Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2014 | Forum dla mam


Julka85

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam 😆 my juz po spacerze 6km, teraz odpoczynek i znowu na spacer, kocham taka pogodę jak dla mnie idealna 🤪 🙂

Iga super, ze wyszłas sama z domu 🙂 prawda, ze nawet po krótkiej nieobecnosci w domu fajnie sie wraca do rodziny? Z uteskńieniem 🙂
U nas pępek odpadł po 1tygodniu, u syna trzyma, sie dłużej ok 2. Teraz oprócz tego, ze psikalam octaniseptem to jeszcze bardzo dokładnie i głęboko w każdej strony osuszałam na końiec patyczkiem higienicznym, moze spróbuj???
Ważne zeby w okolicach pępka nie było wilgoci, tam sa rożne zakamarki i cieżko osuszyć dokładnie.

Szymek na działce wiec czuje sie jakbym miała wakacje i wreszcie porządek w domu 🙂 co uwielbiam!
Mimo, ze mam luz to jednak ciagle mysle o moim rozbójniku...

Wczoraj kibicowalam Argentynie, szkoda, ze nie wygrali buuu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej 🙂

A ja dzisiaj byłam załatwiać w końcu becikowe 🙂 No i chrzciny. Wyrobimy się na 10 sierpnia także za miesiąc 🙂 Nie wiem tylko czy w lokalu, czy salę z kucharką... 🤨

U nas pępuszek odpadł równo po 2 tyg. od porodu 🙂
Igielka88 najważniejsze aby skórka wokół kikuta nie była czerwona...
My z kolei walczymy z delikatnie odparzoną pupką 🥴

Wczoraj podarłam się z Mężem 🤢 Olek non stop wyje i marudzi! 😠 Szału dostaję powoli!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,

U nas była dzisiaj położna i oglądała pępek. Mówiła, że może do miesiąca odpadać, więc, żeby na razie się nie martwić, Spryskała go jeszcze spirytusem, bo spirytus wysusza.

Emila moja Maja też się odparzyła mimo, że zmieniamy pieluchy około 8 razy dziennie i przy każdej zmianie smarowałam jej pupkę alantanem 🤨 Od dwóch dni nie zakładam jej pampersa tylko podkładam pieluchę tetrową i tak sobie leży i wietrzy pupkę przez dzień. Smaruję jej też kremem z musteli zamiast tego alantanu. Wcześniej próbowałam sudocrem ale nie bardzo działał. Dzisiaj jest już o niebo lepiej. Aha i zamiast mokrymi chusteczkami to w domu przemywam jej pupę ciepłą wodą. Jak uporamy się z tym odparzeniem to chyba zamiast alantanu będę stosować linomag, bo podobno lepszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beatasz szalona jesteś 🙂 Ja mam tak rozlezione gnaty po porodzie,że jak idę to wozi się oddzielnie każda część mojego ciała 😉 Dzisiaj trawę pokosiłam, wystarczy 😉

Igielka88 ja raz dziennie psiknę Octaniseptem,żeby na tej dupince zaraza jakaś się nie wylęgła, chusteczek nie używam od porodu, woda z Oilatumem i waciki, ale mój durny Mąż jest za leniwy i darł po dupce chusteczkami! 😠 Mam maść Alantan i Bepanthen, narazie pomagają. Sudocrem to głupota na odparzenie, on wysusza rany a ta dupka w pierwszej fazie odparzenia jest i tak sucha 🥴 Taką skórkę trzeba regenerować i natłuszczać.

Mój klocek z przymusu musiał nałożyć Pampers 3 i wiecie,że okazały się w sam raz 😁 A w prezencie dostałam body H&M 68 i z ciekawości ubrałam i też są ok 🤪 21 lipca idziemy do pediatry, oczy zrobi 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Iga u nas tym razem pępek odpadł po tygodniu, a synkowi właśnie jakoś po miesiącu - nie pamiętam dokładnie, ale wiem, że jakoś długo to trwało i też się niepotrzebnie martwiłam 😉

Ja córci pupkę chusteczkami Pampers wycieram i nic się nie dzieje. Początkowo miała odparzoną pupkę, ale zmieniłam krem z Ziai na Bepanten, który jest jak dla mnie mistrzem i po odparzeniu ani śladu 🙂

Beata uważaj na siebie, co by zrostów nie narobić 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Igielka88 nasze Smerfy dziś kończą 4 tyg 🤪 A za dwa dni miesiąc 🙃 Sebuś waży 5500g 🙂 Wczoraj przykoncertował trochę ☺️ Tak dziwnie, bo niemalże dzień w dzień od tygodnia marudzi nad ranem i pręży się okropnie jakby kopki zrobić nie mógł 🤨 A później jak poleję Mu dupinkę ciepłą wodą leci z Niego jak z armaty 😮 I z mocą, i z hukiem...

