Skocz do zawartości

marcóweczki 2015 | Forum dla mam


sylwia85

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dziewczyny pracujecie w ciązy czy jesteście w domku? Ja narazie ciągle pracuje mam zamiar jeszcze do końca września jeśli bede sie dobrze czuła. Choć w poprzedniej ciąży ze wzl. na zagrożenie leżałam już od 7 tygodnia. A teraz sama sobie nie wyobrażam chodzenia do pracy z dużym brzuchem. Komicznie by było 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja tez chodzę, ale mam siedzącą prace i nie mogę wysiedzieć.... zaraz boli mnie kręgosłup. a co do jedzenia to ja jem bardziej regularnie bo co 3 godz ale jak w zegarku po 2,3 już chodzę głodna i rano jak zawsze wychodziłam bez śniadania tak teraz pierwsze co robię w pracy to śniadanie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Super , ja w podobnym etapie robiłam pierwsze usg i też miałam taki widoczek 🙂 Na razie mała piękna kropeczka lub przecinek jak mi lekarz powiedział 🙂 później z każdym kolejnym usg widać bedzie malukiego człowieczka i chyba coraz wieksze emocje temu towarzyszą 🙂 ja juz nie moge sie doczekać kolejnego zdjecia z usg 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaczek83 napisał(a):
Dziewczyny pracujecie w ciązy czy jesteście w domku? Ja narazie ciągle pracuje mam zamiar jeszcze do końca września jeśli bede sie dobrze czuła. Choć w poprzedniej ciąży ze wzl. na zagrożenie leżałam już od 7 tygodnia. A teraz sama sobie nie wyobrażam chodzenia do pracy z dużym brzuchem. Komicznie by było 🙂

w poprzedniej ciąży pracowałam do końca, teraz nie zamierzam. myślę że gdzieś w październiku pójdę na zwolnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam nowe mamuśki i gratuluje wszystkim bijących serduszek 😉

a ja dziś mam wizytę u gina niestety bez usg ;( zobaczymy jak tam wyniki krwi i moczu i ma mi dać skierowanie na usg
u nas jest lipa z tym że w gabinecie nie ma usg tylko trzeba sie zapisywać oddzielnie żeby pójść na nfz a na poprzednich dwóch usg byłam prywatnie bo sie nie mogłam doczekać he he ale sie nie przyznam o tym drugim bo mi nie da skierowania 😉
a prywatnie kazał mi przyjść dopiero we wrześniu jak wg usg będzie 12 tydz więc w międzyczasie jeszcze łobuza małego podejrze

u mnie mdłości mdłości mdłości czasem zakończone rzygankiem ale reguły nie ma

ide budzić gnoma małego bo już 9 a ona jeszcze śpi a ja do lekarza musze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂 Strasznie cicho u nas na forum...
Jak Wasze brzuszki? Widać już? Ja powiem Wam że w pierwszej ciąży widać było dopiero ok. 5 mies. A teraz tak mi wywaliło balonik że sama jestem w szoku. Niby to normalne przy 2 dziecku ale ... jakos dziwnie mi z tym tak wcześnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaczek83 napisał(a):
Cześć dziewczyny 🙂 Strasznie cicho u nas na forum...
Jak Wasze brzuszki? Widać już? Ja powiem Wam że w pierwszej ciąży widać było dopiero ok. 5 mies. A teraz tak mi wywaliło balonik że sama jestem w szoku. Niby to normalne przy 2 dziecku ale ... jakos dziwnie mi z tym tak wcześnie 🙂

mam dokładnie tak samo, praktycznie w 5. mcu nie było jeszcze widać a teraz już brzuszek się zaokrąglił. rzeczywiście mało postów, ale myślę że jeszcze się rozkręcimy, czekają nas usg i będzie można zdawać relacje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mariola-s napisał(a):
Shatinena napisał(a):
jak sie mamuski czujecie?

ja wciąż zmęczona, ale chyba mdłości zaczynają mi przechodzić 😎 a Ty mamuśka?



u mnie mdlosci do godziny 12 są uciazliwe zwlaszcza gdy mam dojechac do pracy lub gdy w niej kjestem....wieczorem po koleacji tez mnie troche smera ale do przezycia.

mam zapalenie tchawicy i to mi nie daje spokoju bo bohje sie o malenstwo... ponoc na tym etapie ciazy nie sa zalecane antybiotykli wiec domowe sposoby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mariola-s napisał(a):
Shatinena napisał(a):
jak sie mamuski czujecie?

ja wciąż zmęczona, ale chyba mdłości zaczynają mi przechodzić 😎 a Ty mamuśka?



u mnie mdlosci do godziny 12 są uciazliwe zwlaszcza gdy mam dojechac do pracy lub gdy w niej kjestem....wieczorem po koleacji tez mnie troche smera ale do przezycia.

