Skocz do zawartości

Mamuśki PAŹDZIERNIKOWE wpisujcie się :) | Forum o ciąży


beti22

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Marlena1987ab napisał(a):
Anulka81 napisał(a):
Imię dla chłopca mam od dawna wybrane - Konrad, a dla dziewczynki jeszcze nie. Jak okaże się, że będzie dziewczynka to będziemy się głowić i wybierać. Moja Ola mówi o Nince 🙂 Nina imię ładne, ale nie jesteśmy do niego do końca przekonani.



My damy Seweryn Jan


Imiona bardzo ładne, Seweryn obecnie raczej mało spotykane, dzięki temu będzie niepowtarzalne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dziekuje 😉
Oboje z moim - uwielbiamy piosenki Seweryna Krajewskiego stad ten wybor , myslelismy jeszcze nad :Leon,Oscar,Jan Pawel ,Antoni ale to moze sie jeszcze zmieni jak zobacze malenstwo to bede wiedziala co najbardziej mu pasuje 🙂
Ruchy hmmm mi najbardziej w nocy jak chce spac i z rana jak wstaje bardzo glosno bulgota ,


Wlasnie sie dowiedzialam ze w pracy bede miala 4 h w tygodniu dluzej siedzenia bo zootganizowali kursy podstaw jezyka angielskiego - hmmm nie wiem w czym mi sie to prYda ale woallabym. Polezec 2 h dluzej 2 razy w tyg w domu w lozku.... Hmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marlena, a te szkolenie obowiązkowe? Bo jak nie to może odpuszczą i będziesz mogła w tym czasie wypoczywać w domku.

Co do imienia jak będziecie się wahać to na pewno przy narodzinach patrząc na synka już będzie wiadomo 🙂

Dzisiaj na rynku kupiliśmy kwiaty na balkon. Jak jutro będzie ładna pogoda to posadzę.

Spokojnej nocy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przeżyłam wczorajszego dentystę, w sumie nie było tak źle, ale bez znieczulenia się nie obeszło. Jeśli chodzi o ból zębów to mam niski prób bólu 🙂 Następne wizyty 17 i 24 maja a co potem to zobaczymy. Dziś mieliśmy bardzo leniwy dzień. W większości przeleżany 🙂 Oglądaliśmy mszę kanonizacyjną, ale te śpiewy w Watykanie były takie porywające, że nam się usnęło 🙂 Do kościoła poszliśmy dopiero na 20. A w kościele tak zgłodniałam, że po mszy poszliśmy do knajpki na sałatkę grecką 🙂
Co do wagi w ciąży to w pierwszej ciąży, a właściwie przed ważyłam 68 kg (przy wzroście 176 cm), w 1 trymestrze schudłam 5 kg a potem przytyłam 10 kg. Po porodzie nawet fajnie szybko zrzuciłam wagę, ale potem się zaniedbałam i brzuszek mi troszkę odstawał. Przed tą ciążą, jakieś półtora miesiąca, kupiliśmy orbitrek i dość intensywnie ćwiczyłam, ale potem miałam anginę i źle się czułam więc sobie odpuściłam a potem ciężko było wrócić do ćwiczeń. Nie ważyłam się przed ciążą, ale na pierwszej wizycie u gin na wadze było 69 kg. I na ostatniej wizycie też 69 więc waga w miejscu. Minęły ponad 4 tygodnie i jutro idę do gin. Zobaczymy ile waga pokaże.
Co do imion to nam się podoba Michał albo Mateusz a dla dziewczynki Zuzia lub Zosia. Ale do porodu może nam się jeszcze odmienić 🙂 Jeśli chodzi o drugie imię to na pewno będzie Jan albo Teresa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
noo rzeczywiście forum sie ożywiło włączam w pracy po weekendzi a a tu proszę kilka stron no to czytam i odpisuje na bieżąco 🙂 no poronienia były i tutaj u nas na początku ale teraz już mamy nadzieje nic takiego się nie przytrafi żadnej 😉 🙂 🙂 co do badań prenatalnych no to jak bym miała zlecone to pewnie tak ale tak sama z siebie na pewno bym nie zrobiła a ty masz 26 lat wiec tez szkoda sobie tym głowę zaprzątać 😉
Reszta później bo musze zmienić komputer :0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no przeniosłam sie więc czytam dalej : 🙂
co do wagi to ja w pierwszej ciąży przytyłam 13 kg i skończyłam na 71 ale jak dobrze pamiętam to po wyjściu ze szpitala miałam 63 więc spoko dałam rady przy karmieniu piersią zrzucić to szybko a nawet jeszcze troszeczkę więcej 🙂 a teraz jak na razie mam jakieś 0,5 kg na plusie ale to takie wahania czami 0,5 a czasami stoi w miejscu zależy ile sobie pojem 🙂 a brzuszek to mam taki lekki jak bym sie ojadła ale jeszcze spokojnie we wszystkim normalnym chodzę więc nie ma tragedii 🙂
Ja dla chłopczyka jak byłam w pierwszej ciąży to miałam Filip i chyba tak zostanie chociaż zaczyna mi się podobać też Bruno, Oskar i Aleks ale to się zobaczy a dla dziewczynki Blanka albo Nell a Kubie podoba się Anastazja 🙂
Ja ruchów jeszcze nie czuje a mówią że w drugiej czuć szybciej hmm... 🙂
uff... pierwsze koty za płoty z dentysta najgorzej zacząć teraz juz będzie z górki no i musze sie i ja zmobilizować i iść 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Olcia i tak nas tu bardzo mało ...
Mam nadzieje ze dziewczyny wroca pewnie zywiej bedzie jak bedziemy juz prawie na "lezaco " heheh
Bardzo ladne imiona,ja tez na drugie dam Jan - po tacie 🙂
A dla coorki ( jesli bedzie niespodzianka ) to na drugie Ewa
Ohooo Blanka tez bardzo ladne imie 🙂 kusisz hehe

