Skocz do zawartości

wrześnióweczki 2014 | Forum dla mam


kami0603

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
tlenek nie martw sie tak jak Meg pisze odczuwalnosc ruchow malucha jest indywidualna sprawa.
Zwlaszcza na tym etapie ciazy, w ostatnich tygodniach bedzie juz inaczej i nawet niektorzy lekarze zalecaja wtedy liczenie ruchow w ciagu godziny kilka razy dziennie.
Ja w pierwszej ciazy na miesiac przed porodem dostalam takie zalecenia, tylko ze wtedy to juz nie sa ruchy a kopniecia i boxy niczym walka na ringu z brzuchem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
tak jak pisze karlosita i meg- ruchy to bardzo indywidualna sprawa. ja np odkąd zaczęłam czuć ruchy malucha to miałam może dzień przerwy w odczuwaniu i już mi się paranoje włączały !
wiem też, że osoby szczupłe odczuwają ruchy wcześniej i wyraźniej a te, które mają więcej tłuszczyku na początku mogą odczuwać je delikatnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
raczej należę do tych szczupłych osób i też właśnie dzisiaj praktycznie nic nie czuje i mam paranoje z tego powodu, jak by mnie kuksał mocniej to bym była spokojna że jest z nim wszystko ok a tak mogę powiedzieć ze go nie czuje dzisiaj 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej ho! 😉

Ja dziś sie wyleniłam w końcu po znów intensywnym weekendzie. Odzwiedził mnie brat z rodzinką, wiec było bardzo fajnie. Miedzy naszymi dziewczynkami jest tylko 3,5 miesiąca różnicy, wiec sie swietnie bawią razem 🙂
Niestety mimo mojego lenistwa bóle mnie nie opuszczają. Ja nie wiem jak ja dotrwam do końca ciazy z takim tępym bólem:/
Zazdroszczę Wam, ze tak wcześnie dzieciaki Wam chodzą spać. Wik zawsze mało spała no ale nie moze cały czas tak późno sie kłaść. Jak na razie (odpukać) zmiana godziny wychodzi całkiem dobrze, wiec juz maleństwo usypia 🙂

Z witamin tez biorę femibion plus.

Ryb nie lubię i nie jem często. :/

Co do ruchów to don\\\'t worry 😉 ja tez czuję bardzo nieregularnie i też panikuję jak przerwa trwa zbyt długo. Całe szczęście mam ten detektor to sie ratuje tym choć użyłam go dopiero 2 razy bo któraś z Was pisała, ze zbyt często nie można, wiec nie przesadzam.

Miłego wieczorku!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie wypowiedziałam się w sprawie witamin - teraz już nie biorę żadnych. Gin od początku mi sugerował unikanie witamin ale wówczas już miałam kupione i wybrałam co miałam. Może w poprzednich ciążach przez te szprycowanie witaminami przeróżnymi miałam taką idealną cerę i nieziemskie paznokcie 😉
Dzieci spać.. młodsze jeszcze siedzi w wannie (i tak zrywa się rano więc opóźniamy żeby nie za wcześnie wstał), starsze zasypia w łóżku od bo jutro musi najpóźniej o 8 wstać. Generalnie dość późno chodzą spać. Jak nie było przedszkola to o 22 🙂 Ale mój mąż wraca z pracy o 19 a do pracy chodzi na 9:30 więc bez sensu jest żeby dzieci chodziły spać wcześnie i wcześnie wstawały. Do przedszkola na 8:30 dopiero 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamusie,

dzis bardzo wczsnie sie obudzilismy i juz nawet wyprawilam corke do przedszkola 🙂
zapowiada sie dlugi i sloneczny dzien 🙂

Polie ja w tej ciazy pilam juz kilka razy piwko bezalkoholowe, ale nie lech czy inne tego typu gdzie jest niby zero procent a jak sie wczytasz to jakies mikro procenty alkoholu w nim sa - wiec tych lepiej nie dotykac|!
Mi maz kupuje takie importowane - holenderskie o nazwie Bavaria, jest ciut drozsze od typowego piwka ale w smaku rewelacja, bo to jest pszeniczne no i co najwazniejsze nie ma nawet jednej tysiecznej alkoholu w sobie takze polecam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamusie i ich brzusie.

U nas brzydko szaro i ponuro. Wstałyśmy o 6. Ale Mati już powoli zasypia po śniadanku więc może tak do 9 pośpimy jeszcze.

Ostatnio strasznie mnie suszy.

