Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2014 | Forum dla mam


Julka85

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej 🙂

Beatasz przy drugim łatwiej, prawda? 🙂 Dziś się śmiałam do Męża,że kobieta przy pierwszym dziecku powinna być tak bogata w doświadczenia jak przy drugim, byłoby o nieeeebo lżej 🙂

My po wizycie położnej 🙃 Oczywiście średnio zadowolona z wagi Sebusia 😮 Wychodząc ze szpitala ważył 3750g a dziś 4150g... W 4 dni 400g!!! No kretynka do kwadratu 😠 Olek w miesiąc przybył 800g,więc jak dla mnie jest superowo 🙂 Ale przy Olku już by ziarno niepewności zasiała...

Później dokończę, bo Mały trzeszczy na fali 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej

co do brzucha to po cc niestety długo utrzymuje się taka kulka bo szwy trzymają, ja się bujałam po pierwszym cc kilka miesięcy a i tak nigdy nie był idealnie płaski. Teraz mam to samo...

Co do odbijania to ja już nie odbijam, tylko jak widzę że małeg gazy męczą, wczoraj czytałam artykuł swojego pediatry o ten- radzę poczytać - sprawdziłam - działa - czy odbiję małego czy nie - ulewa tyle samo albo mniej kiedy nie odbiję:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=676953202385477&set=a.352195241527943.83880.351287104952090&type=1&theater

A ja do przychodni żadnej dziecka nie zgłosiłam i nie zamierzam, mam ich gdzieś..
No i u nas brak dobrych wieści - jutro lub w poniedziałek wracamy do szpitala, leki nie działają, częstoskurcze zamiast ustępować to się nasilają.. Mam dosyć, dlatego też mało się tu udzielam. Pozdrawiam Was...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Powracam... 🙂

Ja swojego Olusia wogóle do odbicia nie podnosiłam 🤨 Ani nie ulewał, ani nie bekał sobie 🙂
Sebuś z kolei troszkę ulewa,więc staram się Go podnosić,ale nie zawsze się odbije 🙃 Układam Go na boczki,więc jakby co nadmiar się wyleje 😉
A wczoraj jak padł o 22.30 tak musiałam Go budzić o 3.30 na karmienie 🤪 Taki śpioszek 🙃

Co do brzucha to dajmy sobie czas 😉 Ja póki co ćwiczę mięśnie Kegla 🙂 I troszkę napinam mięśnie na brzuchu... Spadło sporo,ale jeszcze odstaje ☺️ I mam piękną koronkę na brzuchu z rozstępów 🤪 😁 Tak mnie chłopcy ozdobili 🙃

Alexia_79 kurczę, tak wszystko się plącze 😞 Trzymam za Was kciuki! I życzę mnóstwo siły!!! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heloł 🙂

Uffff... wreszcie chwila dla siebie... 🙂

Ola dzięki za ten artykuł odnośnie odbijania. W takim razie nie będę się tym tak przejmować...
Przykro mi, że u Danielka nie ma poprawy 😞 Życzę Wam dużo zdrówka i mam nadzieję, że niebawem uda Wam się z tym uporać 😘 Jesteście bardzo dzielni...

Co do brzuszka po porodzie to może faktycznie po cesarce trzeba trochę więcej czasu, bo na brzuszek skarżyły się głównie Ola, Gosia i Beata, a Wy jesteście wszystkie po cesarce... Mi jeszcze zostały 4kg do zrzucenia ale brzuszek zniknął praktycznie po 3 dniach, a z dnia na dzień jest co raz bardziej płaski, więc strasznie się cieszę 🙂 ... Jedynie pępek został jakiś taki rozciągnięty. Wcześniej nie miałam takiej dużej tej dziury. Ciekawe czy to zniknie 🤨 No i ta krecha na brzuchu chyba też zniknie....

