Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Jeeeja czy Wasze dzieci tez sie tak emocjonuja na widok butelki plastikowej? 😁 moja na widok.butelki po kubusiu play dostaje trzesawicy. Az czerwona sie robi na jej widok. Majstruje przekreca, a jak idzie nie tak to nerwy. Jeszczw nauczyla sie nosek marszyc i szybko.oddychac jak sie denerwuje to ja leje ze smiechu z niej.

Justyna dzieki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂
my juz po pierwszej wizycie w Krakowie. Szkoda ze pogoda nie dopisala nastepnego dnia bo bysmy sobie pozwiedzali. Czekamy teraz na telefon z informacja ze kask przyszedl. Podroz pociagiem nawet spoko gdyby nie informacja 30 min przed Krakowem ze nasz pociag bedzie mial 90min opoznienie z powodu awarii lokomotywy. Na szczescie maszynisci sobie jakos poradzili i opoznienie bylo tylko 40 minutowe. Ciezko z wozkiem bylo w przedziale ale dzieki temu nikt sie do nas nie chcial dosiasc. Moze to i ze wzgledu na dzieci. Bo w sumie ja juz czasem mialam glowe jak balon od placzu i marudzenia moich dzieci.

Sylwek rowniez na widok butelki sie ekscytuje a i daje mu juz troche kajzerki bo prezeciez normalnie az sie trzesie jak ja widzi. Zaczyna juz startowac tzn stoi na czworaka i dupka rusza. Znalaz tez sposob na poruszanie sie do przodu.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak główka była mierzona, zdjecia zrobione i wyslane juz do Berlina. Podroz do Krakowa nawet calkiem spoko choc jechalismy dlugo TLK a z powrotem jechalismy krocej bo IC i niestety i Olek i SYlwek nie wspolpracowali... ale jakos poszlo. Myslalam ze bedzie gorzej. I wydaje mi sie ze po czesci to wina pogody bo mocno padalo. Hotel tez fajny przez grupon zamowilismy.

[IMG]http://i62.tinypic.com/24gj39l.jpg[/IMG]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kingasz napisał(a):
No to dobrze ze jako tako wszytsko poszlo 🙂 wiadomo z dziecmi to nigdy nie bedzie idealnie. A na kiedy ten kask ma.byc dostarczony? I Sylwek calymi dniami i nocami bedzie w nim chodzil? A porzadanego efektu kiedy nalezy sie spodziewac? Dlugo bedzie musial w nim chodzic?


Kask przychodzi średnio po 2 tyg moze byc wczesniej a moze tez byc i pozniej. Ja osobisci to chcialabym zalatwic to jeszcze w tym tyg bo moj M ma teraz ojcowski a pozniej ciezko bedzie mu sie zamienic. ALe pewnie tak szybko sie nie uda. Bedzie go musial nosic 23h na dobe. 1h jest przeznaczona na kapiel i pielegnacje kasku (czyszczenie). lekarz powiedzial ze z racji tego zxe dosc pozno przychodzimy (chodzi o to ze ma juz 6 miesiecy) to bedziemy chodzic w kasku 5-6 miesiecy. I wyzyty beda co 6 tygodni. Tyle jeczalam ze nigdzie nie jezdzimy i tylko sie w somu kisimi to teraz sobie pojezdze. A i ze wzgledu na to ze oni przyjmuja dopiero po 15 to bedziemy musieli zawsze brac nocleg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska ale jak na jedna strone? Ze caly czas czy lezy czy siedzi patrzy w jedna strone bez przekrecexania?

