż kilka razy krzyknelam tak boli, a mój łobuz wtedy trzyma tego sutka i patrzy dużymi oczami ze o co tej mamie chodzi 😉
Od ok 2 tygodni Filip miał sucha skore na głowie. Lekarz powiedział ze to egzema. Przepisała sterydy w maści którego oczywiście nie urzywam bo to jednak głowa :/ ale zauważyłam ze w faudce miedzy końcem raczki a nadgarstkiem pojawiło mu sie cis czerwonego. Mowia ze to egzema a mi wyglada jak potowki bo pogoda łaskawie do nas wróciła 😉
Trzymajcie sie ciepło buziaki dla Waszych dzieciaczków 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey

Ostatnio mam za dużo biegania i załatwiania i nawet nie mam czasu nic napisać ja kupuję kaszki z nestle i bobovity różne smaki od 4 miesiąca jedne mleczno ryzowe inne tylko ryżowe no i teraz daję małej mleczną kaszę manny z bobovity po 3 łyżeczki na 100ml posiłku bo mam od nich poradnik i tyle wystarczy na początek a w przyszłym miesiącu planuję dać jej już owsiankę z bobovity . Mała ma 67 cm długości a waży 6,200 i cały czas rośnie wzrostem jest na 75-80 centyla a waga niestety na 3 centylu ale lekarka stwierdziła że u niej tak może być bo bardzo szybko rośnie wzdłuż i może być taka drobniutka 😆 🤪

Ato moja Wikusia nad morzem [IMG]http://i58.tinypic.com/vf8ti1.jpg[/IMG]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale wysyp cudnych zdjęć 🙂
osatateco zagłosowałam super rodziabiona buzia 🙂
Justyna śliczne te ząbki .. Może yasminie też niedługo wyjdą bo niespokojna..
partyzantka Twoja niunia to romatyczka już??

jak dzieci mają ząbki to jak sobie radzicie z karmieniem?
Partyzantka sprawdź sobie składy tych kaszek - do niektórych dodaja masę cukru - nie pamietam jakie są ok ale chyba nestle nie...

u nas w dzien już tylko około 33 stopnie wtedy się chowamy a w nocy zimno nawet 19 🙂 już prawie jesteśmy przyzwyczajone - zaczęłam wyciągać jakieś spodenki z walizki..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey
Tak mała to już romantyczka .
Co do kaszek to te miałam polecone od pediatry i położnej bo powiedziały mi że te są lepiej przyswajane przez dzieci z nestle i bobovity no i coś w tym jest skoro mała je wsuwa a nic jej nie jest a dostawała kaszki z hippa te gotowe w słoiczkach to po nich mi wymiotowała i dostawała na zmianę biegunki z zatwardzeniem a teraz jest wszystko oki

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola karmienie wygląda tak samo, te ząbki lekko czuć tylko, chyba, że Mała zaciśnie wargi to wtedy booooli ale na szczęście nie robi tego za często :P

a co do gotowych kaszek to tam jest większość cukru w składzie ( ok 30 g na 100 g kaszki-sprawdźcie ), samej kaszki jest niewiele. ja tego dawać nie będę bo jestem zwolennikiem naturalnej mannej, jaglanej, amarantusa, płatków ryżowych i innych, gotuje je na wodzie, miele w blenderze , dodaje owoców przetartych lub ze słoiczka i gotowe.
no ale wiadomo, że te gotowe nie zaszkodzą tylko przyzwyczają do cukru, nie neguje ich całkowicie tylko unikam a co kto daje to sprawa indywidualna :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wieice a moj Olek to nie lubil tych kaszek nie wazne czy owocowe czy mlecznoryzowe czy nawet mleko zageszczone te z "R" on po prostu ich nie chcial jeść.

Mam do Was takie małe pytanko czy wiecie jak napisać do pracodawcy pismo o zapomogę ze względu na zdarzenie losowe? Bo tak sobie pomyślałam że może pracodawca zfinansowałby mi chociaż część wydatków związanych z tą terapią kaskową. Spróbować zawsze można, a fundusz socjalny mamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kingasz napisał(a):
Kamila cuuuudne fotki na fb, zakochalam sie!!!

dzięęęęki 🙂 też jestem zadowolona:P

teraz już widzę wasze zdj....Ola Twoja będzie miala egzotyczną urodę, super!
Leniuch jak pracodawca jest wyrozumiały i na pewno coś odpali, w takich sprawach - szczególnie jak chodzi o dzieci nie powinni się wahać...
jak te nasze szkraby rosną....ostatnio spotkałam koleżankę z 2 tyg dzieckiem to Lena przy nim wielkolud hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kamila
będzie z niej mała Turczynka 🙂
a to zdjęcie mojego męza
[IMG]http://i59.tinypic.com/29bmfm.jpg[/IMG]
młoda wygla∂a tak jak on 🙂

słyszałyście o metodzie Bobas Lubi Wybór?
http://dziecisawazne.pl/6-wskazowek-jak-zmniejszyc-wydatki-na-dziecko-przez-pierwszy-rok/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fakt podobna do taty 🙂
weekend też wspaniały, aż żal pomyśleć o tych ponurych dniach które nas czekają 🤢
a u nas dwa zębolki się przebiły 😁 dopiero wczoraj zauważyłam kreseczki na dole 😜 jeszcze tydz temu jej zaglądałam to nic ciekawego nie było, a tu niespodzianka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola podobna i to bardzo 🙂

Kamila
kurcze moze wstawilabys tu jakies jedno zdjecie bo ja nie mam fb a tez chcialabym Was podejrzec 😉 moze wstaw chociaz na jeden dzien.

my po szczepieniu. Maly podobno slabo przybiera na wadze. Zaraz wybieramy sie do ortopedy i bedziemy mieli od razu usg bioderek. Lekarka kazala dawac mu juz kaszki bo one sa bardziej kaloryczne. Kaszy manny mam jeszcze nie dawac bo to gluten jest.