U mnie wygląda to tak

[URL=http://www.iv.pl/][IMG]http://www.iv.pl/images/44195600493710404972.jpg[/IMG][/URL]

A nosicie te pasy ciążowe ? Ja nosiłam przez dwa dni ale jak przyszła ta położna do domu to zauważyła i powiedziała, że odchodzi się już od noszenia tych pasów, bo podobno mięśnie brzucha się rozleniwiają i przestałam.

Emilia synuś blondasek 🙂 ale fajny 🙂 🙂 🙂

Beata to super, że Twój straszy synek tak zareagował na siostrę 🙂 Fajnie mieć starszego brata 😉 Pewnie jak będą więksi to będzie murem za nią stawał i nie da jej zrobić krzywdy 🙂

Mam do Was pytanie czy wybudzacie w nocy maluchy na jedzenie co 3h czy czekacie aż same się obudzą i wtedy karmicie ?

A to my dzisiaj, szykujemy się do kąpieli 🙂

[URL=http://www.iv.pl/][IMG]http://www.iv.pl/images/78638191748137548108.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilia jaki On fajny 😆 😆 zupełnie nie wyglada jak noworodek 🤪
Ja bym mu dała kilka miesiecy!!! 🤪

Ola współczuje, mozna sie wykończyć 🤨 oby synuś szybko wyzdrowiał 😘
A Jak córeczka? Zaakceptowała nowa sytuacje?

Mój Szymon mimo, ze uważa na siostrę, jest czuły i opiekuńczy to jednak chyba jest zazdrosny... Przejawia sie to tym, ze w ogóle nie słucha. O kazda czynność moge prosić sto razy, do tego ma rożne dziwne zachowania.... Chyba chce zwrócić na siebie uwagę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
OMG!!!! Iga ale masz zajebiaszczy brzuch 🤪!!!
Mój jest kilka razy większy i w obwodzie mam 102cm 😞
Wyglądam jak w 5msc ciazy 🤢

Krecha zniknie, możesz być tego pewna 😉 a pępek tez wróci do dawnego wyglądu 🙂
Mój niestety nie dość, ze jest bardzo rozciągnięty, to jeszcze cały czas wystający 🤢 wyglada to paskudnie no ale cóż zrobić? Moge tylko pomarudzic...

Córa świetna 😆 ślicznotka!

Pasa nie kupiłam, bo dr odradzał. Sama nie wiem w internecie sa sprzeczne informacje, jedni lekarze zalecają inni odradzają. Z uwagi na ranę na brzuchu, która należy wietrzyć nie kupilam W Końcu tego pasa ale z chęcią bym wyprobowala.


