Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2014 | Forum dla mam


Julka85

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej mamuśki 🙂

Co u Was ? Nic się nie odzywacie... 😞 Cisza zapanowała na forum.

Emilia jak będziesz miała czas to napisz jak tam po chrzcinach 🙂

My dzisiaj jedziemy jak zwykle w weekend do rodziców na działkę 😉 Maja pobędzie trochę na świeżym powietrzu, a my będziemy grillować 🙂 Przynajmniej gotowanie mam dzisiaj z głowy 😜 Majeczka zrobiła nam dzisiaj w nocy pobudkę o 3 i ani myślała iść dalej spać 🤢 Może uda mi się coś dospać na leżaku, bo jak jedziemy do moich rodziców to Majkę mam z głowy. Mama nie odstępuje jej na krok 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iga to ja mam tak samo jak jesteśmy u moich rodziców, mama jej nie odstępuje na krok i to prowadzi o kłótni z siostrą i z tatą 😉 bo oni też chcą małą 😉 i jest wesoło 😁
wczoraj moja Julka wypiła mleczko o godzi.18, zasnęła przed 20 i obudziła się dopiero o 3;30 w nocy i tak już drugi raz długo spała, mam nadzieje że już niedługo prześpi całą noc tak jak jej brat jak miał 4 mc przesypiał 12 h 😆
ja dziś też nie robiłam obiadu bo byliśmy u moich rodziców na uroczystym obiedzie z okazji 30 rocznicy ślubu 🤪
co u reszty mamusiek słychać, jak Wasze pociechy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie 🙂

My na szczęście już po chrzinach 🙃 A Mały koncertował w kościele, cyrk 😁 ☺️
Pobił Olka na 100% 😁 Troszkę za gorąco było,a jeszcze i nakupczył w trakcie mszy dając oczywiście znać wszystkim wokoło 😁 🤔
Goście dopisali, my pomęczeni,ale zadowoleni 😉 Teraz aby do komunii 🙂







Później podczytam co u Was, buziaki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂

Emilia to super, że chrzciny się udały 🙂 ale z Ciebie laska 🤪 Tylko pozazdrościć takich nóg 🙂 Jak Sebuś dostał na drugie imię ? 🙂

Co u reszty ? Nic się nie odzywacie... 😞 Łapiecie ostatki lata ? 🙂
Mnie już dół dopada na samą myśl, że niedługo jesień i znów cały rok trzeba będzie czekać na lato... Znów trzeba będzie wkładać grube ciuchy, swetry, kurtki, szaliki brrrrr... A skoro teraz wyjście z domu zajmuje mi 2h to nie chcę myśleć ile będzie mi to zajmowało zimą czy jesienią 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilia w życiu bym nie uwierzyła, ze dopiero 2msc temu dziecko urodziłaś 🤪 🤪
Jejku same laski na tym forum 🤪 🙃
Wiadomo po kim dzieciaczki takie piękne 😁 😆


Musiałam dojść do siebie po wczasach bo było tak bosko.... ze nawet nie chciałam wracać 🙂
Super wypoczęłam 🙂

W ta śr dopiero mam pierwsza wizytę u gin i kolejna u dermatologa. Koniec z karmieniem i zaczynam leczenie , bo to co sie dzieje na mojej twarzy jest nie do zniesienia- szczypie, piecze, boli, wielkie zmiany ropne !
Dziwny ten tradzik, bo czasem wyglądam normalnie i wydaje sie juz jest spokój a tu nagle pewnego dnia sie budze i nie poznaje siebie samej 🤢
Pokarmu i tak jakoś mam mało wiec juz kończę z tym. I czuje ogromna ulgę...

Za 2 tyg mam wycinane znamie. Napisałam Wam kiedyś ze byłam na darmowej akcji i pani dr stwierdziła, ze to znamie sie jej nie podoba, troche wyglada jak czerniak ale nie ma wszystkich cech. Teraz byłam u innego lekarza i nic nie mówiłam- odrazu doczepil sie tego samego piętrzyka, oglądał w powiększeniu i dał mi skierowanie do chirurga na wycięcie , wiec pójdę.