Polie co do piwka to przy karmieniu piersią piłam karmi, dobre na laktacje, a teraz ani łyczka jakoś się boje. Choć znam przypadki ze kobietki raz na jakiś czas piwko piły i golonkę zjadały a dzieci w 100% zdrowe rodziły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bavaria jest pyszna! Widziałam w Tesco że są teraz jakie 2 nowe smaki owocowe 🙂
A co do lecha free to ja się przyznam, ze 2 razy mi się zdarzyło wypić. Tam alkoholu jest do 0.5 % , moja mama która zwolenniczką alkoholu nie jest powiedziała mi, że ona w ciąży karmi sobie popijała bo tyle alkoholu to i w kefirze czy kiszonej kapuście jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny! My wstawiamy dzisiaj o 6 i aż sie przerazilam jak zobaczyłam W z jednym okiem otwartym a drugim spuchnietym na maksa! Pobolewalo ja juz wcześniej wiec przemywalam gazikami z woda z solą morska ale to nic nie dało 😞 w dodatku gorączka plus chrypa...No wiec jesteśmy w drodze do lekarza.

Co do piwka to ja sie właśnie bałam tych niby bezalkoholowych ale tej bavarii nie piłam, nawet nie słyszałam o niej. Dzisiaj sie wiec w nią zaopatrze 🙂 Moja szwagierka w ciazy pila właśnie karmi i Lecha ale mi jakos nie smakują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mnie tam do piwka nie ciągnie....więc problem z głowy 🙂

tlenek relax mały nabierze sił i rozmiarów to jeszcze będziesz narzekać 🙂

ze mną synek też się ostrożnie obchodzi .....ale już czasami czuję jak pływa 🙃
kopniaków solidnych jeszcze nie miałam więc też czekam 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mnie też właśnie jakoś nie ciągnie ale czasem mam ochotę na takie zimne piwko! ale wtedy sobie myślę NO TO SOBIE JESZCZE POCZEKAM 😁

mój maluch to już takie harce wyrządza i normalnie czuje jak mnie w pęcherz kopie. dziwne uczucie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja bym wiele oddala za butelke wytrwanego winka czerwonego 🙂 i pierwsze co zrobie po porodzie to uczcze narodzinki syna zaraz po powrocie do domu butla winka 🙂
ja jestem fanka tego typu trunkow, wino w polączeniu z woda pol na pol rewelacja do obiadu np.
We Wloszech tak mnie nauczyli pic bo wtedy nie wali tak w glowe i super orzeźwia 🙂

piwko bezalkoholowe Bavaria traktuje jako substytut wina, ale to tylko z braku laku 🙂 po porodzie nie tkne bavarii bo ogolnie za piwem nie przepadam az tak bardzo 🙂

Moj Antoś tez szaleje juz bardzo...z ranca tak sie cudownie wita ze mna ze hohoh i na wieczor daje coraz mocniej.
A dzis rano Sandrusia sama podniosla mi bluzke do gory i zaczela pierwszy raz calowac brzuszek i mowila moj moj to braciszka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ojej <3 karlosita a ile Twoja córcia ma lat?
Ja winko też lubię ! Chociaż za mną ostatnio wódka chodziła haha 😁 Moja babcia na święta kupiła taką lepsiejszą i ją schłodziła i jak brat polewał to się tak ciągnęła fajnie! Zaraz wyjdzie, że alkoholikiem jestem 😁

Karlosita bo ty nie możesz karmić piersią tak? Coś kiedyś chyba pisałaś, że operacje miałaś! No ja to sie dopiero napije pewnie za jakiś rok!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 😁
U nas dzis buro szaro i ponuro 😞 a maz poszedl do sklepu z cora bo mi sie parowek zachcialo 😜
Co do piwa to mnie tez jakos szczegolnie nie ciagnie wiec tez jeszcze nie pilam a tez dlatego ze nie slyszalam o tej bavarii a innego z alkoholem to sie boje 🙂 ale za to napilabym sie jakiegos dobrego drineczka 🤪 no ale na to to jeszcze poczekam...i to dlugo bo chcialabym karmic wiec nawet po porodzie sie nie skusze 😉
Moj maluch juz tez super herce sobie urzadza i juz regularnie go czuje 😁 super juz nie pamietalam jakie to slodkie 🤪
Dobra lece bo parowki przyszly 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurde napisałam taką długą wiadomość a mi samo ojej się wysłało 😁 Zapytałam się Karolinko Ciebie ile Twoja córa ma lat 🙂
a co do karmienia piersią to Ty Karola nie możesz karmić tak? Bo coś czytałam, że miałaś operacje plastyczna?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie do piwka nie ciagnie w ogole nie przepadam za alkoholem ani piwo ani wino drinki tak ,ostatnio popilam sobie na imprezie firmowej w grudniu...choc czasami mam chetke na drinki sobieski wisniowy smak hmmmm....pychotka.
Mia tez sie przywitala z mamusia a teraz cisza...pogoda ladniutka .Czekam na kuriera moze dostane w koncu wyposazenie do lozeczka i hustawke 🙂
Karolinka super ze corcia wita sie z braciszkiem piekny widok♥
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...