Skocz do zawartości

Lutowe Mamusie 2015 ;-) | Forum dla mam


Madalena

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
To dzis czekamy na informacje o twoim USG.
Zapomnialm bylam w H & M, kupilam sobie dzinsy ciazowe za 7 e, przecenione z 39e. Dziwna jest ta rozmiarowka ciazowa. Ja mam roz. 38 w Pl, w Italii 42. A spodnie kupilam 36. Fajne sa bo sie naciagaja, wiec jak przytyje jeszcze 10 cm w biodrach to wejde.
Jak bylam w pierwszej ciazy nie moglam znalezc fajnych dzinsow. Chodzilam w sukienkach i getrach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 325
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
AGNES wydaje mi się, że taki 2.5 latek doskonale rozumie, co się mówi, i co się dzieje w okół.. TZN nie jak dorosły, ale na swój dziecięcy rozumek. Poza tym, dzieci sa bystrzejsze niż nam się może wydawać. Moja córka po 3 dniach od wizyty np. dziadków, potrafi przytoczyć to, o czym rozmawialiśmy i się pytać- co to znaczy pożyteczna praca? a co to znaczy czuć się bezpiecznie? a co to znaczy wyczerpanie pracą? 🙂 serio!!!
do pytań które mnie zagięły to : czemu to ty jesteś moją mamą, a nie inna pani? :O


a co do tłumaczenia czego nie można, a co tak- wydaje mi się, że nie powinnaś odpuszczać.. mimo, że i tak za chwilkę synek postępuje tak, jak chciałaś..
owszem, zrobi ci cyrk, caaaałeeee przedstawienie 😉
ale wyobraż sobie, że będziesz miała mniej cierpliwości i czasu, żeby negocjować i wdawać się w "gadki" po porodzie.. dlatego teraz musimy wziąć się za nasze szkraby.. i mimo, że mślimy że dla nich to takie cięzkie przeżycia, to trzeba też sobie uświadomić, że gdy zaczniemy zmieniać swoją postawę w momencie gdy dzidziusie nam się urodzą zafundujemy naszym starszym dzieciaczkom jeszcze większy stres..

dlatego ja teraz ostro wzięłam się za Jagodziankę.. nie ma że boli :P czasem już mi głowa pęka, mam ochotę ulec, dac jej dla świętego pokoju to, co chce, włączyć jej bajkę.. ale nie odpuszczam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja spodnie kupowałam tylko w H&M, bo w innych firmach albo mieli ceny z kosmosu, rzędu 300 zł za parę.. albo kroje jak dla pań w wieku 40 lat :P
Przyniosłam swoje ciązowe spodnie sprzed tych 3 lat i powiem wam jedno- no nie będę tego nosić.. pierwsze najmniejsze są za duże :P i krój mi nie odpowiada.. a te ostatnie rozmiar 42! sa przeogromne, dwie Karoliny by się zmieściły 🙂 nie ma opcji, żeby były na mnie dobre w tej ciązy! no way! nie mogę tak przytyć! :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie wiem jak Wasze dziecaczki ale mój w wieku miedzy 2 a 3 latka był bardzo trudnym dzieckiem , nic mu nie pasowała iagle o cos mu chodziło nie można było rzasden sposób mu dogodzic, wieczny płacz o wszystko co doprowadzało mnie do szału i byłam tak zmeczona ze nie miałm siła nawet ochoty na kolejne dziecko gdy ten okres minał to mojej dziecko jest nie do poznania az czasem zazstanawiam sie czy to mój syn ;-) bo zrobił sie grzeczy wszystko rozumie , da sobie przetłumaczyc.
Ale wydaje mi sie ze mimo to będzie trudno to ogarnąc , fajnie teraz sie mówi ale potem nie zawsze to tak kolorowo wyglada. Zaoabczymy czas pokaze.

Też zmykam na miasto kupic cos na siebie w sobote Wam wesle imusze kupic jeszcze kopertówkę. Miomo ze to dopiero koniec 3 miesiaca ide w ciazowej sukience bo brzusio juz jest znaczny. Będe miała malinow sukienka z bezowymi dodatkami - Dodam ze sama ja sobie uszyłam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No u mnie tez zaczęło widać brzuch.. tak, jakbym się nażarła do nieprzytomności :P

MAGDALENA gratuluję talentu, ja umiem guziki przyszyć, łatę zrobić :P i to wszystko 🙂
Kiedyś umiałam na szydełku, drutach, ale zapomniałam 🙂 Krzyżykowo jeszcze na kanwie wyszyję :P ale czasu brak..

AGNES zobaczysz.. będzie ci uszami już się wylewało od dlaczego? czemu? a jak to? 🙂 ja marzę o tym, zeby jej się buzia juz zamknęła..
a gadać zaczeła wcześnie.. jak miała 9 miesięcy to mam zapisane w kalendarzu że umiała już mówić mama, baba, tata, dada, dać, nie, tak i \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"kociam cie\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" 🙂


uzupełnienie ************


hej jak to jest?
niby jak chciałam sobie stworzyć suwaczek wyszło mi że jestem w 12 tyg 3 dniu, ale jak wpisuje w kalkulatory tygodnia ciązy na różnych stronach pisze, że jestem w 13 tygodniu.. Ja nie pamiętam jak to się liczy, ale jeśli przekroczymy 12 tydzień to już jest 13? (sorry może to głupie pytanie, ale dziś ide na USG i nie wiem co mam powiedzieć 🙂 12 czy 13 tydzień?

