Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja zaluje ze nie mam duzo filmikow jak Bartek byl malutki. Szkoda ... a fajnie bylo mi nagrac np. jak chcial do buzki wsadzic piastke i trafial w czółko :p No moj niestety nie pelza jak zobaczy pilota telefon myszke od kompa to otwiera buzie i chce sie rzucic na to ale nie rusza z miejsca i jak nie siega to sie bardzo denerwue - straszny z niego nerwus. Bartek lubi tak glosno i powoli powietrze wydychac jakby straszyl i na zyrandol sie patrzy i "straszy". Fajniusi juz jest.
Przelom tez mam z malym bo przez 2 dni dawalam mu jeden raz dziennie mleko z butli odciagniete i nawet wypil co kiedys graniczylo to z cudem. I wiem ze je on ok 100 ml mojego mleka. Ciekawe czy zje mm nie probowalam teraz. Kaszke manne bobovity bardzo lubi, skonczyla mi sie ostatnio i kupilam mu z nestle bo ma mniej cukru i rzeczywiscie duza jest roznica myslalam ze nie bedzie chcial jesc a on jadl ja lepiej niz ta bobovity ale niestety wczoraj i przedwczoraj taka jazde mialam z nim z brzuszkiem ze szok. cala noc nie spal i dzis pol dnia plakal. Dzis dostal znow bobovity i jest ok jak na razie. nie spodziewalam sie ze az tak bedzie akurat od kaszki.
I dzis i wczoraj dawalam mu buraki. Nawet smakowaly. A jajko teaz mu dam moze w poniedzialek jakos i podobno daje sie co dwa dni pol calego jajka. tak slyszlaam i zamierzam u tak dawac 🙂 Powqiem Wam ze uwielbiam gotowac mu obiadki i dawac jablka i takie tam ale jak on nie chce to mnie cholera bierze. Czlowiek tak sie cieszy ze zroobil cos i smaczne wyszlo a mala gangryna nie chce i juz :p haha ale takie jest zycie my takie same bylysmy i tez nie chcialysmy jest nieraz jak mamy nasze cos przygotowaly.
A jesli chodzi o jablka to daje starte na papke tylkoi podgrzane jablka surowe. Gruszke juz tez dawalam nie za duzo ale dalam i tez surowa. W ogole kupilam taki smok z siateczka gdzie sie wklada kawalek banana albo jablko jakies miekkie i slodkie i maly ma zabawe i je owoc a ja mam spokoj na jakis czas. trzeba tylko zabezpieczyc ubranko bo brudzi maly pod szyja glownie.
I tez chce dawac mu w pzyszlym tygodniu ryz do zupki raz na jakis czas.
A jak male nie chca zrobic kupska to polecam sliwki - kupilam sloiczek i dodalam do startego jabuszka z checia zjadl i na drugi dzien jaki zadowolony bo pieknie sie wyproznil. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kinga ja juz od jakiegos czasu daje surowe startw jabluszko...i nic jej nie jest:-)
Ja juz nie wiem co mam zrobic z tym moim dzieckiem .... w nocy nie spi, w dzien tez z tym trudno..dajcie mi zloty srodek:-)
Rowniez zauwazylam ze Tuska uciekla nawet z fb...uwazam ze trudno jak nie chce to nie nikt na sile nikogp nie bedzie zatrzymywal..choc przyznam ze ttroche przykre... ze tak bez slowa...ale takie zycie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kinga daje jej mm z kleikiem ryzowym, wypija max 150 ml..po czym budzi sie po max 2,5 h..i co znow mam jej dac mm zageszczone kleikiem? jak bedzie mi sie tak budzic to mam jej dawac mm? nie rozepcham jej zoladka? ile ml mm ptzez caly dzien powinno zjesc takie 7 mies dziecko?
a jeszcze jedno pytanie ile gram obiadkow zjadaja wasze dzieci?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lo.matko to rzeczywiscie... a masz swoje mleko? Jakby cycem.jeszcze popchnela? Pytalas pediatry co z takim fantem? Niby na moim mm.jest napisane ze gora 3 posilki. A ja mojej daje rano mm, przed poludniem mm z kaszka, o 15 mm lub cyc zalezy od humoru, na noc kaszka z mm plus cyc.

