Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2014 | Forum dla mam


Donna30

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja tak na szybko do Was z pracy piszę bo czekam na męża aż po mnie przyjedzie.
W domu wieczorem na spokojnie opowiem Wam dzisiejszym dniu a raczej o reakcji zarządu, jak powiedziałam że w ciąży jestem. Zaskoczyli mnie pozytywnie 😆
Czarna Dzięki takiemu napieraniu będziemy w kupie się trzymać, a w kupie raźniej i kupy nikt nie ruszy 🙃 🙃 😁 😁 😁
Ewcia koniecznie idź na konsultacje do innego ginekologa no i daj nam znać co i jak. Czasem nie warto nastawiać się na opinie tylko jednego.
Basieńka może coś zjadłaś co ci zaszkodziło??? Dobrze, że to tylko 1 dzień a dziś już dobrze. Takie akcje są niefajne 🤢 Ja też korzystam z medicover ale tylko badania. Lekarze mi nie odpowiadają i wcale USG nie jest dobre, starszy sprzęt. Przynajmniej u mnie w miejscowości.
Copi ja chodzę prywatnie do lekarza. Nie wiedziałam, że te badania aż takie drogie 😮 a tu co miesiąc robić trzeba 🤢 Ja robię w medicover bo mam z pracy ale za wizytę płacę bo chodzę do zupełnie innego gina niż tam mają. Bierze 120 zł. Siostra też w ciąży 🤪? Ale fajnie 🤪

Odezwę się wieczorkiem 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Zuziek w domu przynajmniej mniej stresów 😉 chyba ze praca jest luzna, niemeczaca i w ogole 😉
Dziewczyny chyba juz nic innego ginekolog mi nie powie, nie? W ciąży juz nie jestem i chyba sie z tym powoli oswajam.
Moze to taki znak, kopniak od zycia ze jeszcze nie pora. Żeby zapewnić sobie dobra prace i miec spokojnie na utrzymanie dziecka. Wierze ze nic nie dzieje sie bez przyczyny 🙂 moze następnym razem życie mi to wynagrodzi w bliźniakach 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja chodze prywatnie- wizyta 2 razy w miesiacu 130 zl plus badania 😠 na prenatalne dostane skierowanie i beda bezplatne. moze tez rozejrze sie za jakims fajnym na nfz, ale boje sie bo zauwazylam ze ten sam lekararz prywatnie i na nfz inaczej traktuje 😮 😮 przykre to.
Ewcia- jak to nic nie ma? jakbys poronila to bys miala megakrwotok przeciez!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chodzę prywatnie do lekarza,który jest zastępca ordynatora na ginekologii u mnie w szpitalu.Był przy porodzie ( w I fazie) i uważam,że jest to istotne by lekarz do którego się chodzi pracował w szpitaluw ktorym chcecie rodzić.Nie wyobrażam sobie chodzić na nfz do ginekologa,mieć 3-4 usg w całej ciąży. Tu usg miałam co miesiąc,dokładnie byłam badana. Za wizytę płacę 100 zł. No i plus badania w laboratorium,ale wycwaniłam się i proszę raz na jakiś czas rodzinną o skierowanie na mocz i krew 😉 Teraz czeka mnie ponad 100 zł w labo bo toksoplazmoza,hiv,itd... no,ale cóż- takie życie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie dzis bylam zrobic ale ze skierowanoa co mi moja dała. szkoda tylko ze wyniki beda przy wizycie kolejnej. Poczekam do jutra co powie ten inny gin. Znajoma mi go poleciła wiec jestem dobrej mysli. A moja dała mi skierowanie pierwsze :O teraz zeby sprawdzic czy beta spada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewcia my Ci wszystkie kibicujemy i trzymamy kciuki!
Essence nie każdego niestety stać na prywatne wizyty, sama wiesz ile to kosztuje 🤢 przy pierwszym porodzie moja ginekolog (baba do której już nigdy więcej nie pójdę!) nie była w ogóle potrzebna, przyszła, wyszła, przyszła wyszła bla bla, najważniejsza jest położna o ile nie ma komplikacji przy porodzie. Teraz chodzę do innego lekarza, także z tego samego szpitala. Facet mi odpowiada i poczuciem humoru ale także podejściem do mnie i zwyczajną rozmową, wszystko tłumaczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewcia151515 napisał(a):
Trochę mi głupio ze ciągle obarczam Was moimi problemami ale z.drugiej strony nikt nie zrozumie mnie lepiej niż Wy:*


