Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2014 | Forum dla mam


Donna30

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dostałam,ale w zasadzie jesteśmy "obkupieni" na wiosnę 😉 Buty kupiłam ostatnio w deichmanie, kurtki z zeszłego roku. Może po czapkę podjadę do smyka,ale to muszę z modelem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Essence- no wlasnie nie! na poczatku kazdy jest dziewczynka- tzn nie faktycznie ale narzady tak wygladaja ale tylko do 10 tygodnia, pozniej sie roznicuja i od 10- 11 tygodnia jesli jest dobry sprzet widac. W poprzedniej ciazy znalam plec od 11 tygodnia, mialam usg na kazdej wizycie i za kazdym razem byla potwierdzana dziewczynka, teraz to widocznie siusiak sie schowal i wczesniej nie bylo go widac, a dwa ze nie chodze na wizyte teraz co 2 tyg jak w pierwszej ciazy a co 3-4 wiec tez mniej okazji do ogladania, a juz 2 razy nic nie dalo sie podpatrzec. We srode mam prenatalne, moze to teraz pomylka, normalnie nadal jestem w szoku, zawsze chcialam dwie cory...
Jesli chodzi o sucha skore to zamiast emolienta kup ciekla parafine w aptece i dodawaj do kapieli- tanie jak barszcz a bardziej skuteczne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danusia masz rację, na początku każde wyglada jak dziewczynka tylko,że łechtaczka jest bardzo nabrzmiała i często może pomylić się lekarz na usg mówiąc,że to siusiak 🙂 O to mi chodziło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Essence- no tak, ale zauwaz ze u mnie bylo w druga strone- z piec razy widzialam wyrazna szparke,a tu nagle po 2 tygodniach siusiak 😮
Zuziek- no wierz mi ze ja prawie padlam, po wizycie zamiast wracac do pracy chyba z 15 minut albo wiecej siedzialam w aucie zamiast wracac do pracy bo w takim bylam szoku. Zobaczymy co zobacze we srode... kurde dobrze ze kupilam bezowa gondolke do naszego wozka bo o malo co nie kupilam slicznej w koloze grape a to taki roz 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Siema laski
xandi...nie spodziewałam się ze te szwy się zakłada pod narkozą
Dziewczyny jeżeli chodzi o szczepienie na co szczepiłyście swoje pierwsze dzieciaczki ...czy to były tylko szczepianie obowiązkowe czy dodatkowe tez miały????
Poczujecie wszystkie ruchy już niedługo kochane
Moje dziecie wazy 420 g , po wizycie wszystko dobrze ...ciśnienie mi skoczyło na początku wizyty ale później się uspokoiłam i było wszystko ok ...chociaż już widziałam doktorka mine i mowie sobie zaraz mi wypisze skierowanie do szpitala ale obyło się bez ....już na nastepna wizyte chyba spakuje torbę i zaczne prac ciuszki dla maleństwa ....prasowac i układac wszystko ...
Basieńka to na długo pojechala na te narty ????
co do znajomej beta okazała się testem pewnym -nie jest w ciąży ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doberek
wiecie ze zastanawiam sie czy te ruchy co czulam to na pewno ruchy dziecka byly jakos mam teraz watpliwosci czy nie pomylilam ruchow z gazami. Druga ciaza a wcale nie jestem pewna co do ruchow... teraz od jakiegos czasu wogole dziecia nie czuje mimo ze jak leze brzuchem do gory to idzie wyczuc w ktorym miejscu maluch ulozony bo twarde wypuklenie tam jest a mimo ze go troszke poruszam leciutko i tak nie czuje by sie ruszalo i zaczynam sie schizowac czy nadal wszystko ok z maluchem i czy serce ciagle bije 🤢 🤢 Ktoras tak miala?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia mi dlugo brzuszek sie ruszal ale wiem ze to nie byly ruchy tylko gazy bo bylo to nad pepkiem a nie duzo pod. od kilku dni wreszcie czuje dziennie banieczki w brzuszku, pod pepkiem, czyli to juz wiem ze to sa ruchy 🤪 mimo ze to tez nie pierwsza moja ciaza to znacznie pozno poczulam to bo w skoczonym 17 tc.