Co do obiadkow to nadia bez problemu wciaga ten duzy sloik 150 tam jest? A wlasnego czasem i wiecej jak.ma apetyt i jej smakuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey

Moja wsuwa już wszystko pół jajka co 2 dni zupki jak mi się nudzi to gotuję sama ale do środka dodaję mięsko kluseczki albo inne udoskonalenia . Owoce to zasuwa aż jej się uszy trzęsą a najbardziej lubi starte jabłko ze startym herbatnikiem obiadu zjada cały duży słoik 190 ml + mały125 ml ale to w zależności jak jej się chce w sumie wstaje rano ok 9:00 zjada 30-50 ml mleka potem już wola kaszkę bo jak próbowałam ostatnio bo się spieszyłam dać mleko to nie wyszło to zjada 180 kaszki owsianki z nestle potem wypija herbatkę i idzie na godzinkę max 2 spać potem wstaję chwilę się pobawi i je obiadek potem wypija trochę herbaty zjada deserek ok małego słoiczka potem idzie jeszcze na godzinkę spać jak się obudzi to dostaje kaszkę ok 200 ml z lipą z nestle i do tego dodaję jakąś gruszkową albo jabłkową (mieszam) pomiędzy 19-20 muszę ją wykąpać potem chwilę się pobawi tak do 20:30 i idzie spać wypija 250 ml mleka i śpi do rana tylko czasem się przebudzi na smoka jak jej wypadnie ale to rzadko się już zdarza no i tyle 🙂
Summer a wprowadzasz już gluten?? Jeżeli tak to może spróbuj z kaszą manny albo z tą co ja mam z lipą albo owsianka z nestle bo w sumie moja mała nie może manny ale resztę wsuwa i nic jej nie jest albo między posiłkami spróbuj dać jej jakieś przekąski typu flipsy albo są specjalne ciastka dla takich maluchów ja mojej daję ciastka orkiszowe i flipsy oraz specjalne ryżowe z jabłkiem no co do jogurcików to daję jej już te dla niemowląt ale tez tylko na razie 2 razy w tygodniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czyli wnioskuje ze moja moze byc glodna bo tak patrzac moja zjada polowe tego co Wiki.
Z drugiej strony my jeszcze oprocz calonocnego dojenia cyca mamy cyc w ciagu dnia...
Mimo wszystko jak daje jej butle to nie wypije np 200 ml...
Z pediatra jeszcze o jedzeniu nie rozmawialam, jedynie o pobudkach nocnych to uslyszalam ze taki jej urok...
Gluten juz mamy wprowadzony....kaszke manna z bobovity daje jej kolo 10 tej na drugie sniadanie..bo pierwszym jest cyc z rana 6-7, pozniej kolo poludnia obiadek gdzies 125 ml, czasem dopycha cycem kolo 16 tej deserek, kolo 18 cyc, no i o 20 mm z kleikiem a pozniej do rana noc z cycem na,okraglo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
summer a ja myślę, że nie jest głodna bo głodne dziecko by płakało całą noc a ona jednak Ci zasypia... może potrzebuje Twojej bliskości, może ciężko jej się wyciszyć... to przecież są malutkie dzieci, niemowlaczki, jeszcze prześpią całe noce.

ja nie jestem zwoleniczką tego co napisała Kinga tzw. "dopychania" kaszką, zapychania żeby spała dłużej, dorosły ma żołądek wielkości swojej pięści to niemowle jaki ma malutki. rozepchać jest łatwo.. chociaż z drugiej strony nie twierdzę, że nie ma dzieci które lubią dużo zjeść... mój syn np. je jak chłop a szczupły, nadąż za tymi dziećmi :P

moja je tak :
rano 180 mm, o 10 cyc i drzemka, o 12 90 ml obiadek , o 15 180 ml mm i drzemka, o 18 90 ml owoce i na noc 180 ml mm o 20. i zjadła raz jednego chrupka kukurydzianego :P:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justynka to moja wlasnie jepodobnie....a to ze ma apetyt to ja widze bo wystarczy ze ja buzia ruszam to ja telepie bo chcialaby tez..a boje sie rozpechania zoladka bo o to latwo...kurcze z Jankiem nie mialam dylematow..jakos latwo dal sie odstawic a pozniej budzil sie przez jakis czaa na butle w nocy..i bylo ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kamilee napisał(a):
summer a od 9 miesiąca to jajecznicę na parze robiłam normalnie z całego jaja 🙂 to akurat Mai bardziej smakowało niż grudki w obiedzie....Lena to samo cedzi to jajko że zawsze powypycha językiem 😜

jak się robi jajecznicę na parze?