już wiem, znalazłam w necie, jesli jest (na moim przykładzie wytłumaczę) 12 t 3d, to jest 13 tydzień (12sty skończony), jeśli będzie np. 13t 1 d to już jest 14 tydzień :P

Więc teraz wiem jakie tygodnie rozwoju ciązy i maluszka mam czytać i ktore sa właściwe :P uff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dokladnie Karolina.
Mi cos sie suwaczek nie chce wkleic. Moj tez malo mowi, jak to chlop ale smiesznie sie przedstawia " Franio Fran" nigdy nie powie pojedynczko, a jak pytam ile ma lat to odpowiada "drrra" zamiast dwa. Wszystko musi miec literke rrrr. On ja kocha 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Caprioo dobrze, ze napisalas o tych tygodniach, ja tez sie zastanawialam jak mowic, ktory to tydzien.
Wlasnie przez to, ze moj mlody tak malo mowi to ciezko sie z nim dogadac. Duzo rzeczy pokazuje ale czesto jak sobie tlumaczymy kto co chce to sa dzikie sceny. Na koncu jak na niego nakrzycze, troche poplacze, sposci glowe i biegnie domnie. Jak wrocisz od lekarza pisz co i jak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z tymi tygodniami to jest tak ze jak juz jest Np 12 i 1 dzień to liczy sie 13 tydzień 🙂

Pochwalę sie swoimi pracami.Wieczorem wrzucę Wam kilka zdjęć sukieneczek dla dziewczynek z pod mojej maszyny. A sukienkę z wesela podam w niedziele wtedy będę w całej okazałości.

Bylam pochodzić po sklepach ale nic mi sie nie podobalo. Ciezko mi cos kupić bo widzę ciągle jakieś wady itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka!
Słuchajcie, USG OK .. tylko kurde mają taki słaby sprzet, że facet nie powiedział na 100% co to będzie 🙂 na pewno człowiek :P
wyraził sie tak- wysoce prawdopodobne że będzie to dziewczynka…. ale 100% nie daję, może się okazać na połówkowym, że się myliłem..
Więc ja tam się cieszę 🙂 Mogłaby zostać dziewczynka, może się okazać że będzie chłopczyk, wsjo mi ryba 🙂

Grunt, że dziecko ZDROWE 🙂 na USG okazało się, że wygląda na tydzień starsze, określił na 13 tydzień i 2 dzień (czyli wg tego liczenia na 14 tydzień)
Więc z tego się cieszę. Serduszko biło jak szalone 🙂


Jagódka, jak tylko usłyszała, że być może dziewczynka to krzyknęła na całą salę- MALINAA!
więc nasza córcia miała przeczucie 😉 zobaczymy czy w 100% trafne za 7 tygodni..

Zapisałam się też do ponoć najlepszego warszawskiego specjalisty, dr Kretowicza.. na USG połówkowe. Idę 30.09. Będzie to USG 4D. Więc wtedy na pewno dowiemy się o płi na 100%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oo nie patrzyłam, taka przejęta wyszłam :P
już sprawdziłam
AC- obwód brzuszka 66.6 mm
BPD - szerokość główki od ciemienia do ciemienia, tzw. wymiar dwuciemieniowy główki 23,7mm
HC - obwód główki dziecka- 88,1 mm
CRL - długość ciemieniowo-siedzeniowa- 70.9 mm
NT - przezierność karkowa- 1,4mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
carpioo bardzo sie ciesze ze wszystko jest dobrze. Ja dzisiaj tez odebrałam wyniki badan z krwi i okaząło sie ze nie mamy żadnego konfliktu seriologicznego czego strasznie sie bałam natomiast przeciwciała we krwi sa poprzetoczeniowe. Określi mi nawt fenotyp grupy krwi dzidzisia ;-)

Ja dzisiaj normalnie jak kobieta w ciazy najpierw sledzie , potem kisiel , jogurt i nektarynki a nic mi sie smakowała jak tu nie zwariować 🙂 Do tego poranne wymioty masakra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Caprioo super wiesci.
Magda czekamy na zdjecia sukienek. A to szycie to twoja pasja? Ja mam spodnie do podwiniecia. Nie chce mi sie maszyny ustawiac chyba bede podszywac recznie. To sa spodnie dzinsowe, ponoc jest jakis trik, ze mozna zostawic to podszycie oryginalne. Wiesz jak to zrobic? Jak bylam mala i nie bylo nic w sklepach tez mi mama duzo sukienek i roznych rzeczy szyla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnese jest taki trik do spodni dżinsowych. Ja będę miala chwilke to Ci zrobie zdjecia. Osobiście wole kupić nitke do dżinsy i podwinąć je normalnie. Nitka okolo 3 zl kosztuje. Trzeba tylko dlugosc sciegu taka sama dać i są identyczne jak byly.

Ciesze sie ze sie Wam podobaja. Dla mnie do duży komplement :-) szyje z pasji. Pracuje jako florystka , szyje dla przyjemności 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magda ale Ci zazdroszcze, musisz miec zdolnosci manualne. Moja ciocia ma szklarnie kwiarow, jak bylam w ogolniaku to dorabialam w wakacje. Sprzedawalam kwiaty, dobrze, ze 20 lat temu nie bylo mody na wiazanki jakie sa teraz. Moja starsza siostra mowi, ze mam dwie lewe rece, albo drewniane. Chyba prawdy w tym cos jest.
Ja tez staje w kolejce do odkupienia sukienek jak bedzie corcia.
Aby szyc takie sukienki jak pokazalas to nie tylko trzeba miec zdolnosci, trzeba miec wyobraznie. Wiesz jak Ci zazroszcze, to sobie wyobrazam jaka masz ladna sukienke na slub.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...