Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2014 | Forum dla mam


Donna30

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
witam się z Tomaszkiem....
mały wczoraj pobił rekord spania od 20-5 rano ....az wstałam patrzeć czy wszystko ok
xandi jak u ciebie
Kasia już niedługo będzie twój dzień kochana
nie zdjęli mi szwów bo się boja ze może być to samo .....i teraz do kontroli w srode
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
czarna79 napisał(a):
witam się z Tomaszkiem....
mały wczoraj pobił rekord spania od 20-5 rano ....az wstałam patrzeć czy wszystko ok
xandi jak u ciebie
Kasia już niedługo będzie twój dzień kochana
nie zdjęli mi szwów bo się boja ze może być to samo .....i teraz do kontroli w srode

Szkoda ze nie uzyli szwow rozpuszczalnych nie musieliby sie teraz bawic w sciaganie a ty w ciagle jazdy by zobaczyli czy to juz czy jeszcze nie.
A rekord naprawde swietny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć kobiet 🙂
Aga niezły śpioch 😁 moja Ada też tylko śpi i je, kazali karmić na żądanie i ciągle by przy cycu chciała, co 1,5-2 godz je ale za to z godzine, sama nie wiem czy to normalne??
ciągle nie mogę sie ogarnąc, dziś byłam na kontroli bilirubiny w szpitalu i po prostu koszmar!!!!!
pojechałam ok 10, kolejka oczywiście do rejestracji, doszłam a baba mówi że rano się przyjeżdża bo do 8.30 jest pani doktor, więc ja mówie że w necie pisze że do 12 a ona mówi że w internecie różne rzeczy piszą 😠 😠 więc ciśnienie w górę skoczyło, ja na to że nie po to przyjechałam 35 km w taki skwar z noworodkiem żebym wracała, więc zadzwoniła do lekarz i powiedziała że przyjdzie i żebym poszła pod gabinet, właśnie i szukanie przez 15min gabinetu 😠 😠
dostałam się, zbadała, mała waży 3040g, więc rośnie,bo po szpitalach ważyła 2940, dostałam skierowanie do laboratorium na krew pobranie, tam mi zeszło dwie godziny bo czekałam na wynik, potem znów musiałam taszczyć się na oddział do lekarz z wynikiem, ale na szczęście bilirubina spada, jest 9,03 a było 12, więc mam nadzieję żę powoli spadnie i unikniemy lamp i szpitala
ogólnie mówiąc nasz system służby zdrowia jest do bani!!!!!!!!!!!!wszędzie kolejki, papierów tysiąc pięćset sto dziewięćset!!!! i to w każdym okienku!!!
Dobra wygadałam się i już!!!!
A wasze narodzone chłopaki dziewczyny są przystojniaki!! 🙂
Dziewczyny jak kąpiecie malców to smarujecie oliwką jeszcze? Bo ja kąpie w ojlatum i później smaruje oliwką w żelu, a szampon stosujecie do główki?
wczoraj sama ją kąpałam bez męża i dziś chyba też będę musiała, strasznie się boje bo ona jest taka ruchliwa że boję się że mi się wyślizgnie z rąk 🥴
ale się rozpisałam 😉 czasem mam chwile zwątpienia już 🥴 🥴

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Renata kup.sobie taką specjalną gąbke do kąpieli jeśli nie masz. Kładziesz na to dziecko i spokojnie możesz, nie wywinie ci się.
Oilatum czy oilan one same w sobie są natłuszczające więc ja bym już oliwką nie smarowała. Moja Nati ma AZS więc używam tych kosmetyków ale balsamów a myję w normalnych kosmetykach dla dzieci. Jak myłam w oilanie to nie smarowałam już.
Oczywiście sama oceń jaka jest potrzeba by stosować poszczególne kosmetyki bo decyzja należy do ciebie.
O służbie zdrowia nie wypowiadam się bo mnie też zawsze szlag trafiał.Dobrze że się nie poddałaś i załatwiłaś i to bardzo pozytywnie bo wyniki się polepszają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Renata a z tej Twojej Ady to taka kruszynka jest 🙂 albo na zdjęciu tak wyszła 🙂

