Skocz do zawartości

Wyprawka, jak kompletujecie? | Forum o ciąży


nobody86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam
Mam byc może banalne pytanie, ale drogie dziewczyny jak i gdzie kompletujecie wyprawke dla swojego malucha? Mam termin na styczen i już chcialabym sie przygotowywac pod katem kupna butelek itp Przegladam duzo stron na ktorych jest tych rzeczy mnóstwo.Na pierwszy rzut oka wszystko wydaje sie potrzebne i niezbedne ale ceny tez nie sa najnizsze. Rozgladam sie wiec po marketach, sieciowkach i allegro i sama nie wiem gdzie te zakupy najbardziej sie oplaca robic rowniez pod wzgledem jakosci produktów.
Macie jakies swoje rady i poglady w tym temacie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam,
nie jestem jeszcze doswiadczona mama gdyz sama sie dopiro spodziewam maluszka ale przepracowalam 3 late w duzej hurtowni dla przyszlych mam i sama z tego doswiadczenia teraz korzystam. oczywiscie jako sprzedawca musialabym powiedziec ze jest wszysto potrzebne ale teraz wiem dobrze co jest marnowaniem pieniedzy a co niezbedne.
jezeli chodzi o ubranka to nie przesadzaj z rozmiarem 56 on tylko bedzie ci sluzyl na kilka dni no chyba ze maluszek bedzie bardzo maly. ja ogolnie jestem zwolenniczka kupowania troszke wiekszych rzeczy bo to zawsze starczy ns dluzej. sama dla siebie mam 3 komplaty w tym rozmiarze czyli spiochy , body jakis kaftanik i pajacyk ale ten musi byc koniecznie rozpinany caly z przodu abys nie zameczyla dziecka 🙂 jezeli ci ta ilosc nie starczy to wtedy ubierzesz wiekszy rozmiar. inne rozmiar czyli 62 sama kupilam 4 komplety a rozmiar 68 to narazie mam 2 ale nile sadze aby szybko sie przydal wiec bede miala czas na dokupienie. oprocz tego czesto znajomi przynosza takie rzeczy. oczywiscie kup jakis kombinezonik,male spodenki i sweterek ale to tez raczej od rozmiaru 62 albo nawet 68.
uwazam ze kupowanie pieknych spodni jeansowych badz spodniczek dla malych ksiezniczek to marnowanie pieniedzy bo to jest bardxo niewygodne i dla mamy i dziecka. no ale to indywidualny wybor.
jezeli chodzi o wszelki akcesoria nie przesadzaj z ich zakupem. skoncentruj sie na jednej malej butelce najlepiej aventa badz dr browna. one sa antkolkowe i dosyc dobrze dzialaja. jezeli bedzile ci ich potrzeba wiecej to dokupisz pozniej jak zobaczysz ze nie bedziesz katmila piersia itp.
jezeli chodzi o akcesoria do butelki czyli podgrzewacz, sterylizator itp uwazam ze z tym tez trzeba sie wstrzymac bo to tez nie wiadomo czy bedxiesz zaraz uzywac.
smoczek to bardzo indywidualna sprawa czy chcesz go dac dziecku czy nie.
odcisgacz do pokarmu tez nie kupuj teraz - pamietaj te rzeczy sa ogolno dostepne wiec jezeli stwierdzisz zejest ci to potrzebne to kupisz wtedy.
wanienka - to kazdy musi miec no chyba ze uznasz ze bedziesz kapac maluszka w duzej wannie badz masz inne rozwiazanie. wklad do wanienki - czesto w sklepach dostaniesz zwykla gabke o profilu misia itp ja uwazam ze jest to bardxo niehigieniczna rzecz wiec wole plastikowa nakladke ktora wysciela sie flanela aby dziecku nie bylo za zimno w pupe.
jezeli chodzi o nozyczki do paznokcji to bardxo malo osob potrafi sie nimi poslugiwac wiec lepsze sa cazki. trzeba tez kupic szczoteczke do wlosow.
pomysl tez o dobrym termometrze bo ten nigdy nie wiesz kiedy moze sie przydac. najlepsze sa te philipsa do ucha ale tez sporo kosztuja wiec mozna sie rozejrzec za czyms tanszym.
pieluchy to tez infywidualna sprawa. jezeli chcesz sie bawic w tetre to ok bedzie ci ich potrxeba ok 40 szt oczywiscie w zaleznosci czy masz miejsce gdzie je suszyc czy nie. ja osobidcie bede uzywac tylko jedorazowych wiec te wiadomo pampers jest chyba najlepszy no ale to mozna z czasem sprawdxic samemu co komu sluzy.
w kwesti poscieli to nie kupuj jej z baldahimem bo to tylko siedlisko kurzu praktycznie do niczego nie sluzy. tak samo ochraniacz na szczebelki bo taki maluszek to przeciez sie nie wierci tak strasznie aby mogl wsadzic raczki miedzy szczebelki. jednakzs ta rzecz moze dodac ladnego wygladu i tutaj ja jestem za bo juz nawet kupilam posciel z ochraniaczem. no ale to dla samej siebie zrobilam a nie dla maluszka. pamietaj o przescieradle z podgumowaniem albo zakup ceratke.
kosmetyki - jezeli chodzi o firme to bym odradzala na pierwsze miesiace johnsona bo on bardzo czesto uczula. ja lubie firme penaten. jeszcze jest dobra nivea no i oczywiscie sudocrem.

