Skocz do zawartości

Mamuśki PAŹDZIERNIKOWE wpisujcie się :) | Forum o ciąży


beti22

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
no wlasnie moj lekarz powiedzial ze jak tylko zobacze pozytywny test to mam przyjechac do polski i poda leki na wszelki wypadek niestety urlopu teraz nie dostane wiec mam nadzieje ze w tej klinice potraktuja mnie po ludzku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam ja wlasnie mam chwile odpoczynku bo na obiad idziemy do mamy a Amelka spi, chora jest bidulka ma zapalenie jamy ustnej i strasznie marudzi i caly czas chce na raczki a ja nie chce jej za bardzo nosic :/
Jak Wam ostatki minely???? 🙂
U mnie waga na razie stoi w miejscu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie wstałam. Zasnęłam z synem o 12 i pospaliśmy trochę. Nie mogę się dobudzić.
Wiecie... w kwietniu będę miała robione USG genetyczne i pani doktor powiedziała, że dostanę skierowanie na amniocentezę. Boję się jak diabli. Nie wiem czy się zdecydować na to badanie, bo wiem, że jak coś wyjdzie nie tak to ja i tak nie usunę ciąży. Z drugiej strony będę wiedziała jaki jest stan zdrowia maleństwa. Mam taki rozjazd, że masakra. Istnieje ryzyko poronienia. Małe ale jednak jest.
Od piątku tylko o tym myślę i śni mi się to po nocach.Normalnie nie wiem czy zrobić to badanie. Obłęd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!
Super, że mamuś przybywa 🙂
Dziś u nas dzień na świeżym powietrzu, mały wyszalał się za wszystkie czasy a teraz śpi z tatusiem! SMutno mi, bo miałam tygodniowe ferie, a od jutro wracam do pracy. Nie chce mi się nieziemsko, zwłaszcza, ze coraz gorzej się czuję 😞 Tydzień w domu to było naprawdę coś extra! Uwielbiam spędzać czas z synkiem....! Tylko ta nasza mądrala po tygodniu ze mną non stop, gdy wczoraj zobaczył swoją nianię, nie był zachwycony i na pół kroku mnie nie odstępował. Już mi się serce kraje na myśl, że muszę go jutro zostawić.

Nie mogę doczekać się środy - idę na USG ! 🙂 🙂
trochę się denerwuję, ale wierzę, ze będzie wszystko dobrze i zobaczę serduszko!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gusia743 napisał(a):
Właśnie wstałam. Zasnęłam z synem o 12 i pospaliśmy trochę. Nie mogę się dobudzić.
Wiecie... w kwietniu będę miała robione USG genetyczne i pani doktor powiedziała, że dostanę skierowanie na amniocentezę. Boję się jak diabli. Nie wiem czy się zdecydować na to badanie, bo wiem, że jak coś wyjdzie nie tak to ja i tak nie usunę ciąży. Z drugiej strony będę wiedziała jaki jest stan zdrowia maleństwa. Mam taki rozjazd, że masakra. Istnieje ryzyko poronienia. Małe ale jednak jest.
Od piątku tylko o tym myślę i śni mi się to po nocach.Normalnie nie wiem czy zrobić to badanie. Obłęd


Gusia - a dlaczego to skierowanie? Jakie są przesłanki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aneczkas napisał(a):
gusia743 napisał(a):
Właśnie wstałam. Zasnęłam z synem o 12 i pospaliśmy trochę. Nie mogę się dobudzić.
Wiecie... w kwietniu będę miała robione USG genetyczne i pani doktor powiedziała, że dostanę skierowanie na amniocentezę. Boję się jak diabli. Nie wiem czy się zdecydować na to badanie, bo wiem, że jak coś wyjdzie nie tak to ja i tak nie usunę ciąży. Z drugiej strony będę wiedziała jaki jest stan zdrowia maleństwa. Mam taki rozjazd, że masakra. Istnieje ryzyko poronienia. Małe ale jednak jest.
Od piątku tylko o tym myślę i śni mi się to po nocach.Normalnie nie wiem czy zrobić to badanie. Obłęd


Gusia - a dlaczego to skierowanie? Jakie są przesłanki?




