Skocz do zawartości

wrześnióweczki 2014 | Forum dla mam


kami0603

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Akcja rodzinie wstrzymana.
Kacper dostał katar i zdecydowanie wolę go wykaraskać nim się młode urodzi, syrop dostał, nebulizator w ruch, frida i jazda.
Po drugie auto się rozkraczyło. Nim mechanik naprawi to też się poniedziałek zrobi.
Także przepuszczam Was w kolejce 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
To Agucha trzymam z Tobą w tym odraczaniu porodu 🙂 Nie zazdroszczę swoją drogą. Dla mnie katar to pikuś, w ogóle się nim nie przejmuję. Po tych wszystkich przejściach chorobowych moich chłopaków to katary są chlebem powszednim.
Zaliczyłam dziś zebranie w przedszkolu. JAk weszłam na salę wszyscy zaczęli mi ustępowac miejsca na krzesełkach dla przedszkolaków i co chwilę musiałam odmawiać bo trochę nierealnym jest zasiąście na mikrokrzeselku 😉 Później sobie zorganizowałam pełnowymiarowe krzesło - w końcu uprzywilejowana jestem 🙂
Na zebraniu usłyszałam, że rodziny wielodzietne (czyli takie z 3 dzieci) są zwolnione z opłaty za opiekę w przedszkolu 🤪 Muszę jeszcze się upewnić ale chyba jak się Karola urodzi o nam to będzie przysługiwało 😉 Za wyżywienie to pewnie i tak trzeba będzie płacić no ale zamierzam jutro się wybrać do dyrekcji i to wyjaśnić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agucha napisał(a):
Akcja rodzinie wstrzymana.
Kacper dostał katar i zdecydowanie wolę go wykaraskać nim się młode urodzi, syrop dostał, nebulizator w ruch, frida i jazda.
Po drugie auto się rozkraczyło. Nim mechanik naprawi to też się poniedziałek zrobi.
Także przepuszczam Was w kolejce 😉


Jaki syrop podajesz ? Bo u nas walka z Katarem trwa nadal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agucha nie zazdroszcze 😞 oby tylko na katarze sie skonczylo.
Dudasia u nas jest tak ze rodziny z trojka dzieci zamiast za dodatkowa godzine w przedszkolu placic 1zt to placa 0,50gr ale wyzywienie jest normalnie platne...ciekawe jak to u ciebie bedzie?czy to ogolnie tak na cala polske tak jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dudasia, ja też zwykle katarem się nie przejmuję ale w tej sytuacji, gdzie (chyba) zaraz rodzę chcę mieć spokojną głowę. Jak Kacper miał 6 tygodni złapałam gdzieś katar i zaraziłam go, mimo, że chodziłam w maseczce. A, że był malutki to z rozwinęło mu się zapalenie płuc. 2 tygodnie w szpitalu. Masakra, aż mnie trzęsie jak sobie przypomnę. Także żadnych paskudztw przy noworodku poproszę...
Nocke dziś mam z głowy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak tam, brzuszki na miejscach? 😉
u nas noc o dziwo nie zła, mały się budził ale nosek miał drozny więc nie trzeba było frida odciągać. Niestety spał z nami, rozwalil się na pół łóżka i w efekcie spalam w dole łóżka z nogami poza nim, plecy mi do tylka wchodzą...
Jutro mam gine, poproszę o masaż szyjki bo ile mam czekać skoro jutro termin...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja młodsza siostra tez zakatarzona.
Agucha a poprzednia ciążę donosilas do terminu? Czy urodziłas wcześniej?
Ja dziś z Franien mieliśmy noc tylko we dwoje 😁 całe łóżko było dla nas!!!
Dziewczyny czy Waszym maluszkom wyskakują na twarzy jakieś krostki? Bo mój ma trzy takie małe czerwone z ropna końcówka i nie wiem czy je czymś posmarować czy co.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A my juz 2dzien spimy z mala w lozku jak ja kladziemy do lozka to zaczyna plakac i biore do lozka na kocyk i zasypia.o matko tak samo z uspieniem na rekach przy cycu...zrobi siusiu placz kupka mala placz te pieluchy ida a ida....Polus nie wiem co ci doradzic poczekaj moze samo zniknie 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Polie, poprzednim razem urodziłam w terminie ale dzień wcześniej miałam masaż szyjki właśnie. Myślę, że gdyby nie to to urodziłabym po terminie. Oby teraz było tak samo-jutro masaż, w sobotę porodowka. W pon bym wyszła do domu i Kacper byłby już wykurowany. Taki jest plan, z którego zapewne doopa będzie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc mamusie,
sledze Was w miare na bierząco, ale rzadziej sie udzielam bo z telefonu czy tableta nie lubie pisac a przy biurku mi nie wygodnie jeszcze siedziec wiec kompa narazie prawie nie uzywam.
Antek dalej grzeczny 🙂 budzis ie na jedzenie, wali kupke, troche sie porozglada i dalej idzie spac 🙂 w nocy juz tylko jedna butle jje i spi do 5/6 rano.
Wczoraj bylismy na pierwszym spacerku i podeszlismy na kontrolne wazenie. Maly juz przekroczyl wage urodzeniowa takze 3400 teraz wazy.