Mojej glowa chodzi we wszystkie strony. A jak jest duzo ludzi to nie wie gdzie sie obkrecac. Ale toleruje bardziej lewa strone jak spi ze wzgkedu na to ze nauczyka sie przekrecac z lewego boku na brzuszek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
Sylwek jest słodziak. Bidulek mam nadzieje że będzie dobrze czuł się w kasku. A kask będzie z nim rosnąć?
Dziewczyny jak ubieracie teraz dzieciaczki? wracamy za 3 tygodnie musze się przygotowac do zmiany klimatu.
Tuska wyślij zdjęcie o co ci chodzi.
Moja na rędkach jak jest to woli obracac sie w lewo bo głownie na lewym biodrze jest noszona. Staram się ją przekręcac na obie strony ale nie tylko ja ją noszę i widać że już przyzwyczajona tak..

Nie pamiętam któremu dzieciaczkowi jakoś tak póxno szło łapanie w rączki? Jak teraz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leniuch dobrze, że już "formalności" macie załatwione i zaraz się wdroży leczenie z tym kaskiem, oby Sylwek go dobrze tolerował. słodziak z niego na zdjęciu malutki 🙂

Ola ja ubieram body krótki rękaw, bluzeczkę bawełnianą i cienką jesienną kurtkę, cienką czapkę , spodnie, skarpetki i takie miękkie skarpeto-buty nie usztywniane. chyba,że czasem wychodzimy z samego rana gdzie jest w okolicach 0 lub na minusie lekko to zamiast bluzeczki sweterek.
ale masakra bo widziałam już dzieci tutaj w puchowych kurtkach, szalikach, rękawiczkach i śniegowcach a we wrocku w dzień temperatura ponad 10 stopni więc chyba gotują te dzieci i to takie nawet biegające na placu zabaw :P

tuska moja tak preferuje zasypianie na jednym boczku to jak uśnie głęboko to ją przekręcam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola ja moja ubieram wlasnie w krotkie body i bluzeczka na to, sweterek i ciepla bluza z misia, spodenki skarpetki buciki nieusztywniane takie cipcie, cienka beretke.

To mojej Nadii pozno szlo lapanie przedmiotow a teraz sie opedzic od jej raczek nie moge. Bardzo ladne chwyta, wyciaga raczki i do nas juz probuje wyciagac.

Moja tez zasypia na jednym boku a jak ja obkrece to moment i wraca do poprzedniej pozycji 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojej też ciężko szło łapanie w rączki,a teraz wszystko co w zasięgu jej rąk jest jej. Dzisiaj zaczęła z siadu pozycje do raczkiwania przybierać.
Ja wychodzę koło 8.i jest naprawdę zimno i ubieram Młodemu kurtkę grubszą..Jak już wracamy z przedszkola o 13.to ma kurtkę rozpiera.No i muszę kupić mu rękawiczki,bovmowo,ze mu zimno w rece.

