Skocz do zawartości

Lutowe Mamusie 2015 ;-) | Forum dla mam


Madalena

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 325
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
🙂 ładna waga. Sama jestem już ciekawa ile ten mój mały łobuzek waży ale do środy już nie mam daleko wiec czekam na jakieś informacje i pewnie tez się pochwalimy ile nam przybyło. 🙂 ja już coraz bardziej czuje święta bo za oknem na górach widać śnieg chociaż mój termometr w kuchni pokazuje +9 na dworze a do tego bezchmurne niebo i słońce wiec gdyby nie fakt ze mamy grudzień to była bym przekonana ze to wczesna wiosna. Z chęcią bym się złapała za grabki i poszła resztę liści zgrabić ale jak troszkę więcej pochodzę to brzusio twardy i boli więc staram się nie widzieć tych denerwujących mnie liści. A mężuś wraca do domku jak już praktycznie ciemno jest więc prosić go o to nie będę bo musiałby jeszcze latarkę ze sobą mieć 😁 ale mam nadzieje że do jutra pogoda sie nie zmienia chociaż tu w górach to nic nie wiadomo 😮

A Wy jak sie dziewczynki czujecie ? Jak humorki ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Korni ty mieszkasz w gorach? Jak przejezdzam przez Austrie to widze te gory a w dole misto i tak sie zastanawiam jak to jest. Gdzie bys nie spojrzala to widzisz takie ogromne gory, czy to mi sie tak tylko wydaje? U NAS DZIS W NOCY BYLO 1 ponizej zera. Wszystkie dachy biale. Moj maz jak wraca tez ciemno, jeszcze ma 2 h przerwy w poludnie. Wiec sami siedzimy calymi dniami. Moja tesciowa pojechala, ale daje do zrozumienia, ze chce przyjechac. Moja mama juz mi obiecala, ze do mnie przyjedzie po sywestrze. Teraz widze, ze moj mlody na choinke polozyl kilka aut. Gdzie nie spojeze tam auto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj piękną musicie mieć pogodę KORNI 🙂 ja mimo, że na nartach jeżdzić nie mogę bo mam rozwalone kolano to uwielbiam góry! tw widoki są przepiękne!

MONIQUE no mam nadzieję, że tak 4 kg córka nie przekroczy! bo ja nie urodze jej w takim wypadku! a nie chce mieć cesarki.. boję się tego jak ognia, już wolę pęknąć po kark! niż mieć cesarkę :P

AGNESE to wy wcześniaczki byłyście! .. kurde mnie wczoraj pani opitoliła, że mam uważać .. no i ja z siostrą też niby się wcześniej urodziłyśmy - ja o 4 tyg, a siostra o 6 tyg.. :/ więc podobnież muszę BARDZo uważać 😞
ale co tam.. wstawię sobie stołek do kuchni :P i będe działać na siedząco 🙂 nie umiem sobie odmówić pichcenia 🙂 to mój bzik taki.. a wszyetko musi być home-made 🙂 nawet chlebuś na święta.. 🙂


I MASZ RACJĘ AGNESE.. SKORO tylko sobie nas podczytują, to my na prywatnych wiadomościach moze sobie na FB wątek założymy?? co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wlasnie tez tak sie zastanawialam czy my w cztery przeniesiemy sie na fb, jak nie chca pisac to niech tez nie czytaja.
Caprioo wrzuc przepis na chkebek i jakies fajne orzepisy. U mnie ciagle schabowy z ziemnuakami na zmiane z makaronwymi pierozkami.
Ja jestem wczesniakiem i th tez z siostra. Kurcze ja sie boje zniw porodu, znaczy tych boli, dostalam znieczulenie ale nic nie pomoglo. Ty to chyba jestes pierwsza dziewczyna co tak fajnue podchodzi do porodu silami natury, mimo, ze tyle godzin rodzilas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny ja miałam chęci popisać ale wkurza mnie to forum bo jak coś napisze to później nie mogę przez kilka dni wejść na to forum. Nie mam pojęcia co się dzieje. Ja mam 29 tydzień. Byłam u lekarza maleńka waży 1250 gr. Zrobił mi zdjęcie jej buzki takie wyraźne że moja chrzesnica nie wierzyła że to dzidzia w brzuszku. Siedzę i się w nie wpatruje. Moja dzidzia jest bardzo ruchliwa ale każdy kopniaczek wywołuje uśmiech na mojej buzi. Wkońcu 7 lat czekałam na to cudo. A i jeszcze corcia. Mąż chodzi dumny że hoho. Ogólnie nie oszczędzam się z jedzeniem zwłaszcza słodyczami. Przytylam 8 kg ale mam nadzieję że do końca nie nabiore dużo wagi bo jak to później zgubić a silnej woli to ja nie mam. Pozdrawiam mam nadzieję że znowu mi się to forum nie zablokuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny. Melduję się po usg. Mały waży 1450g. Miał czkawkę więc nie bardzo dało się zrobić jakieś sensowne ujęcie. Znowu wstydliwy co do pokazania buźki, ale siusiaka mogłam oglądać do woli.
Lekarz na poprzedniej wizycie miał zastrzeżenia co do przegrody w sercu ale wczoraj stwierdził że wszystko jest w normie. No i po zmierzeniu głowy i brzucha dzidzia wydaje się starsza o jakieś 2 tygodnie. Ale mój gin twierdzi, że to nie ma wpływu na przewidywany termin porodu. A już się cieszyłam że np. w Walentynki uda się urodzić. 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MONIKA to rośnie ci mały ekshibicjonista 🙂 hehehe 🙂

