Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ja tak samo trochę przy przebieraniu jej chusteczkami przecieram, wieczorem wacikiem, boję się żeby jej tam nie obetrzeć czy coś...

Dziewczyny a ja mam pytanie z innej beczki - posypały Wam się zęby w ciąży/po ciąży? u mnie porażka, leczenie za leczeniem, zawsze miałam słabe zęby ale to co teraz to ehhh... dwa już załatane :/ a dziś ukruszyła mi się jedynka, szybko poleciałam do dentystki i kanałówka 😞((((( jestem załamana... nie dość, że to przód i już robiony to jeszcze teraz tydzień muszę łazić z lekarstwem, które jest tryliard tonów jaśniejsze niż mój ząb 😞 nic tylko zbunkrować się w domu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hey

Ja też małej w dzień pipulkę przecieram chusteczkami a wieczorem myję pod bieżącą wodą albo wacikiem .
A co do zębów to nawet nie chce mi się gadać bo jak moja stomatolog mnie zobaczyła to się prawie za głowę złapała i powiedziała że mam początki paradontozy 🤪

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u nas piczka jednak byla sklejona, posmarowalam wazelina i odkleilo sie, uwazajnie na to bo to id przesuszenia sie dzieje.
Ola kiedy wracasz do Pl? powiedz mi czy jednk bedziesz szczepic dziecko? bo ja juz coraz bardziej przekonuje sie zeby nie ko tynuowac jalendarza, zaszczepic chce juz tylko na rozyczke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey

Kingasz ja małą myję codziennie ale ja byłam od małego zmuszona myć ją codziennie bo inaczej krostki jej wyskakiwały po za tym moja małą myję już w dużej wannie bo tak chlapie że masakra kupiłam sobie tylko takie pomocne krzesełko do kąpieli http://allegro.pl/krzeselko-do-kapieli-thermobaby-aquababy-kolory-i4677854072.html
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Partyzantka dzieki, bo nie mam juz pomyslu na kapanie jej. Wanienka mala sie robi, pingwinek to.juz wogole, a na gabce nalewa jej sie do uszu. Z tym krzeselkiem musze czekac az usiadzie stabilnie 🙂 m
Jej jak Nadia reaguje na butelki! Cala sie trzesie inne zabawki wtedy moga nie istniec 😁

Milego weekendu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey


Kingasz ale są jeszcze takie foteliki leżaczki do kąpieli
http://allegro.pl/foteliki-do-kapieli-dwa-kolory-niebieski-rozowy-i4689933909.html bo wiem że znajoma taki kupiła i mały siedział w nim w wannie nawet jak miał 1,5 roku a ważył 15 kg taki sobie mały pączek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
partyzantka mala sliczna !!! i ty tez 🙂 i jaka silna!!
Tuska dobrze ze corcia zdroowa w koncu.
Nam sie przytlatało cos.. moze nad morzem ja przewiało moze zeby. w kazdym razie 2 dni temperatura do 39,2 w uchu mierzone, a tak zazwtczaj 37-38,5. dzis bylismy u lekarza czerwne gardło dała antybiotyk zeby podac za 2 dni jak sie utrzyma. cale szczescie mała ma teraz 36,2. w sumie chora 1,5 dnia. dzis tylko musialam na sile nosek wyczyscic. i tak bym antybiotyku nie podała. wieszam przy łozku czosnek nie opary nas wzmocnia. nasza pierwsza choroba.
Wazy w body i piluszce 8,250 i twierdza ze 64 cm ja ja mierzylam to mi wyszlo 67. kluska jest do Waszych dziewczyn a startowala z waga 2,830.
uwazajcie na wargi sromowe podobno od chusteczek moga sie zlep[ic. ja chusteczki uzywam po kupie a tak to wacikami myje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania im wiecej czytam na temat leczenia (teraz czytam dużo na temat raka) tym bardziej jestem przeciw szczepionkom. M.in. szczepionkom przypisuje się zwiększenie ilości raka u dzieci. To są jednak metody nie przebadane długoterminowo. Aspiryna była uznawana za super lek i bezpieczny a ostatnio coraz więcej kontrowersji na jej temat.
Większość chorób można wyleczyć stosując dawki uderzeniowe witaminy C i zapobiegawczo witaminę D. Jak wrócę do Polski kupię sobie witaminę C i sobie i Yasminie zastosuję. Oczywiście dobra dieta to podstawa wszystkiego 🙂

A właśnie na propo diety. O której podajecie obiadek? Yasmina lubi jeść jak dorośli jedzą a tu się je obiad koło 8 mej dla niej już chyba za późno?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No my tez 74 zakladamy bo 68 sie ciagna.

