Skocz do zawartości

wrześnióweczki 2014 | Forum dla mam


kami0603

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
dzizas...ja to juz dziewczyny mam coraz gorzej ze spaniem.
Dzis obudzilam sie o 4.30 i juz podnioslam sie z lozka bo nie mam szans dalej zasnac. Siedze na tarasku i delektuje sie porannym rześkim powietrzem 🙂
Za niecale dwa tygodnie mam wizyte u gina i strasznie jestem ciekawa jaka wage osiagnie do tego czasu moj brzdac.
Kopie tez juz strasznie mocno i wierci sie prawie nieustannie, nawet gdy siedze po turecku na fotelu przy kompie ..a wczoraj jak robilam paznokcie u stóp to ledwo sie juz zgielam a maly caly czas mnie bombardowal bo pewnie w tym czasie bylo mu dosyc niewygodnie 🙂
Zmeczona juz jestem okropnie i czekam z niecierpliwoscia na koniec sierpnia.
Wczoraj moja kuzynka urodzila...miala miec planowo cesarke na koniec lipca ale jej synus pchal sie na swiat znacznie szybciej 🙂 najwazniejsze ze zdarzyli z cc bo wazyl 4,1 kg wiec duuuzy chlop.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez spać nie moge z tym, ze nie moge usnąć wieczorem a rano jak trzeba mała wyszykowac to bym spała:/ no ale teraz leze i mogłabym zasnąć to tez nie moge... Poza tym wczoraj sie zawzielam i skrecialam sama meble dla W. Cud, ze ja jeszcze nie urodziłam tak mnie wszystko boli.
Moj tez sie wierci, kręci. Kopniaki bolesne nie sa ale np. rozciąganie juz tak a mały bardzo lubi sie przeciągać 😉
Dziewczyny czy Wy tez macie takie niskie ciśnienie? Ja mam codziennie uszy pozatykane a jak mierze to jak u trupa dosłownie. Nie wiem jak sobie z tym poradzić. Z kawa przesadzać nie chce ale innych sposobów na ciśnienie nie znam. Moze znacie jakies?

Co do pakowania to ja jeszcze nawet potrzebnych rzeczy nie mam, wiec nie ma co pakować. Co prawda juz bym chciała bo na tyłku usiedzieć ostatnio nie moge i moze ogarne to w przyszłym tyg.
O praniu i prasowania to ja jeszcze nawet nie myśle. Na razie magazynuje 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja o pakowaniu tez nie mysle chyba z poczatkiem sierpnia wezme sie za to...ostatnio 3noce przespane mala malo sie wierci i tylko wstaje na siusiu i zasypiam problemow ze snem poki co brak.Ile bierzecie magnezu?Ja czasami 2 lub 3razy dziennie...czy nie za duzo?poki co skurczow lydek brak ginka mowila ze skurcze to norma bo wszystkie skladniki zabiera mi Mia powiedziala iz mozna brac potas magnez zadne pomidory czy banan nic nie da...

A i mam pytanie czy wy kupojecie sol fizjologiczna by przemywac oczka?Jesli tak to jakie i do kiedy oczka sie przemywa..zazwyczaj chyba robi sie podczas kapieli?I czy takiego noworodka 3ba myc codziennie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marrrtini podobno sok z aronii podwyższa ciśnienie spróbuj i ponoć w aptece są jakieś tabletki o podobnym działaniu. Ja na szczęście nie mam problemu już z cisnieniem w ciązy puki co książkowe ale kiedys miałam 190/200 🤪 leżałam w szpitalu i nikt nie wiedział co mi jest czemu tak się dzieje, ale na szczęście samo przyszło samo poszło. Co do torby też jeszcze nie pakuje ale powoli zbieram rzeczy i Alanka ubranka też sukcesywnie piorę i prasuje. Ja nie wiem wasze maluszki tak rozrabiają w brzuszkach a mój taki grzeczny jest chyba śpi całą noc a w dzień też delikatnie mnie smyra tylko chyba leniuszek będzie z tego brzdąca, czasem się boje że może coś mu jest ale badania też wszystkie ok i sobie tłumaczę że on po prostu taki grzeczny po mamusi 😁 Szkoda że wizyta za niecałe dwa tygodnie dopiero ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ciśnienie też mam dość niskie, teraz jest ok bo ok 110/80 ale czasem jak mi słabo i sobie zmierze to mam poniżej 100 ale wówczas to już jestem nie do życia :|
meg- ja magnezu nie biorę wcale chociaż chyba zacznę bo skurcze wieczorami mam dość intensywne, wtedy doraźnie nospe biorę.
Noworodka teoretycznie nie trzeba codziennie kąpać ale to oczywiście zależy od wielu czynników, my będziemy codziennie bo jednak taki maluch mleko ulewa, kupy kilka razy dziennie itp 😁
torbę też niedługo będę pakować bo w pierwszej ciąży w 34 tygodniu już się młody na świat pchał, nigdy nie wiadomo kiedy się zacznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry mamusie 🙂
Ja pomimo tych upałów mam rewelacyjny humor. Hm chyba że zepsułam pralkę bo nie chce mi się włączyć 🤪. Mężunio wróci z pracy to obczai o co jej chodzi.
Dziewczynki właśnie miałam telefon moja bardzo dobra koleżanka wręcz przyjaciółka jest w 7 tyg ciąży. Starali się 4 lata. Lekarz nie dawał jej już nadziei tylko in vitro. A tu taka niespodzianka 🙂. Jestem taka szczęśliwa że aż mi się ręce trzęsą. Antoś będzie miał kolegę albo mu przyszła żona rośnie 🙂

