Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2014 | Forum dla mam


Julka85

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Beata8811 identycznie miałam z Olkiem! 😮 Darł się w gondoli jak szalony, dłuższy spacer nie wchodził w rachubę 🤢 Nim zdążyłam zjechać windą z 2 piętra On już był rozbudzony 😮 I płacz! 😠 Sebuś dydła smoczka, jest spokojniejszy ☺️ Muszę chwilkę przytrzymać,żeby Go załapał,ale jak złapie to doi 🙃 Kilka razy dostał też moje mleko z butli (Tommiee Tippee), co przy Olku graniczyło z cudem! 😮 Tamten 8 msc. nie potrafił butli załapać 😮 Dziecko a dziecko, jest różnica 🙂

Neverlosehope patrząc na Twojego Syna, aż doczekać się nie mogę jaką lalką będzie Córa jak wyhaczy Jego wiek 🤪 Wy macie jakieś armeńskie korzenie? Uwielbiam taki typ urody 🙃

Dziś odciągnęłam 130 ml mleczka 🙃 Tata mój się śmiał,że swoim gołębiom mógłby podawać taki pokarm 😁 To dopiero byłby szał- ojciec wchodzi do gołębnika a tam bażanty 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Heloł,

U nas też upały niemiłosierne... Nic się nie chce...

Daga śliczne te Twoje dzieciaczki 🙂 Moja Maja ma taką samą sukienkę jak Twoja córcia 🙂 Wrzuć jeszcze zdjęcia z chrzcin 🙂

[URL=http://www.iv.pl/][IMG]http://www.iv.pl/images/98318877844971509731.jpg[/IMG][/URL]

Gosia super, że wyjazd się udał 🙂 🙂 🙂

Beata my dzisiaj też byliśmy na szczepieniu i zdecydowaliśmy się na szczepionkę 5 w 1 ale nam z kolei lekarka powiedziała, że przy tej szczepionce i jeszcze przy tych upałach dobrze, żeby dziecko miało skończone 7-8 tygodni, a Maja dzisiaj skończyła równe 6. Zaszczepiła ją tylko na wzw typ B, a na tą 5 w 1 kazała nam przyjść za 4 tygodnie, żeby był odstęp między tymi szczepieniami. Na szczepieniu prawdziwy disaster, Maja akurat dostała kolki i nie mogłam jej uspokoić, jak ją zaszczepiła to ryk był podwójny. Jeszcze ubrałam sobie nową bluzkę, która miała brokatowy nadruk i cały ten brokat w kolorze czarnym zesypał się na Maję. Nie mogłam jej z tego brokatu wykaraskać. Był wszędzie... Obciach taki w tej przychodni, że szkoda gadać, a malutka tak się nacierpiała... Wyszliśmy stamtąd to mieliśmy wszyscy dość życia,..

Zważyła ją też lekarka i waży teraz 4400g. Przybrała od wyjścia ze szpitala 1,5 kg czyli chyba dobrze, bo wychodzi 1kg na miesiąc. My też już przeszłyśmy na rozmiar 62, chociaż w niektóre 56 jeszcze się mieści, Pampersy dwójki już od dłuższego czasu używamy 🙂

Wczoraj z kolei byliśmy na usg bioderek i wszystko dobrze wyszło. Następna kontrola jak Mała będzie miała 6 miesięcy.

