Skocz do zawartości

Mamuśki PAŹDZIERNIKOWE wpisujcie się :) | Forum o ciąży


beti22

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja w pierwszej ciąży farbowałam włosy 2 razy w ok. 5 m-cu i mniej więcej 3 tygodnie przed porodem. Teraz pewnie też zafarbuje sobie albo pod koniec maja a jak nie, to może przed porodem. Z tego co piszą, nie powinno się farbować włosów w I trymestrze, ale jak nie wie się jeszcze o ciąży a ufarbuje włosy to na pewno nic nie będzie.

Nie oglądałam żadnych filmików związanych z porodem, nie chciałam z obawy, że może będę panikować. Wiadomo przebieg porodu przeważnie jest podobny, ale jednak jest indywidualne przeżycie. Ja miałam lajtowy poród, pomiędzy skurczami nawet przysypiałam, bo zaczęło się w nocy. Najlepiej pozytywnie nastawić się i nie myśleć o bólu, tylko o dziecku. Wiem, każda ma różny próg bólu, ja mam bardzo wysoki, dlatego nie chciałam nic przeciwbólowego. Jest sporo sposobów, aby ulżyć sobie w trakcie porodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzisiaj na nogach już przed 7:00, dzięki Oli. Najpierw było czytanie książeczek, potem wyszykowałyśmy się. Już po śniadaniu, nawet zupę kalafiorową zdążyłam ugotować. Chcemy pojechać na Starówkę. Pogoda może być, jest w miarę ciepło, ale spory wiatr wieje, trochę pochmurno,słońce raz wychodzi a raz chowa się za chmurami. Ostatnie dni były piękne, mogłoby tak być, ale zapowiadają popsucie pogody i ochłodzenie 😞

Miłego dnia i majowego weekendu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam wolną chwilkę, zaglądam, a tu cisza...Chyba majówki ciąg dalszy 🙂

Dzisiaj Ola została w domu, bo bez sensu, żeby szła na 1 dzień do przedszkola. Spokojny dzień bez gotowania obiadu i sprzątania, no może pranie nastawie. Byłam z Olą trochę na dworze, ale pomimo, że jest słońce, to chwilami wieje taki mocny lodowaty wiatr, że nie przyjemnie 😞

Mała zaciekawiła się bajką, więc skorzystam i położę się na trochę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂
U nas wczoraj miło dzień na podwórku bo było ślicznie a popołudniu byliśmy na imprezach balonowych Amelia się wyszalała na "dmuchańcach\' i karuzelach a ja straciłam stówę nawet nie wiem kiedy :/ A dzisiaj w pracy do 19 :/ a później sprzątanie kościoła mnie czeka bo akurat moja kolejka dobrze że tp raz na prawie dwa lata 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Myślałam, że może zastanę jakiś nowy post a tu nic 😞

Ok. to piszę pierwsza i mam nadzieję, że nie ostatnia 😉

Jak minął majowy weekend? Jak Wasze samopoczucie?

My fajnie spędziliśmy 1 i 3 maja, spacerowo, odpoczynkowo, a Ola wyszalała się na placach zabaw, trampolinach i wszelakich zamkach i innych tworach dmuchanych. Szczególnie ładna pogoda była w sobotę, bo czwartek i piątek był znośny, ale chłodny, z wiatrem. A wczoraj mąż wyjechał do szpitala rehabilitacyjnego w Jantarze na 28 dni. Ma przesunięty fragment kręgu, ogólnie słabą prawą stronę wraz mięśniami. Wcześniej miał jeszcze niedowład części prawej stopy, mógł normalnie chodzić i prowadzić samochód, na szczęście dzięki zastrzykom przeszło. W czasie pobytu będzie miał różne ćwiczenia, basen, zabiegi i masaż, wszystko poniedziałek - piątek od 9:30-18:30 lub 19:00, a w sobotę do 13:30, z odstępami pomiędzy tym wszystkim i przerwą na obiad. Jak lekarze się zgodzą to może na przepustki będzie przyjeżdżał w sobotę popołudniu, a w niedzielę popołudniu wracał. Nie jest aż tak tragicznie daleko od Gdańska. Może ja się wybiorę sama albo z Olą z raz czy dwa.