Ja też trochę ponarzekam - od jakiegoś czasu wieczorami tak mi puchną stopy że aż bolą a dłoni nie mogę zacisnąć. I męczę się strasznie szybko. Na szczęście po dzisiejszej wizycie wszystko dobrze, mała ma około 2800 i to była ostatnia wizyta. Jak nic się nie podzieje do terminu 14.08 to mam dzwonić i gin zdecyduje czy 18 skierować mnie do szpitala czy jeszcze poczekamy kilka dni. Póki co wszystko pozamykane na cztery spusty.

W ogóle mamy już 4 z 12 dzieciaczków a dziś dopiero 4 sierpnia więc dobry wynik 😁 Tylko musimy za Kasię kciuki trzymać żeby szybko na porodówce wylądowała 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny teraz zaczęłam się zastanawiać... Gin mi mówił że jak się akcja nie zacznie to żebym zgłosiła się na oddział 11.08 (poniedziałek) ale to jest więcej niż 7 dni!!!!
Przypuszczam że dlatego żebym w weekend nie przychodziła. To co w weekendy zamykają porodówkę czy co do cholery? 😠
Przecież zwlekać to ryzyko... Co byście na moim miejscu zrobiły???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kacha_84 napisał(a):
Dziewczyny teraz zaczęłam się zastanawiać... Gin mi mówił że jak się akcja nie zacznie to żebym zgłosiła się na oddział 11.08 (poniedziałek) ale to jest więcej niż 7 dni!!!!
Przypuszczam że dlatego żebym w weekend nie przychodziła. To co w weekendy zamykają porodówkę czy co do cholery? 😠
Przecież zwlekać to ryzyko... Co byście na moim miejscu zrobiły???

Bardziej wydaje mi się że w weekend porostu nie wywołują porodów wiec w sumie niepotrzebnie byś tam leżała. Ja bym się zgłosiła 11 jak czujesz ruchy i sama dobrze się czujesz. Jakby cokolwiek Cię niepokoilo to odrazu.
Ja do szpitala musze się zgłosić w niedziele bo anastezjolog musi zrobić wywiad dzień wcześniej takie mają zasady. Wolałabym mieć jednak cały weekend a nie tylko sobotę. No ale cóż nie mogę mieć wszystkiego. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak myślałam że jak weekend to się wegetuje więc już lepszy ten 11.08 choć na prawdę mam nadzieję że się samo zacznie, wcześniej.
Ja znów mam bezsenną noc. Wykończę się przez to. Pasję pewnie ok 4.
Dzidzia cały czas się rusza. Nie kopie bo ma już mało miejsca ale rozpycha się i przewala. Już dziś mówiłam jej że jest niegrzeczna bo nie słucha się mamy i nie chce wyjść ;-) i tak mnie olała :-D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj tak Basiu,wystarczyło że od 2 dni nie pije tej herbatki i dzis już 2 razy od rana haha 😜
Ty taka opiekuńcza jesteś ajjj. ☺️ O wszystkich pytasz.. 😘 😘A Ty kochana jak sie w ogóle czujesz ?

Ja idę na wizytę w piatek jesli do tego czasu nic się nie stanie to wtedy dowiem się co dalej. he 😉
Oj tak się boję ale chciałabym juz być po . 😉 zostało mi dokładnie 14 dni do terminu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mikusss__ napisał(a):
Oj tak Basiu,wystarczyło że od 2 dni nie pije tej herbatki i dzis już 2 razy od rana haha 😜
Ty taka opiekuńcza jesteś ajjj. ☺️ O wszystkich pytasz.. 😘 😘A Ty kochana jak sie w ogóle czujesz ?