Beata8811 ja też uważam,że Bepanthen to rewelacja 🙂 Teraz trafiłam na dobrą promocje w aptece- 100g za 31 zł 🙂 Gdzie za 30g płaciłam 16 🙂
Poza tym z ledwością znalazłam szampon dla noworodków 😮 A zauważyłam,że po Oilatumie do kąpieli Małemu wyszła delikatna ciemieniuszka, 3 placuszki dosłownie... Za tłusto zwyczajnie i pory się pozatykały 🤔

No i najgorsze- Sebkowi ropieje oczko 🥴 Do miesiąca ma czas ustąpić samoistnie, ale miesiąc za pasem a oko obropiałe... Przemywałam roztworem soli fizjologicznej,ale w poniedziałek pewnie dostaniemy krople z antybiotykiem... Boję się trochę, bo koleżanki córka ma mieć kanalik przepychany,a to podobno okropnie wygląda 😮

Ja cholerka jeszcze krwawię 🥴 Nie mocno,ale krew jeszcze czerwona,a już prawie ustępowało 🤢 Mam iść na USG i sprawdzić, czy w macicy wszystko gra... Boję się okropnie, bo mogą powtórnie łyżeczkować 🤢 Tyle,że teraz pod narkozą! Mimo wszystko mrozi mnie myśl samego zabiegu! 🤢

Powolutku ruszamy z remontem przedchrzcinowym 🥴 Trzeba troszkę odświeżyć ściany i dokończyć schody wyjściowe. Mąż poprał dywany 🙂 Ale sadził przeklony 😁 Jeszcze trochę i kupi mi nowy- ciemniejszy 🙃

Zmykam, bo obiadzisko trzeba jakiś gotować 🤢 Miłego dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc 😆
U nas odparzeń nie ma, pojawiły sie chyba 3 razy ale takie delikatne, wietrzenie pupy jak dla mnie najlepszy sposób 🙂 używam Bepanthen, chusteczek nivea, czasem pampers i od czasu do czasu przemyje pupę wodą lub po większej kupie ląduje w umywalce 😁
Za to mam inny problem---> ulewanie 🤨
Zawsze ja odbije, wiadomo każde niemowlę troche uleje ale ona mam wrażenie,z e większość posiłku potrafi oddać 🤨 no i dlatego tak mało przybiera... Bo teraz je troche częściej a wazy troche ponad 4kg dopiero...
Niezależnie czy z piersi czy z butelki ulewa. Ciagle jestem zazygana 🤢 a ona do przebrania. Wczoraj dokupilam pieluchy tetrowe bo nie nadążam z praniem a kilka dziennie schodzi.
Kupiłam mleko dla niemowląt z takim problemem, niedługo wyprobuje i zobaczę czy jest różnica.

Stopa jeszcze nie wyglada idealnie ale jest progres 🙂

Beatko zrosty mogą powstać nawet wtedy kiedy sie leży i nic nie robi... No niestety po tego typu operacjach zawsze jest to możliwe i pewnie większe lub mniejsze zawsze powstają 🤨
Ale spoko nie robię nic na sile i ponad swoje możliwości 😉
Co prawda codziennie duzo spaceruje ale mój organizm raczej przyzwyczajony jest do wysiłku, chociaż kondycja po 9msc duzo gorsza hehe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilia mojemu też oczki ropieją... byłam dzisiaj u pediatry i zapisał kropelki Floxal, mam nadzieję że to coś pomoże. A łyżeczkowaniem się nie martw, 10 minut i po robocie. Tydzień po porodzie byłam łyżeczkowana bo dostałam gorączki prawie 40 stopni. Jeszcze troche i wąchałabym kwiatki od spodu 🤢
Potwierdzam Bepanten jest super!
W niedzielę z Mężem mamy pierwszą rocznicę ślubu 🤪 Trochę rodzinki się do nas zjedzie i przy okazji zobaczą Małego 😆 w Poniedziałek zamówiłam torcik z bitą śmietaną, mam nadzieję, że będzie dobry 😁
Byłyście już u ginekologa na wizycie kontrolnej ?
Miłego dnia Mamuśki 😘 😘 Buziaki dla dzidziusiów 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny !!
Tomkowi też oko ropieje i w przyszłym tygodniu ide z nim do pediatry po krople bo przemywanie nie pomaga.
Pępek odpadł mu po 2,5 tygodnia.
Dzis u nas jest taka parówa, ze nie da się wytrzymać. Młody w krótkim rekawku w wózku jeździł i tak się spocił,. że teraz chyba mu potówki wyjdą.
Ja tez nadal krwawię - weźcie mnie mniie straszcie łyżeczkowaniem !!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mojej młodej rownież ropiały oczka, floxal załatwił szybko sprawę 😉 ja zaczęłam jej podawać jakoś tydzien po porodzie, bo miała tak zaklejone powieki, ze nie mogła ich otworzyć 🤢

