Skocz do zawartości

wrześnióweczki 2014 | Forum dla mam


kami0603

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Oj dziewczyny, ale emocje miałyście w weekend! Te skurcze, tutaj huśtawka nastrojów... Wydaje mi się, że będę z was wszystkich ostatnia bo dopiero 31 wg. usg
Weekend mega gorący, ja nie wiem co robić z tą rwą kulszową, rzadko przechodzi, a jak nie boli mocno, to gdzieś w środku biodra tli się taki dyskomfort. A przy takich temperaturach mam wrażenie, że w piętach mam dwie petardy Achtung i stopy Hobbita, są ogromne!
Czy byłyście na usg 3d -4d w trzecim trymestrze? Jeśli tak, to czy warto?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Primadonna to zalezy jak ulozy sie dzidzia my tydzien emu mielismy wizyte i liczylam na niezla fotke a tu nic z tego malutka przykleila sie do lozyska i buziaka nie widac bylo ..chyba tylko moja lezy posladkowo wasze dzieci juz glowka w dol a Mia wciska sie pod zebra i tak jej dobrze skoro nie sklania sie do obrocenia ma jeszcze 3tyg zobaczymy....Ja wczoraj zrobilam ostateczne pranie upralam rozek ubranka reczniki i kocyki...a na poczatku sierpnia zaczne pakowanko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Primadonna na rwe kulszowa jest tylko jeden sposob...ale to raczej ostatecznosc...ja jak sie juz zwijalam z bolu bo na izbie przyjec lekarz mi przepisal zastrzyki ktore mialy podobno zadzialac skutecznie, ale jakos sie balam i postanowilam ze nie bede kluc biodra i udalo sie wytrzymac, choc przyznam ze porod naturalny pewnie przez to tez mialam trudniejszy wiec sama nie wiem moze jak Cie tak bedzie bolalo do porodu az to warto pogadac o czyms domiesniowo zeby podali....bo ja czulam straszny bol i nawet pozycji przy porodzie ni emoglam prawie zmieniac bo ledwo sie ruszalam.
Moze pogadaj ze swoim ginem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej ho mamusie!

Karolina, Dudasia uważajcie dziewczyny na siebie! Aż mnie ciary przeszły jak czytałam o skurczach na tym etapie. Nie czas i nie pora na nas 🙂
Lepiej rodzić w 7 miesiącu niż w ósmym, więc zaciskać nogi i odpoczywać 🙂

Dudasia, żyje po imprezce, było bardzo fajnie mimo wszystko choć przypłaciłam to plamieniem w sobotę. Zła byłam okropnie ale już przeszło.

Już zapomniałam jak lubiłam jeździć autem w nocy po mieście...Ehhh te bezdzietne czasy 😉 ☺️

Diestel ja huśtawki nastrojów już nie mam bo nie mam siły 😁 Jestem tak masakrycznie już zmęczona, że nawet myśleć nie mam siły 😜

Primadonna u nas podobnie jak u Meg. Na usg niewiele co było widać bo mały się po prostu wypiął:/ Maluchy już teraz mają chyba za mało miejsca, żeby się tak ładnie pokazać...

My wczoraj byliśmy u rodziców jednych i drugich. Pozwoziłam gondolkę, bujaki i inne większe akcesoria po Wu żebym mogła już niedługo zacząć odświeżać dla małego. Byliśmy też po wyprawkowe rzeczy brakujące typu pieluchy, kosz na pampersy, otulacze itp. Jeszcze tylko dziś po łóżeczko itp. I prawie że mogę spać spokojnie.
Ja się przymierzam do spakowania ale u mnie to tylko idą do torby ubrania dla mnie, klapciochy, kosmetyki i akcesoria dla mnie i ubranko na wyjście dla małego. Żadnych pampersów, podkładów, rożków nie muszę brać całe szczęście więc za bardzo się nie spieszę.
Dziewczyny czy fioletowy wózek przystoi małemu mężczyźnie? Bo ja mam fiolet taki purpurowy i się dopiero teraz, jak przywiozłam gondole zastanowiłam czy by nie kupić innego ubranka na wózek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marrtini- fiolecik jest kolorem uniwersalnym 🙂 mój brat ma np fioletowy sweterek a ma 23 lata ! 😁

