Skocz do zawartości

wrześnióweczki 2014 | Forum dla mam


kami0603

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Właśnie mam podobny plan wezmę ciuszki i niech położna zdecyduje w co go ubrać bo też nie chce przegrzać synka lepiej niech ma chłodniej jak za gorąco. Kurde wasze maleństwa szaleją w brzuszkach a mój spokojny czasem aż się bije ze coś nie tak a teraz to w ogóle bardzo mało sie rusza...dzis jeszcze go nie czułam ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej laski! U mnie też noc do dupy. Mały pod tą lampa. Ja się boję że mu okularki się zsuna i nie mogłam spać.. W końcu o 1 wzięłam go do siebie do łóżka i zasnelismy i spaliśmy do 5. I od 5 znowu pod lampa. Biedaczek 😞

Powiem Wam że teraz mi się w ogóle nie chce sikac 😁 nie to co w ciąży... W ogóle to brzucha juz nie mam prawie tylko taki miękki mi się zrobił!

Dziewczyny co kupilyscie do kąpieli dla maluszka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja zakipilam plyn do kapieli oliatum baby i krem z tej serii...
Polus a wiadomo kiedy wyjdziecie ile te naswietlania jeszcze potrwaja biedaki juz 7dni siedzicie...
Co do ubran na wyjscie to ja mam spioszki czapeczka eelurowy pajacyk nuedrapki i kocyk w sumie do samochodu potem w domku krotka podroz 15minut zajmie chyba ze skoczymy po wyjsciu do urzedu stanu cywilnego zarejestrowac mala jest tylko 2tyg na to i musze do pracy isc ubezpieczyc mala u siebie....troche papierologii z tym jest.
Ja czuje mala codziennie nie ma godziny bym jej nie czula furiat dziewucha 🤪
A od rana sie rozpycha i lezy w poprzek glowa juz pod zebra wchodzi ale co ja to interesuje ze mamusie to boli.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej u mnie noc w miarę, sikałam dwa razy... jakoś pospałam 🙂 Polie ja do kąpieli kupiłam oilatum, wszytskie moje koleżanki używały i bardzo polecały- zresztą położna na szkole rodzenia też wspominała o oilatum. Ja na wyjście ze szpitala mam przygotowane body z długim rękawem, na to bluzeczka z długim rękawem, i ogrodniczki, jak będzie chłodniej to na to pajaca ciepłego mam , cz\\apeczka, niedrapki, i kocyk do fotelika 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamusie.
Ja dzis ciut lepiej spalam. Tzn obudzilam sie 4 razy na siku ale nie mialam 3godzinnej przerwy od spania 🙂 tylko po siusiu dalej udalo mi sie zasypiac takze jestem wypoczeta 🙂
A od dzis mój mężuś juz siedzi ze mna w domku. Udalo mu sie w biurze wszystko co pilne porobic wczoraj a reszta zdalnie przez maile i tel. Takze mam go teraz dla siebie na 2,5 tygodnia 😁

Co do stroju dla malego na wyjscie, ja podobnie jak Diestel naszykowalam dla Antka bodziaka na długi rękaw, i leginsy ze stopkami, na wierzch ogrodniczki sztruksowo welurowe i bluza welurowa. czapeczka i bamboszki no i do tego najpiekniejsza sloneczna apaszka minkie z la millou na szyjke 😁 Antos bedzie moim sunny boy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja przed ciaza to siusiu robilam z 3 ,4razy dxiennie malo pilam zawsze malo pilam i bylo git nie yo co teraz...a grubsza sprawe to raz na tydzien wszystko o wiele rzadziej niz teraz ale jeszcze kilka dni i finito.Karolka jakbys migla zapytac sie swojego gina kto w poniedxialek robi cc,bylabym wdzieczna choc zdaje sobie sprawe ze piatek to szczegolny dzien dla ciebie,was....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KarlositaBB napisał(a):
Meg postaram sie nie zapomniec i zapytac oczywiscie 😉
Jejku zostaly mi dwa dni w szoku jestem ze to tak blisko....chwilami mam poczucie ze to takie surrealistyczne....nasza rodzinka sie powiekszy za momencik 🙂



