Skocz do zawartości

wrześnióweczki 2014 | Forum dla mam


kami0603

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hejka 🙂 u nas dzis buro szaro i ponuro i samopoczucie tez do kitu na maxa 😞 caly dzien sie nie najlepiej czuje 😞 znajomi przyjechali ale szczerze mowiac to modlilam sie zeby pojechali co bym sie mogla polozyc 🙂
Wow dziewczyny juz mam 16 tydz 🤪 ale ten czas leci 😁 dopiero co sie dowiedzialam ze w ciazy jestem 😁 a w czwartek mam wizyte i moze juz tez sie dowiem kto we mnie mieszka 😁
Aha no i bym zapomniala....gratulacje dla dziewczyn ktore juz znaja plec dzidziusia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂 wczoraj pogoda cudna ale dzisiaj.... brzydkooooo i mokro i ponuro 😞 ja mam wizytę dopiero za dwa tygodnie- dni odliczam 🙂 ja mam już 15 tydzień- a dopiero co dowiedziałam się, że jestem w ciąży... ale ten czas leci 🙂 nie napisałyście mi- jak tam wasze brzusie? nabierają już kształtów? czarna odezwij się pozdrowionka dla mamuś 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja właśnie nie wiem Asia, chyba już trochę mnie zaokrągliło ale nie bardzo. powoli zaczynają mnie dusić spodnie w których normalnie chodzę, dzisiaj w ruch poszła już gumka zamiast zapiętego guzika 🙂 więc powoli rosnę !!!!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny przepraszam za zwłoke ;/;/ ale mialam problem z netem 🙂 nie zdarzyłam jeszcze przejrzeć forum a widze ze sie rozpisalyscie mam zamiar nadrobic.
Co do wizyty u lekarza potwierdzenie i co oczywiscie lezec i jeszcze raz lezec i powinno byc dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny,
ale niedziele mialam szalona..maz mnie namowil i pojechalismy z cora na wycieczke samochodowa do Kazimierza Dolnego w te i z powrotem 🙂 jak tam dojechalismy to jtroszke padalo wiec spedzilismy dwie godzinki w restauracji i po obiadokolacji wrocilismy do domu 🙂 takze wiecej jechania niz tam siedzenia bylo ale fajnie bylo.

czarna dobrze ze sie odezwalas 😉 czyli odpoczywasz ale w domu? nie bylo koniecznosci skierowania do szpitala?
dbaj o siebie i ile sie da 😉

co do rozmiarow brzusia..u mnie juz widac dosc wyraznie i bynajmniej nie wyglada to jak po przejedzeniu 🙂 miesnie sa luzniejsze po pierwszej ciazy wiec teraz jakos szybko mi wystrzelil ten brzuchol, ale lubie ten widok poki w szerokosc nie pojde 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czarna5 napisał(a):
Czesc dziewczyny przepraszam za zwłoke ;/;/ ale mialam problem z netem 🙂 nie zdarzyłam jeszcze przejrzeć forum a widze ze sie rozpisalyscie mam zamiar nadrobic.
Co do wizyty u lekarza potwierdzenie i co oczywiscie lezec i jeszcze raz lezec i powinno byc dobrze 🙂

