Skocz do zawartości

Lutowe Mamusie 2015 ;-) | Forum dla mam


Madalena

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja mam największy problem z ubieraniem butów bo nie maja zamka tylko są wciąganie wiec muszę się trochę na ćwiczyć zanim uda mi się je założyć

Tak to moja pierwsza dzidzia 🙂 ale już mam mala praktykę przy synku siostry bo mieszkają z rodzicami wiec jak junior przyszedł na świat to ciocia tez sprawowała opiekę 🙂 część ubranek właśnie mam po tym łobuzie który 14.12 skończy 3 lata a że większość ubranek była nowa to mama składała dla kolejnych pokoleń w szafie i tak teraz się właśnie przydadzą 😁 a H&M ma naprawdę dobrej jakości ubranka u nas są teraz takie fajne spodnie dresowe wiec muszę pokazać mężowi a najlepiej wydrukować zdjęcie żeby mógł zabrać ze sobą do sklepu i kupić 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 325
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
w HM starczy ci ten KOD 🙂 najlepiej zrób listę z rozmiarami i niech idzie do pani w sklepie 🙂 one takim tatusiom to z ogromną rpzyjemnością pomagają- wiesz o co kaman 🙂 "zagubiony mężczyzna" chce zrobić żonce prezent dla Maluszka 🙂 to słodkie jest- gdybym pracowała w sklepie to bym się zlitowała nad takim nieporadnym facetem 🙂 i zrobiła wszyetko, żeby tej kobeicie przyjemnośc sprawić 🙂 🙃

ja wciągane buty zamieniłam na takie z suwakiem- z TYŁU- nietypowo.. i jest super łatwo 😉

ohh wysmarowałam się tym masłem shea naturalnym- bez zapachu i barwników- i musze wam powiedzieć, że czuję ogromną ulgę.. skóra nie swędzi.. no jest extra.. a nasmarowałam się z 1.5 godziny temu i nadal mam taką błyszczącą z nawilżenia skórę.. polecam 🙂

mam jeszcze na wypróbowanie olej kokosowy szkoda że akurat to nie pachnie, bo kocham kokosy :P


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tez lubie H & M, jak mieszkasz w Austrii to poczekaj jeszcze miesiac od stycznia wszystko bedzie przecenione o polowe. Bluzeczek i spodenek nie kupuje, najlepsze sa bodziaki jakie wkleila caprioo. Moj synek tak sie wiercil, krecil, problem nawet by go ubrac. Jak raz mial koszulke i spodenki to cale gole plecy. Mimo, ze teraz sa takie fajne spodnie z grubym pasem na na brzuszek.
Ja mam taki olejek do smarowania bez zapachu, drugi migdalowy. Ciekawe jak mi pomoga, w pierwszej ciazy smarowalam mustella i byl dobry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mustellę miałam tez w 1 ciązy ale nie nie odpowadał zapach, konsystencja.. ale PALMERS polecam szczerze 😉 z tym, że PL niby są już dostępne.. ale taki skromny wybór.. a na Allegro nie lubię kupować, bo nigdy nie umiem tych dat wazności rozgryźć, a jak kupuje w sklepie to wiem, ze przeterminowanych nie sprzedają :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzisiaj ja mam depresję 😞 kolejne rozstępy na piersiach i co najlepsze zaczęły się robić jak zaczęłam się smarować kremami 😞 jakaś masakra teraz to latem chyba golf będę nosić. A co do przecen to już w niektórych sklepach są właśnie w hm zrobili wyprzedaż końcówek kolekcji i z nowej jest trochę kup 3 zapłać za 2 co się naprawdę opłaca 🙂 więc kilka par spodenek kupie ale juz w wiekszym rozmiarze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
OH KORNI.. przykro mi.. widzisz.. tak to kyrka wodna jest!
A Ty teraz zaczełaś się smarować? ja się smaruję od początku, kiedy 2 kreski na teście zobaczyłam.. Wiec to chyba nie ma reguły..
Pocieszę Ciebie tym, że ja po pierwszej ciązy miałam całą siateczkę rozstępów na pupie, i naprawdę w lato 2014 swobodnie chodziłam w kostiumie.. Oczywiście sama swiadomość, że je się ma, trochę osłabia pewność siebie.. Ale czy kiedykolwiek obcy facet czy baba patrzyła Ci się na piersi z odległości 20 cm? 🙂

Ale one bledną, i ich nie widać aż tak bardzo.. poza tym cycki to jeszcze.. zawsze sobie możesz np. opalizującym kremem posmarować i pudrem z drobinkami- wtedy NIKT nie zauważy 😉 A ja pupy sobie pudrem i podkładem nie wysmaruje :P
A cyc będę miała mały i obwisły :P Nie przejmuj się
Zobaczysz Maleństwo i będziesz miała to w dupce :P


Głowka do góry!