Ja mam 40 lat i dlatego. Jak w 2011 roku byłam w ciąży to robiłam USG genetyczne i test PAPPA. Wtedy było wszystko ok, ale te badania sprawdzają się w 60%. Teraz mieszkam w Niemczech i tutaj to USG i badanie krwi kosztuje 200 euro a i tak pewności mieć nie będę. Tutaj po 35 roku życia normą jest skierowanie na amniocentezę i jest refundowane przez Państwo. Fajnie byłoby wiedzieć praktycznie w 100% czy z dzidzią wszystko ok ale boję się tego, że jest ryzyko poronienia. Roni średnio jedna kobieta na 200. Ryzyko jest małe ale jednak jest. I dlatego mam rozjazd..... ale zaczynam się przekonywać, a jak to wyjdzie to zobaczymy. Najpierw zobaczę jak wyjdzie przezierność karkowa a potem zadecyduję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aneczkas trzymam kciuki za środowe badanko. Napisz proszę w którym tygodniu jesteś? Ja byłam w 7 tc i 3 dniu i słyszałam serduszko. Jak będziesz po badaniu to napisz co i jak. Moja dzidzia w zeszły czwartek miała 0,85 cm 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tez mialam wlasnie pytac czemu te dodatkowe badania, no skoro tak zalecaja i jest to refundowane to warto skorzystac chocciaz wiadomo to ryzyko poronienia.... Ale nie zakladajmy najgorszego bedzie dobrze MUUSI!!!!!! My bedziemy wszystkie mocno trzymaly kciuki.
Duzo dziewczyn na naszym forum widze ze jest za granica 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem i ja 🙂 weekend mdły nawet zakończony pierwszym wymiotem ☺️
Dziewczyny, czytalam ostatnie wasze wpisy i strasznie mi smutno ze jestescie takie bez wiary i caly czas myslicie tylko o zlym...glowa do gory dupki! Kazda z nas ma jakies zle wspomnienia, a ta ktora nie ma to moze u nas nabawic sie jakiejs załamki... Proponuje wszytskim myslec pozytywnie, cieszyc się tym co mamy w brzuszkach! Rozwijają się nasze maleństwa i maja się dobrze.
A nasze stresy i nerwy wpływaja negatywnie na nasz stan.

gusiaa ciesze się ze wybralas sie na wizytę do dr k. Napewno się wami zaopiekują tak jak byś chciała 🙂

zonanagazie hmm myslę tak jak partyzantka , jeszcze za wczesnie na ruchy, ale medycyna nie zawsze musi miec racje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam się i ja z rana 🙂


na ruchy dziecka zdecydowanie za wcześnie- teraz można bardziej intensywnie poczuć jelita 🙂 które trosze są uciskane przez macice i dlatego mocniej je czuć 🙂 pierworódki odczuwają pierwsze ruchy około 16-18 tyg ciąży, kobiety które już mają za sobą ciąże i poród mogą poczuć wcześniej 🙂 tzn 14-15 tydz

rany moja następna wizyta dopiero 19 marca - moja doktorka wraca z urlopu 🙂 ale jestem spokojna 🙂 póki co biorę luteinę dowcipną przez to ,że jestem po jednym poronieniu


pozdrawiam mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gusia, jestem pewnie w szóstym tygodniu...nie wiadomo dokładnie jeszcze, bo ciagle karmię piersią, więc owulacja była trochę przesunięta. Zastanawiam się co ja bym zrobiła i czy chciałabym wiedzieć...i myślę, sobie, że chyba nie. Niestety poronienia to rzecz częsta, zupełnie nie związana z wiekiem. Sama mam już za sobą dwa. Dlatego tak się boję 😞
Ale trzeba mieć pozytywne nastawienie.
Ja też nie mieszkam w PL.
A co do czucia ruchów to wydaje mi sie, że póki co to wędrujące jelita. Mój synek dawał mi znaki z zewnątrz dopiero w 17 tygodniu. Chociaż może i wczesniej. Ale nie wiedziałam, że to on. Ale kiedy się rozruszał, to ruszał się bez przerwy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aneczkas napisał(a):
Gusia, jestem pewnie w szóstym tygodniu...nie wiadomo dokładnie jeszcze, bo ciagle karmię piersią, więc owulacja była trochę przesunięta. Zastanawiam się co ja bym zrobiła i czy chciałabym wiedzieć...i myślę, sobie, że chyba nie. Niestety poronienia to rzecz częsta, zupełnie nie związana z wiekiem. Sama mam już za sobą dwa. Dlatego tak się boję 😞
Ale trzeba mieć pozytywne nastawienie.
Ja też nie mieszkam w PL.
A co do czucia ruchów to wydaje mi sie, że póki co to wędrujące jelita. Mój synek dawał mi znaki z zewnątrz dopiero w 17 tygodniu. Chociaż może i wczesniej. Ale nie wiedziałam, że to on. Ale kiedy się rozruszał, to ruszał się bez przerwy 🙂


