Skocz do zawartości

wrześnióweczki 2014 | Forum dla mam


kami0603

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
u nas póki co problemów ze srankiem nie mamy, ale mam problem z karmieniem, nie umiem tego sutka dać do buzi Kubusiowi 😞 albo On nie potrafi go złapać.... 😞 no i tak się męczymy zanim zaczniemy się karmić 😞 apropo odbijania to położna w szpitalu powiedziała mi że jak ładnie je z cyca i się nie bawi się tym cycem to można sobie odpuścić odbijanie... ja osobiście daje go do odbijania ale nie zawsze mu się beknie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
mam pytanko ile po cesarce można zakładać pas poporodowy bo u mnie dzisiaj mija 3 tydzien i zastanawiam się czy juz go nie nosić i ćwiczenia kiedy można zacząć ? bo płyty chodakowskiej już przyglądaja się na mnie ;-) zależy mi na szybkim wbiciu sie w moje ukochane ciuchy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Diestel to moze zacznij nakladac na sutki nakladki silikonowe moja tez miala problem ze zlapaniem za sutek sutek byl za maly I malo mleczka plynelo I zniechecala sie dlatego na butli teraz jest...
Tlenek4 u mnie tez juz ponad 3tyg od cc ale chyba z cwiczeniami musimy jeszcze poczekac do listopada a pas poporodowy tez mam ale wizyte u dinki mam 7pazdziernika to zapytam sie czy juz mozna choc ona twierdzila ze mozna od razu po cc nosic....ja poki co jeszcze sie wstrzymam z pasem....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tlenek ja poki co tez nie nosze zadnego pasa...czasami jak gdzies wychodze to majtki wyszczuplajace ubieram 😁 ale jeszcze mnie rana boli jak za dlugo mam je ubrane....
A co do cwiczen to raczej tez trzeba poczekac...przynajmniej ja mam taki zamiar...bo to w koncu operacja byla...wiec ja mysle ze z 3 miesiace odczekam zeby nie nabawic sie jakichs powiklan...
Diestel wspolczuje tak ciezkiego porodu...tak mozemy podac sobie reke z ta roznica moja tetna nie tracila i rozwarcie mialam pelne...ale najwazniejsze ze masz to juz za soba i ze wszystko skonczylo sie dobrze 🙂a jezeli chodzi o karmienie to ja tez polecam nakladki.na pewno Kubusiowi bedzie o wiele latwiej chwycic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Meg na szczescie obylo sie bez antybiotyku...wczoraj na noc wzielam sobie ibuprofen i goraczka ustapila...dzis juz sie nie pojawila a ja caly czas w miare mozliwosci malego do tej chorej piersi przystawialam zeby mi to sciagnal i chyba sie udalo...dzis piers jeszcze boli ale juz duzo mniej...a najwazniejsze ze goraczki juz nie ma...mam nadzieje ze udalo mi sie to zwalczyc juz w zalazku i ze mi sie to nie wroci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny chyba mnie bierze jakis wirus jest mi zimno jak cholera az dreszcze mama temperatura 37stopni ale od rana boli mnie dol prawej piersi lykam szalwie biore ten lek odciagam pokarm jak jest za duzo ale piers nie jest twarda taka miekka boli przy dotyku dol...czy to stan zapalny???
Wzielam juz 3 apapy ale nadal boli robilam gorace kapiele na biust hmmm...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny.
Jeden dzień gorszy od drugiego. Wczoraj byliśmy na wizycie w przychodni patologii noworodka. I stała się rzecz którą przeczuwałam. Pisałam już kiedyś że Antoś nie za bardzo trzyma głowę prosto tylko ją na boki. Zgłaszałam to na wizytach u pediatry (dla dwóch różnych lekarzy). Uspakajały że z tego wyrośnie że ta główka jeszcze jest mu za ciężka. No.. A pani doktor z patologii noworodka dała sama nic nie wspominałam że mnie nie pokoi jego główka, skierowanie na usg głowy oraz skierowanie do neurologa. W rozpoznaniu napisała : Wcześniactwo asymetria ułożeniowa. Oczywiście do neurologa musiałam się zapisać prywatnie bo na nfz termin wolny dopiero w styczniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lagunka, nie martw sie kobieto!!! Asymetrie ma wieeeele dzieci i latwo z tego sie wychodzi!!! Podejrzewam, ze usg jest profilaktyczne - no i dobrze, zobaczysz czy wszystko ok :-)