Beatasz mojej Mai też wyszła potówka na twarzy 🤨 Na razie delikatna, więc nic z tym nie robiłam. Mam nadzieję, że sama zejdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iga - jestem pod wrażeniem długości włosków Majki 🙂 ja myślałam że moja ma długie włoski :p śliczna dziewczynka 🙂 moja Julka w trakcie szczepienia i po szczepieniu też bardzo płakała, ogólnie najgłośniejsza była 😁
Emilia - to prawda że każde dziecko inne jest, synek jak tylko włożyłam go do wózka to spał, jeździłam 6 h do południa i 6 h po południu, im większe dziury w drodze było mu lepiej a z małą jest gorzej, najade na mały kamyszek i już się budzi, a dziury i wszelkie nierówności muszę omijać szerokim łukiem, taka wrażliwa damulka :p
tak samo z ich urodą, zupełnie inni są, mały ma ciemne oczka i ciemną karnację (po mnie) a mała niebieskie oczka i jasna karnacja (po tacie) i w ogóle nie podobni do siebie są 🙂

[URL=http://www.iv.pl/][IMG]http://www.iv.pl/images/95934793909117784083.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://www.iv.pl/][IMG]http://www.iv.pl/images/44278145563624471377.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daga jaka laska z Ciebie! 🤪 I sukienka piękna 🙃
Sebo też lubi wertepy (czyt.nierówne ścieżki spacerowe) 😉

Igielka88 luuz, jeszcze nie raz się wstydu najecie 😉 Wyobraź sobie jaki my mamy hardcore na zakupach jak Sebastian drze się z głodu,a Olek woła kupę z przejedzenia 😁 Przy Olku chodziłam zestresowana, bo chciałam być taką idealną mamą,a teraz szczerze? Mam wyłożone na to! 😉 Bywają momenty,że płaczą obaj, siadam i się śmieję 🙃 Spać chodzę z kurami, co wcześniej było nie do pomyślenia ☺️ Olek zasypiał,a ja ogarniałam dom! 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilia kochana do laski to mi daleko, 8 kg nadal wisi na mnie, waga ani drgnie :-( wczoraj kupilam buty do biegania i zaczynam ostro trenowac bo patrzec na.siebie nie mogę
Ja teraz mam.tak.samo jak ty,luzik totalny, dwójka beczy a ja mam śmiechawke z tego ;-) zupelnie inne podejscie sie ma do dzieci majac dwojke i wiecej :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O widzę, ze troche ruszyło sie na naszym forum 😆

Daga super zdjecia ! Moja ma takiego samego rampersa różowego w białe grochy 😁
Piknie wyglądasz ! 8kg ??? U mnie na plusie 5 a wyglądam tragicznie w porównaniu z Toba?...

wczoraj pojechałam do galerii kupić jakies łachy do cwiczen, bo obecne sa za obcisłe i pani mnie dobiła, bo myślała ze jestem w ciazy 😮
Mowię, ze oddaje bluzki, bo we wszystkich wyglądam jak baleronik a ona do mnie. : ale to tylko przejściowy stan, niech sie pani nie przejmuje\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" mowie\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" słucham?\\\\\\\\\" A ona na to: \\\\\\\\\" no bo pani przecież jest w ciazy ale ten stan kiedyś minie\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" ..... zamurowało mnie 😮 😮 😮 😲 😲

Buty do biegania kupiłam równo dzien przed porodem 😁 😁 bo była fajna promocja w new balance butów do biegania, a ze mój M intensywnie biega to nawet nie pozostawił mi wyboru, wyjścia nie miałam 😁 http://www.newbalance.pl/katalog-produktow/obuwie/kolekcja-damska/w890bp4.html
Bardzo wygodne, polecam

A teraz szukam steppera skrętnego 🙃 nie wiem, na ktory sie zdecydować 🙂

Daga moja księżniczka taka sama jak Twoja 🤪 wjadę na jakaś nierówność i juz wpada w panikę heheh.
Synek lubił wertepy a Z Martyna muszę jezdzic po równym!
W ciagu ostatnich 2tygodni zrobiłam ponad 100km z wózkiem 🙃

beata chodzi Ci o taka oponę nad blizna? Tez to mam 🙃 ale to chyba normalne
Znowu wyczuwam \\\\\\\\\"kulkę \\\\\\\\\" tym razem nad blizna ale juz sie tym nie przejmuje, moze tez zniknie 🙂 i nie boli wiec zapominam o tym.

