Skocz do zawartości

wrześnióweczki 2014 | Forum dla mam


kami0603

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
o masakra jakaś! ale ważne że z małym wszystko ok 🙂 u mnie wizyta wygląda tak: najpierw rozmowa, wyniki badań, fotel, usg, moja szyjka ma 5 cm. Polie trzymaj się dzielnie, dobrze,że jesteś w szpitalu pod stałą opieką- w domu byś się pewnie stresowała.
apropo butelek- kupię jakąś jedną żeby byłą, a nastawienie mam na karmienie piersią, choć moja przyjaciółka powiedziała, że to jedyna ciemna strona macierzyństwa 🙂 że ją mega bolało i nie da rady, tak więc awaryjna butelka u mnie na pewno będzie 🙂 Meg cierpliwości do chłopa Ci życzę, jestem pewna jak zobaczy Małą to mu dupa zmięknie i będzie wspaniałym ojcem i mężem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dudasia napisał(a):
Mam dzień mdłości 😞 Miewacie jeszcze? Ja miewam niestety. Podejrzewam pieczywo. Jak zmienię rodzaj to zazwyczaj po tym pojawia się problem.


To ja mam i mdłości i wymioty dopada mnie co parę dni. Dziś też dopadło, oh hehe.

U mnie na badaniach nie ma fotela no chyba że zgłoszę że coś jest nie tak, o szyjce mówi mi długa i twarda. Pierwszą ciąże przenosiłam i oxo też mnie wymęczyło hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zona, czułam, że Ty też jeszcze się ze mną jednoczysz 😉 Wymioty też mi się zdarzają jeszcze i za każdym razem jest to nagłe zaskoczenie 😮 a nie tak jak wcześniej, że beznadziejne samopoczucie i wszystkiego się można spodziewać. Teraz często wszystko ok a nagle mnie pogodni i zwrot. Ile jeszcze??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj dziewczyny wspolczuje wam 😞 masakra ze was tak dlugo meczy 😞 mnie ostatnio tez cos zmulilo ale to tylko troche i za niedlugo przeszlo...w porownaniu z tym co bylo to niebo a ziemia 🙂
A jezeli chodzi o karmienie piersia to na poczatku to jest to ciezka sprawa (przynajmniej w moim przypadku tak bylo ale moze nie bede pisac co by pierworodek nie stresowac 🙂) ale i tak mimo wszystko teraz jestem bardzo pozytywnie nastawiona na karmienie i mam zamiar karmic tak dlugo jak tylko sie da 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To ja tak dla równowagi napiszę, że zero problemów z karmieniem od początku 😜 TO tak żeby dodać otuchy i wiary 😉 Różnie z tym karmieniem bywa ale polecam wtedy poradnię laktacyjną, zaufaną położną... Cierpliwość potrzebna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny!
Ależ wczoraj miałam potworny dzień. Tak mnie bolał brzuch, twardniał i kłuł, że już wieczorem miałam jechać na pogotowie ale wzięłam nospę i jakoś mi powolutku przeszło. Dzisiaj się obudziłam i już jest ok, nic mi nie dolega ale co się strachu najadłam to moje.

Polie trzymaj się tam!! Wszystko na pewno będzie dobrze. Nie zazdroszczę tych stresów z rodzącymi się maluszkami i wrednymi babsztylami.

Co do karmienia to ja bardzo chciałam i szło mi dobrze. Od początku nie miałam problemów, mała ładnie ssała a mnie może i troszczę z początku sutki bolały, czasem skóra pękła ale nie było to dla mnie jakoś szczególnie uciążliwe i szybciutko się skończyły problemy i wszystko byłoby dobrze gdyby nie zaczął zanikać mi pokarm. Niestety żadne herbatki, częste ściąganie itp nie pomogły i musieliśmy przejść na butle i to dla mnie był dopiero hardcore. No ale wszystko jest do przeżycia. Teraz chcę karmić i mam nadzieję, że uda się dużo dłużej, dlatego mam tylko jedną butlę na wszelki wielki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc mamusie 🙂
caly czas jestem na bierzaco co piszecie, ale mniej sie ostatnio odzywalam bo wpadlam w wir zakupów internetowych 🙂 i sporo czasu pochlonely...
za dwa tyg ide na wesele i musialam jeszcze pare kosmetykow kolorowych zakupic na ta okazje 🙂

Polie trzymaj sie dzielnie, ja wierze ze zaloza Ci lada chwila ten krazek i wypuszcza Cie do domu, a jedyne co to czestsze wizyty kontrolne dalej beda i jakos dojedziesz do konca ciazy spokojnie 😉