Maluszek martini super slodki 🙂 fajnie ze tak szybko ich do domku wypuscili. CZekam z niecierpliwoscia na następne rozpakunki. Dudasia nie wiem czemu ale czuje ze teraz Ty polecisz 😉

pozdrowionka dla wszystkich :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny, dzisiaj sobie pomyślałam, że pewnie wszystkie skumulujemy się z porodami ok 14. nie wiem czemu mi to przyszło do głowy, ale takie przeczucie dostałam 🙂
Dzisiaj zabieram się za szycie - uszyję sobie poncho sweter na spacerki, tunikę, jakąś bluzkę z mega wodą - dekoltem skroję, jakoś muszę sobie czas wypełnić, bo świrowanie jest z tym czekaniem....
Polie sprawdź sobie hasło prusaczki albo prosaczki skóra niemowlęca, jeśli to jest to to nie ma żadnej maści na nie, muszą po prostu przejść i nic dziecku złego nie robią 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamusie i słodkie brzusie 🙂 z naciskiem na brzusie 🙂

Dziewczynki powiem tak, delektujcie się ciszą w domu możliwością obcowania z ludźmi. Ja chyba Anteczka przechwaliłam albo jest takim pieszczochem. Od poniedziałku nie poznaje swojego dziecka. Pierwszy miesiąc był aniołem. Nawet parę książek przeczytałam. A teraz testuje na mnie swój temperament. I raczej na pewno to nie są kolki. Bo tylko płacze w łóżeczku (tzn. krzyczy płakać jeszcze nie umie). A jak wezmę go na ręce to w ciągu 5 minut zapada w drzemkę. Niestety śpi bardzo czujnie jak tylko go odłożę to znowu krzyk. Walczyłam z nim od 23:45 do 3 w nocy. Poddałam się i wzięłam go do łóżka. W tulił główkę we mnie i spał do 7:15. Szok- poległam 😞
Jutro jedziemy do Białegostoku zbadać bioderka. Muszkę zacząć mleko na jutro ścigać bo inaczej nie wiem co z tym głodomorem zrobię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie nie to nie prosaki tylko takie czerwone i niektóre mają ropke na końcu. Ale poczekam, z tego ci wiem ty dzieci tak miewają 🙂
Kurde ja też kiedyś szylam i ciuchy projektowalam. Teraz to by się przydało 😞
Po tym mleku modyfikowanym to nie dość że dzieci są grzeczne bo najedzone to jeszcze rosną jak na drożdżach 😁
Zastanawiam się czy mogę już pas poporodowy założyć, bo niby trochę ten brzuch mam jeszcze taki miękki ale nie wiem czy już powinnam zakładać. Jeju musze się wziąć za siebie i z Chodakowska poćwiczyć 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Polie z opisu jaki przedstawiłaś wydaje mi się że te krostki to potówki. Antoś miał ze dwie czy trzy jak przyszła położna środowiskowa i właśnie stwierdziła że potówki. Poradził że można je przemywać wacikiem (patyczkiem) zamoczonym w spirytusie. Ja nie przemywałam wydawało mi się że spirytus jest za silny na taką delikatną cerę. Same znikły.

Dziewczyny chyba muszę założyć facebook. Tak długo się przed nim broniłam. Chęć zobaczenia waszym maluszków jest silniejsza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Polie, na Chodakowska masz czas:-)
Ja nigdy pasa nie nosilam i teraz tez nie kupilam. Mam nadzieje tym razem tez wszystko wroci szybko do normy:-)
Primadonna ja z pierwszych usg mam termin na najdalej jutro a z OM na 19 wiec odwrotnie niz Ty.
Lagunka, cisze w domu to chyba tylko Primadonna jeszcze ma ;-) Zapraszam do domu gdzie rzadzi 4-latek z 2-latkiem. Dodam, ze nie chodzą co chwile spac tylko jadą z koksem calyvdzuen :-) Nie no, tak zle nie jest. Akurat Hubis na spacerze a Bart w przedszkolu wiec chwilunia ciszy i czasu dla siebie:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hehe, dokładnie, taka cisza, nawet kot nie zaszczeka 🤪 😜
Muszę nagrać sobie jakieś płyty z muzą, bo przecież dziecka do takiej ciszy nie można przyzwyczajać 🙂
Sweterek zrobiony, lamówki zamówione na allegro. Bluzkę wodę kupiłam na allegro, poglądowo. Nie mam siły na zakupy, a jesienno- zimowa kolekcja z mojej szafy zapowiada, że jak sobie czegoś nie kupię albo zrobię, to będę chodzić średnio modnie.... nie cierpię grubych ubrań, ani nosić, ani kupować....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bry u mnie też bez zmian tyle tylko że ja tak bardzo nie czekam jak Wy trzymam się terminu 18 czyli za tydzień o tej porze planuję być już po CC 🙂

U mnie pogoda dziś kiepska jutro ma być lepiej 🙂 a i mam pytanie do dziewczyn po CC czy miałyście przehijane wody płodowe przed CC i czy robili Wam lewatywe????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...