Skocz do zawartości

Lutowe Mamusie 2015 ;-) | Forum dla mam


Madalena

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Sorry coś mi się ubzdurało, że trzecie :P

ja potem to normalne torebki jednorazówki zakładałam.. Niby mamy czysto w bloku, tutaj dbają Panie Sprzątające.. ale wiesz jak to jest? Niby osiedle zamknięte, monitoring.. a żul przyjdzie i mi ukradnie, bo złom będzie sobie woził :/


******

a jeszcze mam pytanie odnośnie Waszych mężów/partnerów..
Mianowicie czy Oni Wam teraz bardziej pomagają? Dbają o Was?
Bo ja przy pierwszej ciąży byłam bardzo samodzielna, do 8 mies. pracowałam, ale zawsze mi Robert kolacje robił, śniadanko, kawkę.. masował co wieczór stópki, gadał do dziecka i masował brzuszek
a teraz.. teraz to ja się wcale nie czuje w ciąży.. Zapiernicz w domu taki, że jestem o 13-tej już tak zmęczona jak koń po westernie.. Gotowanie, zakupy, sprzatanie, pranie.. wszystko na mojej głowie..
teraz byłam tydzień chora (jeszcze troche jestem, no ale tragedii nie ma) to naprawde juz k..wicy dostawałam bo nic absolutnie nie robił.. dopiero jak sie spłakałam zadzwoniłam po mamę, że głodna jestem (mój Mąz ABSOLUTNIE NIE POTRAFI GOTOWAĆ) to wział się za zmywanie i z mamą zrobił mielone, i spagetti żeby nam starczyło na 4 dni 😉
nie umie się zaopiekować, zrobić herbatki bez wyraźnej mojej prosby..
generalnie reasumując wydaje mi się, ze teraz dla niego ta ciąza no jest-bo-jest, ale nic sobie z tego nie robi.. nie mam żadnej taryfy ulgowej.. a w ciązy w ciągu dnia spałam raptem 3-4 razy..


W ogole przez to że własnie on koło mnie nie skacze i ciągle jestemw pędzie, biagu takim, to ja naprawde zpaominam że jestem w ciązy… W pierwszej to gadałam do brzucha, czytałam na głos gazety, śpiewałam.. a teraz? a teraz jak w wannie znajdę czas to sobie 3 minutki poleże z rękoma na brzuchu, i już musze wstawać zaraz żeby Jagódkę spać położyć..

uff wyżaliłam się 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 325
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ej serio tu żadna nie zagląda? to ja przez kiloka dni prowadziłam tu dyskusje :P zeby was obudzić, rozbudzić! 😉 HELoŁ!!

ide 10 pażdziernika na połówkowe USG 😉 trzymajcie kciuki 🙂

oprócz tego JESZCZE KASZLE jak stary gruźlik..
i za 10 dni moja córka skończy 3 latka! boże kiedy to minęlo!?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny zycze Wam zdrowia.
Ja bylam na polowkowym USG, wszystkie wymiary dobre, bedzie drugi chlopak.
Czuje sie juz dobrze. U nas nareszczie przyszla w koncu jesien. Przerzucilam wszystkie ciuchy na lato i wrzucilam na wieszaki te zimowe.
Mialam od siostry po corci ciuszki dla dziewczynki, tezjuz je spakowalam do kartonow. Teraz juz mi na 100 % nie beda potrzebne. Maz jest szczesliwy. A ja mialam cicha nadzieje na corke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej,
Ja czasu awsze ma za mało, poza tym nie ogarniam programu MACowskiego .. gdybym miała excella to inna bajka :P byłam mistrzynią :P