Ewcia właśnie o to chodzi, że nikt dookoła może nie zrozumieć, nawet tych małych, błahych spraw jak złe samopoczucie, mdłości itd. Dlatego fajnie, że jest takie forum, że możemy razem pisać, wspierać się, śmiać i płakać 😆 nie może Ci być głupio.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Essence napisał(a):
Ja chodzę prywatnie do lekarza,który jest zastępca ordynatora na ginekologii u mnie w szpitalu.Był przy porodzie ( w I fazie) i uważam,że jest to istotne by lekarz do którego się chodzi pracował w szpitaluw ktorym chcecie rodzić.Nie wyobrażam sobie chodzić na nfz do ginekologa,mieć 3-4 usg w całej ciąży. Tu usg miałam co miesiąc,dokładnie byłam badana. Za wizytę płacę 100 zł. No i plus badania w laboratorium,ale wycwaniłam się i proszę raz na jakiś czas rodzinną o skierowanie na mocz i krew 😉 Teraz czeka mnie ponad 100 zł w labo bo toksoplazmoza,hiv,itd... no,ale cóż- takie życie.

mój lekarza do którego chodze na fundusz co wizytę mnie bada ginekologicznie i robi usg ....w pierwszej ciązy tez tak było
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kacha_84 napisał(a):
ewcia151515 napisał(a):
Trochę mi głupio ze ciągle obarczam Was moimi problemami ale z.drugiej strony nikt nie zrozumie mnie lepiej niż Wy:*


Ewcia właśnie o to chodzi, że nikt dookoła może nie zrozumieć, nawet tych małych, błahych spraw jak złe samopoczucie, mdłości itd. Dlatego fajnie, że jest takie forum, że możemy razem pisać, wspierać się, śmiać i płakać 😆 nie może Ci być głupio.

podłączam się Kasienko pod tym co napisałaś ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja już w spodnie się nie dopinam ....widać mi brzuszek tak nawet dużo widać ....ja jestem duza wiec sama będę musiała cos kombinować z ubraniami , a poza tym dużo ciuchów mam z pierwszej ciązy ...
Kasia napisz co szefostwo na wiadomość o ciązy ????
jakie witaminy bierzecie ????czy w ogole bierzecie
Myślałyście cos nad imieniem ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czarna jak Ci na imię? 🙂 Zaskoczyli mnie mega pozytywnie (ale życie pokaże co będzie na prawdę jak będę chciała wrócić). Nie spodziewałam się tak pozytywnej reakcji! Zanim skończyłam mówić posypały się gratulacje i życzenia zdrowia i mówili, że powinnam się cieszyć a nie płakać (bo z nerwów się popłakałam ). Tak więc mam to już za sobą i odetchnęłam z ulgą. Wielkie uffffffffffff 🙃 Ja się stresowałam bo wieszzz 2 lata temu byłam na końcówce ciąży o tej porze. A pracuję wciąż w tej samej firmie. Fajnie Ci, że masz ciuszki z poprzedniej ciąży. Ja też niby mam tylko trochę poprzestawiane jako, że rodziłam w zimie więc zimowe rzeczy mam na wielki brzuch a letnie na mały 😜 więc potrzebuję czegoś mimo wszystko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,