nie wiem czy o wszystkim napisalam i czy ci pomoglam ale mysle ze najwazniejsze to miec umiar w kupowaniu. wiem ze to wszystko cieszy przyszle mamy dlatego sa one bardzo dobrymi celami sprzedawcow. ale pamietaj wszystko mozna w mig dokupic w kazdym sklepie nawet w markecie do ktorego i tak bedziesz chodzila.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maleństwo 🙂
Bardzo Ci dziękuje za niesamowicie wyczerpującą odpowiedź 🙂 Bardzo ładnie i racjonalnie mi to wytłumaczyłaś ponieważ mnie właśnie dopadło takie szaleństwo i pewnie kupiłabym całą masą nieprzydatnych rzeczy 🙂 Skutecznie ostudziłaś mój zapał 🙂 dzięki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny, jestem położną pisze artykuły na tematy okołoporodowe w magazynie tatawtarapatach.com. Stworzyłam gotowe wyprawki do porodu, które zawieraja wszystkie potrzebne rzeczy na sali porodowej . Torby wykonują na specjalne moje zamówienie , dlatego nie spotkacie ich w sklepie 🙂 a Beciki szyje mój tata w domu 🙂
justbaby.com.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja odradzam kupowania na pierwszy miesiąc życia ubranek rozmiaru 62
ja dużo takich dostałam ale zaczęłam je używać dopiero w drugim miesiącu życia dziecka
bieliznę podstawową taką jak body czy pajace (które ubóstwiam i tylko to mam zamiar kupić drugiemu dziecku) dziecko moim zdaniem powinno mieć w rozmiarze 56 większe są po prostu bardzo za duże
i niewygodne

moja ubrankowa wyprawka będzie składać się z 7-10 body w rozmiarze 56 i tylu samo pajaców w rozmiarze 56 (5 welurowych i 5 cienkich bawełnianych) do tego ze 3 czapeczki i kombinezon bo rodzę na początku marca

dziewczyny rodzące po raz pierwszy naprawdę nie kupujcie na początek spodni dresów bluz tym bardziej z kapturem ja dostawałam takie w prezencie i praktycznie do rozmiaru 74 były nieprzydatne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kochane dziewczyny 🙂
wasze rady są naprawdę bezcenne 🙂 nie mam kompletnie rozeznania jeśli chodzi o wiele spraw, np babcia malucha preferuje śpiochy i pół śpiochy a ktoś inny radzi kupować ubranka na 58. Wiadomo że młode mamy mające dzieci są najbardziej bogate w te doświadczenia zatem czekam na wiecej opinii 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kochane dziewczyny
wasze rady są naprawdę bezcenne nie mam kompletnie rozeznania jeśli chodzi o wiele spraw, np babcia malucha preferuje śpiochy i pół śpiochy a ktoś inny radzi kupować ubranka na 58. Wiadomo że młode mamy mające dzieci są najbardziej bogate w te doświadczenia zatem czekam na wiecej opinii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
  • Mamusia
Poszukaj sobie listy produktów w internecie. Są taki juz podszykowane do wydrukowania. Lista się przydaje aby nic nie zapomnieć. Pamiętaj tylko aby kierować się swoją głową i nie kupować na ślepo wszystkiego. Częsc rzeczy się nie przydaje. No i nie przesadzać z ilość. Sklepy sa wszedzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodnie później...
  • Mamusia
Hej! Sklepów z ubrankami jest naprawdę dużo, takie najpopularniejsze sieciówki to na przykład H&M, C&A, F&F (Tesco), Pepco... Sporo tego jest, ubranka są dostępne naprawdę we wszystkich rozmiarach i w szalenie dużym wyborze. Ale serio radzę kupić ich naprawdę mało - często okazuje się, że dzidzia jest większa/mniejsza, niż nam się wydawało, i wyprawkę trzeba kompletować od nowa 🙂 Dlatego radzę raczej zainwestować w butelki, wózek, leżaczek, przewijak - dostaniesz je w centrach handlowych, tam zawsze jest przynajmniej jeden sklep z akcesoriami dla dzieci - a z ubrankami się powstrzymać: dokupi się je, jak już będzie wiadomo, jakie gabaryty ma dzidzia, ale wierz mi, dużo tego nie kupisz, bo na pewno rodzina i znajomi zarzucą cię dziecięcymi ciuszkami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...
  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Zakupy robiłam najczęściej w internecie - po pierwsze wygoda, po drugie niższe ceny a po trzecie - nie kupowałam spontanicznie, jak w sklepie tradycyjnym tylko na początku się poważnie zastanawiałam czy daną rzecz naprawdę potrzebuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc później...
  • Mamusia
Naprawdę nie ma co szaleć, okazuje się, że później połowa rzeczy się nie przydaje. U nas całkowicie nie sprawdził się podgrzewacz, przewijacz i butelko antykolkowe. Ale np. zapomniałam o termometrze, nie wzięłam pod uwagę rogala do karmienia, karmiłam na poduszce, a termometr biegiem kupowałam na internecie (spam). Warto przemyśleć co się przyda, a co nie, ale nie warto też kupować na zapas. Teraz zakup to kwestia 2-3 dni jak to było u mnie z termometrem..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 2 miesiące później...
  • 7 miesiące później...
  • 4 tygodnie później...
  • Mamusia
Moim zdaniem nie ma co przesadzać z kupowaniem nie wiadomo ilu rzeczy. Jeśli chcesz kupić coś uniwersalnego, co posłuży ci dłużej, możesz zamiast zwykłej butelki kupić taką 3 w 1. Czyli butelkę, którą potem można zmienić w kubek z ustnikiem, a na końcu zwykły kubeczek. Dzięki temu zaoszczędzisz na kupowaniu kubeczków na późniejszym etapie. Butelkę (czy może raczej kubeczek 😉) 3 w 1 znajdziesz m.in na stronie e-babystuff.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...