Samopoczucie ok., ale przez te zmiany pogody i temperatur boli mnie głowa, nie biorę żadnych Apapaów itp. łagodniejszych specyfików, jakoś samo przechodzi, ale nie jestem z tego zadowolona, bo z Olą w ciąży pozbyłam się bólu głowy na 9 m-cy, nawet przed dłuższy czas po porodzie nie miewałam ich. Myślałam, że teraz też tak będzie, ale niestety ciąże muszą się czymś różnić.

Dziewczyny ciągnie Was do zakupów dla maluszka, pomimo że większość z nas ma już właściwie wszystko po pierwszym dziecku?

Mnie nie dopadło pod względem zakupów, ale łapie się na tym, że lubię sobie coś obejrzeć albo ciuszki albo jakieś inne akcesoria, szczególnie w necie, a jeszcze z tydzień, czy 2 temu w ogóle nie zaglądałam nigdzie. Nawet ostatnio znowu zaczęłam czytać sobie artykuły o ciąży i maluszkach.

Mamusie, czy będziecie chodzić do szkoły rodzenia?

Ja sobie odpuszczę tym razem, za pierwszym razem była to nowość, więc fajnie było sobie na takie zajęcia uczęszczać. Pytanie wynika z tego, że jak wtedy chodziłam to zdarzały się mamy, które były np. drugi raz w ciąży a różnica wieku była mała pomiędzy dziećmi. Trochę mnie dziwiło, bo przecież już jakaś orientację na temat porodu mają, ale z drugiej strony jak ktoś ma ochotę chodzić ponownie do SR to czemu nie.

W czwartek wizyta, nie mogę się doczekać 🙂 Ogólnie pomiędzy wizytami nie denerwuję się, nie rozmyślam ciągle czy jest ok., a może coś nie tak, tak jest przez dłuższy czas, ale jak zbliża się wizyta jakaś nerwowość podświadomie mi się włącza. Staram się myśleć pozytywnie, ale to jest chyba już w naszej naturze. Jeszcze 3 dni 😮 Dobrze, że mam na rano - 9:30.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to już trzymamy kciuki i czekamy na wieści 🙂 Ja na razie nie oglądam nic chociaż jak w jakiejś gazetce coś się trafi fajnego to mnie kusi ale dopóki nie będę znała płci to nie kupuje nic bo na dziewczynkę wszytko mam ale jak będzie chłopczyk to poszaleje 🙂
Teraz szukam łóżka dla Amelki może dziewczyny coś podpowiecie jakie wasze dzieci mają??? Takie mi sie spodobało http://jysk.pl/sypialnia/lozka-pietrowe/lozko-ringe-90x200cm-kremowe tylko jeszcze z możliwością rozsuwania na szersze żeby w razie w można się było z nia położyć ale sama nie wiem bo łóżko tanie ale dobry materac na jedna cześć to około 500 zł :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olcia, ponad rok temu kupiliśmy Oli takie łóżko http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S99827959/ Wg nas fajnie wygląda, jest wygodne, regulowane - jak podrośnie to można je wydłużyć, ale oczywiście trzeba tez dokupić osobno do niego materac. Można położyć się koło dziecka, ale dłuższego spania nie polecam, chyba że od razu jest wydłużone na maxa. Mała ma na razie regulacje na krótszą wersję i jak kiedyś zasnęłam przy niej to mi nogi zdrętwiały, bo miałam cały czas zgięte, wstanie graniczyło z cudem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olcia, w kwestii oduczenia spania z rodzicami, nic Tobie nie doradzę, bo Ola odkąd skończyła 2 tygodnie to śpi w swoim pokoju. Jedyne co mogę powiedzieć to: kupcie łóżko, uzbrójcie się w cierpliwość i uczcie samodzielnego spania. Chyba że nowe łóżko zdziała cuda i Amelka od razu będzie chciała w nim sama spać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej moj młody tez spi na swoim łózku razem z nami w sypialni ale zanim zasnie musze sie koło niego połozyc i mu spiewac wiec moze sprobuj tak w nocy rzadko do nas wedruje wiec moze to jakis pomsł jest 🙂 Byłam dzis u lekarza miałam usg wszystko oki dzidzi rosnie wzrostem odpowiada tygodniowi serduszko bije i pan doktor powiedział ze mysli ze to nastepny chłopak 😮 no ale jeszcze na 100 procent pewny nie jest wiec juz nawet o dziewczynce nie marze trudno bede do konca zycia krolowa u siebie w domu w otoczeniu samych mezczyzn 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosia, super, że wszystko ok. dzidziusiem. No cóż jak pisane Tobie być królową, to pewnie nią będziesz 🙂

