Skocz do zawartości

wrześnióweczki 2014 | Forum dla mam


kami0603

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
dudasia napisał(a):
Witamy zonenagazie! Wnioskuję, ze nie masz pewności w ktòrym miesiącu termin:-) Mam nadzieję, ze będziesz z nami! Jak się zorientowalas, ze jestes w ciazy?? Masz półrocznego szkraba? Ale wyzwanie:-) Trzymam kciuki za wtorek!
diestel Witamy nową mamę ;-) jak zorientowałaś się że jestes w ciazy?


Najpierw strasznie dużo cytrusów zaczęłam jeść, ale nie myślałam że to to, po nich zaczęło mnie mdlić. Raz stanęłam przed lustrem i pomyślałam że dziwnie brzuch mi się napiął już nie wisiał jak przedtem po ciąży. I strzeliło mi do głowy ciąża ? nie możliwe. Rzuciłam się na ziemniaki mojej córki, które ugotowałam jej do obiadu. Zakupy w sklepie były masakrą nie mogłam ich zrobić i wtedy już stwierdziłam że trzeba zrobić test. W piątek już zwymiotowałam, w sobotę zrobiłam test i po paru sekundach dwie kreski.

Mati ma siedem miesięcy bo jest z 21 czerwca. No i teraz raczkuje, jest pocieszna. Tylko przebierać ją muszę na wdechu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny!

Asiunia - mam nadzieję, że to usg za 2 tygodnie to już będzie formalność, bo przyzwyczaiłam się do perspektywy ciąży i zaczęłam organizować naszą trójkę (córeczka ma 15 miesięcy, więc będzie to przejście z pieluch w pieluchy).

Dudasia - widzę, że u Ciebie różnice wiekowe między dziećmi też nie są duże. NIe wiem jak dajesz radę, ale życzę Ci wytrwałości. 🙂

Karlosita - super, że jesteś juz po potwierdzeniu bicia serduszka! 🙂 Pisałam już wcześniej tutaj na forum o patencie z imbirem - pomagało mi w pierwszej ciąży. Teraz nie mam aż takich mdłości.

zonanagazie - witaj! 🙂 Moja koleżanka była w podobnej sytuacji do Twojej. 🙂 Urodziła synka i krótko później zaczęła być senna i apatyczna. A tu ciąża i córeczka. Ma teraz dwa cudowne brzdące, które wspaniale razem się rozwijają. 🙂 Rodziłaś rozumiem naturalnie?

Dostałam zlecenie miliona badań, aż mi się nie chce o tym myśleć i liczyć, bo robię wszystko prywatnie. Pewnie pójdzie 200-300 zł z nakierowaniem na 300. Może zrezygnuję z czegoś albo zrobię krew i mocz u rodzinnej. Nie ma lekko... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was! Przetrwalam jakos te uridziny na 18 osob, z tirtami, ciastami i obiadem i przekąskami. Najgorsze, ze musialam trztmac fason choc mdlilo na calego. Pod koniwc imprezy powiedzielismy rodzinie o ciazy (co prawda przed wizyta u lekarza ale taka okazja byla...). Ku naszemu zaskoczeniu rodzina zareagowala tak jakby sue spodziewali normalnie. Bylismy przekinani, ze ich zamuruje a tu nie. Nagle okazuje sie, ze wszyscy przeczuwali ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 😁 witam zonanagazie 😁 i gratuluje 😁 naprawde niezle wyzwanie przed toba 🙂 no i mam nadzieje ze bedzie termin na wrzesien i ze jednak z nami zostaniesz 😁 Dudasia super ze juz po imprezie i ze powiedzialas rodzince 😁 ja wczoraj caly czas w rozjezdzie bylam....zaraz po sniadaniu pojechalismy do Rabki Zdrój bo moj chrzeniak jest tam w klinice a skoro juz tam bylismy to juz podjechalismy do rodziny kolo zakopanego 😁 i tak nam zeszlo ze o 22 bylam w domu wykonczona 😞 ale chociaz raz nie mialam problemu z zasnieciem 😁.
Wikarynka ja tez mam taka liste badan do zrobienia....jak pytalam to 200zl nie moje 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny, ja już jestem po badaniach i zapłaciłam 155 zł, na szczęście badania wyszły dobrze, wszystko z dolnej granicy więc muszę pić sok z pokrzyw i sok z buraków 🥴 niezbyt smaczne ale do przeżycia... dzisiaj po raz pierwszy byłam mega słaba od rana, ledwo co wystałam w kuchni żeby zrobić sobie śniadanie, już lepiej ale nadal w słaba jestem, obym nabrała sił bo popołudniu jadę do fryzjera 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie wrześnióweczki 🙂 Ja byłam kiedyś kiedyś na tej stronce jako luty 2010 🙂 urodziłam wówczas zdrowego synka który jutro skończy 4latka 🙂 teraz od kilku tygodni jestem w kolejnej ciąży 🙂 fakt faktem ta ciąże przechodzę dużo gorzej 😞 nudności i wszelkie dolegliwości jakie można mieć w ciąży niestety przypadło mi teraz przeżyć:P jeśli macie jakies sposoby na mdłości i radzenie sobie z problemami z zapachami to bardzo bardzo proszę pomocy hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!

