Skocz do zawartości

wrześnióweczki 2014 | Forum dla mam


kami0603

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Poli mojej najbardziej spasowalo mleko ENFAMIL AR ale ona miala problemu brzuszkowe i dodatkowo refluks wiec bardzo ciezko bylo jej dobrac odpowiednie mleko.A jak twoj Franio ma skaze to bebilon pepti jak najbardziej.chociaz jak piszesz ze bardzo purka to moim zdaniem to nie powod do zmiany mleka bo to znaczy ze mu jelitka dobrze pracuja i dzieki temu nie ma problemow z brzuszkiem.gazy w jelitkach = kolki...a NAN HA jest moim zdaniem dobrym mlekiem...ale oczywiscie jak cie cos niepokoi to warto zmienic i sprawdzic...bo kazde dziecko jest inne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzieciolka powodzenia Kochana! 😉

Polie u Sandry pojawila sie po dwoch tyg podawania zwyklego bebilonu wysypka na policzkach i nozkach..a do tego w ogole nie specjalnie szlo jej picie tego mleka..tak jakby organizm sie bronil przed alergenem..a po podaniu pepti odrazu ladnie jadla i wysypka zniknela...pozniej pojawily sie kolejne alergeny pokarmowe i tak do dwoch lat walczylismy z dieta..a teraz wyrosla z tego i jje wszystko i platki na mleku krowim nawet jje i zwykle sery i nic sie jej nie dzieje.
a na poczatku jadla tylko kozie sery..jagniecine i krolika bo od drobiu i wolowiny ja tez zsypywalo..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kacper miał kolki, bąki męczyły go strasznie, nawet pepti nie dał rady, musiał pić nutramigen... Teraz karmię cycem (+wieczorem butelka nan pro żeby konkretnie się najadł) ale nie ukrywam, że zamierzam to robić przez jakieś 2 miesiące, niech mały dostanie trochę dobrego a ja stracę na wadze ile wlezie i przechodzimy na mm, też pewnie nutramigen bo już widzę, że mały ma wrażliwy brzuszek-kilka razy dziennie się pręży dopóki kupa albo bąk nie pójdzie:|
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Diesel gratuluję jeszcze raz 🙂super ze wszystko skończyło się dobrze 🙂 jak będziesz juz miała siłę to napisz dlaczego cc.
Oj alergia u dziecka to masakra 😞 ale to fakt ze z alergii na biało mleka krowiego się wyrasta bo jak z moja byłam u alergologa w kwietniu bo też ma na coś alergie to mi powiedziała ze mleko to nie jest bo juz jest na to za duża. Ale teraz 1 października mamy testy to się okaże.
Tak Dudasia cena enfamila to zdecydowany minus choć jak ja go kupowałam to chyba był tańszy niż teraz... a jak dziecko się męczy to już na cenę się nie zwraca tak uwagi...dlatego teraz bym chciała jak najdłużej karmić żeby uniknąć tych wydatków 🙂
Primadonna mi jak odszedł czop taki już podbarwiony krwią to skurcze pojawiły się jeszcze w ten sam dzień a urodziłam 2 dni później. A jaki on jest u ciebie?zaczyna się coś dziać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja od 5dni nie przystawiam do cyca odciagam pokarm ale za jakies 3tyg bedzie jesc wylacznie sztuczne juz ze soba nosze laktator I odciagam mam juz dosc, dzis tez zakrecilo mi sie w glowie moje posilki ograniczyly sie do sniadania obiad I kolacja na nic czasu nie mam...a jak jest z tym u Was????
Diestel gratulacje 😆w koncu doczekalas sie .Synus slodziak... 😁
Dzieciolka a jak u Ciebie sa postepy???? 😉
dzis pospalam do 11h moj m zajmowal sie mala musialam odespac....o 5rano sie obudzila dalam mleczko potem odciagnelam pokarm a ga o 6sie drze I znowu mleko....czasami juz sil z m nie mamy 🤢
Co do kolek to zawsze jak robi kupke lub baczka to sie prezy zaczyna sie mocno wydzierac pojdzie kupsko I zasypia usmiech na twarzy ......
Zapisalismy ja do przychodni I powiedzcie czy wizyta patronazowa jest obowiazkowa??? We wtorek wizyta u pediatry szczerze nie usmiecha nam sie by przyjmowac kobite I tlumaczyc sie czemu nasz dom jest nie wykonczony etc....cholera wie co za babsko przyjdzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziu będziesz odstawiać od cysia? Ja już odczekałam ten magiczny miesiąc i myślę, że jeszcze jeden i też odstawie bo po prostu nie mam siły. Jeszcze mój mały od mleka krowiego ma nie dość że wysypkę to problemy z brzuszkiem a ja bez nabiału nie pociągnę tak.
Co do wizyty patronażowej to u mnie była tylko położna a u pediatry byliśmy w gabinecie, ale nie przejmuj się domem niewykończonym !!!!