Odnośnie ciemieniuchy- nie wiem co to jest 🙂 moje dzieciaki jej nie miały w ogóle! Kąpie w Oilatum i póki co skora wyglada ok.

Myślałam, ze krwawienie ustało, bo wkładki były juz zupełnie czyste, jednak czasem jest delikatne plamienie.

Dziewczyny myslalyscie juz nad antykoncepcja???
Szczególnie interesuje mnie zdanie mamusie,, ktore nie planują juz dzieci 😉
Ja raczej nie planuje 3 i chciałabym dobrze sie zabezpieczyć...

A na wakacje jedziemy do Krynicy górskiej 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Biedronka tylko że ja byłam łyżeczkowana już 2 razy! 🤢 Raz po Olku i raz po Sebku... Tyle co mnie teraz wytłukli po macicy to aż skandalem by było żeby coś zostało! 🤢 😮

Sebastian też ulewa, ale mam patent, nie podnoszę Go do odbicia zaraz po jedzeniu, czekam ok 3-4 min. i też nie do pionu,a troszkę pod skosem 🙂 No ale mój to rośnie jak na drożdżach 🙃 Śmiałam się do Męża,że moje mleko lepsze niż sterydy, mogłabym bić interes w kulturystyce 😉

Może i nam kropelki pomogą 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilia przeleciały te 4 tygodnie nie wiem kiedy 🤪 a dopiero czekałyśmy z niecierpliwością aż się poród ruszy 😉 Z Twojego Sebka to kawał chłopa już 🤪 Moja Majka ważyła 3900g w poniedziałek jak ją położna ważyła 🙂 Mieścicie się jeszcze w rozmiar 56 ?

Dziewczyny a jak rozpoznać kolkę ? Moja Maja miała kilka razy ból brzuszka ale to chyba związane z tym, że nie mogła kupki zrobić. Bardzo wtedy krzyczała ale jak rozmasowałam jej ten brzuszek to zrobiła kupę i ból przeszedł, bo się uspokoiła.

Co do ciemieniuchy to u nas jeszcze się nie pojawiła. Ja nie oliwkuję Mai głowy. Używamy póki co żelu do ciała i włosów z hippa ale widziałam, że z ziaji jest jakiś olejek myjący na ciemieniuchę i dosyć dobre ma opinie na internecie. Może spróbujecie ?

Ja też jeszcze trochę krwawię ale już takie skąpe to krwawienie. Moja położna z kolei mówiła, że powinnam jeszcze krwawić i powód do niepokoju byłby wtedy gdyby to krwawienie zbyt wcześnie ustąpiło 😮 Ja mam wizytę u ginekologa dopiero 14 sierpnia, bo nie było wcześniej terminów, a chcę iść do tego samego co prowadził moją ciążę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamuśki 🙂
W sobotę byłam na wizycie kontrolnej u ginekologa, nie krwawię już, zrobiła mi cytologię, zbadała, trochę bolało to badanie. Sprawdziła laktację, zobaczyła ranę i wszytko ok. Na razie nie planuję dzieci, więc przepisała mi jednoskładnikowe tabletki Azalia. Kolejna wizyta za 3 ms-ce. Na bliznę dobre są też wg mojej Pani doktor plastry siliconowe sutricon, ale nie było ich w aptece. Może jeszcze poszukam.
W tym tygodniu zaliczyliśmy także wizytę u pediatry i badanie stawów (bioderek). Felo waży 4940 🙂 i rozwija się prawidłowo. Zaszczepiliśmy go także 5 w 1 + rotawirusy (ta była doustna). Nic mu nie było po tym szczepieniu może był trochę marudny, ale to też kwestia pogody i kupy.. tu mamy mały problem, bo widzę, że mu się chce ale nie może. Pediatra powiedział że mogę dać mu pół czopka i jak mu dałam, to oj ruszyło się. Przedwczoraj zrobił normalną kupę, a wczoraj już nie. I mam dylemat czy dawać mu czopka, czy nie, nie chcę by to stało się u nas regułą. Emilia piszesz że polewasz pupę ciepłą wodą ??? czy możesz coś więcej napisać, może znacie też inne sposoby. Zapomniałam napisać, że daje mu też wodę i dwa razy pomogło, a wczoraj już nie.
Z bioderkami u Małego też dobrze, Pani doktor pochwaliła nasz pomysł bo od września Felek idzie na basen. Poza tym powinniśmy go dużo układać na brzuszku, co ma mu pomóc także na problem z kupami, oby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Igielka88 56? 🤪 My już niektóre 68 😁 62 to standard 🙂 Olek też tak rósł, więc dla mnie chleb powszedni 🙂 Wieczorkiem wstawię foto naszej Klusi 😉