Martyna jest taka kochana 🤪
Mało płacze, duzo śpi, bezproblemowa 😉 zupełnie inaczej niż z pierwszym dzieckiem 🙂 dobrze, ze jest równowaga zachowana 😁
Czasem jest problem z kupka i wtedy podaje czopki, bo żadne masaże nie pomagają a po kilku dniach bez wyproznien ma duzy brzuch.... Mój M mowi, ze wyglada wtedy jak wazon 😁

Dopiero Od niedawna je po 120ml mleka ale tez nie zawsze, czasem zostawia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Sebulek jutro kończy 2 msc. 🤪 Ale leci szybko... 🤪

Igielka88 Sebastian dostał tylko jedno imię 🙂 Mąż, ja i Olek też mamy po jednym 🙂 Nawet nie rozważałam drugiego imienia 🤔

Beatasz fajnie,że wakacjony udane 🙃 My wybieramy się na kilka dni do Zakopanego,ale wszystko zależy od pogody- a ta zmienia się jak w kalejdoskopie 😮 🤢 A co do mojego wyglądu mam jeszcze 8 kg na plusie 🤪 😁

Oluś poszedł do przedszkola 🙃 Jest taki dzielny, ani razu nie zapłakał, zamiast 2h adaptacyjnych zażyczył sobie 4 😁 Ja mam więcej spokoju 🙃 Zawsze do tej 14 i z obiadem zdążę, i ogarnąć troszkę... Sebastianek grzeczny,ale humory miewa 🙂 Nie powiem,że jest cudownie słodko, ale spokojniej niż z Olkiem 😉
Jutro idziemy na bioderka i do chirurga 🙂

Zmykam kąpać łobuzerię 🙂 Spokojnego wieczorku 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny 😁
U nas wszystko dobrze Felek rośnie jak szalony, w nocy ładnie przesypia w dzień baardzo aktywny 🙂 zrobił się bardzo ciekawski i czasem się już awanturuje w wózku bo nie widzi nic dookoła. Jak mi jeszcze urośnie parę cm to nie zmieści się już do gondoli... 🤨 mam spacerówkę co się rozkłada na płasko więc chyba nie będę miała wyjścia.
Dziewczyny czy wy nadal karmicie tak często tj. 8-9 razy dziennie? Felek to niezły żarłok bo jak odciągnę mu to zje 150 ml w parę minut i jakby było mu mało... U mnie cały czas wychodzi 8 karmień może są tylko krótsze typu 15 min. tylko zastanawiam się kiedy będzie ich mniej, czy wtedy kiedy zacznę wprowadzać mu pokarmy typu marchewka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heja 🙂

Beata to super, że wakacje takie udane 🙂 Naładowałaś trochę akumulatory, a przy dwójce maluchów na pewno potrzeba mnóstwooo energii 🙂 Szkoda, że nam się jednak nie udało nigdzie wyjechać 😞 A tak liczyłam na jakiś krótki wypad nad morze albo chociaż gdzieś bliżej nad jezioro... W przyszłym roku już nie odpuszcze, bo to drugie wakacje w domu. W zeszłe się przeprowadzaliśmy i urządzaliśmy, więc też nigdzie nie byliśmy.

Małgosia ja nadal staram się, żeby było to 8 karmień na dobę. W nocy Maja robi sobie jedną dłuższą przerwę 5h ale za to w ciągu dnia nadrabia jedząc kilka razy co 2h. Za to przy piersi niestety jest krótko, bo max 15-20 min ale często zdarza się też krócej - koło 8- 10 min :/ Martwię się, że się nie najada, bo położna mówiła, że 15 min to jest minimum i żeby krótszych nie liczyć jako karmienie :/

A ja mam do Was pytanie czy Wasze maluchy lubią się kąpać ? Maja od dwóch miesięcy codziennie robi taki cyrk jak by ją ktoś ze skóry obdzierał 😮 Mam nadzieję, że jej to minie 🤨 Próbowaliśmy kąpieli przed jedzeniem, po jedzeniu, śpiewy, tańce, szum okapu, nic nie działa... Drze się i kopie nóżkami i macha rączkami. Po kąpieli wszystko jest zachlapane, ja z mężem mamy mokre ciuchy... kąpanie jej jest dla nas koszmarem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iga Mi lekarz pediatra powiedział, że to czy maleństwo się najada świadczy przybieranie na wadze oraz brudzenie pieluch a nie długość karmienia, są dzieciaki-rekordziści które wyssą cyca w 5-6 minut i są pojedzone. Ja widzę, że Felek czasem już po 10 min. odstawia się od cyca ale mu i tak daję go dalej, ale widzę, że do tych 15 min. to jest już takie ssanie dla przyjemności 😁 więc jak Maja dobrze przybiera to nie ma się moim zdaniem co martwić 🙂
Felek uwielbia się kąpać i raczej jest ryk jak już go wyciągamy z wody, ale chyba jest tak że niektóre maluchy to uwielbiają a niektóre niekoniecznie. Z moich obserwacji, to Felek woli, żeby woda była chłodniejsza niż za ciepła (jak jest za ciepła jest nerw), światło bardziej przygaszone (my używamy tylko takiego co oświetla lustro) i ważne by mówić spokojnym głosem co się mu robi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosia Maja przybiera na wadze więc może faktycznie nie ma się czym martwić 🙂