Dziewczyny po 2 kapielach w krochmalu potowki praktycznie zniknęły 🙂 tylko strasznie sucha ma buzke...

Co do wyluzowania przy drugim dziecku... Hmm, wydaje mi sie (czytając wasze porównania), ze ja i przy pierwszym byłam wyluzowana hahahaha. 😁
Jesli chodzi o kwestie zachłyśnięcia sie czyms to nadal pod tym względem jestem przewrażliwiona ale przy pierwszym dziecku nie byłam jakoś specjalnie wrażliwa na płacz, kolki, nie nosilam cały dzien na rękach i nie sprawdzałam co jakis czas czy oddycha 🙂
Natomiast zawsze musiałam mieć super czysto w mieszkaniu i to nie zmieniło sie. Pod tym względem jestem taka, ze jesli w ciagu dnia nie mam czasu, to bede to robić o północy. Nie raz prasowalam do 1 w nocy 🙂 nie wiem czy kiedyś mi to przejdzie 😉

Jedyna rzecz, która wyglada inaczej przy drugim dziecku, to pewniej trzymam, przekręcam na rękach w jedna, druga stronę i nie boje sie ze puszczę albo zrobię krzywdę 😉


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny moge Wam polecić aptekę internetowa
http://www.apteka-melissa.pl
Ma bardzo niskie ceny i naprawde sie oplaca 🤪
Juz 3 razy zamawialam z tej apteki, przesyłka zawsze po 2 dńiach.

Dla porównania :
Bepanthen 100g.- 23,99zl Kiedyś Emilia cieszyła sie, ze kupiła za 31zl 😉
Delicol 15ml 21,90 zł. A nie 46 zł
Oilatum 500ml 36,98zl. A nie 50zl
Kremy, mleka dla dzieci, witaminy i inne naprawde duzo tańsze wiec przy przesyłce kurierem za 11zl i tak sie bardzo opłaca 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamusie!! 🙂

Sezon biegania uważam za rozpoczęty 🤪 Wczoraj walnęłam truchtem 3 km, ależ relaks! i ulga 🙃 🙃 🙃

Beatasz to nie tak,że ja wymiatam szuflę brudu zza łóżka, bo odpuściłam porządek 😉 🙂 Ale też nie ręczę,że zawsze jest na błysk ☺️ Sterta prania leży czasem 3 dni, nim najdzie mnie siła i ochota ogarnięcia tego 🙃 Rażą mnie zabawki porozwalane na dywanie, nieumyte naczynia po obiedzie, ale czasami z przymusu muszę to olać, w końcu przyszło mi żyć z 3 facetami w domu 🤪 To ich muszę tresować i gonić do roboty, nie są idealni w porządkach (jak to faceci), ale sama też nie będę tyrać za wszystkich 🥴

