Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2014 | Forum dla mam


Donna30

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny że wierzycie że będę następna 🤪 chciałabym bo teraz męczarnia na koniec została. W duszy co dziennie ma się nadzieję że to właśnie TEN dzień a potem rozczarowanie się pojawia, że nic się nie dzieje.

Danusia nie wpychaj się w kolejkę do porodu 😁 czekaj na swoją kolej 😁 jaki baldachim masz? Kupowałaś osobno czy był przy łóżeczku??

Basia dzięki za wieści od Agi 😆

Dominika ciężko mi coś stwierdzić odnośnie oznak porodu bo pierwszy miałam wywoływany. Bóle o których mówisz to ja mam od dawna, takie jakby na okres? One nie wprowadzają nic do porodu. Tak samo jak dziecko się rozpycha sprawiając nam ból. Ma mniej miejsca.
Co do oznak porodu to tak jak Danusia napisała. Każda ma inaczej więc ciężko ocenić. A my się wsłuchujemy w nasz organizm i nakręcamy. Bo ja się nakrecam 🙃 przyznaję się bez bicia 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gdybysmy nie wiedzialy na kiedy mamy termin i ile trwa ciaza to bysmy sie nie nakrecaly 😜
Kasia- mam po Oldze, byl z zestawem poscieli, taki tiulowy, z kokardka i serduszkami na gorze, posciel jest biala w paski zielono berazowo szare, to tak na poczatek tylko bo jak maluch zacznie siegac to trzeba bedzie zdemontowac, chociaz Olge jakos on nie interesowal specjalnie, bardziej karuzela, mialam kilka baldachimkow do kompletow poscieli ale reszta jest bardziej lub mniej dziewczeca wiec nie bede ich zakladac, a na nowe szkoda kasy bo to zbedny gadzet 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
trzeba przemywac gazikiem z takim plynem aphtin, tzn moja cora akurat nigdy nie miala ale moj siostrzeniec mial non stop i siostra nawijala gazik na palec, nasaczala tym plynem i pedzlowala buzke, pomagalo, powiedz o tym lekarzowi, ale przypatrz sie dokladnie czy to to bo to moga byc resztki mleka w buzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Danusia,jutro powiem mężowi to kupi,a ja przekarmilam małą,płakała bardzo wiec siostra kazała dokarmic sztucznym mlekiem NUN i tak zrobiłam,a potem wszystko wyleciało z niej,tak się wystraszylam,teraz ma wzdety brzuszek i strasznie się o nią boje,leży po lampami do pierwszej w nocy,później o czwartej znów
A ja siedzę przy niej i patrzę żeby tylko nic jej nie było i czy oddycha
Nie będę juz jej dokarmiać bo się boje cholernie
I kolejna noc bez snu,mam wyrzuty sumienia,co ze mnie za matka jak sama nie umiem wyczuć kiedy jej nie przekarmic?juz i rycze i mam dość,wszystko pod górkę od tygodnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Renata - a nie masz tam pod ręką jakiejś położnej czy pediatry, który by Ci podpowiedział, co po kolei robić???? Bo te Twoje wieczne obawy w końcu Cię wykończą 🤢 🤢 Poproś kogoś tam na miejscu, niech Ci wszystko wyjaśni i się już tak nie zamartwiaj; nie jesteś i nie będziesz złą mamą, bo się starasz i chcesz uczyć. W sprawie pleśniawek zanim malutkiej wypędzlujesz buziaka, to najpierw niech go lekarz obejrzy i niech powie, co kupić, bo to co podała chyba Danusia generalnie słabo działa - lepsza jest Nystatyna. Jednak o wszelkich zastosowanych lekach musi zdecydować lekarz, ok? 🙂
To że dzieciom zdarza się ulewać, też nie jest niczym nowym, więc się nie martw, nie przekarmisz Ady, ona sama da Ci znać, że ma dość 🙂
Pytałaś o pobieranie krwi z główki - to też częsta praktyka, bo tam żyły są najlepiej widoczne i najłatwiej pobrać bez szukania, a kłują często, bo sprawdzają, czy poziom bilirubiny spada - jak będzie w normie, to wracacie do domku 🙂 Aaaa... i żółtaczkę fizjologiczną w 3. czy 4. dobie też dostaje większość dzieci. Nie zamartwiaj się tak bardzo - najgorsze za Wami 🙂 Teraz do domku 🙂
Ściskam Was dziewczyny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,
Renia nie martw sie. Nie przekarmilas malenstwa. Ulewanie to normalka. Jeszcze nie raz sie zdazy. Co do plesniawek to zrob jak dziewczyny radza powiedz lekarzowi ze cos takiego ma w buzi zeby to obejrzal. Moze to byc osad z mleka :-)
Zuziek jak tam u Ciebie? Rusza Cie cos tych zastrzykach?
Kasia a jak u Ciebie? Cos juz sie zaczyna?
Mikuss jak sie czujesz nadal doskwiera Ci bol podbrzusza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Renata- no tak jak pisalam- moja nigdy plesniawek nie miala ale wiem ze to siostra stosowala i pomagalo, swoja droga wydaje mi sie ze to moga nie byc plesniawki bo nie slyszalam zeby tyogdniowe dziecko mialo, to moga byc faktycznie resztki mleka. Najlepiej zeby lekarz na to popatrzyl i doradzil co stosowac. Ulewaniem sie nie przejmuj, jedne dzieci ulewaja duzo, inne mniej, jeszcze nie raz taka sytuacja sie zdarzy, jestem pewna ze jestes dobra mama 🙂 poczatki sa zazwyczaj bardzo ciezkie , staraj sie cos odpoczac zebys miala sile opiekowac sie mala. trzymaj sie tam, juz niedlugo bedziecie w domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj Renata nie możesz mówić że jesteś zła matka 😞 to Twoje pierwsze dziecko więc wszystkiego dopiero się uczysz. Ta sama droga przede mną ... najważniejsze by wszystko było już ok i żebyście na spokojnie wróciły do domku.. 😘 😘 😘

