Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej
to my chyba mamy 3 dniówkę. brzuszek wysypało młodej temperatura spadła. Tylko ma też wysypke na główce i sie drapie.. Ktoś coś wie czy to moze być objaw 3 dniówki czy coś innego?

Indyk chyba dlatego zalecany bo dużej żyje, kurczaki 6 tygodni i do gara już to tej masy antybiotyków nie przerobią. Ale wydaje mi się że też faszarują. Justyna a jaka jest gwarancja że w słoiczkach to mięsko jest zdrowsze? Ja już coraz mniej wierzę koncernom 😞. Może młodej będę właśnie te króliki dawać bo to chyba najmniej faszerowane. W Krakowie pogadam ze znajomym - jego tata hoduje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej
to my chyba mamy 3 dniówkę. brzuszek wysypało młodej temperatura spadła. Tylko ma też wysypke na główce i sie drapie.. Ktoś coś wie czy to moze być objaw 3 dniówki czy coś innego?

Indyk chyba dlatego zalecany bo dużej żyje, kurczaki 6 tygodni i do gara już to tej masy antybiotyków nie przerobią. Ale wydaje mi się że też faszarują. Justyna a jaka jest gwarancja że w słoiczkach to mięsko jest zdrowsze? Ja już coraz mniej wierzę koncernom 😞. Może młodej będę właśnie te króliki dawać bo to chyba najmniej faszerowane. W Krakowie pogadam ze znajomym - jego tata hoduje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kamila a Twoja to już pieknie je tak duzo ma posiłków.
Ja dziś tylko troszkę marchewki jej dałam.
A że flaki się z cycków robią to normalne ale wcale mało mleka nie dają. Szłam sobie pobiegać to 100 zl wyciągnęłam w 10 minut. Ja miałam rozmiar F a teraz zbliżam się do D. Przed ciążą C miałam...

A Yasmina nosi 68,74 a niektóre rzeczy to 80. W te rozmiarówki to nie ma co wierzyć...

Martwię się że przestała pełzać i rozwijać sie ruchowo. Tylko to turlanie cały czas, ładnie chwyta w rączki. Pełzała mi ostatnio jakieś 2-3 tygodnie temu a teraz robi obrót, poturla się.. Inna sprawa że mój mąż i teściowa to ciągle na rękach ją noszą, ja ją tylko kładę na podłodze.. tnz na macie lub dywanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola no właśnie nie ma żadnej gwarancji 😞 ale chyba bardziej kontrolują produkcje słoiczków niż to mięso które jest ogólnodostępne... ja już praktycznie odchodzę od drobiu bo nie mogę się przemóc jak myślę, że ten brojler tak szybko puchł i nawet słońca nigdy nie widział...też muszę się rozejrzeć za jakimś lepszym mięsem... ale znowu czy to co sprzedają jako eko jest 100 % eko... idzie się zapętlic i jakiś kierunek trzeba obrać bo jeść coś trzeba 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja dziś kupilam w lidlu bio ziemniaki, ale jakieś takie bez "robaków" są i wyglądają jak te izraelskie po umyciu 😜 no ale napisane bio to się lepiej z tym czuję, bo niestety ceny w tych prawdziwych zdrowych sklepach to masakra. Też słyszałam, że indyki są mniej faszerowane ale na pewno jakieś przyspieszacze dostają 🙃 podobno w piotrze i pawle sprzedają bio mięcho pakowane. Nie wiem na ile ono jest naturalne 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
teraz chemia jest wszędzie bo nawet na eko warzywa padają kwaśne deszcze z ołowiem :P. nie ma co się dać zwariować bo przecież nasze dziecko nie będzie jadło 7 dni w tygodniu parówek z mom-em zapijając colą a na deser zagryzając cheesburgerem tylko zupkę ugotowaną z tego co my możemy mu kupić wg nas najlepsze a czy to będzie z bazaru, słoika czy tesco to cóż nie przesolone, bez kostek rosołowych i zbędnego cukru i tak będzie zdrowe jak na dzisiejsze czasy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ot i to.justyna, amen! Przeciez chcemy zeby sie rozwijalo a nie puchlo 😁 a ze dosteonosc jest jaka.jest... na szczescie ja mam wlasne ziemniaki marchewe pietruszke i kuraka 😁
Ja mojen wczoraj gotowalam to chyba tak.dopchala i pozniej jesscze jogurcik na deserek ze na noc.nie chciala jesc i wstala dopiero o 6.15 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny czytam właśnie książkę o BLW (Boboas Lubi wybór) dziecko samo je łapkami tyle ile daje radę.
Dałam dziś małej ugotowaną machewkę i dynię w słupki - trochę za miękką... ale poradziła sobie widać że jej się podobało i sporo zjadła 🙂 i ekpozycję na gluten już ma bo dostała skórkę od chleba też jej się podoba. Jutro ugotuję jej brokuła.
Książka częsciwo fajna - uspokoiła mnie do pewnych rzeczy. Młoda faktycznie radzi sobie uczy się żeby się nie zakrztusić, nie mam ciśnienia żeby wprowadzac jej od razu posiłki niech ma zabawę ze smakami. Pisze w niej o badaniu z lat 40 czy 50 że dzieci jak same jadło to co chciały to potem były zdrowsze niż takie karmione, nawet takie które startowały z brakami, niedożywieniem. Ze dziecko instynktowanie wybiera to co mu potrzebne.Polecam. Chociaż momentami nudna jak 10 ty raz czytam o tym, że dziecko poniżej 6 ciu miesiecy ma jeszcze układ trawienny niegotowy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola u nas powoli idzie, dopiero marchewka, marchewka i ziemniak i gruszka przetestowane... celowo piszę przetestowana bo napisanie zjedzone byłoby nadużyciem... prawie wszystko wyplute zostało.. dziś może spróbujemy z kaszką ryżową.
kiepsko nam to idzie no ale mamy czas. a o blw słyszałam i popieram ale np. Majce bym się jeszcze bała wprowadzić żeby się nie zakrztusiła ale jak opanuje sztukę jedzenia to też zamierzam częściowo praktykować 🙂