Uff, ze optymizm. Balam sie tego Twojego milczenia. Lez! Dobrze, ze mozesz;-) Ja nie wiem co bym zrobila mając takie wskazanie. Trzebaby zatrudnic opiekunke na cito, mlodą i zmotoryzowaną co by podolala z ganianiem na te wszystkie zajecia z chlopakami ;-) Ale do tego musialaby gotowac i dyspozycyjną byc 8-19 bo w tych godz ja sama z dziecmi jestem. Hm... znalezc taką na cito chyba nie jest latwo, co?;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny
u mnie również brzuch jest większy. W ubrania jeszcze wchodzę - ale tylko dlatego, że przez wymioty schudłam 7 kg. Nadal mnie niestety cały czas mdli...
Nie mogę się doczekać jutrzejszego badania. Może dzidziuś pokaże kim jest 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do brzucha to mam juz wyrazny i nie wyglada na wzdecie;-) Juz mocno wystaje nawet rano czy tez jak lezę na plecach... Z kazdą ciążą szybciej i bardziej wyskakuje. Niestety po Hubercie nie zdazylam zabrac sie za cwiczenia wiec miesnie totalnie wyluzowane :-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 ja tez mysle ze przez pierwsza ciaze teraz juz brzuszek jest dosyc duzy 🙂
Czarna wkoncu dalas znak 🙂 dobrze ze jest ok teraz tylko lez i bedzie dobrze 🙂
Dudasia no napewno bylo by ciezko taka nianie znalesc 😁 i cale szczescie ze jej nie potrzeba 🙂 ja tez sie zastanawialam co by bylo gsybym lezec musiala...co prawda nie mam tyle zajec co ty z moja mala ale sam fakt ze zstaje z nia sama w domu i lezenie staje sie niemozliwe 😁
Dajcie znac dziewczyny zaraz po wizycie co i jak 🙂
Ja jade dzisiaj po wyniki i na zakupy a tak mi sie nie chce....pogoda pod psem....co chwile pada 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny

Na wstępie gratulacje dla przyszłych mam dużo zdrówka dla pociech i cierpliwości

Jestem Basia jestem mamą półtorarocznej Patrycji, urodziłam w grudniu 2012 i również całą ciąże spędzałam na tej stronce która wiele mi dała rozmawiając z moimi grudnióweczkami, wiele się nauczyłam i dowiedziałam od doświadczonych i młodych mam

Piszę z ofertą skierowaną do przyszłych mam... Mianowicie mam do sprzedania baaardzo wiele ciuszków od najmiejszego rozmiaru do powiedzmy roku czasu Body, śpiochy, sukieneczki, bluzeczki, cudowne kompleciki na lato dla przyszłych dam Jeśli któraś mama jest zainteresowana, lub szuka czegoś konkretnego dla swojej pociechy, serdecznie zapraszam do napisania wiadomości prywatnej lub na maila: [email protected] , na pewno odpiszę i odpowiem na wszelkie pytania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeżeli chodzi o szpital to chcieli mnie zostawic.....;/ ale obiecalam ze bede lezec, i leze. Nie wiem jak bym sobie poradzila gdybym miala juz brzdąca w domu....
a jeżeli chodzi o moj brzuch to w sumie trosze sie zaokragla, ale w spodnie wchodze 🙂 i oczywiscie waga nie drgnela:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeżeli chodzi o szpital to chcieli mnie zostawic.....;/ ale obiecalam ze bede lezec, i leze. Nie wiem jak bym sobie poradzila gdybym miala juz brzdąca w domu....
a jeżeli chodzi o moj brzuch to w sumie trosze sie zaokragla, ale w spodnie wchodze 🙂 i oczywiscie waga nie drgnela:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny!

zonanagazie gratuluję udanej wizyty i drugiej córeczki, super, że już znasz płeć 😆 Do końca ciąży jeszcze dużo czasu, więc łożysko na pewno znajdzie się w odpowiednim miejscu 🙂

marika gratuluję i zazdroszczę poznania płci 🙂

dudasia nie zazdroszczę nocnych rewolucji żołądkowych. Jak mi W wymiotuje zawsze jestem przerażona całą sytuacją:/

Diestel no mój brzuch wyskoczył już tak ciążowo w ubiegłym tygodniu, więc już rośniemy ostro 😁

Czarna cieszę się, że z Wami wszystko ok. Duuuużo odpoczywaj, dbaj o siebie no i leż 🙂

dudasia, oliwia trzymam kciuki za wasze jutrzejsze wizyty!

