Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2014 | Forum dla mam


Julka85

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Beatko miałam identycznie! Zbyt duża brodawka, jak na jego maleńką buźkę i kapa ;( ale Twoja córeczka jest więsza, więc może metodą prób i błędów się uda 🙂 czekamy na foto tej małej księżniczki 😉

Dwupaki, baaaardzo Wam współczuję na tych upałach... Ja wariuje, a co dopiero Wy. Co do uprzejmości - muszę się pochwalić, że wczoraj zrobiłam dobry uczynek :P byliśmy u lekarza do kontroli i profilaktycznie lekarz kazał zrobić USG brzuszka. Miałam wejść bez kolejki, taki urok bycia mamą wcześniaczka, ale w poczekalni siedziała mama z 3-letnią dziewczynką... Boże, jak ona płakała! Tak ją brzuszek bolał.. Więc przepuściłam Biedactwo przed siebie, nie miałabym serca wejść, tym bardziej, ze małemu nic nie jest, a badanie było robione tak jak wcześniej opisałam profilaktycznie. Za to otrzymałam piękny usmiech mamy i jej córeczki 😉

a słyszałyście o sytuacji, która miała miejsce w Rybniku? Co sądzicie? Ja nie wiem.. Rozumiem, że można mieć problemy, każdy je ma, ale... Jak można zapomnieć o dziecku? 😞 Boże, jak ona musiała cierpieć... Jak to usłyszałam to przebeczałam cały dzień 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ola całuski dla Daniela z okazji ukończenia miesiąca 😘 jesteście bardzo dzielni, podziwiam Cię. Najważniejsze, ze wszystko zmierza ku dobremu. Życzę zdrowia!!!!!!!!!!

Emilia z tego co ja wiem, to Polozna środowiskowa po porodzie chyba musi przyjść? 🤔
Powodzenia na egzaminach 🙂 i tak jak napisałam Gosia- jak sie wyluzujesz to wtedy Cię zlapie 🤪 ciekawa jestem, która będzie następna 🙂

Daga póki co obkurczanie macicy było najgorsze w środę po porodzie- odjazd na maxa 🙃
Wczoraj jak mnie kilka razy złapało, to przez jakis czas nic sie odezwać nie mogłam z bolu 😮 no cóż trzeba to jakoś przetrwać 😉 juz teraz moze być tylko lepiej 🙂

Mam bardzo skąpe odchody. Wspominałam o tym lekarzom ale nic nie powiedzieli. Po kilku godzinach mam kilka kropli, na dobra sprawę zwykle wkładki by mi wystarczyły, takie ktore sie nosi na dzien typu descreet. 🤔
Na początku było oczywiscie wiecej. Po sn łóżko wyglądało jakby przed chwila ktoś zarżnal prosiaka a teraz zupełnie odwrotnie. Przynajmniej czuje sie bardziej komfortowo i czysto.

Małgosia Twoj Felek jest tylko na piersi? Moja wczoraj tyle spała ale po butli, bo niestety troche nie wychodzi mi karmienie. Z butelki potrafi zjeść 50ml 🤪 naraz!
Wcześniej jak dawałam tylko cyca to co 5minut płakała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jola to w nagrodę dostaniesz ode mnie oklask 😉 😜 tylko musisz poczekać, bo teraz Iga dostała hehehehe
Jak człowiek ma troche wyobraźni i empatii to wlasnie tak postępuje. Na szczęście dobrzy ludzie sa na świecie, nie raz sie o tym przekonałam i staram sie robić to samo. Wierze, ze dobro prędzej czy pózniej powraca 😉

Twój Maciek niebawem skończy 2 miesiące 🤪

O tej przykryj sprawie słyszałam 😞 z jednej strony na pewno nie zrobił tego specjalnie i współczuje mu bardzo, bo na jego miejscu nie widziałabym juz miejsca dla siebie na tym swiecie 😞
Z drugiej strony jak mozna zostawić gdzies dziecko?! 🤔
Czasem rodzice zostawiają dzieci na stacji benzynowej aucie, bo dzieciaki smacznie śpią. Ja nawet w takiej sytuacji wybudzam i zabieram ze sobą, bez względu na pogodę, bo zawsze sie boje ze ktoś mógłby porwać moje dziecko 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,