Ja torbę mam zamiar spakować na początku sierpnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JA JUZ MAM WSZYSTKO SKOMPLETOWANE W TORBIE, POZOSTALY TYLKO PODKLADY POPORODOWE I OCTANISEPT.
RANO AMBITNIE WYBRALAM SIE PIESZO DO PACZKOMATOW BO MIALAM PRZESYLKI DO ODEBRANIA I LEDWO WROCILAM..JUZ CHCIALAM DZWONIC DO MEZA ZEBY Z BIURA PO MNIE WYJECHAL ALE STWIERDZILAM ZE JAKOS DOJDE ZEBY MU OD RANA NIE NARZEKAC 🙂
ZMECZYLAM SIE STRASZNIE I TERAZ MNIE SEN WLASNIE LAPIE TAKZE SIE CHYBA POLOZE NA GODZINKE CHOCIAZ PODRZEMIE, MOZE SIE UDA 🙂
CISNIENIE ZAWSZE MIALAM KSIAZKOWE WIEC Z TYM ZADNYCH PROBLEMOW POKI CO PRZYNAJMNIEJ.
KAPIEL NOWORODKOW MOIM ZDANIEM WSKAZANA CODZIENNIE..W NASZYM SZPITALU MEG PRAKTYKUJA CODZIENNE MYCIA MALUSZKOW, DZIECKO LEPIEJ ZASYPIA WTEDY, PO ZA TYM WAZNE SA CODZIENNE RYTUALY O STALYCH PORACH BO TO DAJE DZIECKU POCZUCIE BEZPIECZENSTWA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej! Ja też już po wizycie jestem. Od mojej Pani doktor trzeba wyciągać każde zdanie, sama nic nie mówi....wrrr! Cały czas jest mniejsza więc 30 tc -1600g, główka w dole, wymiarowa. Morfologia fatalna, ale nie tragiczna. Już nie wiem co mam robić żeby podnieść hemoglobinę... Jedyne pocieszenie, że jeszcze bardziej nie spadła...Żelazo biorę 3x2, magnez 4x1. I do tego dostałam rwy kulszowej - co za ból! Jak złapie, to nie mogę na nogę stanąć.
A propos kosmetyków, znalazłam stronkę z recenzjami kosmetyków, babka masę rzeczy na dzieciach przetestowała, więc się zasugeruję tymi recenzjamiDzieciowo Mi
Pakować się będę podobnie do was, początek sierpnia.
Wczoraj uszyłam pościel, dzisiaj obicie i resztę, jak na razie wyszło ślicznie :P 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej! Ja też już po wizycie jestem. Od mojej Pani doktor trzeba wyciągać każde zdanie, sama nic nie mówi....wrrr! Cały czas jest mniejsza więc 30 tc -1600g, główka w dole, wymiarowa. Morfologia fatalna, ale nie tragiczna. Już nie wiem co mam robić żeby podnieść hemoglobinę... Jedyne pocieszenie, że jeszcze bardziej nie spadła...Żelazo biorę 3x2, magnez 4x1. I do tego dostałam rwy kulszowej - co za ból! Jak złapie, to nie mogę na nogę stanąć.
A propos kosmetyków, znalazłam stronkę z recenzjami kosmetyków, babka masę rzeczy na dzieciach przetestowała, więc się zasugeruję tymi recenzjamiDzieciowo Mi
Pakować się będę podobnie do was, początek sierpnia.
Wczoraj uszyłam pościel, dzisiaj obicie i resztę, jak na razie wyszło ślicznie :P 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Primadonna wspolczuje bolu...mnie w pierwszej ciazy rwa dopadla na 3 tyg przed porodem i ledwo chodzilam bo bol nie puszczal wcale! nawet przy lezeniu i wszystko odeszlo dopiero jakis tydzien po porodzie takze masakra..
Mam nadzieje ze tym razem mnie to nie dotknie.