ja żółtko podaję co 2-3 dni - zjada troszkę bo sama łapkami zasuwa, ewentualnie trochę ja jej podam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka
byłam na konferencji w Istambule. Nawet miałam prezentację 🙂
Mój mąż opiekował się małą przez 2 dni. odciągnełam swoje melko ale w sumie jak mnie nie było to mało zjadła - jadła zupki przyptowane przez koleżanke u której się zatrzymaliśmy. 2giego dnia lakatator mi się posuł i nie odciagnełam mleka w nocy ani rano ( a 2 poprzdnie dni odciągałam) i jak po 7 godzinach przyjechałamz konferencji to myślałam że cycki mi rozsadzi. Ale młoda wcyiągneła w ciągu kilku godzin.
Yasmina już próbowała: pomidora, ogórka, oliwki, brokudły, kalafiora, ziemniaka, macgewkę, selera, jabłko, gruszkę, mandarynki, poamarańcze, cytryny (takie nie prosykane a przydoowego ogrodu), figi, wsuwa chleb co mnie wcale nie cieszy, kupiłam jej chelebe ryżowo -kukurydziany bo tu nie ma takich rzeczy jak w Polsce, dałam jej troszkę ryby, jakieś zupki, dziś jadła zupkę z soczewicy, marechwki, selera, cebuli, czosnku - smakowało 🙂 Mały łakomczuszek - aczkolwiek zjada niewiele bardziej się bawi.. A dzi rano jaglankę z kabłkiem jej zrobiłam. Brzuszek nie boli, kupki spoko to chyba dobrze 😁