mam zapalenie tchawicy i to mi nie daje spokoju bo bohje sie o malenstwo... ponoc na tym etapie ciazy nie sa zalecane antybiotykli wiec domowe sposoby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Byłam na 2 usg 🙂 moja fasoleczka jest już dość duża... cieszymy się bardzo, że dzidzia ladnie rośnie 😁 teraz mąż czeka kiedy będzie znana płeć, ale to jeszcze trochę... Mdłości... mdłości ble okropieństwo które kończy się czasem wymiotami, ale pocieszam się jeszcze miesiąc może trochę dłużej... Pozdrawiam Was brzuszki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A u mnie uciążliwych dolegliwości nie ma za duzo w porównaniu z pierwsza ciążą. Wymioty sporadycznie . W ciągu dnia mam mdłości ale do przejścia - musze po porstu wtedy coś zjeść. Aż mnie to martwi bo nie mam pojęcia co z maluszkiem - do usg daleko bo dopiero po koniec sierpnia a ja mam jakies dziwne obawy i lęki czy sie dobrze rozwija. w ciąży z Olą żygłam jak kot dzien w dzien do 4,5 mies. ale przynajmniej wiedziałam ze ciąża sie rozwija 🙂 Tak mówia ze im wiecej dolegliwości tym wieksza szansa na donoszoną ciążę 🙂 a teraz gdyby nie to ze brzucho mi widac to wcale bym nie czuła sie ciążowo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To zależy czy chodzi sie prywatnie czy panstwowo. Panstwowo wizyty na poczatku w pierwszym i drugim trymestrze sa co miesiac dopiero później co 2 tyg. a pod koniec co tydz. ktg przed samym porodem 🙂 No i planowo na NFZ sa tylko 3 USG.. 11-14 tydz., ok. 20 tyg. i po 36 tyg. Tak to wyglada. Poza tym w mało którym gabinecie NFZ - owym maja USG zwykle jest oddzielnie. Wiec nie robi sie usg na kazdej wizycie. Jesli masz lekarza prowadzacego ciąże w prywatnym gabinecie to i owszem wizyty moga byc czeste i usg za kazdym razem. Ja prowadzę ciąże w przychodni panstwowej a na usg chodze prywatnie... ale tez nie czestciej niz zalecaja lekarze. Pewnie pójde raz dodatkowo przed połówkowym zeby dowiedziec sie o płeć dziecka. Ale to tylko i wyłaczenie ze wzgl. na swoja ciekawość. Tak jak w poprzedniej ciąży. Czyli ok. 17 tyg. bo wtedy juz na 100 % wiadać kto siedzi w brzusiu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie też mało dolegliwości, i tak jak gosiaczek mam obawy, gdyby nie rosnący brzuszek to prawie nie czułabym że jest we mnie fasolka. mam tylko mdłości, a to i tak rzadko, bo często podjadam aby ich nie mieć. nie wymiotowałam ani razu (tak samo było poprzednim razem). w czwartek mam wizytę to mam nadzieję, że się uspokoję.
ja mam wizyty co miesiąc, chodzę prywatnie. lola a czemu masz co 2 tyg? to ciąża większego ryzyka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mariola-s napisał(a):
u mnie też mało dolegliwości, i tak jak gosiaczek mam obawy, gdyby nie rosnący brzuszek to prawie nie czułabym że jest we mnie fasolka. mam tylko mdłości, a to i tak rzadko, bo często podjadam aby ich nie mieć. nie wymiotowałam ani razu (tak samo było poprzednim razem). w czwartek mam wizytę to mam nadzieję, że się uspokoję.
ja mam wizyty co miesiąc, chodzę prywatnie. lola a czemu masz co 2 tyg? to ciąża większego ryzyka?


Mariola bedziesz miała teraz robione usg to genetyczne z mierzeniem przezierności karku? Na usg bedzie już ładnie widać dzidziusia 🙂 nóżki, paluszki 🙂 Ja ide dopiero po 12 tygodniu czyli cos około 25 sierpnia. Jeszcze daleko...
Szatinena - to trzymam kciuki za Was. Na pewno bedzie wszystko dobrze z ciążą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaczek83 napisał(a):
mariola-s napisał(a):
u mnie też mało dolegliwości, i tak jak gosiaczek mam obawy, gdyby nie rosnący brzuszek to prawie nie czułabym że jest we mnie fasolka. mam tylko mdłości, a to i tak rzadko, bo często podjadam aby ich nie mieć. nie wymiotowałam ani razu (tak samo było poprzednim razem). w czwartek mam wizytę to mam nadzieję, że się uspokoję.
ja mam wizyty co miesiąc, chodzę prywatnie. lola a czemu masz co 2 tyg? to ciąża większego ryzyka?


Mariola bedziesz miała teraz robione usg to genetyczne z mierzeniem przezierności karku? Na usg bedzie już ładnie widać dzidziusia 🙂 nóżki, paluszki 🙂 Ja ide dopiero po 12 tygodniu czyli cos około 25 sierpnia. Jeszcze daleko...
Szatinena - to trzymam kciuki za Was. Na pewno bedzie wszystko dobrze z ciążą.

raczej nie, bo to za wcześnie, poza tym podejrzewam, że mój lekarz ma za słaby sprzęcior i wyśle mnie do innego. wtedy pójdę jakoś za 2 tyg na tą przezierność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...