Dentysta ,tutaj w uk norbalne sie placi za dentyste ale za leki sie nie placi,jedynie za recepte ktora zawsze kosztuje 8 funtow ,ja musze sie wybrac w tym tygodniu do przychodni zeby wziasc taka karte do darmowego dentysty na czas ciazy i rok po porodzie , plus bede miala za darmo leki i nie bede misiala placic recepty 🙂))

To ze mnie niezly grubas , mam 3 kg na plusie ale tak spada mi raz 2,5 a raz nawet 3,5 ale mam wycisk w robocie wiec , jakos staram sie nie obzerac 😉


Co do ruchow - czuje dzidzie moze to smieszne ale juz w 1 miesiecu ciazy wiedIalam gdzie dokladnie lezy,doktor sie smial bo tam gdzie mnie brzuch pobolewal tam byla
Ja , mialam od miesiaca takie glosne burczenie , a teraz jak trzymam reke na brzuchu to czuje jak cos sie powoli "wybija" 🙂tylko dlaczego wtedy kiedy ja chce spaccc 😉))



Wrocilam wlasnie do domu i myslalam ze nastepny scan bede miala w maju bo jeden mialam a ten to juz ostatni . A tu w liscie pisze na "czerwiec" .... No nic pozostalo czekac , teraz czekam. Az polozna sie odezwie bo u niej mam wizyty od przyszlego miesiaca dwa razy w miesiac ( trwaja ponoc 5 minut). Brzuch , cisnienie mocz i dozobaczenia 😉
Na pierwszym spotkaniu 1,5 h pytan - masakra

Chcialabym jeszcze odwiedzic rodzine w lipcu ale zobaczymy jak sie bede czula
Na szczescie nie zostane tu sama - mama przyjedzie i bedzie przy porodzie bo mego troche sie boje brac (po co ma sie denerowac )


Musze teraz wybrac to jak chce rodzic bo mam kilka obcji a glowie pustka 😉
Spadam robic leczo , pozniej tu zajrze buziaki !



Anulka. - dzis mialam pierwsze spotkanie . Nie wiem sama w trakcie pracy 2 h i tak 2 razy w tygodniu poki dam rade to bede brala udzial ale nie wydaje mi sie ze to bedzie dlugi czas ...




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My dajemy drugie imię. Olga ma Anna. A teraz jeżeli będzie chłopiec to ja chciałabym, żeby miał na drugie imię jak mój mąż - Sebastian, możliwe, że mąż będzie obstawał przy imieniu Jan (tak na imię miał jego dziadek i tata, mąż tak ma na drugie imię, bo moja teściowa nie chciała kontynuować takiej tradycji, skoro podobało się jej inne imię), a jak będzie córka to prawdopodobnie dostanie na drugie po mojej babci Eugenia (mój tata miał 2 lata jak zmarła).