jej w środę wizyta, mam nadzieje że się czegoś dowiem..
a tak w ogóle to mnie dziś też jakieś wahania nastroju złapały, może to przez wnerwienie na mojego K - znoooowu.
jeśli chodzi o wyprawkę to ja dalej stoje w miejscu. co prawda coś tam dokupiłam, jakieś duperelki typu szczoteczka do włosów, cążki do paznokietków itp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas ubranek do szpitala nie trzeba brać bo dają swoje koszulki takie wiązane z tylu ale ostatnio były tak beznadziejne, te sznureczki pourywane, więc biorę z 5 takich koszulek a\'la kaftanikow, na pampersa nic nie będę ubierać bo i tak będzie cały czas zawinięty w rożek.
Meg, nie musisz brać tego do siebie ale na Twoim miejscu nastawiałabym już się na cc... Jeśli masz mały brzuszek, tak jak twierdzisz, to dzidzia raczej nie ma już miejsca, żeby się przekręcić, tak było u mnie. Oczywiście wszystko jest możliwe więc zawsze jakieś szanse są 🙂
wczoraj w nocy uświadomiłam sobie, że mały się cały dzień i noc nie ruszał, przeżyłam chwile grozy ale po jakimś czasie dał znać, że żyje, masakra to była...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
też tak czasem mam, że uświadomię sobie że Franek się nie rusza i już panika.
jeju, wczoraj do mnie dotarło że to już niedługo, niebawem.. tak się boję, że sobie nie poradzę z dzieckiem.. w szczególności z karmieniem!
kuba dalej nie ma pracy, nie wiem jak to będzie. ale tak czy siak chciałabym już mieć maluszka przy sobie, wiem że to samolubne i że on musi tam się jeszcze porozwijać ale no 😞(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marttini fiolet pasuje chlopcowi u nas np. pokój dla małego w którym śpimy pomalowalismy na fioletowo a teraz tylko odswiezalismy kolor bo bardzo nam się podobał a każdy stwierdził ze to dobry kolor dla chłopca.
Poli moze jak wasz syn się urodzi to Kuba się ogarnie i zda sobie sprawę ze jest odpowiedzialny za was i ze trzeba zarobić na pampersy i na mleko jeśli odpukać będzie mało pokarmu...
Dziewczyny czy wam też tak nogi i ręce puchna?? Boziu ja żadnych butów normalnych włożyć nie moge bo mam takie balony 🤪 i tak strasznie mnie bola nogi jak bym z dziesięć kilometrów przeszła a staram się za dużo nie chodzić. Moja wizyta w przyszła środę mam nadzieje ze zobaczę w końcu buzie synusia bo ostatnio tylko ptaszka nam pokazał w pełnej okazałości i stopę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj ja mam już w dupie serio to wszystko, teraz dla mnie najważniejszy jest Franciszek !!!!!
co do puchnięcia to mi puchną stopy ale to po całym dniu, z kolei mam znajomą a ona jest w 37 tygodniu i jej non stop puchną ręce i nogi !
mi spuchła pupa i twarz 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przekonałyście mnie. Nie będę kombinować. Będzie jeździł w purpurze 😉
Mi jeszcze nic nie puchnie...W pierwszej ciąży do samego końca nic mi nie puchło. Za to waga idzie w górę jak szalona 🥴 Ja ze swoją obsesją na punkcie wagi niedługo po prostu się załamę. Nie jem dużo, raczej rozsądnie a tu taki cyrk 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marrtini a ile przytyłaś? ja kurde całe 13 kg 😁 zastanawiałam się ostatnio jak będę to zrzucać po porodzie..
dziewczyny przez ile zamierzacie karmić piersią? bo ja myślałam coś o pół roku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie 15na plusie i też nie jem dużo tylko pije litrami a waga wariuje szczególnie w tym miesiacu 😞 mam nadzieje ze po porodzie zgubie to szybko bo zle się czuje jak patrzę w lustro jaka ogragla się robię na buzi i moje ramiona były smukłe a teraz .... Co do karmienia piersią chciałabym jak najdłużej ale nie wiem jak to będzie tym bardziej ze został mi do lutego ostatni semestr podyplomowki wiec moje dziecko będzie miało niecałe dwa miesiące jak bede musiała je zostawiać na kilkanaście godzin 😞 nie wiem jak to zrobię proste to nie będzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Polie 8 kg a jeszcze 1,5 miesiąca około gdzie tyje się najwięcej. Ja nie wyobrażam sobie przytyć więcej. W poprzedniej ciąży przytyłam ledwie właśnie 8 kg a teraz? Porażka... 😞