Basiu raz boli raz przestaje... wczoraj głupie uczucie jakbym miała rodzić a dziś już lepiej. Ale znów to galaretowate coś wczoraj cały dzień wylatywało.. Tym razem takie zbrudzone..nie białe..
wgl dziś nie mogłam włożyć pierścionka na palec masakra..chyba zaczynam puchnąć.. Wiem że jestem marudna ale ja już naprawdę marzę by urodzić. ;o

A jak Wy się dziewczyny czujecie?

Aha w ogóle to kończą mi si tabletki ( te prenatal) jak mylicie kupować jeszcze i brać czy już starczy ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mikusss__ napisał(a):
Oj Renata nie możesz mówić że jesteś zła matka 😞 to Twoje pierwsze dziecko więc wszystkiego dopiero się uczysz. Ta sama droga przede mną ... najważniejsze by wszystko było już ok i żebyście na spokojnie wróciły do domku.. 😘 😘 😘

Basiu raz boli raz przestaje... wczoraj głupie uczucie jakbym miała rodzić a dziś już lepiej. Ale znów to galaretowate coś wczoraj cały dzień wylatywało.. Tym razem takie zbrudzone..nie białe..
wgl dziś nie mogłam włożyć pierścionka na palec masakra..chyba zaczynam puchnąć.. Wiem że jestem marudna ale ja już naprawdę marzę by urodzić. ;o

A jak Wy się dziewczyny czujecie?

Aha w ogóle to kończą mi si tabletki ( te prenatal) jak mylicie kupować jeszcze i brać czy już starczy ?

kiedy masz wizyte u lekarza?
Moze zadzwon do lekarza i umow sie z nim. Puchniecie moze byc normalne, ale powinno schodzic po odpoczynku. Jak wstalas rano i masz spuchniete rece i nogi to lepiej dmuchaj na zimne i przejdz sie do lekarz lub zadzwon do niego i mu o tym powiedz.
Niestety czasem jest to sygnal zatrucia ciazowego... moze w Twoim przypadku to tylko zmeczenie, albo poprostu upaly. Wydaje mi sie ze lepiej skonsultowac do lekarzem.
Co do witaminek ja bym kupila (sama tez bede musiala dokupic) jak bede karmic to tez bede je zazywac do momentu az sie skoncza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mikuss może czop ci odchodzi. Z opisu tak by wynikało. Niestety to nie oznacza np że poród będzie już 😞 ja bym to określiła że organizm się przygotowuje. Puchnięcie to norma. Ja już dawno pierścionki zdjęłam 😞
Ciekawe kiedy stopy i dłonie wrócą do normalności 🤨