Z karmieniem to rożnie, tzn. Ostatnio sama budze sie ok. 2-3 i biorę młoda na cyca- wtedy je na spiocha ( ale zazwyczaj je krótko, bo śpi jak zabita). Natomiast pózniej nie pilnuje godzin, jak krzyczy i wiem ze chodzi jej o jedzenie to wtedy dostaje, czasami jest to 5 a czasami dopiero 8 rano.
Także głownie karmie wtedy kiedy chce dziecko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilia - Sebus jak slodziaczek i taki powazny jak na swoj wiek :-)
Iga - ja mam wielkoscia brzuszek taki jak ty, tez bardzo szybko znika, kreche oczywiscie nadal mam ale wiem ze niedlugo zniknie :-) w ciazy przytylam 16 kg, 8 zjechalo w 1 tygodniu.po porodzie a pozostale 8 nadal wisi :| na karmienie w 1 tyg wybudzalam bo ksiezniczka przespala by caly dzien i noc, a teraz.juz nie budze, sama w dzien sie domaga co 3-4 h a w nocy roznie, czasem co 6h, 4 h.
bardzo ladnie przybiera bo od wyjscia ze szpitala.juz ma 1 kg do przodu z 2900 g do 3900 g juz mi.ciezko na jednaj rece przy karmieniu ;-)
Beata moj synek od 2 tyg tez w ogole nas nie slucha, masakra jakas, on zawsze taki grzeczy jak aniolek a teraz to diabel w niegi wstapil, ewidentnie widac ze robi nam na zlosc zeby zwrocic ma siebie uwage :-( ale dziwne to bo ja duzo czasu mu poswiecam,.codziennie chodzomy na place zabaw, rozmawiam z nim tlumacze mu i NIC JAK GROCHEM O SCIANE :-( mam nadzieje ze to szybko minie, bo czasrmam ochte wyjsc z siebie i stanac obok...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamuśki 🙂
przepraszam Was za błędy w poprzednim poście ale pisałam z telefonu jedną ręką ;p oczywiście w porze karmienia 😉
pisałyście o odbijaniu, w prawdzie nie czytałam tego art.który Ola wrzuciła, ale u nas wygląda to tak że jak mała nie odbije po jedzeniu to jest bardzo marudna, więc staram się zawsze żeby odbiła, wtedy od razu zasypia 🙂 jak nie odboje to też układam na boczku dla bezpieczeństwa 🙂
Ola - bardzo mi przykro że znów musicie wrócić do szpitala 😞 mam nadzieje że wkrótce wszystko się unormuje i będziecie mogli w spokoju , bez żadnych obaw i stresu korzystać z życia całą czwórką :*** 3 mam kciuki za małego !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola Często myślę o Tobie i trzymam mocno kciuki by wszystko się u Ciebie ułożyło dobrze
Iga Dowaliłaś tym zdjęciem płaskiego brzucha 😉 Wow 🙂 Widać matka natura jest sprawiedliwa, może poród sn kosztuje więcej bólu ale szybciej ma się ładniejsze kształty. Mnie czeka dłuższa batalia o ładniejszy brzuch, ale dam radę 🙂
Jeśli chodzi o karmienie to ja w ciągu dnia też wybudzam i wychodzi mi że Felek je co 3h, czasem co 2h. W nocy nie wybudzam, ale i tak mi się obudzi max co 4h 🙂 W ciągu doby mam 8 max 9 karmień. Daga zazdroszczę Ci tej nocnej przerwy 6h, ale może i ja też kiedyś doczekam. Czytałam w książce Harveya Karpa, że jak dziecku zrobi się częstsze porcje żywieniowe późnym popołudniem i wieczorem to jest większa szansa na dłuższą nocną przerwę, ale na razie u nas nie dało się wypracować takiego rytmu.
Beatasz Dzięki, spróbuję mu mocniej zaciskać tę pieluchę, może w nocy też jestem mniej przytomna jak go przebieram i wychodzi mi jak wychodzi 🙂 Co do cery u mnie jest lepiej niż w takcie ciąży. Idę w przyszłym tygodniu do moich kosmetyczek zobaczymy co wymyślą. Zapytam ich czy mają coś na zmniejszenie brzucha 🙃
Emilia Wow taki dorosły ten Twój chłopak 😁 śliczny 🙂
Ja wczoraj byłam u fryzjera 😆 zrobiłam kolor i samopoczucie się poprawiło. Moich chłopaków wyposażyłam w odciągniętą butlę pokarmu i poszli w miasto. Byli na długim spacerze w tym na stadionie narodowym 🙂 ale Felo nie wykazywał zainteresowania sportem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny !!!!!
Nadrobiłam Was i obejrzałam wszystkie fotki 🙂 Piękne dzieciaczki 🙂 Iga -figury to mogą Tobie tylko pozazdrościć 🙂.
A my staramy się z mężem ogarnąć nowa rzeczywistość i powiem Wam ze to jakaś masakra jest. Mam spory problem z karmieniem. Zrobił mi się zastój i teraz walczę z piersiami. Dodatkowo Młody tak mnie w szpitalu pogryzł ze nie mogłam dojść do ładu z brodawkami - nawet kapturki nie pomagały!!
Co do porodu to skończyło się cc ponieważ wyniki były słabe i lekarze uznali że tak będzie bezpieczniej. Ogólnie to się cieszę, bo myślałam że tam umrę. Bolało jak cholera !!!!!!!!!! Dostałam taką dawkę leków przeciwbólowych że miałam taki moment, że świat mi spod nóg uciekał. Dla mnie wszystko działo się bardzo szybko, ale wg mojego męża trochę to trwało. CC nie była przyjemna.Lekarze twierdzili, że mam małą ranę, a chłopak taki duży 🙂 Choć tyle !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka,