Kasia tez sie sie zastanawialam nad prywatnymi wizytami ale zeby badania robic w Medicoverze. Na lekarza akurat trafilam fajnego, choc ma rozne opinie na internecie. Mam nadzieje ze bedzie dobrze. Ja tez urodzilam w zimie. Tylko po mnie w sumie nie bylo widac ze jestem w ciazy. Dopiero 7 miasiac to mi brzuch zaczal rosnac. Zobaczymy jak bedzie teraz.
Co do tabletek to polecill mi Femibio i je biore
ewcia daj znac jak u Ciebie
Xandi witamy i zapraszamy. Napisz co tam u Ciebie slychac. Juz lezaca jestes? mam nadzieje ze chociaz w domku a nie w szpitalu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To moja trzecia ciąża. Pierwsza była wzorowa i urodziłam cudnego synka - obecnie dwulatka 🙂, drugą - bliźniaczą (dwóch chłopców) straciłam w czerwcu 2013..., a teraz trzecia i leżę już trzy tygodnie, bo na początku pojawiło się poważne plamienie, ponadto jak to mówią "obciążony wywiad", no i ze względu na to muszę też brać zastrzyki z heparyny w brzuchol do końca ciąży 🙂 cud miód 🙂 Na szczęście maluch rośnie jak szalony 🙂))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
xandi napisał(a):
To moja trzecia ciąża. Pierwsza była wzorowa i urodziłam cudnego synka - obecnie dwulatka 🙂, drugą - bliźniaczą (dwóch chłopców) straciłam w czerwcu 2013..., a teraz trzecia i leżę już trzy tygodnie, bo na początku pojawiło się poważne plamienie, ponadto jak to mówią \"obciążony wywiad\", no i ze względu na to muszę też brać zastrzyki z heparyny w brzuchol do końca ciąży 🙂 cud miód 🙂 Na szczęście maluch rośnie jak szalony 🙂))

Super ze rosnie jak szalony 🙂 no i Gratulacje 🙂
Ja pracuje na codzien 🙂 a jak wogole sie czujesz? zadnych dolegliwosci?
Synkow w takim razie mamy w tym samym wieku. Moj tez ma 2 latka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basienka84 napisał(a):
xandi napisał(a):
To moja trzecia ciąża. Pierwsza była wzorowa i urodziłam cudnego synka - obecnie dwulatka 🙂, drugą - bliźniaczą (dwóch chłopców) straciłam w czerwcu 2013..., a teraz trzecia i leżę już trzy tygodnie, bo na początku pojawiło się poważne plamienie, ponadto jak to mówią \"obciążony wywiad\", no i ze względu na to muszę też brać zastrzyki z heparyny w brzuchol do końca ciąży 🙂 cud miód 🙂 Na szczęście maluch rośnie jak szalony 🙂))

Super ze rosnie jak szalony 🙂 no i Gratulacje 🙂
Ja pracuje na codzien 🙂 a jak wogole sie czujesz? zadnych dolegliwosci?
Synkow w takim razie mamy w tym samym wieku. Moj tez ma 2 latka 🙂


Ale fajnie, to wiesz jak super mieć w domu takiego małego urwisa 😉 Ubaw po pachy 😉

Mam wrażenie, że z każdym dniem czuję się gorzej 😁 Coraz bardziej drażnią mnie zapachy, jak jestem głodna, to mam mdłości, jak się najem to zresztą też, ale to dobrze, bo jak mówią: "im gorzej tym lepiej" 😁 A z racji leżenia do pracy chodzić nie mogę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej bylam dzis na wizycie zrobil mi USG i stwierdzil ze ciaza jest o tydzien mniejsza niz wskazuje na to data ostatniej miesiaczki wedlug niego zaszlam gdzies ok 12 grudnia ale to niemozliwe bo dokladnie wiem ze owulacje mialam 5grudnia i wtedy sie kochalismy a potem juz nie bylo zblizen. Wedlug lekarza termin sie zmienil z 24sierpnia na 31 sierpnia. Wczoraj bylam tez na usg u innej babki i ona powiedziala ze ciaza odpowiada 7 tyg a jestem aktualnie 7t5 dni. I tak uwazam ze termin mam na 24-28 sierpnia. Nie wiem ile maluch mierzy ale widzialam serduszko i ladnie bilo mam tez zdjecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...