A jak długą przerwę robią sobie w nocy Wasze maluchy ? Mnie jeszcze położna straszyła spadkami cukru i mówiła, że nie można robić dłuższych przerw niż 4 - max 5 godzin, więc ja się bałam i na początku wybudzałam w nocy Maję. Teraz już sama sobie wyrobiła taki rytm i budzi się po tych 5 godzinach ale może niepotrzebnie ją tak przyzwyczaiłam i gdyby nie to to być może spałaby dłużej... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamuśki 🙂
u nas też wszystko ok, teraz mój synek jest na wakacjach z moimi rodzicami nad morzem i powiem Wam szczerze że jedno dziecko mniej w domu i od razu 3 razy wiecej czasu wolnego 😁
Julcia w domu grzeczniutka, od tygodnia śpi od ok 20 do 5;30, z tym że ona jest już tylko na sztucznym i wypija po 120ml w dzien co 4 h , na spacerkach jest gorzej, czasem śpi 2h i moge jeździć a czasem sie tak drze że spacer konczy się na rekach :/ terrorystka mała :p
kąpiele bardzo lubi ale musi mieć cieplutką wodę

pozdrawiamy i co tam u innych szczęśliwych mamusiek ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamusie 😘
od 20 do 5:30 ??? 🤪 zazdroszcze... mój mały śpi od 21 do 1 a potem budzi się co godzinę 🤢
byłam z małym dzisiaj u pediatry po kolejne kropelki do oczów bo nie widzę poprawy 😠 mam nadzieję , że te cos pomogą. Pochwaliła Adasia, że tak się dobrze rozwija 😁 główkę już ładnie podnoosi, uśmiecha się, taki spostrzegawczy się robi 🤪 kochany jest.
Ze mną kiepsko bo mam słabe wyniki krwi, podejrzewam anemie.
jola co tam u Ciebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zapomniałam napisać, w sobotę mamy chrzciny 🙃 Chrzciny będą nietypowe bo zamówiliśmy dj-a. Mam nadzieję, że Adaś będzie grzeczny w kościele 😜 trzymajcie kciuki żeby nie płakał i przespał godzinkę mszy.
Ola odezwij się... często o Tobię myślę i trzymam kciuki za Was 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamcie 🙂

Neverlosehope mój Olek do przedszkola poszedł i jakoś spokojniej te 5h 🤪 Czasami nie wiem co mam ze sobą zrobić 😁

Mój Sebuś wisi przy cycu non stop a efekty powalające 😁 pewnie już ponad 7 kg 🙂


Karmię piersią na żądanie, przybieranie na wadze w Jego przypadku otyłością nie grozi, bo u moich facetów to genetyka, rozumiecie 😁
A śpi różnie, obaj padają o 20.30 🙂 Olek śpi całą noc, a Sebastian pobudkę robi o 3-4 rano 🙂 A później jak u Ciebie Biedronka123- co godzinę! 😮 😁
Ps. ależ Ty szczuplota 😮 kolejna, której kg ciążowe poszły we włosy! 😉 Super wyglądasz 🙂 I Maluszek słodki 🙃

Igielka88 co do płaczliwych kąpieli to może Małej pora nie odpowiada 🤨 Może zbyt długo ją przetrzymujesz i jest poirytowana, bo chciałaby pójść spać? 🤨 A na co ją kładziesz w wanience? Bo mój Sebastian przestał wyć odkąd kładę Go na gąbkę 🙂 Nie ma takiego szoku przy bezpośrednim kontakcie z ciepłą wodą 🙃 Albo spróbuj ją rozebrać do kąpania, chwilę niech się zagapi, połóż jej na brzuszku pieluszkę i taką owiniętą włóż do wody (najpierw zamocz nóżki, po chwili dupcię, plecki i główkę,żeby miała czas się oswoić z wodą) a w tym czasie niech Mąż trzyma Ją za rączki... Powinno pomóc 🙂

