Skocz do zawartości

wrześnióweczki 2014 | Forum dla mam


kami0603

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cześć mamusie i brzusie dzidziusie.

Witam nową mamę 🙂
Będzie tabelka to będzie wiadomo ile nas jest i kto z jakim terminem. Właściwie już jest wystarczy wklepać dane o które proszę w innym poście.
Czekam na nie cierpliwie bo jeszcze sporo tych nie wiadomych 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć laseczki!

U nas czas szybko leci, bo urządzamy się ciągle na nowym mieszkaniu i nie urządziliśmy jeszcze pokoju dla córeczki. A skoro teraz ma być drugie, to trzeba przyspieszyć. Tylko, że finansowo już cienko przędziemy, bo kupę kasy już poszło. No cóż, życie. 😉

Marika - witaj!! Fajnie, że jest kolejna mamusia. 🙂 Jak Twoje samopoczucie?

Dudasia - to Ty złapałaś katar? A nie czujesz się gorzej z infekcją?

Karlosita - nie bierz do siebie tego, co napisałam o płci. 🙂 Po prostu moje największe stresy w ciąży to właśnie o zdrowie dzieciątka. Stąd moje słowa. W pierwszej ciąży chciano robić mi późną amniopunkcję z powodu małowodzia, miałam dwunaczyniową pępowinę i jeszcze inne histore - nie chcę pisać, żeby nie straszyć dziewczyn. Dlatego głównie obawiam się o zdrówko, tak już mam. Córa urodziła się w 34 tygodniu i z niską masą, ale rozwija się bardzo dobrze i jest kochana. 🙂

Kupiłam dziś dżem z imbiru. Ciekawa jestem czy będzie dobrze działał na mdłości. 🙂 Myślałam, że jest owocowy z dodatkiem imbiru, ale na słoiczku napisane, że sam imbir. No zobaczymy. 🙂 Jadłam już kandyzowany, ale był za słodki dla mnie. Miłej niedzieli!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Marika 🙂 super ze do nas dolaczylas 🙂 ja tez juz stracilam rachube ile nas jest ale juz sporo a pewnie jeszcze ktos sie znajdzie 😁 a apropo przesuniecia to ja tez w zasadzie moge sie przesunac z tym ze na sierpien 😁 bo niby termin mam na 7.09 ale mam cesarke czyli tydz wczesniej wiec 01.09...a jeszcze kto wie czy mi lekarz terminu nie przesunie 😁 bo kolezanka tak ma...najpierw miala termin na 2.06 ale dzidzia duza i przesunal jej na 24.05 a ze tez ma cc to juz 17.05 ma jechac do szpitala 🙂 takie to troche dziwne.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, ale jestem chora. Katar to pikus, oprocz tego bol gardla, ucha i glowy. No i najgorsze- kaszel! Dzisiaj mnie obudzil kaszej i przez godzine non stop kaszlalam.
Z katarem czulam sie wczoraj super bo mdlosci byly mniejsze;-) Zobaczymy jak dzisiaj...
Milego dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wwspółczuję dudasia....na gardło to tylko plukanki solne a na kaszel syrop z cebuli.....jak Ci przyjmie 🙂 no i naturalny antybiotyk....czosnek + mleko i miód.......chyba nikt Ci nic więcej niż babcine sposoby nie poradzi......ZDRÓWKA!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wikarynka spoko 🙂 w zaden sposob nie urazilas mnie tym co napisalas. zreszta swieta prawda to co mowisz, tym bardziej po tym co przeszlas.
Oby teraz zadna z nas nie miala powodów do niepokoju - niech dzidzie pieknie rosna i rozwijaja sie prawidlowo.

Ja za to mialam traumatyczny poród ktory zakonczyl sie vacum a po tym bylo duzo stresu czy z corka wszystko bedzie w porzadku.
Dlatego teraz sen z powiek spędza mi myslenie o porodzie i prawdopodobnie tym razem zdecyduje sie na cesarke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marika321 napisał(a):
Wwspółczuję dudasia....na gardło to tylko plukanki solne a na kaszel syrop z cebuli.....jak Ci przyjmie 🙂 no i naturalny antybiotyk....czosnek + mleko i miód.......chyba nikt Ci nic więcej niż babcine sposoby nie poradzi......ZDRÓWKA!!!!!!!

Dzięki za dobre rady anormalbie przy plukankach mam straszny odruch wymuotny więc zakladam, ze teraz efekt bylby natychmiastowy... Po miidzie mdli jak ch., czosnek odrzuca... Chorowanie w pierwszym trymestrze to koszmar.
W poprzedniej ciazy mialam anginę w 4 tyg ciazy. Test jeszcze nic nie pokazywal ae staralismy sie o dziecko i mialam dylemat. Odmowilam w koncu antybiotykow, zaprzestalam na Tantum Verde i Apapie;-) Jakos z tego wyszlam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
katiaa85 napisał(a):
dudasia napisał(a):
Katia, mi tam podczytywanie nie przrszkadza;-) Zapraszamy! Bylas na Brzuszku z pierwszym dzieckiem? Mamy dzieci w podobnym wieku:-)


Bylam na czerwcowkach 2012


Pamiętam jak od nas (z majówek 2012) dziewczyna przeszła do Was bo początkowo miała termin na koniec maja ale gin jej z kolejnego usg przesunął na początek czerwca. A ona miała sytuację jak zonanagazie, zaszła w ciążę zanim miesiączka wróciła po porodzie i jeszcze miała córę w gipsie z powodu bioderek. Nie było jej lekko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny!