Apteka 😲 Naprawdę niskie ceny 🙂 Chociażby Actiferol i Dicoflor 🙂 Tak na oko to 5 zł mniej na produkcie, o Delicolu nie wspomnę 😠 Ciekawe jak z wysyłką... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilia - 3 km???? How ??? ja póki co zebrać się nie mogę by iść biegać,a co dopiero 3 km zrobić :/ ehhh, w ogóle to ja nie lubię biegać ale po tym są najszybsze efekty 😉
Beatasz - a co robi Twój Szymon jak ty tyle km z wózkiem spacerujesz, chodzi z Tobą? bo mój Filip pochodzi z nami max 40 min i chce na plac zabaw, no i idę z nim, ale tam moje dupsko siedzi na ławce :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie 🙂
Niezłe ceny w tej aptece, dzięki za linka 🙂 Ja kiedyś Wam pisałam że używam krochmalu Nino Biolife i po dłuższym używaniu stwierdzam że jest rewelacyjny, nie wysusza i w tym upale skóra robi się taka fajna.
Felo czwartek skończył 2 miesiące 🙂 i stwierdzam że jest złote dziecko 🙂 w nocy śpi już po 6-7 godzin pod rząd 🙂 uwielbiam go za to 😁 i śmiać mi się chcę na wspomnienie jak googlałam w pierwszych tygodniach kiedy dziecko prześpi więcej niż 3 godziny 😁 Poza tym jest taki spokojny np. idziemy do restauracji i możemy spokojnie zjeść i pogadać. Dlatego sporo osób się nas pyta czy myślimy o drugim 🤪 tylko mi na razie na wspomnienie o moim wielgachnym brzuchu jakoś się nie chcę 😜
Moja waga też się zatrzymała pomimo km spacerów, mhm.. i mam taką małą kluseczkę na brzuchu, muszę wrócić do brzuszków... Biegać w taki upał średnio mi się chcę więc Emilia szacun 🙂 Za to we wtorek idę na basen bo pływać uwielbiam ale wiem że schudnąć od tego nie będzie łatwo, choć pocieszam się że zawsze to jakiś ruch.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lippi myśl nad drugim skoro Felo grzeczny, bo u mnie jak jedna syrena milknie to druga się załącza,a czasami nawet trzecia --->wtedy to już lamenty Matki Polki 😉 O wyjściu wspólnym nawet nie myślę, nooo może poza McDonaldem, gdzie panuje ,,rodzinna\" atmosfera ☺️ Generalnie to unikam sytuacji,w których mogłabym poczuć się skrępowana zachowaniem dzieci- nie wszyscy ludzie mają poczucie,że dziecko to tylko dziecko,a dzieciństwo ma się jeden jedyny raz i rękami też wolno wówczas jeść 😉 O tonie obiadu pod stołem nie wspomnę 😉

Ja biegać uwielbiam 🙃 W tamte wakacjony próbowałam Chodakowskiej,ale takie wygibasy w domu to nie dla mnie ☺️ A ćwiczyć bez satysfakcji to dooopa nie robota 😉
Na kg nie patrzę, bo po drugim dziecku to nawet przy 50 kg zad będzie się za mną ciągnął 😮 🤢
Nie powiem,ze było łatwo, z pasa na brzuchu można było wykręcić litr potu 😮 Zrobiłam też dwa postoje,żeby uniknąć zakwasów, co jest znaczące przy karmieniu, no i się udało 🙂
Poza tym biegam po polnej drodze, wokoło zielone łąki, żywego ducha, jedynie cykady... Najwspanialsze uczucie pod słońcem 🙃 Ja bym dołożyła do tego jeszcze głośne darcie japki,ale w oddali ludzie by pomyśleli,że chyba pokutuję 😉 😁

Pływać nie potrafię,ale tez nawet nie próbuję się uczyć ☺️ Boję się wody, od razu idę na dno... To samo z lataniem niestety- moje zmory i fobie... Raz jedyny w życiu dałam się namówić na wesołe miasteczko--->czyściło mnie jak po zielonej kiełbasie 😮 😮 😮 Więc twardo trzymam się gruntu i nie kombinuję 😉

Właśnie jestem po kąpieli i tu info dla dziewczyn, które mają zniszczone włosy- nafta kosmetyczna działa cuda! 🙃 Niedawno znalazłam to cudo w aptece, jestem zachwycona. Mam na włosach ombre,więc końcówki pozostawiają wiele do życzenia,ale po trzykrotnym użyciu widzę ogromną zmianę 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heja 🙂

U nas dzisiaj znajomi byli, grillowaliśmy i dopiero przed chwilą się zwinęli. Maja jak na złość tak dawała w kość cały wieczór... chyba brzuszek ją bolał 🤨 Dopiero teraz padła i chyba zrobię jej już dzisiaj dzień dziecka i nie będę jej kąpać.

