Skocz do zawartości

wrześnióweczki 2014 | Forum dla mam


kami0603

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Skurcze są, ale nie bolesne po wtarzaące się regularnie, więc nie mam pretekstu żeby jechać do szpitala...
Wczoraj z mężem żartowaliśmy, że kolejne dziecko będzie z importu - z Kenii albo z Ghany, bo na pewno by szybciej do nas trafiło :P
Żarty żartami, ale Poli ty to masz trzy światy ze swoim Kubą...
Żona odezwij się!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dudasia- piątka! U nas to samo... Wczoraj od 21 do 23 jeden wrzask, to chyba nie kolka a bardziej kupa, bo od wczoraj się męczy a jak już zrobi to sama żółta woda... Zjadłam wczoraj surowe jabłko, kupa trochę też mi jablkiem jechała więc może to od tego... W każdym razie dziś odciągam i podaje mu mm, tak do popołudnia, żeby się tych syfow pozbyć z cycow 😞 zmęczona jestem max.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki.
Co tam słychać. U nas już lepiej, ale ostatnie dwa dni były koszmarem. Mały darł się non stop. Wczoraj w dzień miał tylko trzy drzemki po 15 minut. A tak ciągle siedział z cycem w buzi. Jak tylko go odkładałam wył jak opętany i wkładał rączkę do buzi. Już nie wiedziałam co robić. O 20 wzięłam laktator a tam prawie nic nie ma, cycki miękkie i puste. Wysłałam męża do tesco po smoczek lovi oczywiście kupił mi jeszcze jakąś herbatkę na laktację. Mały dość długo się opierał aby wziąć smoczek ale w końcu uległ. I Przespał od 22 do 3. Szok 5 godzin nigdy tyle nie spał najdłużej 3 godziny. I Jak narazie już jest dobrze. Hehe gorzej było z moimi cyckami jak on tyle spał. Mało mi ich nie rozerwało. Stała się oczywista oczywistość mały z moich cycków zrobiło sobie smoczek.

Dadusia a co byś poleciła na bolący brzuszek może i ja zakupie. Nie wiem czy to jest normalne ale mój mały prawie w każdej pieluszce ma kupę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mój mały już 3 dni nie robi kupy :/ i tylko pruta :/ nie wiem już o co chodzi.
kurde no co z tą Zona..
k*rwa wiecie co, jak wczesniej narzakalam ze nie mam mleka tak teraz leje sie ze mnie. pojechalam dzis zaliczac egzamin to myslalam ze mi cycki eksploduja!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Poli jak ja cie rozumiem dzis zakupilam szalwie wypilam 1 szklanke zaczynam kuracje jak nie zadziala to ida tabletki mam recepte ale norloracu nie bylo w aptece ....dzis byla wizyta u pediatry I mala wazy 3660 wszystko git za 4tyg kolejne szczepienie...a prezenie przed kupka czy baczkiem to norma nic do niepokoju I na to lekarstwa nie ma , namawial mnie na przystawianie malej do cyca ale ja nie zmienie decyzji...dzis w nocy mialam apogeum az poryczalam sie od 2do 6 nie spalam jak ja nakarmilam to odciagnac pokarm zasnelam a ta znowu glodna I usrana I tak do 6rano no mam juz dosc...dlatego musze zakonczyc prace z laktatorem dlugo nie pociagne tak 😮


tlenek ja na przegotowanej jezdze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Meg, a ile razy dziennie odciągasz pokarm? Musisz co dwa dni zmniejszac o jeden raz (bo to tak samo jakbyś karmiła jednak...
Ja dziś na superdiecie i po południu już były efekty. Teraz tez Młoda śpi spokojnie - uff. Jednak wrażliwy ma ten brzuszek.
Podałam jej też dzisiaj probiotyk Dicoflor w kropelkach bo akurat mam. Lagunka początkowo polecam probiotyki żeby wspomóc brzuszek. Może być Bio Gaia też. Planuję zakupić Espumisan żeby był w pogotowiu. Bartek miał podobnie jak Franek Polie. Rzadko robił kupy. A jak juz skończył 3 miesiące to i tydzień potrafił nie robić kupy!!! Ale to norma jak się karmi wyłącznie piersią. Jaka to była oszczędność pieluch! Bartek w pierwszych miesiącach strasznie płakał z powodu brzuszka. Polskie preparaty nie działały dopiero Sab Simplex sprowadzaliśmy z Niemiec i było już lepiej. I tak do końca 4-go miesiąca życia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Meg, a nie dasz rady pod prysznicem pozbywać się nadmiaru mleka? Jak imitujesz ssanie to organizm ma sygnał do produkcji mleka. A udaje się odciągać coraz mniej bez dyskomfortu? Bo w sumie jest to wyjście odciągać coraz mniej ale będzie to długo trwało. W kazdym razie receptę masz i sobie poradzisz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Meg a ja wlasnie czytalam ze jak chce sie zaprzestac karmic to nie odciagac pokarmu z piersi tylko jak sa nabrzmiale i bolace to tak jakby "upuscic nadmiar" tylko bo wlasnie jak odciagasz to stymulujesz produkcje...i ponoc zimne oklady tez sa pomocne...a Mia juz pieknie przybrala 🙂
a u nas dzis bez zapowiedzi zawitala polozna 😮 zwazyla malego wazy 4200 powiedziala ze ulewaniem mam sie nie przejmowac skoro tak ladnie przybiera i powiedziala ze moge mu sprobowac dac herbatke koperkowa bo cos ostatnio taki niespokojny jest...mimo ze purka duzo i kupki tez robi...jutro sprobuje mu dac z rana...zobaczymy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny mam problem Kacperek ma twardy brzuszek i nie może zrobić kupki, przez co spac tez nie może w nocy chciałam mu zmierzyć temterature i włożyłam termoetr w pupe i jak wsunęłam wyskoczyła kupa 😲 ale nadal brzusio twardy i stęka!! co mam z tym zrobić jakieś kropelki mu pomogą?? czy do lekarza się udać??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tlenek spokojnie z tym lekarzem 😉
dziedzi male maja problem z brzuszkami i to nie jest nic nienormalnego.
Ja Antkowi podaje codziennie po 5 kropelek Bio Gai i jest git, nie ma kolek kupki juz robi ladnie i ogolnie jest pogodnym malcem. jak nie spi to lezy spokojnie i swiat poznaje 🙂
Probiotyki to najlepszy sposob na brzuszki maluszkow.
Oprocz Bio Gajki jeszcze Diclofar jest o ktorym Dudasia wspomniala. Idz do apteki tlenek i popros farmaceute o probiotyk dla mlodego - powinno pomóc 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tlenek z domowych sposobów to możesz masować brzuszek zgodnie ze wskazówkami zegara,podkurczac mu nóżki dawać ciepłe okłady np zagrzana pieluszke na brzuszek.ale przede wszystkim masować. A jeżeli chodzi o kropelki to jest dużo np espumisan jest na wzdęcia,bo Gaja tez jest na dobrą pracę jelit...a ty jakie mleko dajesz? Czy piersią karmisz? A w razie czego zawsze do lekarza przejść się możesz żeby dla pewności sprawdziła. ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak tak, probiotyki jak najbardziej :-) Tylko teraz pewnie chcesz mu ulzyc. Sposobow jest wiele. Termoforek na brzuszek, Espumisan na nadiar gazow... Ulge najwieksza przynosi pozycja kangurkowa na mamie. Brzuszek do brzuszka i perystaltyka jelit sie poprawia (nacisk+ciepelko+uspokajajace odglosy z ciala mamy).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...