http://www.msichicago.org/whats-here/exhibits/you/the-exhibit/your-beginning/make-room-for-baby/interactive/

na tym filmiku doskonale widac gdzie dziecie jest a gdzie jelita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam!
co do ruchów o których piszecie to ja czuje codziennie i to nieraz cały dzień zmałymi przerwami,bardzo ruchliwe jest 🙃
po wizycie wczorajszej jest chyba ok, choć mój gin mowił że łożysko coś mu sie nie podoba bo cos nisko jest, juz sie oczytałam w necie o tym dzis, ale gin mówił że jest narazie ok
nadal nie wiemy co będzie bo wszystko było schowane, ręce, nogi na głowie miało,
przytyłam prawie 2 kg, szału nie ma ale juz nie chudne chociaż
problemem jest tylko moja depresja bo to ona powoduje że nie mam chęci do życia, nie ciesze sie z tego dziecka, boje sie itd
dzis i wczoraj jest nawet ok, wczoraj byl mąż ze mną cały dzień, nie bałam sie, dzis jest u swojej mamy ale to 10min drogi wiec wiem ze nie jest daleko i moze w kazdej chwili przyjechac
zabrała sie troche za sprzątanie domu,ale troche sie zmęczyłam i zajrzałam do was, a teraz mi sie juz nie chce wiecej cokolwiek robic, chociaz wiem ze za mnie oprócz męża nikt nie zrobi 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mph napisał(a):
kasia mi dlugo brzuszek sie ruszal ale wiem ze to nie byly ruchy tylko gazy bo bylo to nad pepkiem a nie duzo pod. od kilku dni wreszcie czuje dziennie banieczki w brzuszku, pod pepkiem, czyli to juz wiem ze to sa ruchy 🤪 mimo ze to tez nie pierwsza moja ciaza to znacznie pozno poczulam to bo w skoczonym 17 tc.

http://www.msichicago.org/whats-here/exhibits/you/the-exhibit/your-beginning/make-room-for-baby/interactive/

na tym filmiku doskonale widac gdzie dziecie jest a gdzie jelita


czyli czulam ruchy a nie gazy bo w dole brzucha czulam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czarna79 napisał(a):
Siema laski
xandi...nie spodziewałam się ze te szwy się zakłada pod narkozą
Dziewczyny jeżeli chodzi o szczepienie na co szczepiłyście swoje pierwsze dzieciaczki ...czy to były tylko szczepianie obowiązkowe czy dodatkowe tez miały????
Poczujecie wszystkie ruchy już niedługo kochane
Moje dziecie wazy 420 g , po wizycie wszystko dobrze ...ciśnienie mi skoczyło na początku wizyty ale później się uspokoiłam i było wszystko ok ...chociaż już widziałam doktorka mine i mowie sobie zaraz mi wypisze skierowanie do szpitala ale obyło się bez ....już na nastepna wizyte chyba spakuje torbę i zaczne prac ciuszki dla maleństwa ....prasowac i układac wszystko ...
Basieńka to na długo pojechala na te narty ????
co do znajomej beta okazała się testem pewnym -nie jest w ciąży ....


Czarna ja mam chyba duże dziecko :P w 20 tyg.miał 400g a ty w 22 tyg. 420g 😜 nie wiele więcej hehe 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czarna- ja szczepilam tylko obowiazkowymi ale tymi skojarzonymi platnymi, jak bedzie miala dwa lata chcemy zaszczepic dodatkowo na ospe i pneumokoki. Drugie dzieciatko zaszczepie chyba na rotawirusy, Olga pare razy miala biegunki i wymioty i strasznie sie biedna meczyla i my przy niej, takze zaluje ze nie zaszczpilismy a teraz juz za pozno.
Co do kolezanki no to tak myslalam- beta nie klamie...
Szok ale juz troche sie ogarnelam i w sumie juz mi to wszystko jedno 🙂 okaze sie we srode na prenatalnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czarna ja szczepiłam na obowiązkowe szczepionki żadnych płatnych.