Basiu cisza, spokój. Wydaje mi się że brzuch mi w dół poszedł ale już sama nie wiem. Brzuch i krzyże jak na okres mnie dziś.zaczęły boleć ale nie wiem czy to nie przez porządki. Nasłuchuje... Żebym od tego nie zeswirowała 😁
Pytanko mam do ciebie o te biustonosze bawełniane. Biust w nich wygląda inaczej niż w normalnych? Bo bez fiszbin itd? Dobrze ci trzymają czy luźniej niż zwykłe?
Pytam bo mi przyszła przesyłka. Kupiłam 2 bawełniane, zwykłe za dychę sztuka. Rozmiar z dupy 🙃 😁 ale da się to uratować. W obwodzie łącznik wystarczy. A miseczki trzymają więc cyc nie lata ale mam wrażenie że splaszcza. Może tak ma być? Jak to u ciebie jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak,tak wiem że ten czop może odchodzić nawet 2 tyg przed porodem.. chociaż ja bym wolała żeby to było niedługo.. brzuch mam nisko od jakiegoś czasu..kogo nie spotkam mówi że już niziutko że już niedługo.. w sumie sama czuję że jest niżej 😉 no ale ile będe jeszcze chodzić z brzuszkiem nie wiem he. 😜 Ale te bóle okresowe pojawiają się i znikają 🙂
Basiu wątpie że to jakieś zatrucie ciążowe.. bardziej zgoniłabym to na upał.. mam tylko palce u rąk napuchnięte.. A wizyte mam teraz dopiero na 8 sierpnia ale tydzień temu byłam u ginekologa i było ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja bym kupila te witaminki- one tez sa dla mam karmiacych wiec sie nie zmarnuja 🙂 ja dzis czuje sie strasznie, normalnie caly czas bym spala i zawraca mi sie w glowie 🥴 jeszcze dzis caly dzien cora ze mna bo ciotka nam zmarla i tesciowie zalatwiaja pogrzeb, ale powiedzialam jej ze mama zle sie czuje i caly dzien ladnie sie bawila, ja tylko przy niej siedzialam albo lezalam na kanapie.Myslicie ze to przez pogode?
Monika- wywoluja u Was w szpitalu w sobote? kroplowka moze dac rade- ciekawe jaka dawke oksytocyny dostaniesz, ja mialam 3 razy porod wywolywany, 2 razy nic nie dalo a za trzecim jak ruszylo to ekspresowo urodzilam tez z zerowego rozwarcia, tyle ze to bylo 2 tyg po terminie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Danusia ja mam od kilku dni tak jak Ty.. wieczne zmęczenie i wirowanie w głowie. Do tego ból brzucha i krzyża. Ale to zmęczenie myśle że może być od pogody.. każdego ona wykańcza a co dopiero Nas ciężarówki 😜 dość że ciśnienie skacze to u mnie ostatnio po 32 stopnie.. zero deszczu,zero wiatru 😞 🤔
Dobrze ze córcia wyrozumiała i że Cię nie męczyła i dała odpocząć. 🙂


Monika znów zaciskam kciuki by na prawde jutro było po wszystkim. 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ojj dziewczyny jak tak Was czytam to myślę sobie że ze mną jeszcze nie jest tak źle. Też się męczę i kręgosłup boli ale na szczęście nic nie puchnie, ze zmęczeniem też nie jest najgorzej. Brzuszek twardnieje jak za dużo porobię a niestety pedantka ze mnie i jak gdzieś jakiś kurz zobaczę to od razu sprzątam a potem umieram ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu jesli chodzi o staniki to nie pomniejszaja mi biustu. Dobrze trzymaja. Jeden musialam oddac bo mialam jak mowisz sciskal mi troche. Kupilam rozmiar wiekszy i pasuje :-)
zuziek trzymam kciuki
mikuss mam nadzieje ze szybko Ci przejdzie.
danusia przykro mi z powodu ciotki. Ten rok jest jakis tragiczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to moze faktycznie tak na koncowke to samopoczucie... normalnie szok, nie wiedzialam co sie ze mna dzieje, w pierwszej ciazy tak nie mialam na koniec no ale to byla zima, no i moglam spac do poludnia, a teraz pobudka o swicie i spacery naokraglo, wiec moze temu sie tak nie czulam. Ale za to plecy mnie nie bola choc duzo nosze- a to zakupy, a to przemeblowania a to cora.
Dzieki Basiu 😘 ciocia miala 98 lat wiec mozna bylo sie tego spodziewac... w pon dopiero pogrzeb i tak kombinuje bo nie mamy z kim Olgi zostawic czy brac ja na pogrzeb czy zostac z nia w domu, a maz na pogrzeb. Sprawa jest o tyle skomplikowana ze msza jest u nas w miescie ,a sam pogrzeb na cmentarzu40 km stad, na dodatek jeszcze w pon mieli przyjechac od developera na okno patrzec bo zglosilismy reklamacje no ale to juz odwolalam wiec chyba jechac? co myslicie? w kosciele niby jest grzeczna ale zawsze chodzilismy do kaplicy dla dzieci,zazwyczaj pol mszy siedzi, potem zaczyna wymyslac- a to piciu a to herbatnik, iczasem spaceruje ale nie biega ani nie krzyczy,oglada na telewizorku ksiedza i to ci dzeje sie dzieje, w glownej nawie nigdy z nia nie bylismy, boje sie ze zacznie gonic po kosciele albo krzyczec, a na pogrzebie to tak nie bardzo wypada... co myslicie? co byscie zrobily?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...