dziekuje 😘 Bede trzymac kciuki .Daj znac w sobote jak bylo I jak Antos.
Ten czas mega leci , pamietam nasze pierwsze spotkanie a tu juz kolejne spotkania z naszymi szkrabami, ciezko mi w to uwierzyc....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Diestel u mnie to loteria bo jak sie obroci jakims cudem to bede czekac na sn poki co czekam do poniedzialku.
A wizyte I jutro mam po 16h I tez jestem mega ciekawa co mi ginka powie w karcie mam zapisane od lekarza z madalinskiego usg calkowite znowu 130zl plus badania 150zl masakra z ta kasa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry! Wyspalam się, juhuuu!!!
Ja do ubrania dla corci mam bodu z dlugim i polspiochy (leginsy) - opcja na cieply dzien ;-) Na to ewentualnie pajac z cieniuśkiego polaru i czapeczka oraz awaryjny kocyk. W foteliku dzieci są naprade dobrze osloniete. Jak na to przyjdzie kocyk to niewiele ubran jest potrzebnych pod spodem. Zeby sie Wam dzieci nie upocily bo zanim ubierzecie i wyjdziecie ze szpitala troche czasu minie. Kilka chwil na powietrzu i juz w aucie bedziecie. Nie ma co szalec. Łatwiej przegrzac malucha niż go przeziębić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki!

Polie gratulacje! Mały jest śliczny i ma przepiękną czuprynkę 😁
Karlosita, Meg, Asia trzymam kciuki za Was i Wasze dzieciaczki. Oby wszystko poszło zgodnie z planem, bez niespodzianek 🙂
Co do ubranek na wyjście to ja mam dylemat ale wybrałam rajstopy, spodnie, bodziak na długi rękaw, bluza. Jak będzie ciepło to zamiast rajstop dam skarpety. No i kocyk i tyle. Powinno być ok.
Meg ja za wizyte płacę 200zł plus badania i inne, więc na ciężarnych najlepszy zarobek 😉
A do kąpieli też mam Oilatum płyn i krem z tego też.
Co do dolegliwości to mnie już wszystko boli co możliwe a Maks strasznie ostatnio aktywny i czuje każdą jedną jego część ciała normalnie jakbym wód się gdzieś przypadkiem pozbyła 😜

Przepraszam, że się tak wtrąciłam ale mam okazję. Miałam dzisiaj ostatni komplet badań (w pon wizyta a za 2 tyg cc 🙂))))))) i jestem u mamy a tutaj dostęp do świata. W domku mam już tv ale net caly czas z tel a tam brzuszek mi wchodzi 20 min 1 strona 😞 Ale staram się być na bierząco chociaż z czytaniem. Ale już niedługo. Poproszę o dodanie do grupy facebookowej bo fb jakoś mi jeszcze chodzi.

Pozdrowiam cieplutko:* 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Po wizycie. Wszystkie badania zrobione, wszystko w porządku. Paciorkowca nie mam. Do tego na jeszcze jakies wirusy mi robiła i też brak. Maja waży 3kg, więc jest mała 😁 Wszystko książkowo jak na ten tydzień, rozwarcie się nie zmieniło, skurcze już mocniejsze miałam. Jedynie zmartwiłam się, bo babka mówi, że mam za niski poziom wód płodowych. 2 tygodnie temu było ok. Z tego tytułu we wtorek kolejne badanie CTG i sprawdzi stan wód. Jak dalej mało, skierowanie na wywołanie porodu. Dlaczego nagle mam mało wód skoro było ok, a pęcherz cały 😞

Meg, będzie dobrze. Każdy ma prawo panikować i czegoś się bać. Zobaczysz, że jest ok jak tylko będziesz tulić swoją Księżniczkę 😉 poza tym, płacz oczyszcza duszę. 🙂 zejdą z Ciebie złe emocje.