Maż mi wyjechał na 3 dni w delegację, tak że nie ma lekko. A jeszcze dziś goście mnie nawiedzili. Taka sytuacja że nie dało się odmówić. Przy mojej Małej nie da się nic zrobić, bo jest bardzo absorbująca. Trzeba się z nią bawić, rozmawiać, czytać, chodzić itd. Nie potrafi albo nie lubi bawić się sama. Na szczęście jutro przychodzi opiekunka, to trochę dom i siebie ogarnę.

W tym tygodniu muszę w końcu zrobić wyniki, a w piątek mam USG na dobrym sprzęcie. Jeśli wszystko będzie OK, to gin założy mi kartę ciąży. 🙂

Tak widzę, że sporo nas babeczek w kolejnej ciąży. Gdy byłam na brzuszku w pierwszej ciąży, to tylko dwie dziewczyny miały już po dzieciątku, a reszta (kilkanaście) w pierwszej ciąży. A teraz widzę odwrotnie. Baby boom? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dudasia napisał(a):
katiaa85 napisał(a):
dudasia napisał(a):
Katia, mi tam podczytywanie nie przrszkadza;-) Zapraszamy! Bylas na Brzuszku z pierwszym dzieckiem? Mamy dzieci w podobnym wieku:-)


Bylam na czerwcowkach 2012


Pamiętam jak od nas (z majówek 2012) dziewczyna przeszła do Was bo początkowo miała termin na koniec maja ale gin jej z kolejnego usg przesunął na początek czerwca. A ona miała sytuację jak zonanagazie, zaszła w ciążę zanim miesiączka wróciła po porodzie i jeszcze miała córę w gipsie z powodu bioderek. Nie było jej lekko...


a nasza Sylwia ale juz jest u niej ok. Obydwie coreczki sie dobrze chowaja. Caly czas mamy kontakt tak samo z reszta dziewczyn z czerwcowek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wrześnioweczki, jak samopoczucie?
Maz mnie umowil na dxis do lekarza - ciekawe co wymysli na moja chorobe;-) Dzisiaj na szczescie troche lepiej. Nos jeszcze zatkqny wiec jest nadzieja, ze dzis jeszcze odpoczne od mdlosci:-)
Milego dnia dziewczyny!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam ciezaroweczki 😁 l jak tam sie czujecie?ja sie chyba wykoncze przez te mdlosci 😠 no normalnie caly dzien mnie mecza....najgorzej mam po poludniu...zazwyczaj musze sie polozyc bo nie daje rady 😞 no i ten wech....mialam troszke lepszy ale teraz to chyba apogeum 🤪 przeszkadza mi doslownie kazdy zapach 😁 tez tak macie?no w pierwszej ciazy wogole tak nie mialam...
Ja bylam na brzuszku w pierwszej ciazy ale tylko na chwile...bo pozno go odnalazlam i juz nie moglam dziewczyn nadrobic 😁 i co prawda zalogowalam sie i kilka postow stworzylam ale teraz nawet nie pamietalam nazwy uzytkownika 😁 i przypuszczam dlatego jest wiecej doswiadczonych mamusiek 😁
Dudasia wspolczuje ci 😞mam nadzieje ze lekarz ci da jakies leki bezpieczne ktore ci pomoga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marika w pierwszej ciazy tez mialam cesarke bo moja dzidzia nie chciala sie urodzic 😁 tzn rodzilam 7 godz naturalnie przy pelnym rozwarciu i potem juz nawet bolach partych a moja wogole nie weszla w kanal rodny wiec zakonczyli cc.i teraz powiedzialam ze chociazbym miala zaplacic to naturalnie rodzic nie bede 🤪 a okazalo sie ze w tym szpitalu co rodzilam jest praktyka ze po pierwszej cesarce nastepny porod mozna wybrac.wiec ja od razu zaznaczylam ze chce cesarke 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dudasia cora wazyla 4kg wiec bylo co rodzic 😁 no w sumie to do konca nie wiadomo dlaczego nie uridzilam.powiedzieli mi ze byc moze mam cos z koscmi miednicy ktore do konca sie nie rozeszly tak jak powinny lub po prostu Lena byla za duza...ale nikt mi nie dal gwarancji ze nastepne dziecko urodze wiec nie bede sie meczyc 🙂
Marika a ty dlaczego mialas cc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aha...i zapomnialam jeszcze napisac ze odebralam dzis wyniki badan...ogolnie wydaja mi sie dobre...w morfologii mam 4 pozycje poza normami ale wahania sa niewielkie a hemoglobina w pozadku tzn ze anemii nie mam to chyba ok...tylko mam za niski cukier i nawet na badaniu pisze ze wskazana kontrola glukozy...no i nie wiem co o tym myslec...ja mam 57 a norma jest od 70... mozliwe zebym byla taka slaba przez niski cukier?miala ktoras takie wyniki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...