Meg, niesamowita historia. Po odpisaniu na Twojego posta stwierdzilam, ze mnie tez piersi pobolewaja choc sa miekkie, po czym pokojarzylam, ze ja moze nie zmeczona taka i obolale mam plecy tylko zimno mi przez temp. No i 37,5! Od razu wxielam Apap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Godzinę temu wróciliśmy od pediatry. Mały zerwał się ze snu z przeraźliwym płaczem. Wzięłam go na ręce a on oddechu nie dał rady złapać był bardzo czerwony wręcz purpurowy. Strasznie się ślinił i buźkę otwierał jakby chciał zwymiotować. Na szczęście mój mąż wrócił z pracy i zawieźliśmy go do lekarza. Badała go bardzo długo, dała na cito wyniki zrobić gdyż serduszko Antosia biło bardzo szybko 180 uderzeń i miał też podwyższoną temperaturę 38,2 stopnia. Wyszła zła morfologia we środę mamy się zgłosić i przepisze żelazo. Powiedziała że mógł być to napad kolki albo mały się śliną zachłysną. Teraz temperaturę ma 36,8 serduszko bije miarowo. Tylko ja nie wiem co mu było. Jakby atak się powtórzył kazała nie bagatelizować i jechać na pogotowie. Nie pokoi ją ta podwyższona praca serca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Meg Dudasia obstawiam zastoj pokarmu...stad dreszcze,oslabienie,goraczka i fatalne samopoczucie 😞 ja czulam sie tak samo...Dudasia jak najczesciej przystawiaj Karole do tej piersi...np 2 razy z chorej piersi raz z jednej...Meg ty musisz sobie to sama sciagnac...bo inaczej wda sie zapalenie...ja wlasnie tak mialam i udalo mi sie go uniknac dzieki szybkiej interwencji...i jeszcze jak piers mocno boli to liscmi z kapusty obkladac...i delikatnie masowac...
Lagunka to przezylas 😞 masakra...oby sie to wiecej nie powtorzylo...no i mam nadzieje ze po tych badaniach i wizycie u neurologa bedzie wszystko ok...tez slyszalam ze duzo dzieci ma ta asymetrie...ale nie mam pojecia jak to sie objawia...jak to rozpoznac...a kiedy masz ta wizyte u neurologa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny piers mnie juz nie boli mleka nie ma w tej piersi jedt wielkoscia taka jak sprzed ciazy natomiast w lewej piersi mleko sie saczy....w nocy nie wzielam tej 3tabsy bo dzis sama do 16h zajmuje sie mala a musze byc trzezwa biore teraflu pije szalwie ale moj m tez jest chory kupil skbie szczepionke i dupa teraz to nie ma sensu juz wxiac.Ale malutks sapie i boje sie ze i ona jest chora je troszke mniej na raty jak bedxie z nia zle to pojedziemy na izbe .Daje sie jakies antybiotyki takim maluszkom???Co mam tobic????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój mały dostal cebion fenistil i syropem sanosvit no i krople do nosa nasi in do pedałowania i przeszło mu bo też miał nosek przypchany bo i ja przeziębiona byłam i chyba się zaraził ode mnie. A ja mam pytanie o te krople na brzuszek bio Gaja te 5kropli na raz się podaje czy jak? I czy to pomogło waszym dzieciom?bo Kacper ma strasznie napięty brzuszek myślę ze moze od mleka tego bebilon pronarur nie moze kupy zrobić????sama juz nie wiem....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiunia1988 napisał(a):
Meg Dudasia obstawiam zastoj pokarmu...stad dreszcze,oslabienie,goraczka i fatalne samopoczucie 😞 ja czulam sie tak samo...Dudasia jak najczesciej przystawiaj Karole do tej piersi...np 2 razy z chorej piersi raz z jednej...Meg ty musisz sobie to sama sciagnac...bo inaczej wda sie zapalenie...ja wlasnie tak mialam i udalo mi sie go uniknac dzieki szybkiej interwencji...i jeszcze jak piers mocno boli to liscmi z kapusty obkladac...i delikatnie masowac...
Lagunka to przezylas 😞 masakra...oby sie to wiecej nie powtorzylo...no i mam nadzieje ze po tych badaniach i wizycie u neurologa bedzie wszystko ok...tez slyszalam ze duzo dzieci ma ta asymetrie...ale nie mam pojecia jak to sie objawia...jak to rozpoznac...a kiedy masz ta wizyte u neurologa?


