Skocz do zawartości

Mamuśki PAŹDZIERNIKOWE wpisujcie się :) | Forum o ciąży


beti22

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
dzięki dziewczyny trzymajcie kciuki na 8 powinnam byc na oddziale- i od razu zabiorą się za mnie bo i tak bede na czczo nie zjem nic a powinnam byc 6 godzin przed cc na czczo :/ kto by jadł w takim stresie 🙂

takze moje kochane przygotowujcie się ja otwieram worek 🙂 termin miałam na 12.10 a tu niespodzianka bedzie wrzesniowe malenstwo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O kurcze monarti to juz 🙂 i gdzie bedziesz rodzila w profamili czy nromalnym szpitalu? Kurcze fajnie ze tak z marszu idziesz ja musze dzien wczesniej byc w szpiutalu a na dodatek od 6 pazdziernika szpital zamykaja na dezynfekcje na tydzien mam nadzieje ze uda mi sie przetrzymac ten czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Monarti, wow...trzymam kciuki za Was!!! Będziemy mieć pierwszego forumową dzidzię 🙂

A ja jestem przeziębiona...wrrr...raczę się domowymi sposobami. Mam nadzieję, że niebawem przejdzie, bo zwariuję, jeszcze tego brakuje mi do różnych dolegliwości towarzyszących końcówce ciąży.

A u mnie ciągle pranie i ewentualnie prasowanie. Robię to zależnie od samopoczucia, a prasowanie to średnio, bo mi niewygodnie na stojąco i na siedząco, więc szło na raty. Ale ubranka i rożki już gotowe czekają w komodzie, właśnie zrobiłam przerwę w prasowaniu pieluch tetrowych. A dzisiaj nastawiłam prania z ręcznikami, prześcieradłami, pościelami, podusią do wózka i pieluchami flanelowymi. Jak znajdę miejsce na suszarce stojącej to może wrzucę jeszcze części od wózka i fotelika, które można wyprać w pralce.

Torba ciągle częściowo spakowana, muszę wreszcie zabrać się za dokończenie.

Mi zostało 3 tyg. i 2 dni, z jednej strony mało, a z drugiej jeszcze trochę. W czwartek mam wizytę, ale sądzę, że na rychły poród nie zapowiada się.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olcia- tak mam w pro familii 🙂 będzie mi ją robił ten doktor który wczoraj mnie badał 🙂 cieszę się bo warunki sa tam super 🙂 jeszcze na wieczór wstanę z łóżka 🙂 mam nadzieję ze malenka urodzi się zdrowa - zgrabna ale zdrowa 🙂 dzisiaj już mężowi pokazałam co gdzie ma i co ma wziąść do szpitala na wyjscie- jutro bedzie wózek któy zamówiłam w niedzielę 🙂 zdąże wyprać i mogę rodzić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny! Melduję się 2w1 🙂 Poza typowymi dolegliwościami z końcówki ciąży czuję się ok 🙂 Nic nie zapowiada wcześniejszego rozwiązania. Czop mi nie odchodzi, ale w pierwszej ciąży nie wiem nawet kiedy mi odszedł, bo nic nie zauważyłam. Moja gin w sobotę wraca z urlopu także za kilka dni mogę już zabierać się za wszelkie możliwe sposoby przyspieszania porodu 🙃 Wszystko już mam naszykowane-ubranka, pościel, ręczniczki i pieluszki wyprane i wyprasowane. Materac z łóżeczka i podusia i kołdra też wyprane i pokrowiec z fotelika. Dziś wyprałam w rękach wszystkie części z wózka, tylko w taką pogodę to będzie schło z tydzień albo i dłużej 🤨 W ogóle do mnie nie dociera, że to już niedługo. Chciałabym sobie zrobić prezent na urodziny-2 października ale nie wiem czy mi się uda :P Po niedzieli wizyta u gin. Pisałyście o pampersach. Ja przy Weronice też używałam biedronkowskie Dady. No chyba, że ktoś przyniósł jakieś firmowe to też się zużyło. Ale generalnie nie było problemu z odparzenaimi, wysypkami itd. Nie wiem, czy wiecie ale Dady produkuje firma Pampers. Są one troszkę gorszej jakości niż oryginał.
Monarti ale super, że Ty już będziesz mieć dzidzie przy sobie 🙂 A poza tym wiesz już kiedy i co i jak, a to czekanie jest najgorsze. Nie martw się. Na pewno będzie wszystko ok z maleństwem.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to czekam na relacje jak tam jest 🙂 no u mnie trzeba leżeć na płasko plackiem bite 24 h :/:/ po znieczuleniu lędźwiowym oczywiście. A ty jakie będziesz miała tez pewnie to?? N oale to w sumie trzeba płacić z aporód tam nie???
jaki wózeczek zamówiłaś boja dalej nie mam:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olcia- warunki tam sa idealne- bo leżałam tydz temu- połozne wszystkie młodziutkie skaczą koło ciebie , poradnia laktacyjna- wszystko czyste i zadbane 🙂 nie musisz czekać i sie denerwować 🙂 poród bezpłatny - pobyt do 7 dni za free- kolejna doba po 200 zł - mąż rownież może przy Tobie być w trakcie cc i po niej- ja biorę podpajeczynowe- po 6-8 godz można już wstawać 🙂 jesli rodzi się naturalnie (i przy cc) można zamówić sobie pokój (doba 500 zł) i mąż jest przy Tobie non stop w dzień i w noc ma swoje łożko :P ale to już dla burżuazji :P

