Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2014 | Forum dla mam


Donna30

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
czarna79 napisał(a):

Basia Ty będziesz miała czas urodzić????? 🤪 🤪wielki szaczun dla Ciebie kobieto !!!!!!!Super , że jesteś taka aktywną ciężarówką 🤪 😘

Nic nie wiemy co tam u Justyny????

Wlasnie tez sie zastanawiam 🙂 musze sobie wpisac do kalendarza zeby nie zapomniec 😉

Co do Justyny to sie trzyma jakos. W Poniedzialek miala wizyte. Napisze do niej na FB to sie dowiem wiecej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basienka84 napisał(a):
czarna79 napisał(a):

Basia Ty będziesz miała czas urodzić????? 🤪 🤪wielki szaczun dla Ciebie kobieto !!!!!!!Super , że jesteś taka aktywną ciężarówką 🤪 😘

Nic nie wiemy co tam u Justyny????

Wlasnie tez sie zastanawiam 🙂 musze sobie wpisac do kalendarza zeby nie zapomniec 😉

o właśnie miałam to na myśli , żebyś ustawiła sobie w komórce ....DZISIAJ RODZĘ 🤪 🤪

Co do Justyny to sie trzyma jakos. W Poniedzialek miala wizyte. Napisze do niej na FB to sie dowiem wiecej 😉


Też napisałam do niej ...jak mi odpisze dam znać ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia z grubsza napisala mniej wiecej jak to u mnie bylo z porodem. Ale napisze moze cos wqiecej. Wiec pojechalismy na 17 do szpitala do mojej poloznej bo do 19 miala dyzur co by ocenila sytyacje jak tam u mnie i w razie czego mogla zostac po dyzuze jakbym rodzila. Miala tez dyzur 24 godzinny moja do0ktorka prowadzaca ciaze. Nadal mialam 2 cm, szyjka miekka, waga 3600 wg usg, tak mnie zmolestowały obie tym badaniem ze zaczelam czuc skurcze regularne ale bezbolesne. ladnie sie pisaly na ktg. Pospacerowalismy, poskakalismy na pilce bo moja doktorka nie miala czasu bo miala 2 cc jeszcze zrobic. dali czopki na zgladzenie szyjki, o 7 zrobili lewatywe, bylam scepytczna ale dalam sie przekonac- dalo sie przezyc, o 19 zaczela dyzur moja siostra co pracuje na patologii noworodkas i byla ze mna caly porod, o 20 wkoncu oksytocyna i zybko akcja sie rozkrecila, skurcze zaczely przybierac na sile, o 9 odeszly wody, dali znieczulenia dozylne ale tylko krecilo mi sie po tym w glowie, darlam sie ze dalej mnie gradlo boli, jedyne co to pomogla mi wanna, weszlam i bardzo szybko zrobilo sie rozwarcie na 10 cm, te parte to koszmar, trwaly pol godziny i myslalam ze umre, wydawaloi mi sie ze trace przytomnosc , o 23 powitalismy Filipa.
Porod niby szybki ale porownojqac z poprzednim tez szybkim odczucia bolowe to teraz istne pieklo i jakbym mogla cofnac czas to poszlabym tam gdzie jest znieczulenie zewnatrzoponowe, przy tamtym praktycznie nic nie bolalo a teraz to rzeżnia. Na szczescie moja doktorka ladnie mnie zszyla i prawie krocza nie czuje.Jedyne co jest na plus przy tym porodzie to atmosfera- byla moja doktorka, siastra, maz, no i opieka po porodzie bardzo dobra, jedzenie takie se, nieprzyprawione ale mialam swoj prowiant. A i maly dostal 10 pkt, przez 2 dni mialam puste cyce i byl niespokojny ale siostra przyniosla mi buteleczki gotowego mleka bebilon i troche mu dawalam tak po 20-30 ml zeby nie plakal caly czas, te buteleczki byly ze smoczkiem jednorazowym, balam sie ze oduczy sie ssac ale ladnie doi cyca,od wczoraj mam nawal wiec nie dokarmiam juz, cyce pelne musze dopilnowac zeby zastoje sie nie porobily, maly najedzony wreszcie to i grzeczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Danusia to miałaś poród rodzinny? ja też nie mialam tego znieczulenia tylko gaz rozweselający ale to mało dawało tylko uwagę skupiałam na wdychaniu go, a lewatywy mi nie robili w końcu i jakoś wytrzymałam 😉
Dziewczyny możecie napisać jak poznać że ten zastój czy zapalenie piersi sie zaczyna?? bo mnie lewa zaczeła dzis bolec bardziej jak dotykam choć są miękkie, sama nie wiem, suty to mnie szczypią i smaruje maltanem
ja to mam wesele w tą sobotę u siostrzeńca i nie mam w co się ubrac, moja gwiazda ma suknię a ja nic, musze cos dwuczęściowego zeby karmic
a wogóle to chciałabym wyjść z małą na dwór ale nie wiem na jak długo i jak ją ubrać,możecie doradzić???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Danusia fajnie ze tak szybko ci poszło .....