Beata - głowa do góry, powoli, powoli i dojdziesz do wprawy z karmieniem, poza tym moim zdaniem lepiej większa brodawka niż jej brak - a wiem, że i takie kobiety są 🙂
Twój problem, choć wydaje CI się duży, to uwierz mi żaden problem - chodzi mi o to, że na bank uda Ci się go samej rozwiązać - ja nie mam takiego komfortu z chorobą synka.. Więc główka do góry - nawet jeśli nie wyjdzie to nic się nie stanie - będziesz karmić sztucznym lub ściągać laktatorem 🙂 Wszystko będzie dobrze 🙂

A co do przepuszczania ciężarnych to nie wiem co gorsze, bo mnie wciąż przepuszczają w tramwajach i sklepach 😁 Jeszcze po cc mi troszkę brzuch stoi, więc ludzie myślą, że jestem w ciąży ☺️ A miny kiedy mówię - już urodziłam - bezcenne 😁 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Melduję się. Odebrałam dzisiaj po raz ostatni wyniki badań. Cieszę się, bo od rana wreszcie czuję skurcze takie jak na miesiączkę - bo już daaaawno nie czułam 🤨 Pewnie nic się z tego nie rozwinie dzisiaj, ale zawsze jakaś tam nadzieja jest 😜

Beata no ja miałam ten zaszczyt i widziałam zdjęcie Twojej Niuni i faktycznie jest słodka, no i ma długie włoski 🤪
Co do karmienia to wydaje mi się, że z biegiem czasu sobie poradzisz – ja też mam duże brodawki (przed ciążą takich nie było...). Poćwiczysz przystawianie i dasz radę 🙂 A jak nie, to pamiętaj, żebyś niczego sobie nie zarzucała, bo nie ma co się stresować 😉 <-- ja zawsze wychodzę z takiego założenia i na szczęście moja rodzina też 😉

Jola bo Ty dobra duszyczka jesteś 😆 😘 Co do sytuacji w Rybniku to mi się to po prostu w głowie nie mieści! 😲 🤨 🤢 W ogóle nie potrafię zrozumieć osób, które nawet na chwilkę zostawiają dziecko samo w samochodzie – przecież wszystko może się zdarzyć, dla mnie to jest po prostu nie do pomyślenia…!!!

Beata oklaski możesz dodawać wielu osobom bez czekania, jedynie jak np. dałaś oklask Idze, to Iga na kolejnego musi poczekać 120 min. Ja robię taką rundkę prawie codziennie - wszystkim po oklasku 😉

Ola to jak ludziom mówisz, że już urodziłaś, to faktycznie miny na pewno nie tęgie 😁 I pewnie głupio im się robi hihi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jola bo Ty dobra duszyczka jesteś 😆 😘 Co do sytuacji w Rybniku to mi się to po prostu w głowie nie mieści! 😲 🤨 🤢 W ogóle nie potrafię zrozumieć osób, które nawet na chwilkę zostawiają dziecko samo w samochodzie – przecież wszystko może się zdarzyć, dla mnie to jest po prostu nie do pomyślenia…!!!

Beata oklaski możesz dodawać wielu osobom bez czekania, jedynie jak np. dałaś oklask Idze, to Iga na kolejnego musi poczekać 120 min. Ja robię taką rundkę prawie codziennie - wszystkim po oklasku 😉

Ola to jak ludziom mówisz, że już urodziłaś, to faktycznie miny na pewno nie tęgie 😁 I pewnie głupio im się robi hihi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kobietki!