Powiem wam coś odnośnie neurologa. Wizyty w poradniach starałam się rejestrować w szpitalu w którym mały się urodził. Neurolog wolny termin miał dopiero na grudzień. Pielęgniarka która tam rejestruje dała mi listę innych placówek które przyjmują na nfz. Dzwoniłam i w każdej słyszałam to samo. Wolny termin po nowym roku. Tylko w jednej że może mnie zarejestrować na 6 października. Myślałam że Pana Boga za nogi chwyciłam. Ale coś mi nie dawało spokoju.Nigdzie nie ma wolnych miejsc a tu od razu w bieżącym miesiącu wizyta. Wrzuciłam nazwisko lekarki w google. A tam na jej temat epopeje jaka nie miła że bagatelizuje rodziców sugerując że zmyślają, wizyta trwa 5 minut i człowiek wychodzi z niczym. Przy 30 komentarzu nie wytrzymałam. Na temat kobiety nie było żadnego pozytywnego komentarza. Trochę mi wstyd było ale zadzwoniłam i zrezygnowałam z wizyty. Jedziemy z małym prywatnie 8 października do innej pani doktor z poleconego źródła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
meg27 napisał(a):
Tlenek ja podaje naraz na noc razem z mleczkiem....
Mozesz podac pelne nazwy syropkow moze i my dzis zakupimy i na nosek jaki preparat??Poki co male rezultaty po BioGaia


Madzia najlepiej udaj się z małą na izbę, albo zaczekaj do poniedziałku i do pediatry. Mi wczoraj lekarka powiedziała że mały jest kichający ale zobaczymy dopiero w środę co z tym robić. Dla mnie antybiotyk to ostateczność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cwbion krople doustne , fenistil krople doustne, sanosvit calcium syrop , nasivin soft krople do nosa ale ja jr miałam psiukac na patyczek do uszu i pedałować nosek i woda morska . Kurde ciekawie czy małemu pomogą te krople ... Daje mu też herbatkę rumiankowa i koperkowa od dzisiaj zobaczymy puki co śpi .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tlenek, moze zapchaly sie jelita od mm i teraz jak bedziesz dawala herbati to sie to unormuje...
Rano znow temp. podwyzszona :-/ Piersi bolą tak jak po zastoju (z tego co pamietam) i są miękkie. Problem, ze obie bolą choc jedna bardziej no i w nocy zawsze dwie dawalam zeby poodciągala. Gorzej, ze jej sie cofalo juz od tego.
No i nic wiecej mi nie dolega oprocz tego, ze lamie w kosciach ale to od gorączki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dudasia to ja tak wczoraj sie czulam lewa piers dol bolal masakrycznie nawet wstac z lozka nie moglam miesnie bolaly polamalo mnie.Dzis juz lepiej nie boli choc zauwazylam zaczerwienienie pod piersia zrobilam masaz poki co luz...prawa odciagam mleczko choc jest malo temperatury juz tez nie mam czuje sie ok....Dzis po mleczku przepoilam mala woda zagotowana 20ml wypila i zssnela Mama mowi by po kazdym karmieniu mleczku dawac tej wody by gazow nie miala a na noc moj m dal kropelki BioGaia i nie prezyla sie jak robila kupke...poki co glutki aspiratorem jej odciagamy moj m nie chce jej chemii dawac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...