A tu Mafia w komplecie 😉


Przespanej nocki życzę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilia Sebuś już tak główkę potrafi utrzymać jak leży na brzuszku 🤪 ? Jeśli tak to niezły siłacz z niego 😉 Moja Maja niestety niezbyt chętna do takich ćwiczeń... Na brzuszku lubi leżeć tylko wtedy kiedy ją boli ale wtedy nawet nie próbuje głowy dźwigać 🤨 Superowe te Twoje chłopaki 😉
Dzięki za rady co do kąpieli 🙂 Może wypróbuję jeszcze Twoje sposoby 🙂

Lidka pomysł z dj\\\\\\\'em na chrzcinach faktycznie nietypowy ale w sumie czemu nie 🤪 W koncu chrzciny to radosna okazja 😉 My już też zaklepaliśmy termin na chrzciny. U nas będą 14 września. Mam nadzieję, że pogoda dopisze 🙂 Trzymam kciuki, żeby Twój Malutki był grzeczniutki w Kościele 🙂 Btw pięknie wyglądasz 🙂 🙂 🙂

Maja właśnie skończyła oporządzać cyca, więc suniemy dalej lulu 😉 Dobranoc wszystkim mamusiom i dzieciaczkom 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Dawno mnie tu nie było, a to dlatego, że nie mogłam wejść w ogóle na tą stronę! 😠 🤨 Nie wiem dlaczego...?

Zaraz przeczytam mniej więcej co tam u Was, ja mogę napisać, że u nas wszystko okej, Oliwka tak już sztywno główkę trzyma, że aż ortopeda się zdziwił. I w ogóle myślał, że jest starsza, bo wygląda "poważniej" na swój wiek 😜
I uwielbiam jak odwzajemnia uśmiechy 🙂 I mówi "a gu" 😆
Z chrzcinami jesteśmy jeszcze w lesie, bo nie wiemy jeszcze kiedy je zorganizujemy.

Pozdrowionka 😘
I mam nadzieję, że problem się nie powtórzy i będą mogła tu wchodzić 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilia ale Twój Sebuś duży chłopak! 🤪 Wygląda jakby z pół roku miał 😆 I jak głowę trzyma wysoko jak leży na brzuszku 🙂

Lidka ale Ty ładna i zgrabna dziewczyna jesteś 🙂

Moja Oliwka zasypia tak ok. 21:30 i pobudkę ma ok. 4:00 na jedzenie i dalej w kimę aż do ok. 7:20. Dwa razy udało się przespać całą noc 🙂
W nocy ładnie śpi, za to w dzień różnie, czasami w ogóle, góra 30 minut! 😮 Więc czasami zmęczyć się można 😜

Kąpiele mój Szkrab lubi. Na początku był wrzask i płacz, a teraz się chyba przyzwyczaiła i jak tylko rozbieramy ją do kąpieli, to chyba wyczuwa i się uspakaja i grzeczniutka jest w wodzie. Po kąpieli cyc i śpi już na noc. Co ciekawe wcześniej, tak bez kąpieli nie uśnie 😉
Może Maja ma za zimną wodę? 🤔

Ważymy ponad 6 kg 😆 Pediatra i pielęgniarka na wizycie szczepiennej mówiły, że kawał kobity 😁 I że ładnie przybiera na wadze, bo w tydzień przybrała 300 g 😉

Iga moja Oliwka często tylko 10 minut je z piersi, a przybiera na wadze ładnie...

Beata u mnie też dzieci na odwrót – z tym, że synek był spokojniejszy, dużo spał, a córeczka jest żywiołowa, mało śpi i musi ktoś być w zasięgu jej wzroku, bo inaczej się złości.