Dalej dwupak i cisza 😞 Jako pierwsza się przeterminowałam... ☺️
Nawet skurcze ucichły 😞 Ale liczę ruchy, z rana było ok.20, czyli bardzo dobrze 🙂

Uhasasa oklask za postawę, kto inny zrozumie matkę, jak nie druga matka 🙂

Igielka88 mi też niekiedy brakuje języka gębie, ale generalnie w sytuacjach nerwowych dostaję takiego słowotoku,że sama jestem dla siebie pełna podziwu. Aczkolwiek mam zasadę, nigdy nie odcinam się wulgarnością i krzykiem, dosadnie i kulturalnie- to zdecydowanie gorzej ludzi drażni 😁 Czasami tylko huknę na Męża 😉

Co do sytuacji z Rybnika... Nie oceniam nikogo, jednakże nie do pojęcia jest dla mnie fakt,że ojciec zapomniał o dziecku na 8 godzin! Do przyjęcia byłoby pół godziny, w polocie do dwóch,ale 8?! 😮 Co może być ważniejszego od bezpieczeństwa dziecka?!

Beatasz ja też mam sutki ogromne,ale słyszałam teorię,że im większy tym lepiej się karmi 🤨 Fajnie,że u Was sytuacja powolutku się normuje i Twoje samopoczucie stabilne 🙂 Koniecznie pokaż Martynkę 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beatasz Felek jak był w szpitalu to oddawałam go na noc i tam raz w nocy dokarmiali butlą, co nie jest przestępstwem 😉 . W domu na razie jest tylko na piersi, ale mam puszkę mleka i nie zawaham się jej użyć jak będzie trzeba 😉 Zresztą tak mnie uczyli w szpitalu, że jak mu dam to nie przestanie nagle jeść z piersi. Nie przejmuj się początkami dacie radę. U mnie to wyglądało komicznie bo na cztery ręce, tj. ja robiłam tzw. "kanapkę" z piersi a mój M przystawiał i trzymał główkę Małego żeby ciągnął 😁 Teraz też tak czasami robimy jak Felo się irytuje bo chce szybko zacząć jeść, ale metoda zdaje egzamin. Mam też laktator i odciągałam 2 x na początku tak na próbę, wczoraj w ciągu 20 min miałam ok 70 ml i później dopełniłam do ok 110 ml. Daliśmy mu w nocy. Nie obyło się bez przygód bo najpierw za zimne to podgrzewaliśmy później schładzaliśmy, a dziecko patrzyło się na nas cierpliwie jak na idiotów 🙂 Notabene wiecie może czy to mleko powinno być w temperaturze pokojowej czy takiej ok 37 stopni? Zjadł tak właśnie ok 70 ml i więcej nie chciał. Ale piersi jak go nie karmiłam trochę mnie bolały 🤨
Z karmieniem to działam wg systemu co mnie nauczył pediatra w szpitalu, tj. Mały je co 3 godz od momentu karmienia, tylko 20 min z jednej piersi i koniec (Felo ma tendencje do traktowania mojego cyca jak smoczka). Jak nie jest happy, to albo daje mu smoka, albo się z nim pobawię, ale zazwyczaj idzie spać (smoka wypluwa po jakiś 15 min drzemki). Mogę zwiększyć częstotliwość karmienia ale max co 2 godz ( i tak przy upale parę razy mi wypadło), za to w nocy może być przerwa i 4h. Docelowo powinnam dojść do 6-7 karmień na dobę. Wcześniej go wybudzałam co 3h teraz w nocy nie budzę, ale on i tak się obudzi za te max 4h. Jak będą duże upały to mogę (ale na razie jeszcze nie dałam) w przerwie między karmieniami dać mu herbatkę z rumianku lub wodę (mnie w szkole rodzenia uczyli żeby nie dawać, ale pediatra mnie przekonał że to głupota i jak się dziecku pić chce to mu dać).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Ja dzisiaj pospałam do 11 ☺️ Budziłam się pare razy wcześniej ale nie chciało mi się wstawać, bo tak przynajmniej szybciej dzień zleci ☺️ Nie wiem już co ze sobą zrobić...
No i już się zaczęły telefony i smsy od rodziny, jak się czuję i czy to przypadkiem nie już... Ehhh... Doprowadza mnie to do szału 😠

Beata cieszę się, że tak dobrze się czujesz i że cesarka okazała się dobrym wyborem 🙂 No i że jakoś sobie radzisz z karmieniem mimo, że tak się bałaś 🙂 Może u mnie będzie podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sloneczna627 napisał(a):
Hej dziewczyny! Melduję się w dwupaku,niestety nadal w szpitalu. Skurczy i akcji porodowej brak. Nadal czekam na jakieś decyzje i stresuję się o zdrowie mlodego. Ale z drugiej strony jestem wśród specjalistów. Pozdrawiam i odezwę się jak bedę wiedziała coś więcej.