Dusta, jak wizyta?

Marlena, jeżeli szkolenie spoko i nie będzie nie wiadomo jak długo trwało to można go przejść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej. Wizyta super. Wszystko ok, maluszek rośnie. Wiercił się i ruszał rączkami i nóżkami podczas badania. Nie powiem Wam jak długą ma kość udową i obwód główki bo nawet nie patrzyłam jaki jest wynik mierzenia w dole ekranu, bo cały czas patrzyłam na nasze maleństwo. Razem z moją ginekolog próbowałyśmy kilka razy wypatrzeć co tam jest między nóżkami i za każdym razem wyglądało to tak jak siusiaczek, ale gin nie miała 100% pewności, bo maluszek za bardzo się wiercił i równie dobrze akurat mógł tam się pokazać kawałek pępowiny albo rączki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dusta, super że wszystko ok. Niesamowity widok takie maluszka ruszającego się 🙂 I co za wiercipięta, że nie dało pokazać co tam ma 😉 Ja nastawiam się, że na mojej wizycie za tydzień też jeszcze nie poznam płci, bo jak będzie się wierciło jak na ostatniej to marne szanse. W każdym razie nie łudzę się, najwyżej będę miło zaskoczona. Tylko 1 kg na plusie to spoko. A dostałaś skierowanie na jakieś badania? I kiedy masz kolejną wizytę.

Zjadałam drugie śniadanie i zaraz zbieram się, bo chciałam podjechać do sklepu i do mojej babci.

Dziewczyny, jakie plany na długi weekend?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dusta super że wszytko oki po wizycie i że mała wiercipięta rośnie 🙂 Ja na mojej (za 2 tygoidnie0 tez już pewnie będę miała coś na plusie bo jakoś tak mi "ciasniej" 🙂
My planów na weekend nie mamy bo ja w piątek w pracy do 19 :/ ale w Krośnie co roku sa zawody balonowe i różne imprezy i koncerty więc nudzić się nie będziemy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂 czesc mamusie 😉
Ohhh te scany usg chyba najlepszy moment. Wciazy 😉ja tez jestem za kazdym razem zapatrzona a na kazde pytanie odpowiadam yes yes by dalej patrzec 😉)
W czerwcu czeka mnie ostatni 😉
Ohhh ja tez chualabym wiedziec czy to juz do konca na chlopcu stanie czy moze jednak edzie niespodzianka
Moja mama wciaz kupuje ubranka dla dziewczynki 😉
Jak nie kapcie barbie to sukienki 🙂 nie musze sie opanowac

Jak u was z tymi przesadami? Tez nic nie kupujecie ? Ja kupilam miesiac temu sukieneczke czerwona a narazie nic nie tykam bo moja mama juz fortune wydala .



U nas nie ma dlugiego weekendu .
Czwartek piatek mam wolne a pozniej pracuje .