Malej ubieram body krótki rękaw,bluzeczke bluzę misia i bezrękawnik..rajstopy spodnie/legginsy i buciki. Jak idziemy po Alana to bez bezrekawnika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki za info a na noc co ubieracie? ja tu często wychodzę z pokoju do ogrodu bo przez ogród idziemy do drugiej części domu. Tu teraz jest zimno i leje więc czuje się zimno bardziej i młodą mam ubraną w body z długim rękawem i na to zakładam albo bluzeczkę albo dresik, na dół leginsy + cienkie spodnie jak wchodzę do ogrzewanego pokoju to ściągam górę. Yasmina nie lubi przebierania więc na noc tylko ściagam górę i ma jak piżamke. Ale w takim razie nie jest tak źle z tym zimnem.
Ja zaczęłam ustawiać niższą temeraturę u nas w pokoju żeby miec koło łóżka 22-21 stopni żeby się przyzwyczajać 🙂
Jak to jest z sadzaniem dziecka. Yasmina wymusza żeby ja trzymać w takiej pozycji, jeszcze sama nie siada i bez oparcia to chwilke tylko się utrzyma.. czytalam że to złe dla kręgosłupa ale nie wiem co robić..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola ja na noc póki co jeszcze zakładam bodziaka samego i nóżki gołe bo w nocy temperatura nie spada poniżej 20 stopni jeszcze, jak spadnie to w pajacyku bedzie spała.
a co do sadzania to póki sama nie siedzi to nie zaleca się sadzać bo kręgosłup jest za słaby... wiadomo tam kilka razy na chwile nic sie chyba nie stanie? ale notorycznie to może szkodzic bo to wszystko dzieci mają jeszcze plastyczne bardzo, podatke zarówno na poprawę np. po rehabilitacji ale też na jakieś nieprawidłowości...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola moja spi w pajacyku pod ciepla koldra od wrzesnia chyba bo czuc chlod jednak. Sama potrafilam zmarznac co jeszcze mam cieplo.od meza a ona sama to juz wogole.
Co do sadzania to ja tez Nadii nie sadzam ale ona sama sie dzwiga i jak przy stole jestem a ona w bujaczku to.nie wysiedzi, od razu jest ryk i jak ja trzymam na kolanach to dzwiga sie do siadu sama, wiec przy stole bawi sie siedzac. A tak zeby posadzic na sile to tego nie praktykuje. Owszem cwicze z nia dzwiganie ze raczki ale to podniesie sie i od razu do lezacego.ja wracam, a ona w sekundzie przekreca sie ba brzuch 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja też wymusza siadanie o "prostym" kręgosłupie 😉i co tu zrobić jak trzymasz na kolnach a dzieć ci się pręży że masakara. A tak to albo leżaczek, albo na brzuchu stale, w wózku też plackiem 😉 a tak to powoli zaczyna podciągać pod siebie nogi więc czekam na jakieś zmiany 🙂
aniag no to super dziewczyna brnie do przodu, a zęby jak się posypały heh

moja śpi w pajacu i polarowym śpiworku. Od niedawna przykrywam ją kocem bo już miewała zimne rączki i nosek, także nie chciałam żeby marzła

jak świeciło słońce to zkładałam jej body i kurteczkę na polarku oraz czapę na bawełnianej podszewce. Ale dziś już mgliście i tak ziębowato to założyłam jej kombinezon.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w sumie to dobrze ze Zosi tak ida zęby, ponoc im pozniej tym bolesniej bo szczeka kostnieje a teraz jest jeszcze miekka i latwo zabki sie przebijaja, ale ma katar :-\\
Leniuch no nie ciekawie to kaskowanie wyglada, myslalam ze kilja gdzin w tym bedzie a tu prawie caly czas, ciekawe jak to bedzie z wygodą.
u nas Zosia spi w pajacu i śpiworku, a temp w nocy nie przekracza 20 st.
Justyna jak Wasze nocki? u nas ewidentnie tyle lobudek przez zeby.

Zosia na haslo puk puk puk uderza ręką :-D ale mamy z tego radoche i jak jest na czworaka i miwie jej husiu husiu to buja sie w przod i w tyl. Kochane sa takie dzieci.
Leniuch a Sylwek swoim usmiechem zaraza niesamowicie, cudo male.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u nas oczywiście do spania na te gołe nóżki też kołderka idzie :P

Ania to zdolna Twoja Zosia i mądra, chyba jako pierwsza z forumowych dzieciaczków zaczęła raczkować? 😉 i to prawda, że takie maluchy są przekochane, takie niewinne 🙂 i ile zębów już macie, super 🙂 u nas dwa nadal :P
a z nocami lepiej... nawet ze 2 razy w tygodniu się zdarza, że prześpi noc :P generalnie o 6 już zaczynamy dzien, czasem jednak w nocy sie budzi to albo smoczek albo pić albo przytulić się chce.

i też już u nas w tej pozycji do raczkowania staje i sie buja przód i tył aż nie straci równowagi... czasem widzę, że już praaaawie rusza i bach :P przemieszcza się dalej jak gąsienica albo obkręca w kółko i denerwuje, że nic bliżej nie jest 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...