Skocz do zawartości

Mamuśki PAŹDZIERNIKOWE wpisujcie się :) | Forum o ciąży


beti22

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej hej ja urodzilam 6.11 mała miała 3075 i 49 cm 10 punktów 🙂 od wczoraj w domu jestesmy mała słodka je i spi 🙂 szczerze mimo ze szybko poszło to chyba najbardziej bolało 🤢 jutro wstawie fotke obiecuje 😘 Pati juz za chwilke Ty coreczke utulisz spokojnie 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Patii, no wreszcie musi ruszyć. Na pewno biegunka, a nie organizm oczyszcza się? U mnie co prawda czyściło dopiero w I fazach porodu, ale każda kobieta może przechodzić to inaczej. Trzymaj się dzielnie, już coraz bliżej.

Gosia, słodziutka córcia i jaka śliczna czuprynka 🙂 Jeszcze raz gratuluję i życzę zdrówka oraz wszystkiego naj 🙂

Kasia, no ładnie też zrzuciłaś 🙂 Już są koleczki? Mój mały póki co najwyżej się pręży i jęczy jak czasami chce bąka puścić albo jak kupkę robi, na razie pomaga masowanie brzuszka i kładzenie na brzuszku, wtedy ładnie odgazuje się, a i kupkę porządniej walnie. Może skontaktuj się z położną czy pediatrą, jeżeli wybrałaś, może coś doradzi, jakiś specyfik na kolki.Ja nie doradzę, bo Ola nie miała kolek, a mały odpukać na razie też nie ma. Jedyne co używałam to Viburcol w czopkach, ale to dopiero przy ząbkowaniu na spokojność, ale on też jest na kolki, tylko nie pamiętam od kiedy można podawać.

Dziewczyny, jeżeli używałyście leżaczków-bujaczków, to od kiedy? My dostaliśmy od moich rodziców, jak Ola miała prawie 4 m-ce, wydaje mi się, że było to dość późno. Z kolei zastanawiam się czy dla małego nie jest z kolei za wcześnie. W necie czytałam różne opinie...hmmm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Patii, ale super wieści, że Agatka jest na świecie 🙂 Serdecznie gratuluję i zdróweczka!!! No i pochwal się malutką, jak będziesz mogła 😉

Co do porodów to ten drugi był krótszy, ale mam wrażenie, że boleśniejszy, ale i tak nie było źle, bo ja mam wysoki próg bólu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Cisza, bo wszystkie mamusie zajęte swoimi pociechami 🙂

No trochę brak czasu, bo jak nie Konradek, to coś w domu trzeba zrobić, trzeba poświęcić też czas Oli, no i wlicza się jeszcze prawie codzienny spacerek. Wolna chwila zdarza się tylko wieczorami w okolicach 20:30, wtedy dzieciaki już przeważnie śpią, a sporadycznie w ciągu dnia.

Konradek jest grzeczniutki i słodziutki, marudzi rzadko. Dzisiaj mam to rzadko, bo mocno wieje na dworze, a małe dzieci to meteopaci, przynajmniej moje dzieci tak mają. Ciągłe prężenie i pierwszy skok rozwojowy mamy już za sobą. Jest bardzo ciekawski, więc wczoraj postanowiliśmy wyciągnąć matę edukacyjną, bardzo podobało się, bo i uśmiech pojawiał się na buźce i głużył sobie. Jest taki rozkoszny 🙂

Dzisiaj mamy szczepienie, postanowiliśmy szczepić szczepionką skojarzeniową 5 w 1, a później z dodatkowych to pneumokoki. Trochę stresuje się, bo tyle słyszy się o tych szczepionkach i powikłaniach, ale mam nadzieję, że będzie ok., tak jak z Olą, no i że mały też przejdzie ją bezgorączkowo i bezproblemowo. A Wy będziecie szczepić?

A propos\' Oli to w przedszkolu panuje ospa, Ola odpukać i jeszcze kilkoro dzieci nie zachorowała, bo szczepieni. Panie mówią, że mogą ją przechodzić mając kaszel i katar i faktycznie Ola trochę podziębiona, będę musiała zapytać się pediatry.

Mamusie, które mają starsze pociechy, jak Wasze starszaki reagują na maluszki? Moja Ola pomocna, widać, że uwielbia braciszka, ale z drugiej strony jest zazdrosna, że nie jest tylko i wyłącznie w centrum uwagi, chociaż staramy się, jak możemy poświęcić jej sporo czasu. Do tego trochę mamy cofnięcie w rozwoju, to normalne, ale mogłoby szybko minąć.

Dam później albo jutro jak tam po wizycie u pediatry i szczepieniu.

Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pierwsze szczepienie za nami, ciekawa jestem jaka będzie noc. Na wszelki wypadek kupiłam paracetamol w czopkach, gdyby gorączka pojawiła się, ale mam nadzieję, że może małego ominie.
Teraz 15.12 zaszczepimy Konradka na pneumokoki, a w styczniu 2 dawka 5 w 1.
Mój Klopsik jest zdrowiutki, mieści się w normach centylowych, a waży 5770 g, przez 1,5 m-ca z małym haczykiem przybrał, licząc od wagi przy wypisie, 2 kg 10 g. Waga urodzeniowa była 3990 g.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂
U nas wszystko w porządku. Troszkę byliśmy przeziębieni ale już jest ok. Piotruś rośnie i przybiera 30 dag tygodniowo 🙂 , wczoraj byliśmy na usg bioderek i wszystko dobrze. Jutro idziemy na szczepienie. Jak sobie pomyślę jak będzie krzyczał to już mi go szkoda 😞 Weronika nawet dobrze się zachowuje w stosunku do braciszka, ciągle tylko go całuje i głaska i pomaga we wszystkim. Chociaż w sumie od kilku dni ma takie akcje, że jak coś jest nie po jej myśli to się wydziera i płacze. Staramy się na to nie reagować to może szybciej jej przejdzie. Myślę, że to taka reakcja na to, że jest dla niej mniej czasu. Ostatnio była chora, więc siedzieliśmy w domu i trochę się nudziła i to mogło przyczynić się do jej zachowania. Teraz już jestesmy zdrowi, pogoda się trochę poprawia. Dzis mamy biało i wybieramy się na spacer 🙂 Poza tym dużo rozmawiam z Weroniką i powinno być coraz lepiej. Pozdrawiamy wszystkie dzieciaczki i mamusie 🙂 Miłego dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dusta, super, że u Ciebie wszystko w porządku.

Kasia, no to ładnie waży synek 🙂 Konradek był szczepiony 5 w 1 i w grudniu będzie szczepionka na pneumokoki. Tak samo szczepiliśmy Olę. Na rotawirusa nie zaszczepimy, bo szczepionka gwarantuje najwyżej łagodniejsze przejście, jak dziecko zachoruje. Oczywiście nie namawiam, żeby nie szczepić, jak uważasz inaczej to zaszczep na rota.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...