Ząbki jej się schowały.. nie wiem nie widzę teraz a kiedyś widziałam 1 nego 😞

Jej pupa też jakoś ciężka siadać nie chce... marwtie się tym trochę.
Marta Ty jakoś skymulujesz do siadania.. sadzasz? bo podobno nie powinno sie sadzać zanim dziecko siądzie/ U nas bunt. Dziecko chce siedziec bo wiecej widzi i wiecej może zrobić... ale nie wiem czy krzywdy nie robię wtedy jej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A moze sprobuj dawac jej przed kapiela pol godzinki kaszke manne a potem dopchaj mlekiem po kapieli? a wnocy jak sie obudzi to nie dawaj cyca tylko jakos ja inaczej uspokoj. Ja wlasnie tak zrobilam bo budzil mi sie maly w nocy niby na cyca a w sumie to do cyca - nie byl glodny tylko chcial p[ossac. A moj maly kaszke dostaje tylko raz ok 40 ml tylko (jestem na etapie wprowadzania glutenu) przed kapiela i po kapieli do snu dopchie cycem i spi. A jak mi sie budzil to po prostu przemordowealam sie i nie dlaam mu cyca nosilam go usypialam, spalam nawet z nim na kanapie na siedzaco tylko zeby nie dostal, nie ukrywam bylo ciezko ale na szczescie szybko chyba zalapal bo juz mi przesypia nocke. Jakby mi nie chcial spac w nocy to kaszke dawalabym z rana a tak to chce go zapchac.
Moj rano dostaje ok 7 cyca, potem ok. 9:30 zmnow cyc, potem po 12 obiad, 15 cyc, 18 dserek, ewentualnie cyc jak marudzi, i kaszka i znow cyc. A jak dodalabym do mm kleiku ryzowego to nie rozepcha mi sie maluch? Bo dobrze wyglada i chcialabym np rano dawac mu mm z kleikiem to by mi dluzej wytrzymalk do obiadku ale nie chce aby sie roztyl :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola sadzam go na kolankach, w wozku siedzi oparty tzn nie tak w pionie troche pochylony i przypiety, staram sie nie sadzac go w wozku zbyt dlugo ale jak juz placze to sadzam. on sie dźwiga juz ale nie podnosi sie chyba ze sie zlapie czegos i z pozycji pol lezacej sie podciagnie ale zaraz leci na boki albo do przodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To moja je podobnie jak justyny tylko zamiast mm dostaje cyca bo nie widzi jej sie ta butelka gdzies:/rano mm/ cyc o 10 dostaje kaszke drzwmka 12-13 je duzy sloiczwk obiadku lub cos mojego, drzemka o 15-16 mm/cyc 17-18 owocki, 19 kapiel kaszka plus cyc i spi do rana. W miedzy czasie chrupka przegryzie, teraz mam zamair jej kupic pierwsze ciasteczka z hippa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej...to ja sie poddaje..bowiem napewno nie chodzi o jedzenie...zjadla w nocu 120 mm i spala az 1,5 h....wiec przymilam sie do opinii doktorki ze taki jej urok i moze kiedys jej to przejdzie:-)mam nadzieje ze przed moim pojsciem do pracy:-)
Moja tez uwielbia pozycje siedzaca, nie siada sama, ale siedzi stabilnie..chyba ze zaczyna sie z czegos cieszyc wtedy giba sie z radosci na wszystkie boki:-)
uwielbia naszego kota...
Ola to Twoje malenstwo juz naprawde duzo probowalo:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jej wasze jedzą już duże słoiki te 190g obiadku? Moja to ten mały, albo moje zupki ale na oko tyle co w tym małym się mieści....
summer ja też daje kaszę mojej przed spaniem i dopycham cycem po pół godzinie a i tak się budzi w nocy nooo z tym że nie tak szybko jak Twoja 🙃 bo potrafi przespać od 20-2 😉 a czasem to budzi się już o 24....eee tam nie wiem 🙃
Ola jajecznicę na parze robię coś na zasadzie kąpieli wodnej - garnuszek z wodą na to miseczka daję troszeczkę masełka i jajko i gotowe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Summer i co sadzasz ją... bo mnie straszą na innym forum że jak sie sadza dziecko co samo nie siada to można kręgosłup uszkodzić. 😮
A Yasmina mały smakosz będzie 🙂 teraz zaczęłysmy razem na śniadanko kaszę jaglaną z jabłuszkiem.Ja tu mam fajnie bo wiele warzyw i owoców mam świeżych jeszcze, prosto z pola czy ogrodu.

A swoją droga ktoś wie czemu Tuska tak sie pousuwała? Mam nadzieję że z jej dzieciakami wszystko ok.

Justyna jak Wasze poszerzanie diety?
Swoją droga podziwiam dziwczyny że macie taki schemat dnia. U nas przez parę dni jest schemat a potem za chwilę sie wysypuje. Dziś np. miła 4 drzemki a wcześniej były trzy lub nawet dwie.. i bądź tu mądry człowieku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hehe schemat ja staram sie go przestrzegac ale moj maly czasem ma swoj :p Jak juz poprobowal innych rzeczy do jedzenia to chyba sobie stwierdz\\il ze woli cycusia ewentualnie kaszke manne lubi :p Nawet owocki nie zawsze chce choc slodziutkie.
tak w ogole to jakis wirus go dopadl, kaszle cos nie ladnie, ma katar bardzo i chrypke. bylismy u lekarza wczoraj niby to nic powaznego dostal leki, w nocy bylo ok a dzis to zobaczymy na razie ladnie spi ale kaszle i mnie to troszke martwi. Szkoda mi go strasznie. Najgorzej jak dzieci chorują.
Trzymajcie sie i duzo zdrowka dla Was i pociech 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez wlansie jak mam wypracowany schemat to staram sie go przestrzegac. A najgorzej jak nadia za dlugo lub za krotko pospi bo albo przespi godzine jedzenia albo nie moze juz wytrzymac zeby jesc i wtedy sie sypie, ale to nawet jej nie sluzy bo widac ze jest rozdrazniona ze cos sie zmienilo.

Ja dzis mialam najrosza noc od narodzin :/ nadia budzila sie co godzine na smoczka od 1.30 do 5.30 🤢 maz zabral ja na dol.teraz a ja mialan spac, ale nie moge zasnac juz.

A tuska nie wiadomo czemu tak nagle zniknela 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...