MAJA fajnie, ze napisałaś 🙂

Mnie tak komniaczki to nie cieszą.. myslę sobie czaem (choć to moze się wydawać okropne) że mała żmijka siedzi miw bezuchu, jeszcze się nie urodziła, a matke juz wykańcza! ostatnio gdy jechałam samochodem to myslałąm ze wysiądę i poskacze sobie trochę, zeby i ją tak podenerwoać, bo ja nie mogłam az prowadzić..
skończyły się chyba już moje przejażdżki samochodem,.. ( bo jak mnie czasem kopnie to ja aż podstakuje. nie panuje nad swoim ciałem!

teraz tez mnie kopie.. jezu! może z niej będzie piłkarka? 😜



Wróciłam z mężem z zakupów, prócz butelek, proszków do prania, cheimii takiej to mam juz wszyetko dla Malisi 🙂 polecam wam to C&A 😉 super zestawy welurowe bluzeszka spodenki za 30zł 🙂 no poezja 🙂



AGNIESZKA a ja też już miałam +18kg, a teraz wchodze na wagę.. +16.5 🙂 no kurza wtarz.. żebym jeszcze się odchudzała :P ale ciesze się..


a kilogramami dodatkowymi to BŁAGAM kobiety.. czym tu sie stresować 🙂 jak ja dałam rade schudnac te 33/35 kg to sorry 🙂 każda da radę :P
ja nie umiem sobie odmówić jedzenia (pisząc to zjadam się pierniczkami! druga paczka- ale ze śliwkami :P to przeciez mi \"pomoże\" co nie? :P )