Ja w piątek byłam na genetycznym, trochę późno ale na szczęście wszystko dzidziusiem w porządku. Po pięć paluszków, piękny nosek, wszystkie narządy ok. Zdrowy 🙂 Co do płci to miałam ogromną nadzieję, że ją poznam. No ale tak jak i w pierwszej ciąży to nie nastąpi tak szybko. Dzieci wystawiają tyłek i tyle. Mój mąż oczywiście twierdzi uparcie, że on tam widział swoje (wg niego coś chybotało między nóżkami:silly 🙂 i będzie syn. Pani dr niby skłaniała się ku chłopcu ale ostatecznie nic nie potwierdziła. Za wcześnie. Testu z krwi nie robiłam ale będę robić test NIFTY tylko nie wiem czy w tym tyg bo od piątku jestem chora 😞 Mam okropny katar a od tego syropu Prenalen robi mi się na sama myśl niedobrze 😞
Aha. Byłam w piątek na zakupkach bo W rośnie jak na drożdżach ale też przy okazji kupiłam sobie świetne spodnie ciążówkowe w h&m, które wcale nie wyglądają jak ciążówkowe. Nawet nie mają tej znienawidzonej przeze mnie gumy na brzuch. No i oczywiście nie mogłam się oprzeć tym najmniejszym rozmiarom, więc oficjalnie zaczęłam misję wyprawka 🤪

Pogoda u nas straszna:/ Niby nie pada ale okropnie szaro i ponuro. Oby się niebawem polepszyła bo już się przyzwyczaiłam do słoneczka o poranku 🙃

Miłego dzionka!


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martini super ze wizyta udana i ze dzidzius zdrowy 🙂 a co to za badanie o ktorym piszesz?
Ja odebralam wyniki...morfologia w miare ale oczywiscie w moczu liczne nablonki plaskie, sluz,liczne bakterie, jakies leukocyty... 😞 ciekawe co mi na to lekarz powie...w pierwszej ciazy tez mialam problem z moczem prawie cala ciaze 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja na poczatku ciazy mialam infekcje i zle wyniki moczu bralam antybiotyk doumox 2na dobe przez 7dni potem zrobilam posiew i wynik ujemny i teraz kazde badanie moczu wynik satysfakcjonujacy bez infekcji 🙂za 2tyg kolejne bsdanie mocz morfologia i zobaczymy jak bedzie..Wiec ciekawe co tobie powie gin..daj znac jak po wizycie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiunia to taki nieinwazyjny test prenatalny z krwi. Z tym, że o bardzo wysokiej dokładności, bez przekłamań. Wykrywa ewentualne wady wrodzone wywołane dodatkowymi chromosomami. Tak naprawdę ja bym nie robiła bo w naszych rodzinach nie ma takich chorób, więc ryzyko wystąpienia jest małe a i na usg wszystko w porządku ale mąż się uparł. A, że to z krwi to nie zaszkodzi 😉

Ja też muszę zrobić chociaż morfologie tak dla siebie no ale teraz chora jestem to pewnie nie ma sensu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiunia, kup sobie jakis preparat żurawinowy np. Żurawit i juz zacznij brac. Jak Cie lekarz wysle na posiew lub ponowne badanie to moze bedzie juz ok i unikniesz bezsensownego antybiotyku. Ja juz trzecią ciąze z żurawinką i zawsze pomaga:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martini a to masz platne badanie czy na kase?
Tez tak wlasnie myslalam zeby kupic sobie cos z zurawina ale stwierdzialm ze poczekam do czwartkowej wizyty co mi gin powie.te kilka dni mi nie zaszkodzi a w poprzedniej ciazy takie zwykle zurawinki mi nie pomagaly...bralam augumentin i dopiero pozniej mi sie troche wyniki polepszyly...a z drugiej strony taka zurawinka mi nie zaszkodzi....juz sama nie wiem co robic 🙂 tak jakby dobrze byc nie moglo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiunia duzo wody pij! jana szczescie lubie wode i od zawsze duzo jej pije ale w ciazy podwajam stawke i pije 3 l na dobe 🙂 to pomaga przy okazji w profilaktyce ukladu moczowego.
dodatkowo jjem sobie suszona zurawine dosyc regularnie.
no ale do czwartku juz niedaleko takze tak czy inaczej luz..zaraz bedzie dobrze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...