Emilia ja też się zbieram od dłuższego czasu, że zacznę biegać i niestety zebrać się nie mogę ☺️ U mnie jeszcze tylko 2kg na plusie ale ciało i tak już nie to samo. Brzuch jak stoję to niby płaski ale jak siądę to taki flak z przodu albo jak założę rurki to też wisi tak flaczor... Na to chyba bieganie nie pomoże ... Lepsze chyba brzuszki.... No i dupsko też większe, bo widzę po bieliźnie, którą nosiłam przed ciążą.

Daga nie wiem jak wyglądałaś przed ciążą ale patrząc na te zdjęcia z chrzcin to chyba musiałaś być przecinkiem skoro pomimo tych 8kg taka z Ciebie laska 🙂))

Gosiaa moja Maja przesypia teraz w nocy 5h i poza tym, że od jakiegoś czasu popołudniami męczą ją te kolki to aniołek ale też mi nie spieszno do drugiego malucha, chociaż wszyscy mówią, że najlepiej jedno po drugim mieć. Mam taką traumę po porodzie, że nie wiem czy w ogóle jeszcze się zdecyduję na drugie, a kiedyś marzyła mi się dwójka 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilia w jaki sposób używasz tej nafty kosmetycznej ? Suche i zniszczone włosy są moją zmorą, bo suszę je codziennie suszarką. Parę lat temu z kolei oprócz tego, że suszyłam je codziennie suszarką to używałam jeszcze prostownicy i farbowałam. Z prostownicy i farby zrezygnowałam ale włosy niestety nie wróciły już nigdy do dawnej formy ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Igiela88 ten Twój ,,flaczor" z czasem się wchłonie, tak miałam po Olku 🙂 A ja teraz to nawet nie myślę jak będzie, najważniejsze,że bez stęknięcia zapinam buty 🤪 🤪 🤪
Maja może wyczuła odskok od normy i musiała pokazać charakter 😉

A co do kolejnego dzieciątka miałam tak samo! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Igielka88 nie zauważyłam ostatniego posta ☺️ Naftę nakładam 20 min. przed myciem włosów,a potem myję normalnie i nakładam maskę lub odżywkę 🙂 Oczywiście włosy suszę na szczotkę,ale po nafcie są milsze w dotyku i końcówka tak szybko się nie rozdwaja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam z gór 🙂) świetne miejsce, relax gwarantowany i wbrew pozorom nawet z dziećmi moZna odpocząć 😉 wystarczy sie dobrze zorganizować 🙂

daga tyle km nastukalam w ciagu ostatnich 2tyg tak hak napisałam bo Szymon był na działce u dziadków, wiec korzystałam. A tak to mam tak jak Ty... Tylko na płac zabaw i z powrotem hehe

Teraz Szymon poszedł z tata w gory wiec tez pójdę zrobić choć ze 4km i wracam na basen 🙂 pozniej silka i inne przyjemności :P

Lippi, Iga mnie troszkę irytowały ciagle pytania o drugie dziecko... Wg mnie to bardzo osobista sprawa, nie każdy moze, nie każdy chce, ja tez miałam traumę...
Moim zdaniem nie powinno sie ciagle wiercić dziury w brzuchu młodej mamie.
A Ci co mówią ze najlepiej mieć jedno po drugim chyba sami nie byli w takiej sytuacji! O.o
Ja chyba bym oszalała hehe
A te kobiety które znam i maja dzieci rok po roku zazwyczaj sa strasznie zmęczone życiem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny !!

Jak tak Was czytam, to aż zazdroszczę- takie ogarnięte jesteście. Ja z kolei w ciemnej d*** ze wszystkim. 🤪 O grillowaniu nawet nie marzę, bo o 21:30 zazwyczaj jestem w łóżku - padam jak mucha! Ale kiełbasę z grilla to bym zjadła, może któraś mi do Poznania podrzuci 😁??

