Skocz do zawartości

wyprawka | Forum o ciąży


julka235

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
- zestaw do obcinania paznokci + szczotka do włosów z miekkiego włosia,
- do kapieli mamy Ojlatum,
- do suszenia pepuszka gaziki LEKO
- zamiast klasycznej "gruchy" do noska rewelacyjny wynalazek odkryty przy pierwszym dziecku Frida Nosaller
- do pupki Alantan plus w masci
- termometr do uszka( bo jakos nie mam odwagi sposobem babci wtykac dziecku termometra w tyłek) ☺️
- herbatka z kopru + buteleczka do jej podawania
- i ... własnie czarna dziura 😮 napiszcie w co sie jeszcze zaopatrzyć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja używałam i do tej pory używam do nawilżenia dziecka śluzówki noska wody morskiej w sprayu. A poza tym już na początku kupiłam dużo kosmetyków z serii Nivea Baby,choć niektóre są powyżej pierwszego miesiąca. A tak to Sudocrem, chusteczki nawilżane, podkłady do przewijania-bardzo dobre i praktyczne,i krem pielęgnacyjno-ochronny Aquastop(b.dobry),bo mój synek miał bardzo suchą skórkę po porodzie. Kropelki VitaK (witaminę K)przepisują wszystkim dzieciom po porodzie na pierwsze 3 m-ce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tam się nie mogę doczekać aż poznamy płeć i wtedy będę szaleć :laugh:
Pierwsze co kupiłam to pieluszki dla noworodka i- aż wstyd się przyznać (chociaż może robiłyście to samo)- wyjęłam jedną pieluszkę i oglądałam ją, zapinałam, rozpinałam...

Z tym gadaniem że jak brzucha nie widac to nie trzeba robić zakupów to mam aż nerwicę :/ Wszyscy tacy mądrzy! Ja już dostałam tyle "dobrych rad" że wpisuję je w zeszyt dla potomności 😉
Ja dzis się zaczaiłam na śliczne śpioszki i nie mam żadnych wyrzutów z tego powodu :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pytanie do dziewczyn które używały wody morskiej w sprayu: używałam tego sama przy ostatnim przeziębieniu i nie mogę sobie wyobrazić jak mozna maleństwu włożyć taką końcówę do noska i pryskać tam wodą- ja mało się sama nie utopiłam 🥴 Czy to jest bezpieczne bo niby jest napisane na opakowanie że jest ok dla dzieci ale jakoś nie mam przekonania ze względu na własne traumatyczne doświadczenia 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ruda Rybko to ja pisałam o wodzie morskiej. Pewnie,że ciężko nam sobie wyobrazić tę dawkę do noska,ale jak nasłuchiwałam jak moje maleństwo ciężko,aż w ręcz sapiąco (bo tak miał sucho w nosku)oddycha a tym bardziej w nocy to nie miałam wyjścia. Mój synek się urodził pod koniec września,a mieszkamy w bloku więc przez cały czas było włączone centralne ogrzewanie . Nie miał on nawet wtedy żadnego kataru i również nasz pediatra polecał tę wodę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A propos tych maleńkich pieluszek to ja również gdy je kupiłam,to po przyjściu do domu od razu je rozpakowałam i też rozpinałam i zapinałam (na sucho)pokazywałam również mojemu mężowi. I wydaje mi się,że to nie ma się co wstydzić-chyba wiele przyszłych mam tak robi 😁 😁 😁 To takie cudowne:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Macie dziewczyny racje ze mozna powoli kupowac rzeczy dla maluszka,byle nie za wczesnie.Ja stracilam jedna ciaze i nie wyobrazam sobie zeby oprocz bolu zostaly mi jeszcze spioszki czy inne rzeczy,ktore by mi sie z tym kojarzyly 😞 wiec mysle ze czesem lepiej zaczekac ale oczywiscie nie mozna popadac w panike i zakladac ze cos bedzie nie tak,poprostu cierpliwosci... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Patrysia24 , zgadzam się z tobą w 100%. może dlatego że sama straciłam ciązę. u mnie zaraz 26 tydzień bedzie. jeszcze nic nie kupiłam, ale liste już mam przygotowaną. i musze sie przyznać że cierpliwość mi się powoli kończy. myśle że w lutym zacznę kupować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mamusia
ja nie pamiętam dokładnie od kiedy zaczełam kupowac ciuszki i inne rzeczy dla dziecka ale tak chyba w 5 miesiącu ciąży - wiem że są przesądy i takie tam - suma sumarum mam już dawno wszystko poprane poprasowane i poukłdane w szafie i powiem wam dziewczyny że czasem lepiej przygotowac to wszystko wcześniej bo dużo moich znajomych miało komplikacje pod koniec i musiały leżec ( i jak tu buszowac po sklepach) ja sama mam tachykardię i nie dałabym rady łazic teraz po sklepach bo zaraz mi duszno i słabo i tętno wtedy mi skacze !!! - a co dopiero prasowac itp. naprawde byłoby mi ciężko.