PORÓD? no boli, cierpiałam, nie czułąm w życiu gorszego bólu!
ale mi nigdy nikt nie pwoiedział, ze to będzie łaskotało 🙂
Boję się jak cholera.. ale co?! teraz chyba nie mogę się wycofac?
🙂
ja sobie wyobrażam, że kazdy skurcz przybliza mnie żeby zobaczyć ta kopiącą mnie żmijedczkę :P (jezu jak ktoś to czyta to sobie myśli, ze wyrodna matka z mnie ☺️ )
ale ja ją kocham 🙂 najmocniej na świecie kocham moje córeczki! 🙂 😘
no czym jest nawet te 23 godziny porodu przy 40 tygodniach ciązy? NO PESTKA! pan PIKUŚ!
a czym jest ciąza przy conajmniej 18 latach wychowania?! 🙂 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁
dziewvzyny! nawet nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić jeszcze jakie piekło nas czeka :P 😁 😁 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Carpioo ty nas nie stasz. Hi hi. Ja jeszcze tego nie przeżyłam ale też zaczynam się bać. Ostatnio siostra moja się śmiała żebym na porodowce krzyczała że mdleje że mi słabo to cesarke mi zrobią. Hi hi. Jakoś damy radę. A mamy wyjście. A co do wagi to najbardziej obawiam się rozstepow choć na razie ich nie widać oby tak do końca. Ja już wyprawke mam kupiona prawie całą. Dużo ciuszkow dostałam ale resztę rzeczy kupowalam. Brakuje mi tylko wanienki podgrzewacza materacyka i pościeli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A dziewczyny polecam aptekę internetowa gemini. Kupiłam w sklepie ręcznik dla malenstwa zapłaciłem 50 zł. A identyczny w tej aptece kosztował 35 zł. Wogóle dużo rzeczy tam zamówiłam dla siebie i dzidzi. Duza oszczędność. Nawet witaminki które biorę w normalnej aptece kosztują 50 zł a tam zamówiłam za 25. A co do tych recznikow w tej aptece to na zdjęciu wygladaja tak sobie ale jak zamówiłam to byłam zadowolona na maxa. Jak ktoś będzie chciał coś zamówić a będzie miał wątpliwości co do wyglądu jakości itp piszcie. Ja zamówiłam tam dużo rzeczy i jak będę mogła doradze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia, fajnie ze wszystko wszystko ok.
Caprio mi tez mlody sie wypycha jak jest cisza, spokoj. Z tym porodem tez juz mam stracha. Ja mialam takie bole, ze plakalam, dali mi znieczulenie bylo fajnie, ale przez to nie szlo rozwarcie. Wtedy mi dali oksytocyne, bol znowu przyszedl tak okropny, dali mi znow znieczulenie, ale ja go nie czulam, bol byl tak okropny. Duzo mi pomogl ma. Ja juz chce marzec, byc po porodzie.
Dzis bylam w C&A, bodziaki po 2 sztuki pakowane po 7 e, w styczniu beda po 1 e.
Ja mam podgrzewacz, jeden dzien go uzywalam. Mi sie nie przydal. Maja po co Ci ten podgrzewacz. Jak robisz mnleko z puszki dla dziecka gotujesz mleko. Ja zawsze mam dzbanek przegotowanej wody, wlewam tylko troszke wrzatku i gotowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Myślę że podgrzewacz mi się przyda nawet jak dzidzia będzie starsza jakiś soczek podgrzac. Ja to jestem taka że wolę mieć niż później żałować że nie mam. Z tym znieczuleniem przy porodzie to słyszałam że u mnie w szpitalu wogóle nie daja że trzeba rodzić bez jak za komuny. Masakra jakas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi podgrzewacz to służył do tego, aby w nocy w butelce się grzało, i ustawiałam temp. 37stopni.. i naszykowane miałam juz odmierzoną ilośc mleka modyfikowanego, tylkow sypywałam i fik! butla w dzióbek 🙂
bo mleka nie można podgrzewać, trzeba robić na świeżo 🤔
poza tym, nie wiesz czy będziesz karmić czy nie 😉 więc na zapas nie kupuj 🙂 facet kupi sam- w koncu to podgrzewacz tylko.. (dodam, że ja miałam taki najprostszy za 20-30zł)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Ja się bałam że taka cisza się zrobiła a tu rozmowy widzę pełną parą do przodu. My dzisiaj byliśmy oglądać samochód bo planujemy zmienić na coś większego i wygodniejszego bo z tego który mamy teraz to ciężko jest mi wysiadać czuje się jakbym miała po czterech z niego wysiadać ale to taki jeszcze kawalerski samochód mojego męża więc szkoda mu się rozstać z nią. Więc niby oglądamy o ten ładny to tamto a w domu jest a może jeszcze poczekamy przecież mamy samochód 🙂 i tak na okrągło. A oprócz tego chciałam trochę po sklepach się rozejrzeć za sukienka na święta i wygodnym stanikiem ale cóż ani jednego ani drugiego nie dostałam 😞 sukienki takie kiepskie a staniki na dwie piąstki a nie na melon ;D ale kupiłam termometr taki tylko dotykowy dla malucha. A teraz leże bo chodzenie na długie dystanse i między tłumem ludzi to już chyba nie dla mnie za duża jestem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja podgrzewacz mam od siostry ale mam nadzieję że się nie przyda i mleko zawsze będzie mieć odpowiednią temperaturę i nie będę musiała biegać po kuchni żeby zrobić 🙂 ale zobaczmy jak to będzie. Mi też maluch daje znać o sobie wszędzie czytam że już powinno się delikatne ruchy czuć ale mój synek nie zwalnia tempa i daje o sobie znać kiedy tylko może, nie wiem jak wy ale ja mam wrażenie że sięga od żeber do samego dołu i jak się bawi to uderza w kości bo momentami aż boli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też cały cZas czuje jakby malenstwo wpychalo mi się pod żebra i też zamiast zwolnić tepa coraz więcej kopie. Ale jak już pisałam choć to boli mnie to cieszy bo wiem że małej nic nie jest skoro się rozpycha. A mam do wad takie pytanko bo bardzo mnie to interesuje. Jak przyjmują na oddział przed porodem przeprowadzaja wywiad. O co w nim pytają? Piszcie każde nawet te najmniejsze pytania które zadaja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MAJA powiem ci tak, ja to już niewiele pamiętam. zanim przyjmą na porodówkę? tak??
no dają ci całą listę do wypisania, stos papierkow, a ty w skurczach podpisujesz wszysko jak leci :P
ale na stronie na przykłąd mojego szpitala masz plan porodu, ktory warto mieć wypełniony wcześniej..
tutaj jest kilka wskazówek. być może na stronie Twojego szpitala też sa podobne https://szpitalmadalinskiego.pl/abcpacjenta/plikidopobrania



PS>
słuchajcie ja już tu nie piszę, jestem na FB 🙂 jakby któraś chciała dołączyć, to niech wyśle tutaj wiadomość prywatną- MONIKA!!! czekam na Ciebie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pytają np. o datę! pierwszej miesiączki. Dokładnie ile miałaś lat i ile miesięcy. Kurczę kto takie rzeczy pamięta. Pamiętam że pytali również o ojca dziecka, tzn. zawód i takie tam. Jakby takich rzeczy nie można było wypełnić już po porodzie na spokojnie. Pamiętam, że najpierw lekarz zadawał pytania, a potem położna jeszcze raz to samo. W sumie u mnie ten wywiad trwał około godziny. Moim zdaniem bez sensu!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...