Ja Oli zawsze przed snem czytam jakieś książeczki, ewentualnie jak zdarzy się położyć trochę później niż zwykle to wymyślam jakieś opowiadanie, czasami mała lubi posłuchać o Kubusiu Puchatku na audiobooku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oo super wieści najważniejsze że dzidzia rośnie zdrowo :0 Kurcze sami chłopcy sie nam szykują 🙂

a co do tego spania wczoraj pojechałam kupić to łóżko i wykupili :/:/ Ma być na piątek, zobaczymy.... no ja teraz też kładę się z Amelka trwa to jakieś 3 minuty bo zaraz zasypia czasami tez każe sobie cos śpiewać ale nie zawsze więc to położenie na kilka minut to mogło by być nawet i na niewygodnym łózko ale ona często w nocy mnie "szuka" musi mnie trzymać za buzie dopóki twardo nie zaśnie i raczej wątpię żebym tez z nia wtedy nie zasnęła dlatego szukam czegoś dla dwóch osób 🙂 W sumie mi nie przeszkadza spanie z nia może spać tylko tak myślę jak będzie maluszek będzie płakał w nocy, karmienie, przewijanie itp to nie chce żeby się budziła i tylko dlatego chcę ja jakoś przenieść 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olcia, to trzymam kciuki, żeby w piątek udało się łóżko kupić. Wczoraj byłam u przyjaciółki i jej 8-letnia córka ma takie łóżko (przynajmniej wygląda tak samo), nie pytałam czy rozsuwała na szersze czy nie, ale wygląda ładnie i solidnie, zmieszczą się 2 osoby. Amelce może posłużyć długo.

No faktycznie, na razie same chłopaki. Pewnie ja to przełamię dziewczynką heheh 😁 no chyba że będzie męska niespodzianka. Ciekawa jestem czy jutro uda się podpatrzeć czy znowu będę czekała w nieskończoność 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania ja myślę tak samo jak ty że u mnie pewnie będzie dziewczynka 🙂 zobaczymy za tydzień może już cos będzie wiadomo 🙂
ooo super wieści z tym łóżkiem jak mówisz że wygląda oki :0 Mam nadzieje że będzie fajne właśnie kupiłam na al;legro dwa komplety pościeli z myszka miki i druga z Kubusiem Puchatkiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam po dlugiej nieobecnosci , codziennie tu wpadalam ale. Czekalam na wiecej postow bo taka tu ciszaaa ale widze ze ladnie nadrobilyscie 🙂


U mnie majowki nie bylo. Pracowalam 11 dni pod rzad
Wczoraj i dzis mam wolne - jutro do roboty
Dzis dzwonilam do poloznej ale oczywiscie nikt nic nie wie dlaczego nikt sie do mnie nie odzywa skoro ja juz tydzien temu powinnam sie z polozna widziec ...
Ale w koncu mam umowiona wizyte. W przyszlym tygodniu
.. Ale jest cos co mnie bardziej martwi i zabiera sen ...
Robilam 3 tygodnie temu , badanie krwi na choroby zakazne (weneryczne ) ....
Dzis pytalam to nie chciala mi nic powiedziec ppwiedziala ze omowimy je na miejscu 😞 boze znowu tydzien czekania ...