marrrtini mam nadzieje ze Twoj wczorajszy alarm byl jednorazowy i juz wiecej tak Cie brzuchol nie bedzie bolal. A w razie co podjedz do lekarza sprawdzic- lepiej dmuchac na zimne 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie też zakupy internetowe w pełni - póki co spożywcze 😉 no i zamawiam prezent urodzinowy dla męża, prezenty na dzień dziecka... bo urlop kończymy 31.05 i już nie będzie czasu na zakupy.
Jutro nasza 5 rocznica ślubu, dzieci póki co w formie. Mam nadzieję, że żadne nie wywinie nam numeru i planów nie pokrzyżuje 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamusie...Poli i jak tam dzisiejszy dzien sie zaczal ?twoja gin cos zarzadzila ...nadal boli Cie brzuch?Ja dzis na nic nie mam ochoty musze ogarnac mieszkanie i dzis na obiadek mam watrobke z cebulka i ziemniaczki 🙂Mia juz dala o sobie znac...Zastanawialyscie sie o sesji maluszka tuz po porodzie...?ogladalam dzis w tvp2 jak babeczka z kielc fotografuje u siebie w domu maluszki w koszach etc bardzo ladne zdjecia.Najmlodsze malenstwo 9dniowe...ja ma zamiar isc na sesje brzuszkowa i z sesji noworodka chyba tez sie skusze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam w tą deszczową pogodę.
Tak jak dziewczynki obiecałam wzięłam się za sprzątanie budowy. Remontowaliśmy budynek gospodarczy moich teściów- 60 m2, nie jest to dom marzeń ale na początek mam nadzieje że wystarczy. Już nie długo przeprowadzka.
Na bieżąco śledzę forum ale jakoś nie mam weny do pisania. Od dwóch dni ból rozsadza mi głowę. Nie wiem czy to migrena czy tak coś ale APAP nie daje rady.
Poli trzymam za was kciuki każdy dzień zbliża nas do pełni szczęścia 🙂
Meg co do facetów każdy ma swojego konika: Twój siłownie, mój samochody a Asiunia chyba pisała że jej piłkę nożną więc każda ma swojego potwora w szafie 🙂. Więc kobitko nie poddawaj się w mamusiach jest siła zrób to w szczególności dla maleńkiej a on Ci kiedyś za to podziękuje. Wydaje mi się że trafił Ci się egzemplarz Piotrusia Pana. Po prostu od razu wychowasz dwójkę dzieci 🙂
Ostatnio poranki spędzam na allegro. Zastanawiam się nad zakupem łóżeczka. Niektóre są z wyposażeniem. Czy któraś z was kupiła taki zestaw?? Czy taka moskitiera albo rożek są przydatne??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lagunka najwazniejsze.ze macie swoj \"kąt\" bo dla mlodych rodzicow intumnosc i przestrzen to podstawa 😉

Lozeczka z calym kompletem to naciaganie bo jakis organizer na lozeczko czy moskitiera raczej malo potrzebne. Lepiej oodzielnie kupic wszystko, moim zdaniem dla dzoecka podstawa jest wlasciwy wybor materaca bo to zapewnia komfort snu malucha. Odrafzam lateksowe bo ja taki kupilam na poczaftku sandrze i musielismy szybko kupic drugi czyli grykokokosowy bo lateks mimo xe prawie 5 razy drozszy wywolal u cory uczulenie. Uwazajcie tez na piankowe bo to bubel

bel i szybko sie odkdzyalcaja pidobno.szszybko sie odk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja zakupilam lozeczko z materacem i innymi dodatkami w zestawie 32sztuki m.in rozek pufa kocyk przescieradlo koldra materac ten grykoks.co pisala Karolina 🙂torbe na pieluszki recznik kapieliwy poszwy na koldre i poduszki wszystko z bawelny kupilam na allegro komplet 1300zl...zaraz znajde na poczcie linka to ci przesle linka...materac wymiary 120na 60 wydaje mi sie ze wszystkie elementy nadadza sie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
te baldachimy i stelaze do niego to tez pic na wode 😉 ja po tyugodniu przy sandrze to zdjelam bo tylko mi to przeszkadzalo przy zagladaniu do lozeczka malej 😉

Natomiast rozki Ci sie na pewno przydadzą 😉
kup sobie nawet dwa zebys miala na zmiane do oprania - w tym sie fajnie dzidzie nosi i tuli - ma cieplutko a świezej mamusi latwiej jest dziecko w tym nosic takze polecam.
Sama tez musze nowe kupic bo te po Sandrusi juz sie nie nadaja - dosc dlugo z nich korzystalam i zuzyly sie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Meg dobry wybor materaca 😉
grykakokos jest bezpieczny nawet dla alergikow - Sandrucha moja do dzis na takim spi tylko ze juz kolejnym wiekszym i swiezutkim 🙂
Dla malego tez taki kupie.
Wg mnie przyda sie tez ochraniacz na szczebelki zeby maluch nie obijal sie i lapkami nie walil jak zacznie sie obracac 😉
po za tym rozki, kocyk, posciel i starczy.
Wszystkie wiszace pierdóły ja odpuszczam.
P.S. ma nawet cudna grajaca z projektorem karuzele do lozeczka fisher price ktora dla sandry kupilam i wiecie co? - po kilka dniach ja odczepilam bo irytowala mnie a sandra nie byla ja zainteresowana nawet pozniej - antosiowi kupie zwykla zabaweczke do lozeczka bez tych wszystkich swiecidelek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tez zastanawialam sie nad karuzela ale uwazam ze to jest zbedne dla noworodka moze pozniej jak dorosnie poza tym ma ta moskitiere nad lozeczkiem wiec musze miec jakos dostep do niej...sluchajcie a wiecie gdzie moge kupic literki by na scianie nad lozkiem powiesiec, przykleic jej imie..kurcze szukalam na allegro ale lipa...w ikei nie ma ani w sklepach dzieciecych..


Cofam pytanie juz znalazlam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...