Mamy ktore karmia mm jak podajecie wit D? moja kumpela daje co drugi dzien a mi lekarka wczesniej powiedziala ze jak jest na mieszance to mam nie dawac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuch ja daje wit D mimo ze daje mm, my mamy w kropelkach codziennie po 2. Starszy tez na mm dostawał wit, tym bardziej powinno się kontynuować bo idzie jesień i coraz mnie słońca będzie.
Kamila a odczulas jakoś to ząbkowanie? Bo moja wierni się w nocy, z jednej pobudki zrobiły się dwie, ma mały katar, lekarka zaglądała i mówiła ze jeszcze kilka dni i wyjdą, ale jeden jest bliżej.
My wczoraj prawie cały dzień poza domem, a kolejny weekend wesele, wolalabym zostawić Zosie pod opiekę ale nikt z nią nie przebywa i nie wie jak reagować na płacz 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kamila dawaj te zdjęcia tutaj 🙂
moja yasmina też marudna ale ząbków nie widzę...

była dyskusja o tym, że chce się zjeśc te plauszki, fałdeczki ect
tutaj artykuł o tym czemu
http://mataja.pl/2014/08/dlaczego-masz-ochote-zjesc-wlasne-dziecko/
nie pamietam czy już wklejałam 🙂

Leniuch to ile młody waży że według pani doktor za mało przybiera?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było i wgl w temacie nie jestem 😞 w skrócie co u was??

Mała prawie cały czas na rękach,więc i postępów jako takich u nas brak..zaczyna mnie to martwić 😞 nie obraca się na brzuszek,z brzuszka na olecki..na boki owszem ale tak to nie..Chyba,że bez pampkajest to jej ssię uda..
Włosy jej się rzedza.. Ech,szkoda .. Ale może nie wylysieje całkiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widze ze wysyp zabkow 🙂 u. Nas tez na razie nic.nie.widac, a szuka paluchami w buzi wiec moze cos.sie tam.dzieje:p

Leniuch Ty to.masz przeboje 😞

Tuska ja mam to samo.. zero pstepow, staram ja sie przetrzymywac w bujaczku, powiesilam jej zabawki przed.oczami moze ruszy. Z brzucha na plecki sporadycznie ale sie przekreci, z powrotem juz nie.. na boki owszemi to.ladnie sie przekreca. Na brzuszku zaczyna raczki do zabawek wyciagac i tak paluszkami drapie material jakby sprawdzala.jaka ma strukture:p smieje sie pelna buzia, az czasem.sie zanosi 🙂 wloski jej sie kreca, ciekawe czy jej zostanie. Mnie tez jak bylam.malenka krecily sie a teraz mam proste jak druty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny ja się niedługo chyba nogami nakryje 😞 to już 6ty dzień bez męża, 24 h na dobę z dzieciakami i wysiadam psychicznie i fizycznie, nie daję już rady.
noce do dupy, w dzień obowiązków masa i cały czas z którejś strony albo darcie albo płacz albo mama zrób, mama pomoz, mama daj, mama co to jeeeeeeeeeeeeeju 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejooo
justynka rozumiem Cie doskonale i tule Cie wirtualnie... moj K ciągle w biegu, mimo iz jest na noc.. to i tak cały dzien jestem sama z dzieciakami.. teraz troszke sie ciesze ze starszy w przedszkolu... to mozna odsapnac a tak to massakra 😞
u nas oki.. kolek juz nie ma, Zuzka jest fajna i pogodna 🙂 wcinamy juz marchewke, ziemniaczka, jabłuszko a dzisiaj spróbujemy marchey z dynią..
pieknie sobie gaworzy, przewraca sie jedynie z plecków na brzuszek, odwrotnie jeszcze nie potrafi.. i wszystko łapie rączkami..
rośnie mi pieknie 🙂 miałam sukienke naszykowana na wesele które juz w czawrtek i dzisiaj robiłam przymiarke i niestety nie przechodzi nam przez główke 😞 a sukienka na dziecko 6 m-cy..wiec nie mamy w czym isc...
Młody tez mi wyskoczył w górę..bo wszystkie długie spodnie juz są za krótkie... 🙂
Leniuch a propo dofinansowania z zakłądu z pracy.. zapytaj w swoich kadrach jak to ma wygladac.. bo np u mnie w firmie sa gotowe druki aby otrzymac taka jednorazowa zapomoge.
mykam 😞 bo mam marude
cały cz\\as jestem z Wami sciskam ciepło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...