Przeliczyłam te swoje badania i wychodzi mi ok. 250 zł. To jest dla mnie dużo, ale co zrobić. Jestem ujemna w kierunku cytomegalii i toxo, więc musze porobić wszystkie przeciwciała. Poza tym HIV, HCV, różyczka, morfologia, glukoza i mocz. Wydaje mi się, ze w pierwszej ciąży nie kazał mi gin robić HIV i HCV, ale trudno.

Dudasia - fajnie, że tak szybko ustawiłaś chłopców. 🙂 U nas nie jest tak łatwo z nocnikiem. Młoda robi kupę o różnych porach dnia i zazwyczaj orientujemy się dopiero po zapachu, że już jest. Nie wiadomo kiedy. Sadzanie jej po śniadaniu na nocnik nic nie daje, a przy oznakach robienia kupy też nic nie da, bo nie ma oznak. 😉 Myślę, że Młoda potrzebuje większej dojrzałości, żeby pozbywać się pieluch. Jest wcześniakiem, więc muszę jej odliczać 1,5 miesiąca w rozwoju wobec równolatków, ale widzę że w przypadku pieluch też nie ma co jej poganiać.

zonanagazie - skoro rodziłaś naturalnie, to już połowa sukcesu. 🙂 Nie masz zagrożeń z powodu CC. Moja koleżanka też ma taką małą różnicę między dziećmi. Zaszła w ciążę w okresie karmienia pierwszej pociechy. 🙂

malami - cześć. 🙂 Już pisałam wcześniej, ale mi w pierwszej ciąży bardzo pomagała herbata ze świeżym imbirem oraz soki cytrusowe na mdłości. A zapachy, cóż... po prostu starałam się ich unikać. Kostka do WC pachaniała mi na kilometr i nie tolerowałam jej zupełnie. Pasta do zębów mniej, ale ograniczyłam szorowanie do razu dziennie, bo mi wnętrzności wyrywało. Dlatego nie dało się inaczej, niż unikać. Uroki ciąży.