A jedna z moich koleżanek od ok.26 tyg miała rozwarcie i leżała w szpitalu teraz w domu i też mówiła że żałuje że chociaż nie przygotowała ciuszków bo swoim synku a teraz musi liczyc na pomoc innych w przygotowywaniu

a przecież to taka frajda 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sama leżałam niedawno w szpitalu więc jak tylko wyszłam - przygotowałam łóżeczko dla dzidzi stoi już w pokoiku - ale co się dziwic mam termin za 12 dni a tu może się zacząc lada dzień

wózek jednak zostawię sobie na później - kupię po porodzie

ale fotelik samochodowy już mam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂
Ja zaczęłam cokolwiek kupować około 6 miesiąca...a pierwszym zakupem był wózek 🙂, tak jakoś wyszło, że nam się spodobał i był w przystępnej cenie...a potem pewni kupowalibyśmy byle jaki byle tylko był.
Potem szły ciuszki, kosmetyki itp...no i się uskładało wszystko...
Ale ja mam termin za 18 dni, więc terazz raczej nie dałabym rady biegać za wszystkim (i tak trudno mi chodzic bo kości wszystkie bolą) a nie chciałam, żeby ktoś to robił za mnie...
Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JESLI CHODZI O WÓZEK: 😉
my po przetestowaniu wszystkich jakie były w sklepie uznaliśmy ze najwygodniej i najlepiej jeździło nam sie emmaljunga, zreszta sporo naszych znajomych ja ma, kupilismy ja przy pierwszym dziecku i jestem zachwycona( fakt faktem ze zaplacilismy za nia ponad 2 tys, ale to była wtedy nowa kolekcja-co tak naprawde nie ma najmniejszego znaczenia, zmieniaja tylko kolorki i jakies drobiazgi o których jesliby nie napisali w ulotce to nawet byśmy nie zwróciły uwagi) teraz nasz wózek można kupic juz sporo taniej i na allegro jest spory wybór. Ogromnym plusem tego wózka jest bardzo duża gondolka, co naprawde jest wazne dziecko ma w niej sporo miejsca do baraszkowania, syn jeżdził w nia az naprawde dobrze sam zaczal siadac, nie musioelismy go z musu i wbrew zaleceniom ortopedy(tak jak to robi wiekszosc moich kolezanek, ktorym dzieciaczki zbyt szybko rosły i nie miesciły sie w gondolkach) zbyt szybko wozic w spacerowce.Napewno wielka zaleta sa duze pompowane koła, co przy naszych polskich chodnikach i krawęznikach ma OGROMNE znaczenie.


p.s. RADA DLA POCZĄTKUJACYCH MAM jeśli kupujecie wózek po raz pierwszy, to wiadomo mimo obczytania sie w internecie czy w prasie dla mam, tak naprawde nie mamy pojecia co NAPRAWDE jest wazne...artykuły w gazetach sa sponsorowane pamietajmy o tym !!!(niby dlaczego w rankigu wózków przewijaja sie tylko 3 max 4 firmy?) tak samo w sklepach nie zawsze to co poleca nam sprzedawca rzeczywiście jest takie dobre...przewaznie jest tak, że poleca nam wózek producenta od którego ma jakies hmm...profity za to ze sprzedaje artykuły jego firmy...mam bardzo duzo wspólnego z ta branża i mowie wam jak jest. przed zakupem wozka jesli macie kolezanki juz dzieciate idzcie z nimi raz na spacer i przetestujecie ich wózek w tzw. warunkach polowych. wiadomo,że wiele potrzeb wychodzi w praktyce... ale co np. dla mnie jest wazne ...pod wózkiem duzy kosz na zakupy, wzglednie na zabawki kiedy idziemy do parku(bez problemu upchne tam koc piłke i wszystko co niezbedne) tak jak juz wspominałam gondolka , jesli bylismy latem na spacerze było w nij tyle miejsca ze bez problemu mozna była malucha w niej przewinąć, z czym moja kolezanka w swoim wozku miala ogromny problem i musiał przenosic sie an ławke(mowie tu o sytacji w plenerze gdzie nie ma pokoiku dla mamy z dzieckiem )

Jesli chodzi o zakup w sklepie warto znaleźś sprzedawce który sam ma dziecko...i zapytac jaki wozek ma...i czy jest zadowolony i tez tym sie kierowac

I NIE DAJCIE SIE ZWARIOWAC ANI NACIAGNĄĆ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
UBRANKA
- śpioszki 4?7 szt.
- body z krótkim rękawem 7?10 szt.
- body z długim rękawem 7?10 szt.
- kaftaniki 3?6 szt.
- pajacyki 5 szt.
- sweterki, polar 1?3 szt.
- czapeczki (2 cienkie, 1 grubsza, najlepiej ze ściągaczem, wiązana)
- skarpetki 5 par
- cienkie rękawiczki 2 pary
- śpiwór z kapturem (na chłodne miesiące)