Renata oczywiście , że możesz wychodzić z nią na dwór ....u nas dzisiaj pochmurnie więc jakiś pajac bym założyła i czapę .....pod spód kaftanik i spodenki
a jak jest upalnie to body na krótki rękaw i spodenki , zawsze nakrywam pieluchą tetrową.
Kasia 84 co u Ciebie kochana
Zuziek zyjecie
Mój mały dzisiaj przespał od 20-5.10, później cyce i do 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Renata- ja juz wczoraj bylam z mlodym na spacerze, nie byl on za dlugi bo przypomnialo mu sie ze jest glodny 😉 dzis bylismy juz n a dluzszym spacerze. Mysle ze to u Ciebie to nie zastój.
Matko on je i spi 😮 jestem w szoku hehe, i zastanawiam sie czy aby wszystko z nim ok bo cora nigdy tak nie miala, oby mu tak zostalo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
danusia1985 napisał(a):
Renata- ja juz wczoraj bylam z mlodym na spacerze, nie byl on za dlugi bo przypomnialo mu sie ze jest glodny 😉 dzis bylismy juz n a dluzszym spacerze. Mysle ze to u Ciebie to nie zastój.
Matko on je i spi 😮 jestem w szoku hehe, i zastanawiam sie czy aby wszystko z nim ok bo cora nigdy tak nie miala, oby mu tak zostalo 🙂

Florko tez taki byl 🙂 moze to domena facetow 🤪 maja wszystko co im potrzebne cycek z jedzeniem wiec wiecej nie potrzebuja 😉 Dopiero jak Floro zaczal chodzi to sie zaczelo.... wszedzie go pelno i oczy dookola glowy juz nie starczaja 🙂 ale wole zeby byl ruchliwy niz jakis niemrawy 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki :-)
U mnie bez zmian. Oprócz pobolewania w podbrzuszu i twardnieniem nic się nie dzieje. A szkoda bo już 5 dni po terminie. Mam kontakt z położną, która będzie przy porodzie. Jeszcze nic straconego i może samo się zacznie - liczę na to.

Łóżeczko mam już rozłożone, tylko lokatora brak 🙃


Renata oczywiście że spaceruj ile tylko się da. Jeśli pogoda pozwala to szkoda w domu siedzieć bo można doła załapać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć wam
dziewczyny co wy jecie?bo ja to juz sama nie wiem, dosyć mam tych kajzerek,dżemu,sera żóltego, bananów,biszkoptów nawet obiadu nie mogę za bardzo zrobić bo jestem tak padnięta że wolę położyć sie a potem mała wstaje i znów karmienie, ssie mnie ciągle w żołądku, już czasem to mi sie nie chce zjeść nic i coraz mniej jem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Byla dzis u nas srodowiskowa i stwierdzila ze maly ma za krotkie wedzidelko i trzeba podciac bo bede miec problemy z laktacja i moze seplenic, siostra zalatwila zebysmy podjechali dzis na 17 do szpitala i doktorka co sie tym zajmuje otolaryngolog popatrzy i w razie czego natnie... kurde to w szpitalu do buzi mu nie patrzyuli czy co 😠 pozatym wszystko ok, w 2 dni od wypisu przybral juz ponad 100 gram.
Renata- ja staram sie jesc wszystko tylko zeby bylo lekkiie nie smazone i nie wzdymajace, puki co mlody sie nie skarzy, ale jak sie boisz to zrob sobie kurczaka z ryuzem- pokroj piers, wrzuc do gara z wrzatkiem zeby prezykrylo mieso, posol, pogotuj, potem dodaj statra marchew z porem i zjedz z ryzem albo kasza. Ja jem duzo owocow bo jakos tak nie mam ochoty na duze posilki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Danusia wiezadelkiem sie nie przejmuj. Floro tez to mial. Mysmy podcinali podczas wizyty u Laryngologa. To trwalo dokladnie 2 sekundy. Floro plakal tylko wtedy jak go trzymalismy za glowke, jak tylko go puscilismy odrazu przestal. To nie jest unerwione ani nic. Troszke krwi bylo ale nie duzo. Dla mnie najgorsze bylo to ze przez dwa dni nie moglam mu dac smoczka, bo moglo mu to spowrotem zarosnac. Pozatym nic wiecej 😉
Renia wiezadelko to jest ta blonka co laczy jezyk z dolna szczeka. Czasem jest tak ze jest jej za duzo wiec trzeba ja leciutko podciac 🙂 Tak jak mowie nie ma sie czego bac 🙂 Co do jedzenia to jedz wszystko. Moze namow Meza zeby wieczorkiem jak wroci z pracy albo ugotowal cos albo zajal sie mala a ty ugotuj sobie obiadek na nastepny dzien. Ja przy Florku tez mialam jak ty prawie nic nie jadlam. Nie popelniaj mojego bledu, zacznie Ci potem brakowac energii i bedzie sie tylko zle czula, moze to tez laktacje zaburzyc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny.
A ja nie wiem czy przypadkiem od nocy nie saczą mi się wody płodowe,czy nie wyciekają. Do tego mam twardnienie brzucha i napinanie się,. Leci cieagle cos w małych ilościach ale to nie mocz..
Ale skurczów brak.. Jak nic się nie zmieni wieczorem pojade na pogotowie niech zobaczą o co chodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mikusss__ napisał(a):
Hej dziewczyny.
A ja nie wiem czy przypadkiem od nocy nie saczą mi się wody płodowe,czy nie wyciekają. Do tego mam twardnienie brzucha i napinanie się,. Leci cieagle cos w małych ilościach ale to nie mocz..
Ale skurczów brak.. Jak nic się nie zmieni wieczorem pojade na pogotowie niech zobaczą o co chodzi.