BYłam na połowkowym.. Córka- nic się nie zmieniło.. ufff!
waży uwaga! 519g!!! 🤪 boje sie porodu!
nie wiem ile ma cm bo się nie mieści w głowicy USG i facet mówi że jest naprawdę dużą, zdrową dziewczynką 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agnese napisał(a):
Sluchajcie zalogowalam sie na bobovicie i Hipiie i przyszly do mnie chusteczki nawilzajace, kolysanki dla dziecka, ksiazeczka dla mamy z poradami.


ja polecam BEBI PROGRAM bo tam tez mają fajne upominki..
z kolei ja nie wiem gdzie kliknęłaś żeby coś zamówić w HIPP i BOBOVICIE ciemna masa ze mnie.. weszłam na strone zalogowałam się.. i nie wiem co dalej :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja od wczoraj mam nerwa. Dalej jestem przeziebiona. Chodzę jak na szpilkach a praktycznie leze i czekam aż poczuje ruchy malenstwa a od wczoraj nic nie czuje. Wogóle czuje się jakoś dziwnie poddenerwowanie nie mam wogóle apetytu i jakby mnie żołądek pobolewal i choć próbuję się uspokoić nie mogę. Nie wiem czy to przez to pieprzone przeziębienie czy coś się złego dzieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Caprio wystarczy sie zalogowac, oni sami w ciagu tygodnia na adres, ktory podalas wysla upomniki. Czyli u Ciebie druga dziewczynka a u mnie drugi chlopk. 500 g to rzeczywiscie duza dziewczynka.
Maja23 ja jak chodze cos robie to nie czuje malucha bo go bujam sama tym chodzeniem, jak jest dzien, ze mniej chodze to mnie stuknie czy puknie. Nie stresuj sie i nie denerwuj to nie wskazane. Wszystko bedzie dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczyny ja zaglądam ale niestety tu tak mało piszecie ze nie ma co czytac.
Szkoda.

Gratuluje udanych usg połówkowych oraz poznania płci.

Carpio ciesze sie razem z Toba ze bedzie dziewczynka ;-) moje marzenie ale jeszcze nic straconego.
Agnese jak zareagowałs na drugiego chłopka 🤪 ja na poczatku troche zgasłam ale teraz ciesze soie bardzo ze bedzie drugi chłopczyk. Nie moge sie juz doczekac.

Czuje ruchy , ja bardzo i juz miałam kilka razy tak ze jak mi zasadził w pecherz to o mało co nie uciekło mi he he

Ja tez byłam na polówkowym wszystko jest dobrze tylko wykryto w seduszku ognisko hyperechogeniczne. Pani niby powiedziała ze to nic takiego ale dała skierowanie na echo serca do Rudy Ślaskiej ( mam tam az 106 km ) strasznie sie boje bo syn ma wade serca. Ale naszczescie Piotrus ma malutką wade serca VSD okołobłoniaste i sie super rozwija nie ma to wpływu na jego rozówj. Z jedej strony sie boje a z drugiej ma m dobre przeczucia.

Moja dzidzia tez juz jest duza i szykuje sie duzy chłopak. Ale jak bedzie duzy to z wiazku z powikłaniami po naturalnym porodzie teraz bedzie CC chyba ze bedzie malutki na co sie nie zapowoada bede rodzic naturalnie.

Przygotowujecie sie juz sie urodzenie dziecka , ja narazie tylko mam pare ubranek i to co po starszym synu. Narazie nie mam weny i fundyszy ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
maja23 napisał(a):
A ja od wczoraj mam nerwa. Dalej jestem przeziebiona. Chodzę jak na szpilkach a praktycznie leze i czekam aż poczuje ruchy malenstwa a od wczoraj nic nie czuje. Wogóle czuje się jakoś dziwnie poddenerwowanie nie mam wogóle apetytu i jakby mnie żołądek pobolewal i choć próbuję się uspokoić nie mogę. Nie wiem czy to przez to pieprzone przeziębienie czy coś się złego dzieje.