Trzymam za Ciebie mocno kciuki!! :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alexia_79 jakie On ma ,,łocyska" bajeczne 🙃 I włoski ciemne 🤪

Lippi ja Olusia karmiłam na żądanie, ile chciał tyle ,,ciumlał" cyca, pilnowałam jedynie,żeby to ssanie było aktywne 🙂 Nie dopajałam Go zupełnie 🙂 Są różne szkoły, ale moja ,,mleczarnia" była dla Niego wystarczająca 🙂 Prawdę mówiąc to nie potrafiłam się trzymać schematu co 3h, jadł dotąd,aż zaczynał stękać 😁 I co najlepsze w swojej karierze noworodka aż do 1 roku życia ulało Mu się po jedzeniu tylko 3 razy 🤪
Poza tym z perspektywy czasu dla mnie karmienie piersią było o niebo wygodniejsze 🙂 Pomijając aspekty pieniężne, nie musiałam się gimnastykować z przegotowywaniem wody, myciem butelek (czego nie trawię po dziś dzień 😮 ) szlak mnie trafia jak muszę ogarnąć Olka bidony 🤢 🙂
Co do temperatury to 36,6, taka lekko letnia 🙂 W zasadzie to my kreujemy dziecka upodobania, noworodek przecież nie zna ciepłego i zimnego 🙂 Dla gardełka letnie jest w sam raz- to mi powtarzała zawsze pediatra 🙂

Igielka88 witaj w klubie! 😞 Mnie wczoraj zdenerwowała trochę koleżanka, ta co w styczniu urodziła bliźniaczki. Dzwoni i trajgoli ,,Cześć, widziałam Cię na mieście, jeszcze się kulasz?" a no jeszcze! Ona bliźniaczki urodziła w 40 tygodniu! 😠 A mi się dziwi!
Dzisiaj Mąż w domu,więc mam pofolgę z Olkiem, siedzą coś skręcają, Mały wniebowzięty 🙃 A ja zdążyłam nazbierać truskawek i zrobić ciasto 🙂 Przebrałam pościel, pomyję okna tarasowe i pojadę do Siostry 🙂 Ona zrozpaczona, bo wyskoczyły jej 2 rozstępy pod pępkiem! 😁 😁 😁 Będziemy się wspierać duchowo 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewka trzymamy kciuki! Mocno! Dacie radę! 🙂 wiem , ze tak łatwo sie tylko pisze ale nie masz wyjścia musisz uzbroić sie w cierpliwość 😘

Emilia masz niezłe teksty, wiec odpowiedz dobrze życzliwym koleżankom 😜 😉 raz a dobrze, zeby juz wiecej sie nie dopytywaly.
Chciałabym Was wszystkie jakoś pocieszyć ale nie wiem jak ... To juz naprawde ostatnie dni z brzuszkami, dziewczęta najważniejsze to sie nie nakrecac za bardzo- chwila moment i sie zacznie 🤪
Po porodzie tez wszyscy dzwonią i dotypuja sie o kazda pierdole 🤢

A ja wlasnie czekam na teściowa i założę sie, ze pierwsze co jak mnie zobaczy to powie mi ze mam duzy brzuch i będzie sie dziwic 😠 bo ona miała odrazu płaski o pamietam z jej opowiadań! Juz zdążyła mnie zapytać ile mam szwów - jakby to miało jakiekolwiek znaczenie?! 🤔 szczerze mnie to nawet nie interesuje 😁 ważne, ze wszystko jest w porządku 😉
I odpukać humor mi dopisuje, narazie baby blues mnie nie dopadł- moze to dzieki tej pięknej czerwcowej pogodzie 🙂


Ola piękny Twój synek 🙂 wyglada jakby był starszy 🙃 niech zdrowo rośnie!