idę zaraz uzupełnić tą szczelinę w jedynce, w końcu normalnie będzie ząb wyglądał a nie jak przez ostatni tydzień jakby podklejony gumą do żucia 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey

Znowu mnie trochę tu nie było i znowu nie jestem w temacie ale ciągle jestem w rozjazdach z małą.
Co do jedzenia to moja mała wsuwa już wszystko co się da w tym wieku nie lubi tylko brokuły i kalafiora a resztę zasuwa aż jej się uszy trzęsą a i nie daje jej kurczaka bo za bardzo nafaszerowane sterydami wole dać indyka albo wołowinkę albo króliczka 🙂

Moja córcia i jej 1,5 miesiąca starszy chłopak 😁
[IMG]http://i60.tinypic.com/2ib11li.jpg[/IMG]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co do jedzenia jeszcze to moja mała wstaje ostatnio ok 10 to najpierw dostaje 90 mleka ok 11 kaszkę 160 ml ok. 14 obiadek zupkę i drugie danie ok 16-17 owocki a ok 18-19 kaszę 180 ml i potem ok 20-21 mleko na dobranoc ok. 180 ml. a chudzina waży 6,700 (startowaliśmy z 2,550 )ale za to wzrostu ma już 76 cm (startowaliśmy z 52 cm.) i już muszę zakładać jej 80 bo 74 się ciągnie normalnie jakaś masakra 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey

Kingasz widzisz moja mała wsuwa za 10 a i tak waży jak wróbelek za to idzie strasznie w długość na obiad zjada zupkę ok 150 ml i na drugie wsuwa zaraz po 10-15 min, po zupie jakieś warzywa z mięskiem a jak nie ma drugiego dania to wypija mleko 220ml to już wole dać drugie danie 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 to naprawdę mały żarłok tylko tego nie widać 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja Maja też lubi zjeść a jest chuda....no taki mają dziewczyny fason hehe, akurat u mnie to za mężem bo on też nic nie tyje 😜 za to Lena to taki klopsik - pultas 😉 ważne że zdrowo rosną a czy ważą mniej niż inne czy więcej to już indywidualna kwestia
co do dźwigania to moja też próbuje i przesuwa się do tyłu hehe, powoli też zaczyna póby klęku na kolanka....na święta to nasze szkraby będą już "rozbierać" choinki....czas leci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...