Jedz odrazu do szpitala, albo wyslij chopa do apteki. Sa takie paseczki, ktorymi mozna sprawdzic czy to wody czy nie. Czasem tak jest ze sie wody zaczynaja saczyc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bylismy w szpitalu, podcieli na miejscu, nawet nie zapłakal 🙂 ja narazie smoczka malemu nie daje, moze nie trzeba bedzie, cora dalej uzywa do spania i nie wiem jak ja tego oduczyc 🤨
Dominika- to moga byc wody, jedz do szpitala i powiedz ze podejrzewasz wyciekanie wod, moze sie wdac infekcja jakas... jak sa skurcze to moze byc to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dominika daj znac jak po wizycie na Ip
Renata jak tak jak Danusia jem wszystko , a najlepsze są drożdżówki z twarogiem
Musisz jesć bo padniesz i nie będziesz miała siły nawet wstać do małej, ja mimo tego ze jem to tez padam na cyce już mało brakowałoby a zemdlałabym dobrze ze był mój Kuba
U mnie szwy po cc są nadal , dzisiaj nie zdjęli bo cały czas się sączy i się boja bo infekcja znowu może się dostać ....to więc powiedziałam im , że ja nie będę co 2 dni przyjeżdżała zebyście mi powiedzieli , że niestety Agniecha jeszcze nie zdejmiemy , ja nie jestem z Olsztyna i nie będę ciągnęła dzieci w taki upał żeby się dowiedzieć , że jeszcze nie teraz ....wstałam i mówie na koniec będę za tydzień MOŻE BYĆ, lekarz się uśmiechnął i mówi ...ale jak coś się będzie działo ....a ja do niego To dojadę tu w 5 min do Was nic się nie martwcie o mnie .......
No i dalej z tym gównem się męczę szlak ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Znowu dopiero teraz udało mi się wejść od wczoraj, też tak macie czy tylko u mnie problemy?

Dominika może urodzisz wcześniej tak jak chciałaś 🙂 Daj znać co się dzieje...

Agnieszka Ty już jesteś tyle tygodni po porodzie a ciągle coś nie tak, współczuję Ci kobieto!!!

Danusia -dzielny chłopak z Filipka 🙂

Kasia u Ciebie dalej nic? takie czekanie może wykończyć

Ja mam już trochę dość, nawet bardziej psychicznie niż fizycznie - ciągłe pytania sąsiadów i znajomych ile jeszcze zostało, komentarze na temat brzucha ("bardzo wysoko" / "mały jak na 9 miesiąc" / itp), wypytywanie czy już się pojawiły skurcze przepowiadające i dobre rady co zrobić żeby przyśpieszyć poród 🤔

Już dwa dni temu miałam nadzieję że organizm się czyści bo wymiotowałam i brzuch się napinał ale jak widać były to rewolucje żołądkowe bo przeszło po gorzkiej herbacie i no-spie

A w ogóle zdziwiłam się bo mojej siostrze (termin na 29.08) zaczęła się skracać szyjka i zrobiła się miękka, a lekarz kazał jej leżeć, brać magnez 3x dziennie po 2 i raz dziennie luteinę... Wydawało mi się że na tym etapie już się nie wstrzymuje porodu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiadomość od Dominiki

Od wczoraj leże w szpitalu na obserwacji przez to sączenie się "czegoś". Od nocy mam jakieś skurcze. Teraz wychodzi na to że są co 5 minut. Czekam na obchód by wiedzieć co dalej.

Pisała godzine temu więc czekam na dalsze wieści...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...