Karlosita, trzymam kciuki, żeby było dobrze i żebyś szybko się wykurowała. A dla Synka dużo zdrówka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to dzieciolka masz zmertwienie. Dobrze, ze wszystko pod kontrolą. 3kg to dobry wynik :-)
Cześć Martini! Ja nie wiem jak to z tą grupą na Fb jest, czy kazdy moze dodawac czy tylko Polie.. Jak Polie juz wyjdzie ze szpitala to pewnie nasz kontakt się popraei:-)
Ja dzisiaj po spotkaniu ze znajomymi. Trochę boli mnie brzuch ale zaraz wyciągnę się na kanapie i liczę na poprawę :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martini musisz dać linka do siebie na fb, jak będziesz u którejś z nas z grupy w znajomych to ta może cię dodać do tajnej grypy wrześniówek 🙂
Jak zaczęłam czytać te opcje ubrania od Tlenka zaczynając, to się przeraziłam. Ja nie wiem jak ubierać takie małe dzieci. Nie znam tych wszystkich nazw, ubranka dostałam od rodzeństwa (4 dziewczynki u nas w rodzinie, Pola piąta będzie 🙂) więc po prostu je wyprałam, wyprasowałam i poskładałam mniej więcej rozmiarami. Teraz mam wrażenie, że muszę sobie jakąś ściągę nad przewijakiem powiesić, bo ja nie ogarniam tych nazw, nie wiem co się na co zakłada...
dzieciolka - wyniki najważniejszych badań masz ok, więc się nie martw, a to że lekarze trzymają rękę na pulsie z wodami płodowymi to się ciesz, że jesteś pod dobrą opieką. Wszystko będzie ok, na pewno!
Polie, już niedługo do domku!

Kupiłam wózek, w końcu! 😁 😁 😁 😁 😁 😁 Cieszę się jak głupia. Fotkę wrzucę na fb 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No teraz się trochę martwię, choć ginka nie kazała, bo będzie dobrze 😉 jeśli we wtorek nic się nie poprawi skierowanie dostanę i Majuchna będzie szybciej ze mną 😉
Tylko zastanawia mnie, czemu mi ich ubyło...
Dostałam dwie fotki Malej, jedna to dziurki od nosa a druga jak namiętnie ssie kciuka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Polie, ja kupiłam sobie emolient z ziajki od pierwszego dnia życia. Jak będzie sucha skórka, to będę dodawać odrobinkę do wody. Poza tym jak prowadziłam mydlarnię, to zrobiłam sobie żelazny zapas włoskiego mydełka na krochmalu ryżowym z olejem ryżowym, bardzo delikatne i wydajne. Podobna kostka do Białego Jelenia. W detalu można je kupić u tych importerów Tutaj A dla siebie po porodzie oczywiście mydło z Aleppo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja postanowiłam umilić sobie czas oczekiwania zakupem materiałów żeby coś fajnego dla małej poszyć 😉 a przy okazji zabić czas 😉 Pewnie jak wróci Bartek to tego czasu wcale za dużo nie będzie no ale spróbuję coś wykombinować. Apaszki jakieś poszyć chociażby. W każdym razie ostatni raz fazę na szycie miałam w podstawówce i to wczesnej no i w przedszkolu namiętnie szyłam dla lalek. Powrót do korzeni normalnie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolka to pewnie jak na szpilkach siedzi...
A jak reszta z samopoczuciem?
Moja Karola to zaraz mi wyjdzie z boku brzucha, tak napiera tam.
Ja dzisiaj w sieci siedzę i uzupełniam garderobę chłopaków na jesień żeby się nie okazało, że czegoś tam brakuje a ja nie mam głowy do zakupów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzieciolka nie przejmuj sie iloscia wod skoro Twoja ginka ma na to oko 😉
Bedzie na pewno git co najwyzej chwile wczesniej utulisz swoja mala.

Ja dzis wyparzylam w zmywarce wszystkie butelki i wisza juz sobie na suszarce przykryte tetra, czekaja na Antosia. Zastanawiam sie nad mlekiem jakie bede malemu dawac. Sandra byla na Bebilonie ale szybko musielismy ze zwyklego przejsc na pepti z powodu alergii.
Moze u Antka wystartuje z innym mlekiem, moze NAN, ktoras z mam poleca? W ogole ciekawa jestem jakie w szpitalu beda podawac malemu bo jak bedzie je dobrze tolerowal to moze warto pozostac przy tym samym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...