Ewa my też ogarniamy nową rzeczywistość plus najazdy gości.... 🙂
Ogólnie to co raz lepiej sobie radzimy ale trochę brakuje mi snu. Pierwszy tydzień praktycznie w ogóle nie spałam... Może łącznie po 3h w nocy. Dopiero od dwóch dni udało się coś dłużej pospać, a to dzięki temu, że nie wybudzałam Mai na karmienie tylko czekałam aż sama się obudzi.
Dzisiaj dostała jakiejś wysypki na ciele. To chyba potówka... 🤨 Nie bardzo jeszcze wiem jak ją ubierać i chyba ją przegrzałam. W nocy nie dość, że zawijałam ją w rożek to jeszcze nakrywałam kocykiem ☺️ A co do ubranek to pod pajaca zakładałam jeszcze body z krótkim rękawkiem.
Dzisiaj na dzień założyłam samego bawełnianego pajaca i tak leżała w samym rożku.

A Wy jak ubieracie teraz swoje maluchy ? Od przyszłego tygodnia planujemy zacząć spacery, Też nie mam pojęcia jak ubrać małą na taki spacer ☺️

Dzięki za komplementy odnośnie brzucha 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

A to mój chłopak 🙂

Iga
My już spacerujemy od poniedziałku 🙂. Jak jest ciepło tzn ja mam na sobie krótki rękaw to mój Tomek ma na sobie body z długim rękawem i pół-śpiochy a na to cienki kocyk. Kontroluję jego temperaturę ciała na bieżąco podczas spaceru bo jeszcze w szpitalu okropnie marzł. Teraz już powoli przyzwyczaja się do niższej temperatury, więc ubieram go trochę lżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Igielka88 Ty Maję chcesz ugotować? 😁 😉 Kochana mój Rycerz śpi w samym bawełnianym pajacu, a na dzień body długi rękaw i galoty 🙂 Przykrywam Go jedynie do spania, ale to też kocykiem z microfibry 🙂 A my już dziś drugi raz zaliczyliśmy 3-godzinny spacerek 🙃 Sebuś śpi jak suseł na powietrzu 😆 Na dworek zakładam Mu do bodów bluzę i czapeczkę, ewentualnie kocyk i wio 🙂 Mama z Babcią ręce załamują- wg ich teorii chowania- dzieci kisić w domu pod pierzyną i zawijać w bety,żeby rękami nie machały! 😮 Ale konsekwentnie się nie daję 😉

Zmykam, bo ledwie uspałam obu... ☺️ Ciężko zsynchronizować ich spanie na noc,ale dajemy radę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewka synus super chlopczyk :-) dobrze ze wszystko u Was ok
Iga ja ubieram na noc tylko pajaca i zawijam w rozek ale z kocyka, na spacery jak dzis u nas bylo ok 23 st to mala mila body na krotki, polspiochu i cienka bluzeczke na dlugi
Na potowki najlepsza kapiel w krochmalu czyli na kubek wody 2 duze lyzki maki ziemniaczanej, a jak juz bardzo duze o ropne to kąpiel w nadmanganianie potasu :-) mam nadzieje ze pomoglam :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beata śliczna córeczka :-) i przyznam sie Wam ze ja myslalam ze dzieci rodza sie zawsze z czarnymi wloskami a pozniej im sie kolor zmienia :-P a widze dopiero teraz ze tak nie jest :-)
Wlasnie karmie i pochwale sie ze dzis mala spala od 21 do teraz czyli 04:15 🤪 mam nadzieje ze nie przechwale i oby tak dalej :-D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beata moja na podobNy kolor włosów 🙂
I jak sie czujesz po cc? Zadowolona jesteś? Taki porod lepszy, prawda 🙂?