Mi lekarz mówił ze teraz dzidzia sie jeszcze przekreca i moze sie tak ułozyc ze jest raczkami i nóżkami w strone wewnetrzna wtedy nie czujemy ruchów tak wiec nie panikuje głowa do góry zapewe dzidzia sie przekręci i da Ci kopa ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bylam nastawiona, ze bedzie corcia, nawet miesiac temu jak bylam w Pl wzielam ciuszki dla dziewczynki. Teraz to sie ciesze, ze syn bezie mial braciszka. Moja siostra nabija sie i mowi, ze mi wspolczuje bo bede miala dwie synowe. Ona ma corke.
slyszalam, ze teraz to juz maluchom robia takie operacje na sercu w lonie matki, ze rodzi sie zdrowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczyny zaglądam często do was ale rzadziej piszę. Wczoraj byłam na usg. Wszystko oki. Nadal chłopiec hehe.
Carpioo twoja córcia rzeczywiście duża, mój waży jakieś 330g. Jest jakiś nieśmiały bo zasłaniał buzię rączką i nie chciał aby mu robić zdjęcia, a ja obiecałam synkowi że pokaże mu zdjęcie brata 😉
Poza tym z dnia na dzień robię się coraz większa i większa, aż strach stanąć na wagę. No cóż w poprzedniej ciąży było +25, ale po 2 miesiącach nie było po tym ani śladu. Kurczę żałuję, że mi przy porodzie zabrali kartę ciąży, miałabym fajne porównanie. Wam też zabrali?
Pozdrawiam dziewczyny i 3majcie się cieplutko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi tez zabrali w szpitalu ale nic tam ciekawego nie bylo oprócz wagi. Reszta jakieś bazgroly bo mój gin chyba po chińsku pisal.

Mnie dziś brzuch boli chyba po spaniu bo bardzo zle spalam. Wogule po nocy mi Ciężko, śpię na lewym boku zgodnie z zaleceniami ale jakos mi nie wygodnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wczoraj zobaczylam, ze mam siare. Biust mam wiekszy o 3 rozmiary, kupilam stanik ale juz jest zbyt maly. Chyba kuopie wiekszy. Ja raz czuje sie lepiej raz gorzej. Dzis stanelam na wage, 12 kg na plusie, waze 64 kg, przy wzroscie 162. Ciekaw jak bedzie dalej, widze, ze maz nawet wiecej je i mi kusi a najczesciej wieczorem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEJA!!

SIARA
nie narzekajcie baby wstrętne..mi leci od 16 tygodnia!! 🤢

WAGA
.. oooo…. nie pytajcie.. 64kg przy 162?! ŹLE?! 😮
JA PRZED ciążą ważyłam 62 :P a mam 165 :P
teraz.. matko kochana.. nie wchodziłam na wagę od 3 dni, ale 3 dni temu było równo 70! 🥴

HUMORKI
oj.. zaczynają się.. tak się kłócę z mężem, że wczoraj o rozwód go prosiłam 😉
przyszła aż moja mama w roli mediatora, bo ją mężoliński wezwał, twierdząc, że "córce odbija sżajba ciązowa"


CIUSZKI..
.. dla dziecka? no kupiłam 2 kompleciki, ale.. to jeszcze nie to, czekam na styczniowe wyprzedaże 🙂






Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja przed ciaza wazylam 52 kg, wiec 12 kg na plusie to czuje. Ogolnie czuje sie jak slon, Syn coraz czesciej mnie kopie, tez miewa czkawke. Syn starszy nie dopuszcza informacji, ze bedzie mial brata. Jak pokazuje mu brzuszek by go glaskac to pokazuje, ze tata ma taki sam brzuch i na swoj brzuch. Wiec nie wiem czy wie o co chodzi czy nie.
Jeszcze nie kloce sie z mezem, ale moj maz to zloto, nawet nwewus by sie przy nim wyluzowal. Wiec nie pomoge.
Milego dnia dziewczynki, ja dzis robie wielkie pranie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...