a to mój zamówiony wozek- uzywany ale myśle że da radę :P
http://allegro.pl/show_item.php?item=4601717425
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
olcia az 24 godziny plackiem? u nas 12 godzin i jest sie pionizowanym....nie mozna tego nazwac śmiganiem ale pierwsza proba chodzenia... ja na wycieczke po spzitalu w piatek ide ze szkoly rodzenia... kiedys sale na ktorych lezalam byly platne... jedynki.. a teraz podobno bezplatne tylko ciezko sie zalapac...a szpital wojewodzki.. panstwowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 🙂 Ja wczoraj mialam lekarza. Maly ma 2750g. Szyjka sie skrocila i lekarz powiedzial, ze daje mi tak z 2,5 tygodnia do porodu i przypuszcza , ze tak ok 3600 bedzie wazyl. No zobaczymy co bedzie z tych przypuszczan 😜
Jedyne co mi brakuje to wlasnie wozek i fotelik do auta...
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Za oknem pada, ja padam na pysk z bolącą miednicą.
Począwszy od 8:30 zaliczyłam przedszkole, gina, którego dzisiaj nie było, potem z Olą do okulisty, powrót do przedszkola, bo dzisiaj mają Dzień Przedszkolaka, znowu przychodnia, z tym że do innego gina, do pracy z L4, do sklepu po surówkę i chleb i ległam na kanapie, a zaraz trzeba iść po małą.

Z racji nieobecności mojego gina, musiałam później przyjść do innej lekarz, przede wszystkim, żeby wystawiła mi L4. A oprócz tego serducho małego bije ładnie i miarowo, jest już niżej (mąż wczoraj mówił mi, że brzuch mi się obniżył), ciśnienie mam standardowo 100/60, przez 2 tyg. przytyłam 0,3 kg. Wynik Gbs ujemny, więc super. Nie miałam usg, tylko badanie podwozia, więc szyjka jeszcze dość długa, ale z nowości to zrobiła się miękka i mam rozwarcie na 1 palec. I powiedziała, że rozwiązanie może nastąpić przed terminem. Poczekamy zobaczymy... 2.10 kolejna wizyta.

Kasia, super, że z maleństwem wszystko ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry!
Co tam u was? Jak sie czujecie?

U mnie sporo stresów, czasami miewam skurcze i brzuch mi sie mocno obniżył.. postanowilam ze dzis zaczne prasowac i ukladac ubranka, bo wydaje mi sie ze predzej urodze przez nadmiar stresu.. ;/
Moj mlody w sobote spadl przy mnie z łózka i zlamal sobie obojczyk. Rok temu mial zlamany ten sam ale teraz ma gorzej bo zlamanie z przemieszczeniem. Pierwsze dni byly okropne. Bartek az wyl z bólu, nie szlo podac mu syropu przeciwbolowego. Nie moglam juz patrzec na jego cierpienie ; ( do tego od czwwrtku mial swma goraczke a przez weekend z tego wycia bolaly go pluca. Wezwalam wizyte domowa, jeszcze kazali mi przyjechac z dzieckiem do poradnii ! Nienormalni. Ale zadalam zeby ktos przyjechal i koniec.. okazalo sie ze ma ropne zapalenie gardla. Yh i tak moj skarb lezy plackiem w lozku od soboty; ( trzeba go nosic, przesuwac, poprawiac.. dobrze ze moj wzial L4 i przy nas jest bo sama bym nie dala rady. Chociaz tez czasami musze go dźwigać. Moj W tez mnie zdenerowal bo jak poszedl do lekarza po L4 to mowilam mu ze by wzial do 30go bo idziemy z mlodym na kontrole. I dupa nie posluchal mnie i wzial do 26go i chcial isc juz dzis do pracy ;/ ciekawe co zrobie we wtorek ;/ na zdjecie rtg z nim nawet nie wejde ;/ 
I jeszcze sie przeziebilam.. czuje sie slabo i okropnie.
Mam juz dosc wszystkiego ; ((((
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Byłam wczoraj u gin na ostatniej wizycie ogólnie wszytko oki już nie ma takiej tragedii jak miesiąc temu że może sie mały zaraz urodzić no szyjka skrócona ale macica jeszcze wysoko szew z cc trzyma ładnie powiedziała że powinnam dotrwać do 39 tygodnia. 13 października ma jechać do szpitala na KTG i powie mi wtedy co i jak konkretnie, zwolnienie napisała mi do 22 więc nie wiem czy wtedy będzie cc czy jak z Amelka w poniedziałek czyli 20 zobaczymy. NaJBARDZIEJ SIE BĘDĘ STRESOWAŁA OD 6 - 12 BO ZPITAL ZAMKNIĘTY ALE NAJWYŻEJ BĘDĘ WTEDY cały czas leżała i jakoś dam rade 🙂 🙂 🙂 Aaa mały waży podobno 3280 jak tak dalej pójdzie to do 4 kg dobije Amelka jak sie urodziła to miała 3200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...