Ewa Twój Szkrab uroczy, kochaniutki 🤪

Oprócz tego mam już zaliczoną wizytę kontrolną u gin., wszystko w porządku, oponka taka nad blizną mi się wchłania, nic mnie nie boli, jest super 🙂 Brzucha prawie w ogóle nie mam, bym nawet zaryzykowała, że jest taki jak przed drugą ciążą 😉 Przepisał mi na antykoncepcję tabletki Ovulan – któraś z Was wie coś na temat tych tabletek???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beata fajnie, że się odezwałaś 🙂 Ja też miewam problemy z wejściem na tą stronę ale próbuję kilka razy dziennie i zwykle za którymś razem zadziała 🙂 Dzięki za odpowiedź odnośnie karmienia i kąpieli. Cieszę się, że Twoja Oliwka tak dobrze się chowa 🙂

A apropo wizyty kontrolnej u gina to ja miałam 14.08, robił mi usg brzucha i mówił, że wszystko dobrze ale ja się trochę martwię, bo nadal jeszcze trochę krwawię, a to już ponad 2 miesiące :/ Ostatnio nawet myślałam, że dostałam okres, bo z blado różowego plamienia te odchody przybrały znów kolor czerwony ale były chyba zbyt skąpe jak na okres.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny.

Masakra... Z czwartku na piątek dostałam takiej jelitówki,że zgubiłam chyba ze 2 kg 😮 😮 😮
Lało się i górą i dołem... ☺️ Ale jak! 😞 Myślałam,że życie skończę 😲 Nie wiedziałam czy Sebastiana karmić, czy jechać na pogotowie... Ale cały piątek tylko mnie pomemłało w żołądku i przeszło... Chyba na Sebka! 😮 Z piątku na sobotę spał może ze 3 h ciągiem, puszczał bączki, marudził, wiercił się,a ja jak na szpilkach modliłam się oby nie wymiotował (znam klimat leżenia z malutkim dzieckiem w szpitalu 🤢)... No i po prawie dwudniowych lulaniach jak złapał sen o godz. 18 tak spał do 7 rano w niedzielę 🤪 Z przerwą na karmienie! 🙃 A my w sobotę poszliśmy na wesele... 🙃 Tyle,że praktycznie nic nie użyłam po takich przejściach, a nie być nie wypadało, bo wesele w bliskiej rodzinie... Wczoraj odespaliśmy i u nas już ok, jelitówka wyniosła się do domu Rodziców 😁 Co za plaga, nie wiem 🤔

O raaanyyy... A ja miałam wizytę kontrolną dziś o 10.20 i zapomniałam!!! 😲 No nic, wcisnę sie za tydzień, coś zmyślę.. ☺️

Igielka88 długo się oczyszczasz 🤔 Ale jeśli lekarz nie widział nic niepokojącego to zapewne taki Twój urok 😉 Ja póki co czysta 😉 Liczę,że będzie tak jak przy Olku, ciotencja wróci po karmieniu 🙂 Jedyne co zauważyłam to po porodzie i jednym, i drugim mam śmierdzący pot 😮 Wyczytałam,że taki efekt może występować właśnie podczas burzy hormonalnej 😮 Żeby nie wyszło zabawnie- czy tak czy siak pot nie pachnie maciejką, to wiem, ale ewidentnie wyczuwam,że na chwilę obecną smród jest zaostrzony i muszę się myć 5 razy w ciągu dnia... ☺️ (pachy, pod biustem, pachwiny)
A przy mojej obsesji na punkcie wyczuwania smrodu najchętniej nie wychodziłabym z wanny 🤢 Aż Mąż się śmieje,że jak nie w wannie siedzę to dręczę Chłopców obcinaniem paznokci, myciem zębów i wyciąganiem zaschniętych gilów 🤢

Zmykam, bo zaraz Aleksandrowski wraca z przedszkola i zacznie się meksyk 😉 Dzisiaj jak Go zawiozłam zobaczyłam,że na Jego półce leży obrazek, spojrzałam, podpisany Olek, mówię do Niego ,,Oluś, jaka piękna firanka" a On do mnie ,,Mamo to nie filanka, to lęcnik (ręcznik)" 😁 Upsss... 😉

Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lidka ale Adaś miał muche 🤪 padłam 😁 Napisz jak się chrzciny udały i czy Adaś był grzeczny w kościele 😉

Emilia współczuję jelitówki... Dobrze, że to krótko trwa, bo miałam kilka razy i to wykitować idzie... No i szczęście, że Sebka ominęło, bo faktycznie taki maluch to się w momencie odwadnia i szpital 🤨 A jak Olek w przedszkolu ? Nie jest zazdrosny, że Ty w domu z Sebastianem siedzisz, a on musi do przedszkola chodzić ?

My się jutro wybieramy z mamą i z Mają na kilka dni do Zakopanego. Od czwartku ma być ładnie to może jeszcze złapiemy ostatki lata 🙂

A co u reszty? Zaglądacie tu jeszcze w ogóle?

Dobrej nocki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...