Ja idę na wizytę w piatek jesli do tego czasu nic się nie stanie to wtedy dowiem się co dalej. he 😉
Oj tak się boję ale chciałabym juz być po . 😉 zostało mi dokładnie 14 dni do terminu 😁

Ja sie czuje dobrze. Tylko brzuszek mam wiekszy niz mialam. Nadal sobie pracuje, cos mnie czasem pokluje w kroczu, ale nic wiecej. Mlody co chwile sie rusza, jak sie za bardzo wyciagnie to az boli, ale ogolnie jest ok.
W ten weekend bylismy w Ochotnicy wiec jeszcze staram sie aktywnie spedzac czas 🙂
Do 18 jeszcze 13 dni wiec mam nadzieje ze zdaze spakowac torbe 😉 Ostatni dzien pracy to 14 sierpnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pakuj,pakuj Basiu tą torbę bo nikt nie wie kiedy przyjdzie ten czas he 😜
Jezuu ja Cie kobieto podziwiam za tą prace na prawdę. Mi się by juz po prostu nie chciało 😜
I bardzo dobre jest to że aktywnie spędzasz czas bo będzie Ci łatwiej po porodzie.
Ja bynajmiej tak myśle dlatego też nie leże do góry brzuchem a wiecznie jestem w ruchu.
Przyzwyczajam się jak to będzie gdy mały będzie na świecie i będzie trzeba zrobić 10 rzeczy w jednym momencie hehe ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mikusss__ napisał(a):
Pakuj,pakuj Basiu tą torbę bo nikt nie wie kiedy przyjdzie ten czas he 😜
Jezuu ja Cie kobieto podziwiam za tą prace na prawdę. Mi się by juz po prostu nie chciało 😜
I bardzo dobre jest to że aktywnie spędzasz czas bo będzie Ci łatwiej po porodzie.
Ja bynajmiej tak myśle dlatego też nie leże do góry brzuchem a wiecznie jestem w ruchu.
Przyzwyczajam się jak to będzie gdy mały będzie na świecie i będzie trzeba zrobić 10 rzeczy w jednym momencie hehe ;D

wiesz ja mam taka prace ze przwie sie jej nie odczuwa, oprocz tego ze trzeba rano wstac wsiasc do samochodu i przejechac 45 km w jedna strone. Potem juz sie tylko siedzi i wyciaga na krzesle, albo chodzi po biurze 🙂 A jak jest jakis gorszy dzien czy np. tak jak jutro Tour de Pologne to sie nawet nie ruszam z domu i pracuje z domku. Caly przyszly tydzien (jako ze to koncowka) bede z domu pracowac, wiec sie wtedy spakuje. Moze troche przy okazji posprzatam. Dla mnie praca to odpoczynek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No chyba że tak. 😉 Jeśli praca sprawia Ci przyjemność i się w niej nie przemęczasz no to jak najbardziej dobrze że pracujesz 🙂 😘


Właśnie w weekend przyjeżdża do nas siostra Mojego D. No i ogólnie był plan by jechać nad morze..ale boję się trochę oddalić aż tam.. a bo to myśli że jak coś mnie złapie albo wody odejda albo coś. Jak myślicie jechać? czy lepiej się nie oddalać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mikusss__ napisał(a):
No chyba że tak. 😉 Jeśli praca sprawia Ci przyjemność i się w niej nie przemęczasz no to jak najbardziej dobrze że pracujesz 🙂 😘


Właśnie w weekend przyjeżdża do nas siostra Mojego D. No i ogólnie był plan by jechać nad morze..ale boję się trochę oddalić aż tam.. a bo to myśli że jak coś mnie złapie albo wody odejda albo coś. Jak myślicie jechać? czy lepiej się nie oddalać.