U nas te dwa strupki zeszły i ciemieniuszki też nie ma 🙂 Olek też nie miał,więc mam nadzieję,że się obejdzie 🙂

Kolka to histeryczny płacz dziecka, które się pręży i nie daje uspokoić 🥴 Widok koszmarny- koleżanki córka miała 🤢
Mój Sebuś nad ranem wywija się jak gąsienica i stęka.
Lippi ja podnoszę Małemu nóżki do góry tak jak do przewijania i ciepłym wacikiem z wodą delikatnie masuję odbyt ☺️ Mały puszcza wtenczas gazy, chwila przerwy, znów podnoszę nóżki i masuję a kupsko strzela jak z armaty 🙃 Czasami polewam dupkę ciepłą wodą i naprawdę pomaga. 🙂 Ratuj się ,,babcinymi sposobami", czopek to już naprawdę awaryjna sytuacja 😉 Masujesz Małemu brzuszek? Ja ugniatam prawa rączka-lewa nóżka i odwrotnie, dociskam nóżki do brzucha, jakoś idzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć 🙂

Emilia życzę, żeby wszystko było ok i nie trzeba było łyżeczkować!

Ja codziennie przemywam Małej oczka solą fizjologiczną i na razie nie ropieją 🙂

Beata moja też ulewa, ale tylko na piersi jest, więc nic z tym nie zrobię 🤨 I nawet tak jak Emilia napisała nie pomaga - jak pionowo nie podniosę od razu, to też uleje. I jak troszkę pod skosem ją wezmę, to też, więc to u nas nie działa 🥴 Pamiętam, że synek też tak ulewał do momentu aż siadać zaczął, więc trochę przede mną…
Co do antykoncepcji, to ja jestem mamusią, która już więcej dzieciaczków nie planuje 😜 Ale jeszcze nie wiem jak będę się zabezpieczać…

Lidka ja mam wizytę kontrolną u gina dopiero 18 sierpnia.

Iga rozmiar 56 już powoli odchodzi do rzeczy za małych 😆
Jak nie ma ciemieniuchy, to nie ma potrzeby oliwkowania główki 🙂 U nas też na razie nic nie ma i mam nadzieję, że tak pozostanie 😉

Małgosia w szpitalu położna pokazywała, że jak są problemy z kupką, to docisnąć delikatnie nóżki do brzuszka, jak do przewijania i powinno pomóc (jak też napisała Emilia). I masować ręką brzuszek. Jak moją Mała przewijam i docisnę jej te nóżki, to gazy puszcza, albo kupka poleci, więc to skuteczne 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry wieczór 🙂

U nas zapewne niedługo karmienie 🙂 Sebuś jeszcze dusi komara,ale pobudka wisi w powietrzu 🙃 Mi póki co pazury schną 🙃

Cisza zaległa,ale trudno się dziwić przy takiej pogodzie 😎 Olek cały dzień dupala moczył w basenie, a na koniec tak zgłodniał,że na kolację wciągnął 2 kawały pizzy 🙃
Sebuś spał smacznie w cieniu, sielankowo zleciała sobota 😉 😎
Jutro ruszamy prosić na chrzciny, aż mi się pomyśleć nie chce 🤢

Lippi chyba to Ty miałaś ostatnio pobieraną cytologię... Szybko 🙂 Mi lekarz powiedział,że po porodzie wychodzi wiarygodna dopiero po ok 4 miesiączkach 🤨 Chyba,że to się ma jakoś do ostatniego wyniku 🤔 Co lekarz to inna teoria...
Ja na wizytę idę dopiero we wrześniu, bo lekarz na urlopie cały miesiąc 🙃 I tu też różne opinie- podobno z wizytą nie ma co się spieszyć- 6 tyg. to minimum dla macicy 🤨
Ja dzisiaj już bezkrwawo,ale upławy wodniste i zielono-brązowe 😮 Długo się oczyszczam, naprawdę ☺️ Ale grunt,ze jeszcze 2 tyg. i mogę biegać! 🤪 🙃