P.S. Muszę sie pochwalić troche 😜 szpital rewelacja, mój drugi zakup życia, którego nigdy nie będe zalowac 🤪 ( pierwszy to kamery domowe 😉 )
Opieka rewelacyjna, każdy bardzo o nas dba 🙂 wchodząc do sali pukają, przedstawiają sie na dzien dobry, każdy jest tak uprzejmy, pomocny i miły 🙂
Wszystko szpital zapewńia, nawet ręczniki kąpielowe, ręczniki jednorazowe, podkłady, podkłady na łóżko, wszystko dla dziecka, nawet koszule nocne jednorazowe, chyba wszystko tu maja 🙂
W upalne dni mozna włączyć lekka klime 😎 komfort gwarantowany.
No i co mi sie bardzo spodobało to posiłki- codziennie wybiera sie obiady z menu, a porcje takie duże ze facet by sie z powodzeniem najadł 🤪 śniadania i kolacje świeże, urozmaicone i smaczne- nawet trudno mi samej wszystko zjeść 🙂
No to konic chwalenia sie 😜 ale jestem tak zadowolona, ze musiałam 😜 😉 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kobietki 🙂
Małgosia - ja z karmieniem robię dokładnie tak samo, w dzień wybudzam co 3 h a w nocy co 4-5 h wybudzam, też położna i pediatra kazali mi w upalne dni dopijać wodą lub herbatką z kopru włoskiego ale na 150 ml wody połowa małej łyżeczki tej herbatki
Ola - synek boski !!! 🤪 śliczne ciemne oczka i włoski, i te usteczka takie słodziutkie - w ogóle cały taki do schrupania 😉
Ewka - trzymam kciuki żeby akcja porodowa szybko się zaczęła i tak samo szybko zakończyła się sukcesem 🙂
Emilia - ja Twoje posty to na kibelku muszę czytać 😁 jesteś niemożliwa - lubię takie poczucie humoru i dystans do samej siebie 😉
Beata - fajnie że jesteś zadowolona z wyboru szpitala i że tak dobrze o Was dbają, czekamy tylko na zdjęcia Martynki 😉

😘 😘 😘 dla wszystkich a w szczególności dla dwupaczków - cierpliwości Wam życzę, chociaż wiem że łatwo mówić ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam pytanie do dziewczyn po cc:
Kiedy zaczęlyscie dźwigać cos wiecej niż dziecko?
Mieszkam na 6 P. i z windy muszę jakoś zjechać z wózkiem po schodach i wciągnąć go z powrotem, problem w tym, ze powiedzieli mi, ze najlepiej po 6tyg.
Nie mam opcji zostawienia wózka na dole w klatce, nie mam uprzejmych- znajomych sąsiadów, a średnio widzę siedzenie w domu przez 6tygodni 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola ten Twój Krasnal jest cudowny 🤪 I faktycznie wygląda na starszego 🙂 Będzie sercołamaczem 😆

Ewa trzymaj się i będziemy czekały na nowe informacje 🙂

Beata masz rację, że trzeba wyluzować i się nie nakręcać, ale jakoś tak jest ciężko, bo już się chce tego dzidziusia poprzytulać 🤨
Cieszę się, że jesteś zadowolona ze szpitala – tak jak pisałam wcześniej, żałuję, że nie rodzę tam... Przynajmniej miałabym pewność, że mojemu dziecku nic nie będzie, a tak tylko się stresuję 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i zaczęło sie- pokarm jest a ja nie moge karmić ;( no k.... tak boli, ze wyłam z bólu 😞
Zwariuje zaraz, ten sam bol co 5 lat temu 😞
Nie wiem czy wytrwam, tak mnie to wku....! Jakaś niedorobiona jestem czy co?! ;(
Dlaczego nie moge normalnie karmić jak większość kobiet?!
Przepraszam Was ale nie moge przestać płakać i z bólu i z żalu ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...