W pracy wzielam niedziele wolna. I jedziemy na carboota to taka wyprzedaz uzywanych rzeczy mebli 🙂 po smiesznej cenie 🙂)


Ja umalowalam wlosy szamponetka znowu jestem brunetka 🙂 ladnie wyszedl kolor 🙂 trzymalam tlko 7 minut efekt jak balejaz;


Ladne wasze lozeczka ; )
My wybralismy te : http://m.allegro.pl/arus-12ellozeczko-z-szuflada-9-kol-gryka-posciel-i4187903760.html


Ja narazie nic nie kupuje za to moja mama mnie wyrecza , dostane kilka kartonow ubran za 2 miesiace wiec Cos drobnego dokupie ale te wydatki mi odchodza 🙂



Trwa rewolucja w moim brzuchu
Pierdzi , bulgocze , Ahhh dzis 15 minut na glos jak palcem dotykalam to jeszcze glosniej 🙂


Jeszcze 2 miesiace i spadam na urlop


Ostatnio budze sie brzuchu przez co jak wstaje troche mnie boli ... Nie wiem co sie stalo bo zawsze spalam na boku ... Nie szkodzi to ?
Jak tam u was ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co, dzisiaj zaczęły mnie gnieść moje spodnie normalne i siedzę w pracy z rozpiętym guzikiem :/ nie wiem czy wszystkie pary tak będa czy tylko te hmm.. a ja nic nie mam i nie wiem czy kupować ciążowe jak brzucha jeszcze zbytnio nie mam czy normalne tylko większy rozmiar .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wizyta za mną i jest ok 🙂 Maleństwo ładnie się rozwija, jest duże, bo wymiarami odpowiada 19 tc, a`wg OM jest 17 tc. Ciśnienie mam jak zwykle niskie 100/60, a waga od poprzedniej wizyty na plusie 1,7 kg (nie jest źle). Płci nie poznałam, chociaż pan doktor powiedział, że wydaje mu się, że coś dzidzi dynda, ale nie może jeszcze stwierdzić, bo małe nie daje dokładnie zajrzeć. Może dziecię będzie łaskawe na następnej wizycie 😉 Dostałam skierowanie na badania: morfologia, mocz, glukoza 75 g (bleeeee 🤢), WR i Hbs. Nadal muszę brać Duphaston, nawet jak już nie plamię, ale zmniejszył dawkę na 2x1. Następna wizyta 5.06.

Olcia, nawet jak nie masz brzuszka, to chyba lepiej kupić spodnie ciążowe, bo jak urośnie brzuszek, to nie będziesz musiała kupować kolejnych, a po urodzeniu dzidzi możesz sprzedać w necie. A ten cały materiał na brzuchu nie powinien przeszkadzać. Teraz masz tyle modeli spodni do wyboru, ale ceny też niekiedy są ładne.

Marlena, no to w przyszłym tygodniu wszystkiego się dowiesz i może będziesz spokojniejsza, ale wiem, że najgorsze jest te wyczekiwanie. A co do wyników, jeżeli byłoby coś aż tak źle to wizyta powinna być przyspieszona i sami powinni zadzwonić, nie wiem czy tak jest zagranicą, ale może to jakaś infekcja albo coś niegroźnego co będzie wymagało np. kuracji antybiotykowej, a może to wredna położna, która niepotrzebnie Ciebie stresuje. Mam nadzieję, że będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o proszę to oby już tak dyndało i nie odpadło :P:P:P:P ale najważniejsze że rośnie zdrowo i wszystko oki ale jak tak do przodu z agą to m,oże rzeczywiście chłopczyk bo niby reguły nie ma ale przeważnie chłopcy sa więksi nie? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niby się mówi, że przeważnie chłopcy są więksi, ale faktycznie nie ma na to reguły. Na razie nie nastawiam się na chłopca, dopóki w 100% lekarz mi nie potwierdzi, ale zastanawia mnie, że jest duże.Lekarz pytał się czy Ola była też taka duża i ile ważyła przy urodzeniu (3490 g i 55 cm). W ogóle Ola rozwijała się książkowo i w wyznaczonym terminie, co do dnia (z OM), urodziła się.