A co do magnezu..ja juz nie biore, tylko doraznie jak jakies napiecie brzucha sie pojawi mocniejsze.
Generalnie nie planuje urodzic pozniej niz na koniec sierpnia a jak by sie zaczela akcja skurczowa w polowie i wtedy juz by mnei wzieli na cc to bylabym przeszczesliwa 🙂 dlatego magnez juz odstawilam. Niektorzy glosza teorie ze za duzo magnezu moze opoznic/utrudnic wlasciwe skurcze i co za tym idzie pozniej ciaza przenoszona i wywolywanie..takze tedziewczyny ktore planuja porod naturalny moze powinny zapytac sie swoich lekarzy czy na tym etapie aby na pewno potrzebuja jeszcze magnezu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no troche polezalam ale spac nie moge :/

Tlenek to w sprayu do dezynfekcji to wlasnie Octenisept.
Jednak ja go kupuje zeby po cc sobie rane przecierac w razie co.
A pępuszek malemu to zobacze...zaczne od octeniseptu ale jak po trzech czterech dniach nie bedzie sie wystarczajaco przysuszal to wtedy bede spirytusem rozcienczonym z woda smarowac zeby nie bylo takiej sytuacji jak mialam przy Sandrze....w spitalu kazali tylko woda z mydlem go oczyszczac ( dla mnie bylo to dziwne od samego poczatku ale robilam jak kazali) a po wyjsciu ze szpitala polecili octepisept jednak pepuszek juz zaczynal brzydko pachniec wiec polozna srodowiskowa powiedziala zebym przygotowala roztwor ze spirytusu i w efekcie dwa dni pozniej kikutek juz odpadl..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 ja dziś w aptece do kupiłam juz resztę rzeczy wiec można się pakować tylko jeszcze musze torbę skombinowac bo nie mam i od brata będę pożyczać bo kupować specjalnie mi się nie chce 🤪 octenisept mam właśnie na ranę po cc a na pepuszek kupiłam sobie specjalne guziki nasączone spirytusem bo dobrze wysuszaja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam! Wszyscy posneli przed burza wiec mialam czas na nadrabianie zaleglosci.
Asiunia, my na Spiszu jestesmy, okolice jeziora Czorsztynskiego.
Przy pierwszym dziecku tez kombibowalam tu Linomag, tu Sudocrem tu cos innego az w koncu odkrylam, ze Sudocrem najwydajniejszy, smarowanie cieniutenką warstwą wcale nue wysusza a pupka boska. Przy drugim juz tylko Sudocrem w uzyciu. U nas dupki myte pod bieżącą wodą choc chusteczki mokre tez szly w sporej ilosci bo poza domem trudno inaczej.
Pierwszemu pepek przecieralam spirytusem i szybko odpadl, drugiemu Octeniseptem i dlugo sie babral.. az w koncu znow spirytus poszedl w ruch. Teraz pewnie bede mieszac. Zasypki nie uzylam nigdy choc mialam kupione dla pierwszego dziecka... Sol fizjologiczna - nidy na markę nie zwracalam uwagi. Kupowalam duzo opakowan 5ml bo to do wielu celow sie przydaje. Starszemu ron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Starszemu ropialy oczka od urodzenia do roczku więc sol fizjologiczna u nas litrami się lała. Generalnie do inhalacji przy katarach, do przemywania noska... Jak nie ma problemow to po kąpieli profilaktycznie się przemywa oczka i nosek wacikiem nasączonym.
Do pakowania u mnie daleka droga... Chociaz przy aktualnym trybie zycia moge niestety szybciej urodzic:-\\ Wczoraj bylismy w Pieninach, do tego upal i Hubert sie czyms strul i haftowal i na rece do many ciagle. Wieczorem to juz brzuch twardy caly czas mialam i bolal strasznie a dzisiaj plecy :-( No nic, byle wrocic do Wroclawia na czs;-) Dzisiaj odpoczywam!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mi na szkole rodzenia pani położna mówiła, że do pępuszka najlepszy octanisept i przy każdym zmienianiu pieluszki przygotować sobie 3 patyczki do uszu- takie zwykłe nie żadne specjalistyczne dla dzieci i zamoczyć oba końce tych patyczków w octanisepcie- otworzyć go i zanurzyć patyczek i przemyć każdym z patyczków pępuszek dookoła. więc ja tak będę próbować!

jeju wy już torby spakowane? 😁 ja narazie dla siebie mam tylko majtki jednorazowe i podkłady belli 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Polie, musisz obserwowac... Ja stpsowalam spirytus zwykly a nie salicylowy (zgodnie z zaleceniami poloznej). Jak czesto? Kilka razy i wietrzyc ile sie da:-) Ja mam Octenisept wiec przy zmianach pieluszki bede to stosowala a po kąpieli spiryt:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...