HIGIENA
- mydełko dla niemowląt (najlepiej z dozownikiem)
- krem przeciw odparzeniom
- oliwka
- chusteczki pielęgnacyjne
- paczka pieluch New born
- szczoteczka do włosów
- gumowa gruszka lub aspirator do noska
- małe nożyczki z okrągłymi końcówkami
- patyczki higieniczne
- wyjałowione gaziki oraz waciki
- pieluchy tetrowe 10 szt.
- ręczniki kąpielowe 2 szt.
- termometr do mierzenia temperatury wody
- wanienka
- przewijak
- proszek do prania niemowlęcych ubranek
- spirytus do przemywania pępka
- sól fizjologiczna

SEN
- łóżeczko
- materacyk
- ceratka pod prześcieradło
- pościel 2 komplety
- kołderka
- cienki kocyk 2 szt.
- grubszy kocyk
- rożek 2 szt.

SPACER
- wózek
- śpiwór do wózka
- torba na akcesoria małego podróżnika
- osłona przeciwdeszczowa
- fotelik do przewożenia malucha autem

ŻYWIENIE
Do karmienia piersią:
- wkładki ochronne do biustonosza
- laktator
Do karmienia butelką:
- butelka 125 ml 3 szt.
- butelka 250 ml 3 szt.
- smoczki pasujące do butelek
- szczoteczka do mycia
- podgrzewacz do butelek
- termoopakowanie do butelek
🙂 🙂 🙂
To wszystko co trzeba ale lepiej skonsultujcie to z mamą,siostrą lub jakąś doświadczoną mamusią.Ja odpisałam taka właśnie listę i po kilku konsultacjach ta lista bardzo schudła ,bo niektóre rzeczy nie są niezbędne.Pozdrawiam i życze udanych i tanich zakupów.:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • Mamusia
Ja juz mam wszystko. Ubranek nie kupuje az tyle co wymieniacie. Kupilam tylko po 3 szt z kazdego rodzaju , bo dzidzia i tak szybciutko rosnie , a kazdy kto ja przyjdzie przywitac to na pewno przyniesie cos z ubranek tez. Narazie po 3 szt wystarczy , pozniej mozna dokupic gdyby brakowalo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tak samo nic jeszcze nie kupiłam, chociaż przyznam, że bardzo mnie korci:P Mam siostrzeńca, który urodził się w styczniu i dostał ciuszki po kuzynie, które później dostanie moje Maleństwo. A dzieci jak to dzieci-szybko wyrosną a naawet nie zdążą ich wychodzić ani zniszczyć więc większość wygląda jak nowa 😉 Jedyne co będę kupywać nowego to wyprawkę na wyjście ze szpitala, wózek, łóżeczko i pościel 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie juz jest komplet wyprawkowy, brakuje jeszcze kosmetykow i "apteki" a poza tym reszta juz czeka, ubranek mam na trojaczki ale nie potrafilam sie opanowac -sa takie urocze te male ubranka 🙂)) najwyzej bedzie na nastepne 🙂
teraz tylko czeka mnie pranie i prasowanie- bo nie wiadomo kiedy to malenstwo zechce sie na swiat wybrac..:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MY JUŻ MAMY WSZYŚCIUTKO,TYLKO CZEKAMY NA MALEŃSTWO.KOSMETYKI,CHUSTECZKI,NAWET PACZKĘ NEW BORNÓW:laugh: ,NIEKTÓRYCH RZECZY TO AŻ NADMIAR I NA WYROST 🙂PIERWSZE CIUSZKI ZACZĘŁAM KUPOWAĆ W 2 MIESIĄCU,WYSZŁAM Z ZAŁOŻENIA CO MA BYĆ TO BĘDZIE I NIC TEGO NIE ZMIENI TYM BARDZIEJ ZAKUPY.TERAZ TO JUŻ SIĘ CAŁKOWICIE NIE MOGĘ DOCZEKAĆ PORODU JAK WSZYSTKO PRZYSZYKOWANE CZEKA NA CÓRCIĘ 🙂DZIEWCZYNY MOJA RADA NIE MA CO CZEKAĆ NA OSTATNIĄ CHWILĘ,POTEM JUŻ CORAZ CIĘŻEJ I CZŁOWIEK NIE MA SIŁY LATAĆ PO SKLEPACH I WYBIERAĆ TAK TAK WE WCZEŚNIEJSZYCH MIESIĄCACH.DZIĘKI TEMU,ŻE ZACZĘŁAM SZYBKO KUPOWAĆ MIAŁAM TĄ PRZYJEMNOŚĆ DZIELENIA ZAKUPÓW,RAZ TO RAZ TAMTO I WSZYSTKO SOBIE POKUPOWAĆ JAKIE CHCĘ.A JA JESTEM OSOBĄ DLA KTÓREJ ZAKUP BUTELEK CZY SMOCZKÓW TO WYZWANIE 🙂TAKŻE MAMUŚKI NA ZAKUPY TO JEST NIESAMOWITA PRZYJEMNOŚĆ 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...