O nie byłabym jedyna karmiąca piersią i będąca w ciąży. Ila ma twoja pociecha?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Długo nie miałam miesiączki, ale to dlatego, ze brałam tabletki (takie specjalnie dla kobiet karmiących) W W pażdzierniku je odstawiłam, bo zaczęliśmy mysleć o drugim dziecku i zaczęłam karmić małego tylko w nocy. W listopadzie miałam pierwszą miesięczkę, zupełnie z zaskoczenia 🙂 potem w grudniu i styczniu, w lutym już nie 🙂 Tak jak pisałam karmię synka tylko w nocy, raczej z własnej wygody. Powoli się oduczamy, ale o ile w dzień nie ma problemy by pił butelkę o tyle w nocy, z zamkniętymi oczami wytrąca mi ją z ręki i szuka cyca! 🙂 lekarz mi powiedział, że mogę go karmić, podobno w czwartym/piątym miesiącu mleko się zmienia w smaku i sam się odrzuci. Liczę na to! 🙂
ale tak między nami to uwielbiam go karmić!! to jedna z fajniejszych rzeczy na świecie! i bardzo wygodna 🙂 smucę się na myśl, że muszę go odstawić...no ale, kiedyś trzeba!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aha tak to wygląda 🙂 no ja w sumie myślałam że nie można karmić bo to za duże obciążenie dla organizmu a tu jednak nie ma problemu no zwłaszcza że jak mówisz to nie jest jakoś często tylko w nocy ale raz je czy więcej czy poprostu lubi się tulić do cycucha??? Spicie razem?? 🙂 Ja amelke karmiłam dopóki nie wróciłam do pracy czyli jak miała prawie roczek i też myślałam jak to będzie że to koniec świata ale wcale nie poszło całkiem łatwo tylko ona z butli nic nie pije ani nie piła ani smoczka nie miała i trochę był problem z mlekiem no ale w końcu sie nauczyła i pije z niekapka 🙂
masz rację karmienie to super sprawa 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Staramy się nie spać razem....tzn,zasypia przy cycusiu (Czasami przy butelce) i odkładam go do łóżeczka. w zasadzie od samego początku przesypia dużo, więc budzi się koło 4-5 i wtedy biorę go do łóżka. Musiałam już wrócić do pracy po 15 tygodniach, (nie mieszkam w PL) ale udało mi się do 6tego miesiąca karmić tylko piersią (odciągałam w nocy pokarm, żeby miał na dzień).

Jak się czujecie? ja odliczam godziny do jutrzejszego USG! Boli mnie dziś brzuch 😞
założyłam dziś wiosenny płaszczyk pomimo mało optymistycznej pogody, ale pomyślałam sobie, ze jest nowy a gdy będzie na niego czas pewnie się już w niego nie zapnę 🙂 🙂

pozdrawiam mamusie i dzidziusie! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja wczoraj byłam u mojej doktorki żeby się zapisać na wizytę bo nie mogłam się dodzwonić i kazała mi przyjść w przyszły czwartek 13 marca bo powiedziała że jest jeszcze czas i jak dobrze sie czuje to wtedy będzie oki więc muszę poczekać na serduszko jeszcze ponad tydzień 😞
Ja też dzisiaj w pracy w wiosennym płaszczyku i półbutach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie chciała bym do was dołączyć jednak moja historia się trochę zagmatwała 😞 Nie mam w sumie nawet z kim o tym pogadać bo w rodzinie nikt nic nie wie tylko ja i narzeczony ....
może zacznę od początku a więc okres mi się spóźniał 2 tygodnie zrobiłam test wyszedł pozytywny umówiłam się na wizytę (14.02) Pani dr zrobiła USG dopochwowe i pokazała mi na monitorze czarną plamkę czyli pęcherzyk ciążowy stwierdziła że to 6 tc kazała przyjść za 3-4 tygodnie mimo że nie była to planowana ciąża zaczęłam się do tej myśli przyzwyczajać i zwyczajnie się cieszyć radość nie potrwała długo po 2 tygodniach w terminie spodziewanej zazwyczaj miesiączki pojawiło się plamienie raczej w kolorze ciemny brąz czasem bordowym niby nie obfite ale zaniepokojona udałam się wczoraj do swojej lekarki zrobiła kolejne usg powiedziała że pęcherzyk urósł ale troszkę za mało przepisała duhaston 3x1 i lek rozkurczowy też 3x1 kazała odpoczywać w miarę możliwości dużo leżeć i jeśli wszystko będzie ok mam przyjść za tydzień a jeśli ból brzuch się nasili i pojawi się krwawienie jechać do szpitala.......po za tym powiedziała żeby przygotować się na najgorsze ale nie tracić nadziei i że jeśli zarodek jest uszkodzony to żadne leki nie pomogą po prostu natura sama wie co ma zrobić ....... siedzę i leże na zmianę czytam różne rzeczy w internecie i już mam taki mętlik w głowie że brak słów musiałam gdzieś się wyżalić boję się dziewczyny 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...