.. Nie wiem co to majowka od 5 lat 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Następną wizytę mam za 4 tygodnie. To będzie już usg połówkowe. Narazie nie zlecała mi żadnych badań. Powiedziała, że następnym razem mi zleci.
Co do długiego weekendu, to jest organizowana jakaś impreza plenerowa w Nowym Targu ( 3km od nas), więc na pewno się wybierzemy. O ile nie będzie lało. A w niedziele jadę z Weroniką pociągiem do moich rodziców na kilka dni. W sobotę ma do nas dojechać Krzysiek. Przez te kilka dni będzie jeszcze chodził do pracy i będzie malował nasz pokój. Potem jeszcze ze 2-3 dni posiedzimy w Nysie i do domku. Będę miała trochę sprzątania po malowaniu. Przynajmniej się czymś zajmę i szybciej mi czas zleci 🙂
Marlena termin wg ostatniej miesiączki mam na 9 października.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niby nie wierzę w przesądy ale jeszcze nic nie kupuje dla maleństwa. Po następnej wizycie u gin, jak potwierdzi się płeć to zrobię przegląd rzeczy po Weronice i zobaczę co nada się na chłopca i będę wiedzieć co ewentualnie mam dokupić. Mam dostać też ubranka od mojej kuzynki, więc nie będę szaleć z zakupami, bo większość rzeczy będę mieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam termin na 27 października!
Tez nic na razie nie kupuje troche się rozglądam za wózkiem ale bez szału bo nie wiem jaki kolor raczje na razie nad firma się zastawiam 🙂
Jak będzie dziewczynka to praktycznie nic nie będzie potrzebne bo mam tego tony a jak chłopczyk to już gorzej bo chłopów w rodzinie jak na lekarstwo więc nawet nie będzie od kogo dostać :/ w prawdzie dwóch kuzynów będzie miało teraz chłopaków ale to za mała różnica będzie więc nie będzie od kogo dostawać! :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam na 21 pazdziernika a teraz tydzien za tygodniem , szalenstwo tak szybko mijaja dni !
Ja mam siostrzenice 3 letnia ale po niej malo ubran
Moja starsza siostra stara sie o dziecko od paru lat bez skutku - a w tym czasie moi rodzice non stop lupowali male ubranka , bylam niedawno w polsce to mam na chlopca i na dziewczynke 5 kartonow wielkich. Do 3 lat .
Mysle ze tylko rajstopki. 🙂
Nawet nie mysle o zakupach 😉
Moze sie ktos znajdzie 🙂 tu w uk mialabym za grosze dobre frmowe ciuchy ale i tak bez sensu mi kupowac bo moja mama szaleje tak ze hohi
Wozek wlasnie , ja juz wybralam maxi cosi - bardzo mi sie podobaja a lozeczko dostaniemy od rodzicow , wiec znowu odpawa najwazneijszy zakup 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam termin na 16 października. Nie jestem przesądna, ale uważam nie ma co spieszyć z zakupami. W pierwszej ciąży po I trymestrze od czasu do czasu kupowałam jakiś drobiazg typu nożyczki, szczoteczka do włosów itp., ubranka kupowałam dużo później, a łóżeczko, wanienka itd. kupiliśmy na miesiąc przed terminem. Teraz właściwie wszystko mamy, jak będzie dziewczynka, ale jak chłopiec to będę musiała przebrać ubranka, coś się dokupi, może dostanę po synku kuzynki. Poza tym będę musiała uzupełnić pieluchy tetrowe i flanelowe, może nowy przewijak, ogólnie co tam będzie naprawdę potrzebne. Jeszcze zastanawiamy albo nad zmianą fotelika albo wózka, bo jak kiedyś pisałam kupiliśmy fotelik innej, firmy niż wózek, ale okazało się po fakcie, że nie ma adapterów do tych wózków, a trochę utrudniało wyjazd samochodem.

Marlena, to faktycznie zakupy właściwie masz z głowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej ja mam termin na 31 pazdziernika 🙂 Anulka ja mam synka z 16 pazdziernika i taki mały łobuziak jest a miałam termin na 10.10.10 ale nie chcial wtedy wyjsc 🙂 🙂 🙂Ja mam problem bo nie mam nic wszystko wydałam tyle co mam u kolezanki to lózeczko i bujaczek ciuszka ani jednego ale cos skombinuje kolezanki maja teraz małe dzieciaczki wiec jak sie dowiedza to na pewno cos pozycza 🙂ide umyc okno bo mam wene i chce mi sie cos robic miłego dnia 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie
A ja dZis zadzwonilam z rana do pracy i wzielam wolne .
Bardzo mnie brzuch bolal a raczej macica sie roKurcza i kazdy krok sprawil mi bol
Okropne ....
Zjadlam dopiero sniadanko bo wstalam o 12 - sama. W to nie wierze


Na aplikacji Ipla jest nowy program - porody - mialam sie powoli oswajac ale ten program sprawil ze zaczynam sie bac .... I na koncu kazdego odcinka placze jak widze dzidzie
Ah te hormony


Ps.jaki macie stosunek do malowania wlosow? Ja zaszlam w ciaze pod koniec stycZnia a wlosy rozjasnialam 24 stycznia i mam tak okropny odrost ze nie moge juz na siebie patrzec 😞
Zastanawiam sie nad przyciemnieniem slow szamponetka

Ide ogarnac mieszkanie bo niebawem czeka nas wyprowadzka i powoli musze wyrzucac to co nie jest mi potrzebne , buziaki do pozniej 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tam nie patrze na takie głupoty fakt że czasami mogą się lepiej lub gorzej farbować ale teraz farby nie sa takie jak kiedyś że przenikały w głąb ja tez farbowałam w marcu na początku i w tamtej ciąży też co 3 miesiące robiłam odrost!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...