Wiesz wszystko zalezy od Twojego samopoczucia. Ja np. nie mialabym nic przeciwko temu i chetnie bym sie wybrala. Samopoczucie mam dobre nic sie nie dzieje. Wzielabym z soba ksiazeczke ciazowa i torbe. Nad morzem tez sa szpitale w razie W 😉 a odpoczynek zawsze sie przyda, w szczegolnosci przed porodem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
danusia1985 napisał(a):
Melduje sie z domu 🙂 wsyszlismy dzis w poludnie, do wczoraj cyce bylypuste, meczylam je laktatorem a dzis mam nawal 🤔 urodzila ktoras jak mnie nie bylo? pozdrawiam Wszystkie brzuszki, w wolnej chwili nadrobie zaleglosci 😘

Gratulacje raz jeszcze 🙂
Poki co czekamy na kolejne porody.
Pytanie jeszcze jak Xandi, jesli dobrze pamietam miala miec wczoraj sciagany szew... Moze zaraz po tym cos ruszylo....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Info od Xandi:
"Hej Nic się nie ruszyło, baaaa....szew nagle się zrobił luźny, skurcze przeszły i w ogóle masakra jakaś... Lekarka chciała mnie wysłać do szpitala na ściągnięcie, ale wtedy na bank by mnie zatrzymali, więc kolejną kontrolę mam w ten piątek i dopiero w sobotę jadę na zdjęcie Coś mi brzuszek szwankuje i niezbyt się mogę dostać, a poza tym moje chłopaki są w domu i mnie z domu co chwilkę wyciągają "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jeszcze nie rodzę 🙃 niestety :-(
Czekam........
Byłam dziś na bardzo długim spacerze. Zafarbowałam włosy. Szwędam się po domu bez celu. Tu poskładam ręczniki, obiad zrobię, tam ułożę zabawki Natalki, zadzwonie gdzieś, przełożę rzeczy... Czyli nic specjalnego nie robię.


Jak którejś poród sam się zaczął to napiszcie mi jak z tymi skurczami? Od razu takie ostre czy np tylko brzuch twardniał a dopiero potem były skurcze a może jakoś inaczej?

Basia ty to jesteś gigant dla mnie! No ale jak nic nie dolega to czemu nie skorzystać i nie wyjechać gdzieś. Ja to bym się zastękała 🙃 choć dziś dzielnie maszerowałam.

Dalej mnie pachwiny bolą tak że czasem ciężko mi siedzieć. Ale nic się nie dzieje co by wskazywało na to że czas na porodówkę. Szkoda bo szczerze umęczona jestem ciężarem i tym oczekiwaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dopiero teraz dostałam się na brzuszek od rana, taki ważny okres dla nas a tu takie problemy, nie dobrze ;p

Kacha u mnie w szpitalu czekają max 6 dni i wywołują, w soboty też, ale Twój gin pewnie wie co robi...

Danusia chociaż Ty jedna wyszłaś ze szpitala szybko i bez problemów 🙂 też jestem bardzo ciekawa jak poród 🙂

Dominika ja bym pojechała ale z torbą 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia nadejdzie niedługo ten Twój dzień kochana wiem że te gadanie Cię wkur.....ja bałabym się o zielone wody , u mnie niestety ale to się przytrafiło w 39 tyg i mały na początku miał problemy z oddychaniem ....ale tak jak dziewczyny piszą twój gin wie co robi .....jakby coś się działo jedz od razu na IP żeby zrobili ktg i usg ...dziwne że po terminie nie musisz się stawiać co 2 dzień ....

Ja niestety walczę z laktacją dzisiaj nie dałam rady i 3 razy dokarmiłam młodego ....dzielnie walczę

Basia Ty będziesz miała czas urodzić????? 🤪 🤪wielki szaczun dla Ciebie kobieto !!!!!!!Super , że jesteś taka aktywną ciężarówką 🤪 😘

Nic nie wiemy co tam u Justyny????

Danusia pisz jak poród?????

Renata ja używam oliium i czasami smaruje Tomaszka oliwką ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...