Dzisiaj kiepska pogoda, pada cały czas, ale będę musiała podjechać po bilety na pks na niedzielę, bo rano chcemy jechać z Olą do męża, do tego szpitala rehabilitacyjnego. W niedziele nie ma żadnych zabiegów ani ćwiczeń, więc możemy razem spędzić trochę czasu. Bardzo tęsknimy, pół h wieczorem na skype\'ie to za mało. Tam jest plac zabaw dla dzieci, niedaleko morze i będzie można skorzystać z basenu, chociaż ja to sobie chyba odpuszczę, zresztą zobaczę jeszcze. Tylko 1h jazdy pksem, więc spoko możemy z raz się wybrać. Może następnym razem mąż przyjedzie na przepustkę, jak lekarze puszczą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u was pogoda a u nas leje 😞(( masakra.....zimno wieje strasznie;/ kwiaty na balkonie mi zmarzły;/ a te co przetrwały to wiatr poprzewracał donice;/ masakra jakas...
no ja nie moge sie doczekac wtorku... wtedy mam wizyte 🙂)) i maż pierwszy raz pojdzie ze mna zobaczyc malego 😉))) no i Michałek od wczoraj zaczał się delikatnie ruszac 🙂)))jejq jak dziecko sie cieszylam bo tak sie martwilam... ze cos nie tak... a jednak ruchy to troszke spokojniej... no i znowu lozysko mam na scianie przedniej wiec slabiutenko ruchy czuje;/ i tak do konca ciazy z Kuba tez slabiutko czulam... no ale czulam i zawsze spokojniej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agami, super jest czuć pierwsze ruchy maleństwa 🙂 i masz rację, że od razu wtedy uspokajamy się. To czekamy niecierpliwie na wieści po wizycie.

Olcia, Ty też masz wizytę w przyszłym tygodniu?

Pochwalę się Wam, bo od wczoraj ma zaciesz na buzi - dostarczono mi przesyłkę, która prawie miesiąc temu wygrałam w konkursie - matę edukacyjną http://www.smyk.com/smiki-mata-do-lozeczka-33413,p1049391706,zabawki-gry-dla-dzieci-p 😁 😁 😁 Pierwszy raz mi się udało 🙂 Przynajmniej zakup z głowy, bo po Oli już nie mamy. Zresztą my dostaliśmy od znajomych używaną po ich córce, jak z niej wyrosła, a z kolei jak nasza mała wyrosła to daliśmy innym znajomym, więc nagroda jak znalazł 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka gratuluję udanej wizyty 🙂 już myślałam, że wiesz kogo tam ukrywasz a tu dalej niespodzianka. Ile Twój maluszek już waży? dzieci różnie rosną tzn na początku mogą być większe a później przystopują i na odwrót. Moja mała miała zawsze kość ramienną o ok. 3tyg. do przodu, nogi o 1-2tyg. głowę pod koniec ciąży na usg o 4tyg. większą miałam zawał.. ale lekarz nie panikował. Dobrze, że tak ładnie Ci rośnie !! 🙂 Jak się czujesz w ogóle?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue, czuję dużo lepiej kondycyjnie i ogólnie z samopoczuciem. Nie wie m ile maluszek waży i dokładnie mierzy, tym razem mi gin nie mówił, ale pewnie na następnej wizycie powie, bo to będzie już po połowie 21 tc. No tak z wielkością i tyg. do przodu to może się jeszcze zmienić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...