A to mój szkrab.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beata zazdroszczę wyjazdu 🙂 My jednak w tym roku odpuszczamy, bo nie mamy za bardzo kasy... Zamówiliśmy schody do domu za to no i na chrzciny mamy odłożone, bo chcemy gdzieś w knajpie zorganizować. Miłego odpoczynku 🙂 🙂 🙂 Wrzuć jakieś fotki z wyjazdu 🙂

Ewa fajniutki ten Twój szkrabik 🙂 My już dużo podróżujemy z Maja ale i tak uważam, że kiepsko u nas z organizacją, bo każde wyjście z domu zajmuje nam tyle czasu... Zwykle też dostosowujemy wyjście do rytmu Małej. Dopiero jak ona wstanie, nakarmię ją i przewinę to spokojnie wychodzimy. Ja mam trochę opory przed karmieniem piersią w miejscach publicznych dlatego tak to wszystko wygląda...

U nas dalej nie odpadl pępek i dostaliśmy skierowanie do chirurga. Byliśmy dzisiaj i podwiązał jej ten pępuszek taką nitką i kazał przemywać spirytusem zamiast octeniseptem, bo bardziej wysusza. W czwartek mamy ostatnią wizytę położnej to zważy znów Maję 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewa Maja tydzień temu na wizycie u lekarza ważyła 4400g. Karmię ją tylko piersią i w dzień co 2-3h, a w nocy robi sobie jedną dłuższą przerwę 5h. Przy piersi jest zwykle od 15-20 min ale ostatnio przez te kolki zdarza się popołudniami, że possie pierś 5 min i dostaje nerwów i zaczyna płakać i kopać nóżkami albo jak nie może zrobić kupy to też tak robi. Martwię się trochę, że za mało je... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kobietki 🙂

Mały wisi przy cycolu,więc mam chwilkę 🙂

Dziś byliśmy na szczepionce ☺️ Sebulek bardzo dobrze zareagował na panią doktor, gorzej na szczepionkę 🥴 Cały dzionek śpi, chyba układ immunologiczny zaczął pracować mocniej 🙂 Póki co temperatury nie ma 🙂 Za to waga! 6700g 🤪 😁 i 61cm długości 🙃 A gugał i się uśmiechał, pięknie trzymał główkę leżąc na brzuszku, nawet do siadania ładnie ciągnął łepetynkę 🙂 Pediatra aż Go pochwaliła 🙃

W niedzielę mamy chrzciny także cały czas młyn 😮 Poza tym Olek od wtorku zaczyna okres adaptacyjny w przedszkolu,więc zakupy, zakupy i cała masa tłumaczenia ,,Co? Gdzie? Dlaczego?\" 😮
A poza tym to ma fazę na wylewanie płynów do kąpania 🤢 Dzisiaj wylał cały swój szampon 😠 A przedwczoraj dwa płyny Babci 😠 Trzeba stale mieć Go na oku 😉

Igielka88 rzeczywiście długo pępol się trzyma 🤔 My za 6 dni idziemy na odklejanie plastra, liczę,że przepuklinka zniknęła ☺️

Zmykam, bo mam całą masę roboty 🤢 A jeszcze musiałam poprawiać u krawcowej spodnie do chrztu, bo takie galoty szyją dla maluszków,że Sebek spokojnie wszedłby w jedną nogawkę 😆

Spokojnego weekendu 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilia 6700g 🤪 🤪 🤪 ?!?!?! Rośnie Ci kawał chłopa 😁 Oluś też tyle ważył ? Fajnie, że już macie szczepienie z głowy 😉 My dopiero 4 września mamy przyjść na to 5 w 1. Mam nadzieję, że Maja dobrze zniesie 🙂 Szybko uporaliście się z tymi chrzcinami. My dzisiaj idziemy do kościoła ustalić termin jakoś na wrzesień, a potem będziemy działać z resztą...

U nas dzisiaj święto - pępek wreszcie odpadł 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...