Dziewczny co gotujecue dzieciom. Ryz do zupki dodajcie ugotowany juz czy do wywaru wrzucacie surowy zeby sie ugotowal w nim? I kasze manne w jakich proporcjach? Lyzka stolowa na ile wody? Bo jak juz ma gluten zaakceptowany to chyba musi sie pojawic w codziennej diecie nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja Majka waży ok 7500 i ma 78 cm, startowała z wagą 4260 , 74 są na styk i przymierzamy się do 80 🙂

ja podaje obiadek ok 13 chociaż u nas to są początki, dopiero zupka jarzynowa. i przez to, że mąż wraca tak późno i jemy obiadokolację to ja teraz na 3 obiady jadę :P 13- Maja, 14- Młody i potem my :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja też nosi 74....mimo, że jak ją mierzyła to ma niby 65 cm.....więc chyba coś nie teges 😜
Lena o 10 je kaszę, o 13/14 obiadek, 16 owoce, 19 kaszka 🙂 no i ze 2 razy w dzień cyc ale powoli mleko chcę kupić, bo już flaki mi się robią 🙃
od dziś też zaczynam gotować swoje obiadki bo te słoiki schodzą w masakrycznym tempie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wlasnie mne tez sie flaki robia, mam mleko ale cycki mi rozmiar spadly 😮 pewnie C bo B bede nosic 😲 tez mysle czy na noc jej kaszki nie dawac bo kurde nie najada sie moim mlekiem, usypia przy cycu.
A o jakim.mleku myskisz? Bo.ja na enfamil poluje. Karmiona nim byla w szpitalu po urodzeniu i dobrze znosila.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też mam już flaki i też coraz cześciej myślę o szybszym odstawieniu bo nic już z tych cycków przecież nie zostanie. w ciąży to były cyce.. ahhh a teraz .. 🥴

i to prawda, że te słoiki to niekończące się wydatki... no ale jak warzywa bym jeszcze przełknęła te mało ekologiczne z bazarków to co z mięsem? skąd drób wziąć bez antybiotyków? podobno indyk ma zdrowe mięso, wiecie coś na ten temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna tak z drobiu, indyk ma najzdrowsze mieso, tak mowila moja pediatra, polozna i pani zdrowko z bosackiem wiem co jem 🙃 .pozniej to cielecina, krolik, wolowina. Tata moj Nadii zalatwil golebie i kroliki koluje. Ale ja powiedzialam.ze nie chce ich na oczy wiedziec bo bede plakac :p takie malenkie kroliczki. ma je oporzadzic po cichu i najlepiej zebym o tym nie wiedziala 😁 pomozecie z ta kasza manna jak proporcje? Lyzka stolowa manny na szklanke wody moze byc? A czy kluski lane beda mialy juz gluten? Chyba tak nie? Bo maka pszenna?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kinga dzięki za doradzenie z tym mięsem, z królikami też mam podobny problem, mi przez gardło nie przejdą i też mi mama dla Mlodego załatwiała króliki to mąż musiał mu robić, taki domowy pasztecik z królika na kanapkach to uwielbiał a mną wzdrygało 😁

a co do kaszki, ja robię na oko zazwyczaj ale znalazłam taki przepis z kaszki mannej błyskawicznej \'kupiec\' :
" Aby przygotować kaszę mannę, należy odpowiednią ilość kaszy manny wsypać do wrzącego mleka lub wody, gotować 3-5 minut cały czas mieszając, aż zgęstnieje. Dosłodzić do smaku. Zalecane proporcje:

- płynna - 1 łyżeczka kaszy na 100 ml płynu
- gęsta - 2 łyżeczki kaszy na 100 ml
"
i kluski lane mają gluten

a jeszcze jakbyście chciały kupić jakieś kaszki dla dzieci bez cukru to wyszukałam, że kaszki holle, lebenswert i nominal go nie zawierają i można je kupić w jakichś bio marketach. ja zamówiłam TU dla Majki bo to z wrocławia i odbiorę osobiście, mam nadzieję, że jej podejdą bo zblendowaną kaszą jaglaną mi pluła 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hehe to widze ze podobny problem 😁 kura czy inne mieso tak mnie nie ruszaja jak krolik wlasnie. Moze dlatego ze mialam krolika w domu w klatce. A poza tym.takie milusinskie 🙂

Justyna dzieki wielkie bo ide jej ugotowac ziemniaczka z marchewka i kasze chce dodac 🙂
Oo az dziwne ze sa kaszki bez cukru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...