Danusia sąsiad był szczepiony na rotawirusy a i tak wylądował na nie w szpitalu... także jestem sceptyczna... Patryk też będzie szczepiony tylko tymi obowiązkowymi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Alka szczepiłam bezpłatnymi obowiązkowymi- raczej nie było to dobre. Myślę,że w przypadku, gdy ktoś chce baaaaardzo zaszczepić to lepiej tylko podstawę,ale wczytać się w temat i wykupywać szczepionki. My drugiego dziecka nie szczepimy, na nic.
Co do rota i pneumo- uważam,że to przemysł nakrecany spotami w tv (które tak wogóle są zakazane, zważając,że jest to lek na recepte a takich sie w PL nie reklamuje) Pneumokoki tak samo jak rota bardzo szybko mutują i moim zdaniem jest to bezsensowne ryzyko /albo jak kto woli- strata pieniędzy.
Znam dwa przypadki dzieci hospitalizowanych po szczepionce na rotawirusy. Jedno po podaniu wszystkich dawek, złapało ostrą biegunkę,oczywiscie standardowe odwodnienie itd. Drugie dobę po szczepionce z powodu silnej biegunki zmarlo- w szpitalu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny za odpowiedz co do szczepionek ....po prostu strach mnie ogarnął bo blisko nas 2 osoby zmarły na sepse 22 latka a w tym tyg 3 latka i już strach o własne dziecko ....
Ja tylko tez tymi obowiązkowymi szczepiłam nic poza tym ...ale cały czas się zastanawiam nad meninkokoki....w tych wszystkich szczepionkach nie chodzi mi o pieniądze bo na to zawsze się znajdą tylko o to jakie pozneij będą skutki uboczne tego najbardziej się obawiam .....i nie chciałabym żeby w ogole nie było tych chorób ani szczepionek ....chyba się tym wszystkim za bardzo nakręciłam ....zawsze bylam przeciwna tym dodatkowym płatnym szczepionkam i nagle cos ....strasznie przeżyłam smierć tego dziecka ...ale tak na prawde nie wiem co było przed ....bo nie wydaje mi się ze tak nagle w pare godzin zdrowe dziecko umiera ....

Danusia ....napisze szczerze ze nie przemawia do mnie to ze w 11 tyg można poznac płeć dziecka .....tak jak wcześniej pisałyście do 12 tyg wszyscy sa dziewczynkami i mają cipki później nabywa się geny męskie ....wiec myśle ze jeżeli widział siusiaka to jest to prawdziwe ze będziesz miała parkę .....

Zuziek jak Twoja mama się czuje i kiedy wychodzi ze szpitala?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doberek 😉

mama dzisiaj wychodzi ze szpitala wysprzątałam całą chałpe na błysk pościel na okna żeby się wywietrzyło teraz trzeba będzie uważać na diete i warunki dla mamy... czuje się nawet dobrze chodzić już może tylko przez to że ona dużo leków ogólnie bierze to jej żołądek wysiada i wymiotuje dużo... wtedy napina mięśnie i wiadomo rane w brzuchu napina...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No nie wiem, Olga nie byla szczepiona na rota i czesto ma sensacje zoladkowe, strasznie sie przy tym meczy, jak mysle ze moglabym temu zapobiec wczesniej to jest mi przykro ze tego nie zrobilam 😞 a pieniadze sa najmniej dla mnie wazne, dalabym duzo duzo wiecej zeby przez to nie musiala przechodzic, moze pomoze choc troche.
Czarna- no nie jest tak- meskie geny dzieciaczek ma od pierwszej sekundy zycia bo przeciez juz przy poczeciu plec jest zdeterminowana, chodzi o to ze do 10 tyg narzady obu plci wygladaja tak samo, pozniej z lechtaczki chyba bodajrze tworzy sie penis a z warg jajka. W poprzedniej ciazy od 11 tyg na kazdej wizycie potwierdzana byla dziewczynka, teraz tak samo- od prenatalnych za kazdym razem widzialam szparke, jeszcze dwa tygodnie temu bylam na wizycie i dokladnie widzialam tylko kreseczke, a teraz we srode byly wyrazne jajka i siusiak, to nie wiem schowal sie wczesniej czy co. Dwa razy od tego 11 tyg nie dalo sie podpatrzec ,ale trzy razy widzialam wyraznie szparke.
Bedzie co bedzie 🙂 juz ochlonelam z szoku i w sumie to sie ciesze, oby tylko zdrowe bylo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej

Czarna ja szczepiłam całą podstawę - tym że błonicę, tężec, krztusiec 5w1 i dodatkowo na pneumokoki, a jak mały pójdzie do przedszkola to zaszczepimy na menigokoki. Na rota nie szczepiłam i szczepić nie będę, bo zdaniem pediatrów i położnych, z którymi rozmawiałam to bez sensu.
Kolejnym razem powtórzymy dokładnie ten schemat 🙂
Danusia - stwierdzenie płci w 11 tc to jak wróżenie z kart - lekarz ma 50% szans, że się uda 😉 Raz się udało, a raz nie 😉 I to nie moje zdanie, a lekarzy z którymi rozmawiałam w szpitalu - dlatego też my musieliśmy zlecać badania genetyczne, żeby określić płeć naszych maluchów. Owszem płeć określona jest już na etapie poczęcia, ale przez pierwszy trymestr potwierdzi się ją za pomocą specjalistycznych badań 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Później zeskanuję ten rysunek z książki i wkleję ,żeby każda zobaczyła.
Ja czuję ruchy,ale już takie przeciąganie poniżej pępka,ale z lewej strony 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://www.strefakobiety.pl/dziecko/ciaza-od-a-z/ciaza-tydzien-po-tygodniu/chlopiec-czy-dziewczynka.aspx

\" Wielu lekarzy jednak podaje informację wcześniej, najczęściej na USG genetycznym, wykonywanym między 11 - 14 tygodniem ciąży. W tym czasie faktycznie narządy rodne są już wykształcone, jednak ich podobieństwo jest na tyle duże (rys.1), że bardzo łatwo o pomyłkę. W tym wypadku prognozowanie nie ma sensu. Podawanie wyniku w procentach (np. na 70% chłopiec) również niewiele mówi rodzicom, którzy niepotrzebnie zaczynają przyzwyczajać się do określonej płci malucha.

Na badaniu USG wykonywanym około 12 tygodnia lekarze sugerują się cechą, która na tym etapie różnicuje chłopca od dziewczynki. W obrazie 2D widoczne jest bowiem inny kierunek układania się narządów płciowych - u chłopców są one skierowane w górę pod kątem 30 stopni, podczas gdy u dziewczynek położone są one swobodnie wzdłuż kręgosłupa (rys.2)

Jak widać na zdjęciach różnica bywa tak minimalna, że bardzo łatwo źle zinterpretować płeć dziecka. Jeśli rodzice oczekują na wymarzoną płeć i tak wczesne USG to potwierdzi, mogą czuć rozczarowanie jeśli na USG połówkowym okaże się, że maluch ma inną płeć niż oczekiwana.\"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doberek 😉 a tu widzę dyskusja o płci 😉 hehe
Wojtek wczoraj chciał oglądać mecz Real z Barcą i pojechaliśmy na noc do jego rodziców Zuzia usnęła nam w drodze i rano była w szoku gdzie ona jest 😁 hehe ja się nie wyspałam więc nie wiem czy się nie kimne jeszcze przed południem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny

Na wstępie gratulacje dla przyszłych mam dużo zdrówka dla pociech i cierpliwości

Jestem Basia jestem mamą półtorarocznej Patrycji, urodziłam w grudniu 2012 i również całą ciąże spędzałam na tej stronce która wiele mi dała rozmawiając z moimi grudnióweczkami, wiele się nauczyłam i dowiedziałam od doświadczonych i młodych mam

Piszę z ofertą skierowaną do przyszłych mam... Mianowicie mam do sprzedania baaardzo wiele ciuszków od najmiejszego rozmiaru do powiedzmy roku czasu Body, śpiochy, sukieneczki, bluzeczki, cudowne kompleciki na lato dla przyszłych dam Jeśli któraś mama jest zainteresowana, lub szuka czegoś konkretnego dla swojej pociechy, serdecznie zapraszam do napisania wiadomości prywatnej lub na maila: [email protected] , na pewno odpiszę i odpowiem na wszelkie pytania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...