Od wczoraj mam opiekunkę do córeczki, bo pracuję jednocześnie i nie daję rady wszystkiego ogarniać. Pani się dopiero wdraża, ale już mam trochę więcej czasu dzięki jej obecności. Lecę laseczki i miłego dzionka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny! A więc... Ciąża pojedyncza (uff!), ok 8,5 tyg na oko. Dzidzia 18mm, serducho wali jak szalone. Nastepna wizyta 25.02 i USG genetyczne 4.03.
Malami WITAM PONOWNIE!!! Pamiętasz mnie z luty 2010?:-) Fajnie, ze ktos znajomy. Jak bylam na maj 2012 to byla ze mną tez Aaana tez z luty2010 i justynamalutka ze styczniowek 2010:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Malami 😁 ale sie nam super forum ozywilo 😁 Dudasia bardzo sie ciesze ze wszystko w pozadku 🙂 to na kiedy teraz masz termin?bo mowisz ze ciaza ok 8,5 tyg a tytaj masz 7,5 tyg...zonanagazie no mysle ze zostajesz z nami 😁 bo 6 tydz to chyba nadal termin na wrzesien 🙂ja dzis znow caly dzien poza domem...jedwo zyje...z rana znow pojechalam do Rabki Zdrój po chrzesniaka i znow o rodzine zachaczylismy 😁 potem odwiozlam ich do domu i moja cora stwierdzila ze zostaje u nich...ale dopoki nie poszla spac to musialam z nia siedziec 🤪 i o 22 wrocilam do domu 😞 a na mdlosci ja jadlam migdaly,przed wstaniem z lozka zawsze cos przegryzlam,pilam wode z cytryna,probowalam tez z imbirem ale mi nie podeszla...jem male posilki ale czesciej....no w zasadzie wszystkie sposoby wyprobowalam jakie w necie znalazlam ale szczerze wam mowiac to praktycznie nic nie dzialalo...2 tyg przez mdlosci mialam prawie z zyciorysu wyciete 😞 teraz same troszke ustapily...nie raz mnie zemdli ale juz tak znosnie...albo ja sie juz do nich przyzwyczailam 😁 a teraz juz ide spac bo padam na twarz 😁 a musze korzystac skoro corki nie mam to jutro moge pospac 😁 dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zonanagazie, gratulacje!!! Z nami z nami:-) Oczywiscie ryzyko przesuniecia na pazdziernik jest ale terminowo pewnie z nami:-)
Ja zawsze trzymam sie terminu z miesiaczki. Ja mialam duze dzieci i zawsze mi wyskakiwal wczesniejszy termin porodu wg USG. Chyba, ze kolejne USG pokaze jeszcze wczesniejsza ciaze i lekarz sam zmieni termin :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witaj dudasia 🙂 pamiętam pamiętam no proszę to teraz już trzecie maleństwo gratuluję 🙂 ja trochę poczekałam bo życie popłatało mi kilka figli niestety. ja jestem z tego co mówią lekarze w 6tygodniu ale jak na moje to jestem w 8 ale sprzeczać się z nimi nie bedę teraz planuje prywatne usg żeby sprawdzić kto ma racje bo do stwierdzenia poszłam tak szybko że tylko pęcherzyk płodowy było widać hihi nawet zdjęcia fasolki nie dostałam ehhh ja dziś tylko na chwileczke bo mój przedszkolak ma dziś imprezke urodzinową i trochę roboty mam jeszcze do wykonania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zonanagazie- zostajesz z nami 🙂 od 3 dni mam mdłości i jakieś słaboty, w kuchni nie mogę wystać przy robieniu sobie śniadania, ale jak już zjem to trochę sił nabieram, no i dzisiaj było pierwsze "pawiowanie".... masakra...
malami007 witamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dudasia napisał(a):
Zonanagazie, gratulacje!!! Z nami z nami:-) Oczywiscie ryzyko przesuniecia na pazdziernik jest ale terminowo pewnie z nami:-)
Ja zawsze trzymam sie terminu z miesiaczki. Ja mialam duze dzieci i zawsze mi wyskakiwal wczesniejszy termin porodu wg USG. Chyba, ze kolejne USG pokaze jeszcze wczesniejsza ciaze i lekarz sam zmieni termin :-)


Tylko mi z miesiączki nikt nie wyliczy miałam ją półtorej roku temu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Haha, to nie do Ciebie z tą miesiączką:-) Wiem jaką masz sytuację!;-) To byla odpowiedz na pytanie skierowane do mnie, ktory to ja w koncu tydzien mam bo inaczej z USG a inaczej zaznaczylam w profilu - w profilu z miesiaczki:-)
Niefortunnie wyszlo:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja to samo... od wczoraj nic prawie nie udalo mi sie zjesc... a imbir z herbata tez juz nie dziala.
Ale pocieszajmy sie tym ze podobno mdlosci to dobry znak. lekarka mi powiedziala ze polozniczy lubia pacjentki z mdlosciami 🙂 bo to oznacza wysoka ilosc niezbednych hormonow do prawidlowego rozwoju ciazy.
no i juz blizej niz dalej do konca tych mdlosci...w 10 tyg jest podobno najgorzej a pozniej stopniowo spadaja..wkoncu drugi trymestr musi byc bajeczny 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...