Ja zaraz jadę do H&M 🙂 Oby u mnie tez były promocje 😉


Masz jakieś pomysły na imię dla dziecka? 🙂
Zobaczyłam, ze Ty masz na imię KORNELIA- jejciu, jak ślicznie! Bardzo mi się podoba to imię, jest mało popularne i bardzo urokliwe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Piersi smaruje od samego początku bo wiedziałam albo przeczuwałam ze będą jak dwa arbuzy do wszystkich sie śmieje ze najpierw wchodzi mój biust później brzuszek a na końcu ja 😁

A co do imienia to moja mama leżąc ze mną w 8 miesiącu w szpitalu bo mi sie tez na świat spieszyło znalazła to imię w kalendarzu pod data moich imienin czyli 31.03 ja do dziś się zastanawiam co to był za kalendarz bo jakikolwiek by nie był w domu to pod ta data jest tylko Balbina a tak właśnie miała moja praprababcia 🙂 raz albo dwa razy udało mi się znaleźć moje imię w kalendarzu ale na tym sie to skończyło 😁

A synuś prawdopodobnie będzie Igor ale to też jeszcze może się zmienić bo propozycji było wiele 🙂

carpioo Udanych zakupów !! mam nadzieje że zdasz relacje jak poszło 🙂

U mnie już choinki wożą na przyczepach wiec coraz bliżej świętą jak przyjdzie nam tutaj zostać to namowie męża na choinkę i mimo braku bombek ubiorę ja tylko w czerwone kokardy i lampki i byle pachniała lasem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wróciłam i jestem mega zawiedziona!
kupiłam tylko 2x2pak bodziaków tych zapinanych z boku.. Kaftaników nie było, jakis fajnych pajaców z takiej bawałny ale laycrowanych nie było.. a jak były to po 70zł! masakra!
doskonale wiem, ze założę je kilka razy :P bo mi dziecko urośnie 🙂

KUPIŁAM takie coś http://www.hm.com/pl/product/51815?article=51815-A i takie samo ale białe z napisem MUM&DAD loves me, i szare gładkie

Ja kupuję rozmiar 62 a wy?
z Jagódką takze tylko takie rozmiary miałam, owszem były ciut większe, ale tylko przez pierwsze 2 tygodnie 🙂

aa. i starszej kupiłam leginsy i dwiie bluzo-tuniczki w tej pormocji 3za2 🙂
ale szału nie ma, dupy nie urywa :P


Musze poszperać w necie i znowu wyruszyć na łowy.. Myślałam o Reserved..Bo starsza miała tam kupowane bidziaki i są genialne! w ogole sie nie wyciągają, plamy schodza, i można w duzych temp. prać..

A z kolei byłam tez w MotherCare i też.. no nie ma takich zapięć które wg mnie są najlepsze..



****uzupełnienie***

teraz przeglądam sobie te strony to Reserved KICHA!
C&A jest duży wybór
http://www.c-and-a.com/pl/pl/shop/niemowleta/odziez-dla-noworodka/wszystkie-produkty-dla-noworodka
zobaczcie np. takie sa spoko http://www.c-and-a.com/pl/pl/shop/niemowleta/body/wszystkie-body/body-niemowlece-133996-1.html ciekaw jakie w dotyku
http://www.c-and-a.com/pl/pl/shop/niemowleta/odziez-dla-noworodka/wszystkie-produkty-dla-noworodka/zestaw-niemowlecy-134574-1.html
to takie cieplutkie

http://www.c-and-a.com/pl/pl/shop/niemowleta/odziez-dla-noworodka/wszystkie-produkty-dla-noworodka/page-2/zestaw-niemowlecy-129506-1.html

http://www.c-and-a.com/pl/pl/shop/niemowleta/body/wszystkie-body/body-niemowlece-128725-2.html
i generalnie jest duży wybór..