Ewa niestety nie moge zobaczyć zdjęcia :/

Udało mi sie rozwiązać problem z wózkiem 🙂 zostawiam w sklepie na dole wiec nie muszę go dźwigać 🙂 sklep jest dosłownie obok mojej klatki wiec super 🙂
Chyba przegielam ze spacerem, bo przedwczoraj zrobiłam 5km, wczoraj 6,5 km, w ogóle nie siadam na ławkach tylko chodzę cały czas i pózniej jednak bolała mnie troche ta rana 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny ja też myślałam, że noworodki mają czarne włoski, bo tak miał synek, a potem blondyn. A Oliwia ma rudawe te włosy...! 😁 Ciekawe czy się zmienią, bo mój mąż jak się urodził, to też miał rudawe, a potem blondyn 😉

Beata po cesarce czuję się średnio, czasami dobrze, czasami fatalnie, że muszę paracetamol łyknąć. Najgorszy był pierwszy dzień po, bo czasami jak lek przeciwbólowy przestał działać, to aż mówić nie mogłam 🤨 Ale przy porodzie naturalnym też się nacierpiałam - i w trakcie porodu i po porodzie, a teraz przynajmniej tylko po 😜 No i dziecko zdrowe, z dziesięcioma punktami, a to najważniejsze dla mnie! 🙂

Tak w ogóle, to lekarz mi powiedział, że coś jest z moją miednicą, że wcześniej synkowi bark się zatrzymał, a teraz córeczce główka tam wpadła. Poza tym przy cc mieli problem z wyjęciem jej z brzucha i jedna do drugiej "weź mi pomóż", a potem do mnie, że będę miała większe nacięcie niż standardowo, bo musieli jakoś Kluskę wyciągnąć, bo barki przeszkadzały 😮 Nieźle co? 🙃 Dlatego dziękuję Bogu, że Mała jakoś tak poprzecznie się ustawiła (to nie do końca poprzeczka, bo główka z lewej strony miednicy), bo jakby przyszło mi rodzić sn to byłby znów koszmar i zapewne nie za szczęśliwy finał...
Jeszcze dodam, że czopki przed porodem stosowałam i nie pomogły mi 😜 I jak czekałam na cc, to też skurczy nie miałam, tylko lekarze sami zadecydowali, że dziś robimy, bo jakby odeszły wody, to mogłoby być nieciekawie.

Jestem szczęśliwa, że już jest po wszystkim 🙂
Za więcej dzieci podziękuję, teraz mam już rodzinę w komplecie 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂

Dzięki za odpowiedzi odnośnie ubierania 😘

Ewa ja też nie mogę zobaczyć zdjęcia synka. Widzę tylko w powiększeniu kawałek ubranka 😞 Może spróbujesz dodać jeszcze raz ? 🙂

Beata córcia super 🙂 a te blond włoski 🤪 Fajnie, że już jesteśmy w komplecie 🙂

Uciekam, bo mamy gości 🙂 Może później coś jeszcze naskrobię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zdjecia dzialaja Ewa, Beata sliczne bobasy ciesze sie ze jestesmy w komplecie 🙂 Moj Felo skonczyl wczoraj 4 tygodnie, dla mnie ten czas bardzo szybko leci. Uklada sie super tylko czasem chcialoby sie pospac bez przerwy troche wiecej 😉 za to spacerow robimy duzo po min 2 godz dziennie ale dzis bylismy na dwoch co dalo nam w sumie 6 godz. Ja ubieram Malego na noc w pajaca i zawijam w rozek z kocyka lub go przykrywam i czasem w zaleznosci od pogody spimy przy otwartym oknie. Na spacery tez sam pajac lub body dlugi rekaw i spiochy lub polspiochy, czasem biore kaftan ale zazwyczaj szybko po sprawdzeniu karku mu sciagam, czasem jest w samym body jak bylo bardzo cieplo. Mam ze soba tez kocyk jak zawieje lub jak np. wczoraj zlapie nas burza. Kocyk przydaje sie tez do karmienia w miejsach publicznych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...