Beata8811 dużo masz pokarmu? U mnie leci jak z kranu 🤢 Musze robić przerwy w karmieniu, bo Mały nie nadąża łykać mleka i się krztusi 😮
A na te wzdęcia podaję Bobotic 3x3 krople- jest poprawa 🙂

Oko dalej ropieje 🥴 Przemywam niby roztworem soli fizjologicznej,ale gucio to daje, muszą być kropelki. W pn wizyta,a we wtorek idziemy na podcięcie wędzidełka pod językiem 🤢 I Olek i Sebastian mają języki w kształcie serduszka 🙂 Olkowi podcięli w szpitalu w drugiej dobie,a Sebkowi nie chcieli- ambulatoryjnie jedynie 🤔 Chora polityka 🤢

No nic, zmykam. Spokojnej niedzieli 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry 🙂
Wlasnie wiszę na laktatorze 😉
Wczoraj świętowalismy z mężem 11.06. I napilismy sie troche wina, ktore czekało długo na te okazje 😉

U nas ulewanie jest niezależnie w jakiej pozycji , nawet pod skosem i na leżąco rownież bardzo ulewa. Czasem po godzinie od posiłku dosłownie chlusnie! Czasem pójdzie nosem. A je mało, np. z butli 90, często 60. I z tego jeszcze uleje 🤢


Iga ubranka 56- żebyś wiedziała! 😁 niektore 56 mam wieksze od 62 😁
Mimo to juz sporo ubranek wyniosłam na strych.

Dzisiaj jede na działkę odwiedzić mojego Sz 🙂 i tak sie cieszę 😆 😁

Miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć 🙂

U mnie dziś ponuro, deszczowo i burzowo. Ciekawe jaka jutro będzie pogoda.

Emilia wydaje mi się, że dużo mam pokarmu 🙂 Jak Oliwia je, to też się krztusi, a jak zabierze buźkę od piersi, to mleko tryska jej po buźce, po moim ręku, po meblach 🙃 I z drugiej piersi w tym samym czasie też dużo leci, dobrze, że mam bardzo chłonne wkładki laktacyjne 😉

Kupiłaś szampon dla Sebka? Bo po Twoim wpisie stwierdziłam, że faktycznie główka po Oilatum taka tłustawa, włoski nie za ładnie wyglądały i dziś kupiłam szampon z Hippa - używają go też w szpitalu, w którym rodziłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂

U mnie weekend też minął sielankowo 🙂 W sobotę siedzieliśmy z rodzicami u mojej siostry, a wczoraj z całą familią u rodziców na działce 🙂 Piękna była pogoda 🙂

Beata ale słodziaki te Twoje maluchy 🙂 Szkoda, że nasze córcie jeszcze za małe na pluskanie w basenie ale w przyszłym roku już pewnie będą się chlapać 😉

Dziewczyny moja Maja też często ulewa i też mam chyba dużo pokarmu, bo jak je to wylewa jej się mleko z buzi i czasem się krztusi, bo nie nadąża z łykaniem. Kilka razy też tak się zakrztusiła, że poszło jej nosem i myślałam, że padnę na zawał. Czasem też zdarzy jej się zwymiotować i nie wiem czy to nie z przekarmienia.... Oprócz tego strasznie często ma czkawkę po jedzeniu, nawet kilka razy dziennie i często właśnie podczas tej czkawki ulewa. Nie wiem czy to nie ma związku z tym, że nie zawsze udaje mi się ją odbić 🤨

Nieźle rosną te Wasze szkraby 🤪 Maja jeszcze cały czas 56 nosi. Niektóre 56 nawet za duże, w zależności z jakiego sklepu. Jeszcze żadnego ubranka na 62 nie zakładałyśmy.

Pępek Mai nadal nie odpadł 🤨

Może też za chwilę wrzucę jakąś fotkę 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aha Beata moja Maja nauczyła się ssać smoczka i faktycznie czasem przydatne to jest, bo jak ma małe nerwy to ją to uspokaja 🙂

[URL=http://www.iv.pl/][IMG]http://www.iv.pl/images/99051577548266117326.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://www.iv.pl/][IMG]http://www.iv.pl/images/86371920007883037358.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://www.iv.pl/][IMG]http://www.iv.pl/images/89838499469705229605.jpg[/IMG][/URL]

A to Miś, którego Maja dostała od naszych znajomych 😉

[URL=http://www.iv.pl/][IMG]http://www.iv.pl/images/68902156578068062828.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...