CUBUS i Kappahl jeszcze wygląda OK, ale cenowo także kicha.. tzn.. sknera mi się włączyła, może od tego zacznijmy :P


O SMYK też SPOKO, zwłąszcza, ze etraz macie -70% nawet przez internet 🙂 więc kobiety.. szaleeejeeeemy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to faktycznie kiepsko ale wczoraj zrobiłam porównanie co jest w polskich sklepach a co mam tutaj i jest mały rozjazd między asortymentem.

Ja mam kilka na 56 ale to nic nowego tylko od mojej siostry my też raczej staramy się już takie większe kupować bo wiem że malutki długo taki mały nie będzie 🙂 więc sensu nie ma najmniejszego. Ale teraz mi się przypomniało że muszę pościel kupić chociaż jeszcze jeden komplet ale to chyba będę musiała przez allegro albo rodziców bo tu mają dziwne rozmiary 135 na 75 a ja mam kołderke 120 na teraz nie pamiętam ale te musiała bym zmniejszać w każdym bądź razie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam ciuszki body rozmiar 50, po siostrze. Moja siostra, ktora ma meza bardzo wyskiego 207, tez kupowala ciuszki od 62. Kiedy corcia sie urodzila okazalo sie, ze jest malutka i maz musial dokupic malugkie body. Moj syn jak sie urodzil tsz mial 50 cm. Potem tak rosl, ze pediatra mowi caly czas, ze jest wysoki. Dzis go mierzylam ma 1 m, 23 lutego skonczy 3 lata.
Kornelia, rzeczywiscie sliczne imie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
TO ja Wam powiem tak- ja mam 165, meżoliński 182, rodzice podobnie.. i moi i jego.. a Córka 3850, 57cm 😉 a terz skończyła 3 lata w 2.połowie pażdziernika i ma ponad metr!
Ja nie wiem po kim ona tak rośnie! oby nie miała 185 jak dorośnie.. :/ bo jakiego ona faceta będzie miała?! 😮
teraz też Malina w 17 tyg wazyła 520g! Podejrzewam że teraz będzie wazyła ok. 2,3 kg 🙂 11 grudnia mam USG Oby dalo rade przewidziec wagę..


a w ogole wiecie jak oni to sprawdzają? po obwodzie głowki? czy jak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My oboje z mężem mamy ok 174 on troszeczkę mniej 😜 więc mam nadzieje że synek będzie po mnie wysoki a jak kiedyś będzie córcia to niech będzie niższa żeby mogla szpilki nosić 🙂 bo ja mimo że uwielbiam chodzić w wysokich butach to nie robię tego ze względu na moją druga połówkę.

Dzisiaj cicho tu chyba już wszyscy szykują się na weekendowy odpoczynek a ja odliczam dni do wizyty kontrolnej. Nasz mały 11.11 ważył 1300g ciekawe ile on przybrał i ile mi przybyło mam nadzieję że wszystko będzie dobrze i zacznę się cieszyć świętami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie mam zielonego pojęcia.. jak będę PO USG dam wam znać ile waży Malinka 🙂