Ja karmić zamierzam właśnie do 6 m-cy choć powiem szczerze, może trochę kontrowersyjnie, że to tylko dlatego, że właśnie chcę schudnąć. Zdaję sobie sprawę, że tak długo pewnie nie wytrwam no ale spróbuję. Ja na karmienie piersią jestem za bardzo "aktywna"...A uważam, że jak już karmić to nie odciągać, tylko samym cycem bo jak już się bawić w butelki to lepiej sobie odpuścić karmienie. Nasze mleko czy modyfikowane to, podkreślam tylko dla mnie, bez większej różnicy. Ja na pewno nie zjem w swojej diecie wszystkich potrzebnych składników w odpowiedniej ilości. Ale to tylko moje zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie mamusie 🙂
Meg mój maluszek był ułożony pośladkowo na ostatniej wizycie. Zobaczymy czy coś się zmieniło w tym temacie w piętek.
Ja dziewczynki wczorajszy wieczór spędziłam na sorze. Opuchlizna mi nie zeszła po nocy i wystraszyłam się że to zatrucie ciążowe. Na szczęście to było tylko zmęczenie i uniesienie nóg wystarczyło. Jakbym przeżyła coś takiego jak Karolina i Dadusia to już bym urodziła 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lagunka a moge wiedziec na jakiej stronie zamawils bielizne?Ja poki co nie puchne czuje sie wizualnie ok i bardzo malo jem w te uplay mi sie nie chce a tylko pic wode pijam...bylam dzis w pracy by dac zwolnienie to dziewczyny mowia ze chyba w ogole nie przytylam bo figure to mam jak sprzed ciazy a ja mowie ze 9kg juz a one ze brzuszek tylko ale i tak jak na 8miesiac to tyci jest ...milo uslyszec takie pozytywy szczegolnie w ciazy bo to roznie jest .....odebralam ta kiecke co zamowilam 3tyg temu ładna dobrze sie uklada i wzielam rozmiar M wiec idealnie pasuje ...a i dzis zamowilam pojemniek z wkladem na zuzyte pieluchy , wy tez bedziecie to uzywac ?czy nie warto w to inwestowac bo schodzic na dol z 1pielucha co 3h to nie bedzie mi sie chcialo zbytnio...dalam 60zl...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też się nad takim pojemnikiem zastanawiałam..
jeśli chodzi o karmienie piersią to ja będę musiała odciągać też bo został mi ostatni rok studiów i nie chce go zawalić więc będę musiała zostawiać małego z JEGO TATĄ na godzine, dwie. pewnie sobie wezmę indywidualną organizacje..
kurcze dziś nie wzięłam popołudniowej dawki nospy max i już czuję że mam skurcze brzucha.. masakra. nospa max 3 razy dziennie odkąd wyszłam ze szpitala...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lagunka napisał(a):
Meg zamówiłam w tym sklepie http://rafjolka.pl/.
Mamusie w sobotę mam wesele a zapowiadają 28 stopni. Jak spuchnę to w żadne sandałki nogi nie włożę 😞 no chyba że klapki na basen mi zostają 🙂 hehe


Też w sobotę mam wesele. W każdej kreacji czuję się jak wieloryb.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
polie napisał(a):
ja też się nad takim pojemnikiem zastanawiałam..
jeśli chodzi o karmienie piersią to ja będę musiała odciągać też bo został mi ostatni rok studiów i nie chce go zawalić więc będę musiała zostawiać małego z JEGO TATĄ na godzine, dwie. pewnie sobie wezmę indywidualną organizacje..
kurcze dziś nie wzięłam popołudniowej dawki nospy max i już czuję że mam skurcze brzucha.. masakra. nospa max 3 razy dziennie odkąd wyszłam ze szpitala...


Ja mam zapisaną nospę trzy razy dziennie, nie biorę jej, magnez mam dwa razy dziennie, żelazo raz, i luteinę 2 razy po 2 tabletki o czym czasem zapominam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Martini jezeli cie to pocieszy to ja tez mam fioletowy wozek po corce i maly tez bedzie w nim jezdzic 😁 moim zdaniem to wlasnie uniwersalny kolor i nie zamierzam go zmieniac 🙂
Lagunka wspolczuje opuchlizny 😞 Ja na szczescie poki co nie puchne wogole...do tej pory nosze obraczke na palcu 🙂 a wlasnie bardzo sie balam tego nabierania wody i puchniecia bo teraz przy upalalch to czesta dolegliwosc...chociaz jeszcze ponad miesiac wiec wszystko przede mna...
U nas dzis dzien wytchnienia od upalow...tzn cieplo przez poludnie wrecz goraco i duszno ale zachmurzone i slonko prawie wogole dzis nie wyszlo i po poludniu sie ochlodzilo tak do 24 st 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...