Kolejne maleństwo z nami !!!!
ciekawe jak Dzięciołka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Meg wierze ze juz nie masz sily....ja gdybym tak miala robic to pewnie tez bym rezygnowala bo to caly czas jak nie odciagac to karmic by trzeba bylo....ja na szczescie daje prosto z cyca wiec tego problemu nie mam...no i w sumie moj maly budzi sie tak srednio co 3 godz na jedzenie...czasami w nocy ponad 4 spi nawet.takze ja nie moge narzekac...chociaz tez widze ze nie raz sie prezy troche ale kupka idzie bez jakiegos wiekszego wysilku czy placzu wiec na razie jest ok...
Poli jak Franio ma skaze to tym bardziej szkoda sie meczyc...bo wykluczajac nabial prsktycznie wszystko trzeba odstawic 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
meg wizyta polożnej jest obowiązkowa przynajmniej jedna. U mnie była w czwartek polożna i przywaliła się ze karmie przez kapturek! pomyślałam sobie co cie to babo obchodzi!!! w szpitalu wszystkie prawie tak karmiły i nikt z tego problemu nie robił.do mnie z tego co wiem ma przyjsc pediatra do domu ale kiedy nie wiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Poli chce odstawic od cycusia od 5dni jej nie przystawiam bo to sensu nie ma przyssala sie na 5min i finioto i tak co godxine sil mi brak w domu nic zrobic sie nie da ani czasu zebym cos zjadla dlatego odciagam pokarm by cokolwiek miala i sztuczne dajemy....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale chcesz na sztuczne przejść czy będziesz odciągać? dla mnie karmienie piersią czy odciąganie to mordęga.. czasem wydaje mi się, że jestem złą matką bo tak myślę. ale karmienie piersią odbiera mi całą przyjemność z macierzyństwa. poszłam ostatnio zaliczać egzamin, ściągnęłam oczywiście przed wyjściem mleko ale po dwóch godzinach cycki bolą jak cholera, nic nie mogę zjeść bo on od razu ma problemy z brzuszkiem. ehh, gadałam dziś z mamą i powoli będę na samo sztuczne przechodzić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Poli calkowicie chce przejsc na sztuczne i juz nie odciagac pokarmu lecz niby od odstawienia dziecka od cycusia pokarmu powinno byc mniej a ja roznicy nie widze po 3h jyz mam babrzmuale cycuszki i czekam do 5h by je odciagnac..Czytalam o wspomaganiu zahamowaniu laktacji i jest napar z szalwi i antilactin w aptejach bylam dwoch i nie moglam zakupic brak a na recepte bromergom tylko niepokoja mnie skutki uboczne mdlosci zawroty glowy jak na poczatku ciazy..jutro cos zakupie przez internetowa apteke .Poli nie jestes zla matka ja Cie rozumiem i yo nie jest nic przyjemnego odciagam pokarm przed wyjsviem z domu ale to tak malo daje bo po 2h juz jest pokarm i wstyd oraz glupio wyjmowac mi laktator i odciagac pokarm w muejscu publicznym a on mega halasuje...a poza tym zawsze mam termos z woda sztuczne mleko i 2butle nam juz dosc z tymi cycuszkami i modle sie bym pokarmu nie miala moze to chore co pisze i egoistyczne ale meczy mnie odcuaganie pojarmu i szykowanie jej sztuczne z butli a przez noc cyce mi rosna i musze odviagnac i zajac sie mala a mam tylko 2rece w weekend maz mnie wyrecza a ba tygodniu cienko jak jestem sama odciagam jak mala spi.
A spicie w staniku czy bez?Ja jak spie bez to koszule mam mokra od mleka a jak spie w staniku to nabrzmieja jak glupie tak zle i tak zle....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dzisiaj przez 1,5h bylam sama z trójką!!! Czysty relaks ;-) W miedzyczadie jeszcze obiad ugotowalam. Muszę się przyzwyczajac, ech... Gdybym miala z laktatorem biegac to poddalabym sie na wstepie. Cycem to najwygodniej dla mnie. Co do diety to nie jem nabial, czekolady, alergenow generalnie, poki co surowych owocow i warzyw nie jem, nic wzdymajacego +fasolka, kalafior, brokul, kapusta, cebula, czosnek w odstawke). Upieklam sobie kawal schabu i mam do kanapek. Zupy jem razem z chlopakami. Jakos dam rade;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja na szczęście nie mam aż tyle pokarmu i śpię bez. Moja mama mówiła że na przerwanie laktacji łyka się jakieś tabletki. Bardzo mnie wkurza to że kobiety, które chcą odstawić dziecko od cycka są traktowane jakby coś złego robiły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...