znalazłam w necie taką informację http://twoja-ciaza.com.pl/kalkulatory/


Wagę dziecka można obliczyć a raczej oszacować na podstawie kilku wyników z badań USG. W zależności od tygodnia ciąży podczas badania USG otrzymamy wartości:
AC - obwód brzuszka
FL - długość kości udowej
BPD - wymiar dwuciemieniowy główki
HC - obwód główki
Znając jedną bądź kilka z tych wartości można wykorzystać zamieszczone po prawej stronie kalkulatory aby oszacować wagę płodu. Należy pamiętać, że wartości te są szacunkowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Moje mikołajki zaczęły się od pobudki która zrobił mi mężu nie wiem czy zrobił to specjalnie czy nie ale do 2 nie spałam a o 8 mnie obudził. Za to był tak kochany że zrobił mi śniadanie 🙂 później pojechał do znajomego pomóc mu przy samochodzie a przy okazji obiecał że wkońcu posprząta w naszym więc i to dobre a ja już mam dzisiaj dość łóżka i latam na odkurzaczu i mopie 🙂 a później chce męża ma małe zakupy wyciągnąć ale czy mi się to uda nie mam pojęcia.
A od wczoraj żyjemy bez ciepłej wody w łazience co jest dramatem i nikt nie wie dlaczego tak się stało. 😞 ktoś chyba z sąsiadów nas nie lubi i zakręcił ciepła wodę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie nie lepiej jeśli chodzi o spanie 😉
Mianowicie nie moglam spac bo nasza Córka chora, strasznie kaszle..
Ja nawet nie wstaje, ale mnie budzi wstawanie męża no i rzecz jasna kaszel Jagody.. Tak mi jej szkoda.. wiec zasnęłam ok. 4 a ona już wstała o 8:30 .. nie wierzyłam!
daliśmy młodej śniadanie, i szukaliśmy prezentów od Mikołaja.. a to w bucie, a to pod poduszką, aż w końcu znalażły isę na balkonie 😉
Specjalnie ja nic nie "dostałam", żeby jej zasygnalizować, że trzeba być grzeczynym bo inaczej prezentu się nie dostaje..
Kupilismy jej 2 ksiażeczki, słodysze i taką grę elefun, co się lapie motylki wyfruwające z trąby słonia.. No i wkładamy baterie- a słonik nie działa! 😞
rozczarowanie dziecka. 🤢. w takim dniu- MASAKRA.. ale poleciał Mąż po nowe baterie innej firmy i zadziałało.. A potem wypuściłam się na zakupy z Mamą i Siostrą i wróciłam do domu po 17 🙂


a dzisiaj z kolei ja robiłam bombki (takie metodą karczochową ze wstążek) mężoliński składał model-helikopter, a Młoda skąłdała taką choineczkę (foto z neta, bo mi konto na Imageshack wygasło poza tym nie chce mi się podlączać telefonu do kompa.. :P wybaczcie) http://img.zszywka.pl/0/0186/thb_7791/choinka-z-pianki.jpg

i tak sobie dzisiaj dłubaliśmy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ojj jak tu cicho ..
Chyba przygotowania do świat pełną para ruszyły 🙂 u nas dopiero pierwsze przymrozki wiec jak narazie na dworze jeszcze ciepło i nie ślisko z czego sie bardzo ciesze. Już nie cały tydzień do wizyty u lekarza i doczekać się nie mogę chociaż zawsze mam jakiś stres przed wejściem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dziś mam USG państwowe, a 18.12 idziemy na USG prywatne 🙂
wzcoraj od 11 rano miałam skurcze! takie co 30 minut.. a od godziny 13 co 7 minut.. :O byłam przerażona! poszłam się w wannie wylegiwać i przeszło.. Potem wieczorem…. co 7 minut..
i doszło do mnie że pora zwolnić.. i że jak widze migające zielone światło dla pieszych, to żeby już nie biec.. żeby nie sprzatać tyle.. miałam strasznego straszka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Już należy zwolnić tempo 🙂 żeby dzidzia była bezpieczna i za szybko na świat wychodzić nie chciała. Mi wczoraj brzuszek robił się twardy więc wstawałam tylko kiedy faktycznie musiałam ale pewnie to przez nerwy których mi ostatnio nie brakuje może to też wina mojego humoru ostatnio że nic mi nie pasuje i ciągle krzycze albo płacze 😞 ale teraz muszę już pozytywnie myśleć mniej niż więcej do końca po drodze jeszcze święta sylwester wizyty u lekarza i tak tylko między tymi wydarzeniami odliczam dni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez miałam tak w 30-i mam do teraz, prawie 32 tydzień że no NIC absolutnie mi nie pasuje.. :/

PO USG jestem lekko zniesmaczona, bo mi nie dała małpa wyników, tylko kazała u prowadzącego lekarza odebrac (bo u mnie w przychodni to oddzielna baba od USG oddzelna ginekolożka)
ale Malinka zdrowa, waży 1950g i tyle zapamiętałam :P no bo wzrostu mi nie podała 🙂
jest ułożona już główkowo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Caprioo super wiesci. Dziewczyny oszczedzajcie sie. Mi tez juz ciezko. Waga 70 kg. Mierzylam brzuszek 99 cm, tyle samo mialam w pierwszej ciazy.
Szkoda, ze ciagniemy te forum tylko w trzy. Dziewczyny, ktore nas podczytuja zacznijcie pisac, bo nie bedzie po co tu zagladac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...