Skocz do zawartości

Mamusie czerwcowe 2015 | Forum dla mam


Sara85

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej :-)

My od półtora tygodnia jesteśmy uziemieni, bo samochód nam się zespół. Nie mam jak młodego do przedszkolazawozic ( mamy 17 km ) itak siedzi w domu.

Mam dwa pytania do Was :
- Chcemy zmienic samochód, na kombiaka lub mini vana. Zależy nam zeby samochód był pojemny i z duzym bagaznikiem. Może która. Z Was ma i noże mogłaby polecić jakąś markę lub model?

- Synalek w marcu kończy 5 lat, co kupujecie swoim synom pod choinke albo co byście mi doradzily.

Co do samopoczucia - jest jakoś nijak, same jakieś problemy się pojawiają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
cześć kochane 🙂
u mnie od rana dzisiaj mdło... ale ostatnie trzy dni było super tak chciałabym się czuć codziennie 🙂
marta
to wcześnie dzisiaj Twój synuś poszedł do przedszkola - moja córka dzisiaj poszła po dwóch tygodniach siedzenia ze mną w domu ( była chora) ale szła z radością na szczęście bo czasem to ona tak płacze i nie chce że masakra

kornpat ja nie mam pojęcia co kupić pod choinkę kurde tego wszystkiego tyle jest . Chciałabym żeby się tym bawiła a zazwyczaj większość zabawek rzuci w kąt i i tak się nudzi ...
a co do samochodu my mam focusa kombi - nie jest on mega duży ( praktycznie kupiony pode mnie żebym jeździła większym samochodem bo kiedyś miałam małe autko ) ale bardzo fajnie się nim jeździ no i mało pali 🙃

zabieram się za sprzątanie

aaa marta ale Ty masz fajnie - masz duży biust 🙃 ja mam B a teraz mam takie pełne B wchodzące w C ale po urodzeniu biust mi szybko opada 🤨
jak było u Was z karmieniem? ja córeczkę karmiłam 1,5 roku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej ja po tym incydencie zoładkowo- jelitowym dochodze do siebie choć dziś mnie mdli i jakoś apetytu brak przez te ekscesy wróciłąm wagowo do poczatku ciazy 2 kg mi poleciało w 4 dni masakra .
a od dziś lekkostrawna dietka i duzo herbaty z cytryną i cukrem choć zazwyczaj nie słodzę .
Co do auta ja mam suwa Opla Antare ale czy pojemny jakoś bardzo jest to nie wiem Nie polecam Audi bo nawet kombi ma barzdo mały bagażnik za to WW Passat Combi to ma super tak jak i skoda octawia mój brat handluje autami wiec sie ich naoglądałam i przetestowałam!!!
Co do rozmiarów biustu to zawsze moja udrenka zawsze małę B a teraz mój małzonek stwierdził ze podwiły swój rozmiar z Kubusiem jakoś nie odczułam moze z rozmiar urosły a karmiłam 4 mc a to ze wzgledu na moje wklesłe brodawki i niestety nic i udało się zadne kapturki nipletkki itp. odciagac udało się 4 mc do ostatniej kropli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kochane !!!
Ja wlasnie po usg 🙂 malenstwo jest okej przeziernosc karkowa w porzadku 🙂 dzidzius plywal machal raczkami, nozkami slyszalam i widzialam bijace serduszko 🙂 teraz sugerowana data jest na 26 maja 😉)) wiec chyba kawal kluski z mojej fasoli 🤪 buzioleee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć
marta to super 🙂 masz już to badanie za sobą i najważniejsze że wszystko ok 🙂

agutka masz rację spokojnie tutaj, ja nie zawsze jestem przy komputerze a na telefonie mam jakiś błąd i nie umiem napisać posta 😞 w ogóle nawet się zalogować i dlatego nie zawsze mi się chce włączać komputer 😜
jak się czujecie ? mi zawsze wieczorem jest tak mdło a z kolei rano lepiej się czuję chociaż dzisiaj zaś wymiotowałam 🤢 różnie z tym jest raz jest lepiej raz gorzej....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej u mnie tez ok 🙂 oczywiście znów po zbliżeniu delikatnie plamiłam lekarz nie zabrania i nie każe się martwic choć powiem wam ze jak zobaczę to aż poty ze stresu mnie zalewają i tak za każdym razem z 2 strony mogli byśmy zaprzestać ale skoro lekarz daje przyzwolenie 🙂 to szkoda bo znów wróciła ochota 🙂 Wczoraj zrobiło mi się tak słabo ze az bałąm się jechac po młodego ale chwile odpoczełam zjadłam batonika i lepiej sie poczułam chyba nagły spadek ciśnienia miała albo cukru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta może z czasem i Tobie wróci chęć !!! dziewczyny dziś znów na południe tak jak i wczoraj dosłownie o tej samej porze nagle słabo mi się robi zaczyna trochę mdlić kurcze muszę baterie do ciśnieniomierza kupić czy to nie spadek ciśnienia . Rano czuje się świetnie pełno energii a po południu opadam z sił i bym tylko leżała !!! Masakra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agutka
u mnie na szczęście nic się nie dzieje ale miałabym stracha jakbym plamiła - dobrze że lekarz o tym wie może to u Ciebie normalne
ja bym mogła się kochać co chwilę 🤪 ale... najgorsze że mąż wraca teraz ciągle wieczorem a wieczorem to leżę i mnie mdli że czasem tylko troszkę kolacji zjem i najchętniej poszłabym spać...
ja mam taki spadek wieczorami i też nie wiem od czego to zależy ale ciśnienie mam zawsze w normie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć Wam 🙂
Natalia i Paula też cos nie zaglądają do nas hmmmmm mam nadzieję że u nich wszystko ok
I jakoś nas mało 😁

Dziewczyny farbujecie włosy? bo teraz mam taki dylemat bo wyczytałam że powinno się wstrzymać do 2 trymestru a ja w 7 tc już farbowałam ( zawsze sama sobie farbuje włosy) a wczoraj również farbowałam ale szamponetką kurde ja nie umiem chodzić z siwymi odrostami aż zle się czuję 😞

marta i jeszcze mam pytanie do Ciebie o to badanie - ona robiła już usg na brzuchu??? ja jestem umówiona do lekarza na 24 listopada bo powiedział że powinien to być 12 tc a nie czekać do ostatniej chwili no i tak się zastanawiam jak mam się przygotować do tego hmmm 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
Znalazłąm winowajce mojego nagłego słabnięcia jednak to ciśnienie tak mi si,ę wydaje wczoraj wieczorem miałam 97/62 i czułam się dobrze dziś rano 94/54 po wypiciu kawy 110/70 jeszcze muszę tylko zmierzyć w chwili gdy słabo mi się robi . Wcale się nie dziwie ze przy takim cisnieniu głowa mnie boli i mam zawroty ale z jednej strony nizsze lepsze od nadcisnienia .
Co do farbowania włosów nie zamierzam przestać jestem blondynką ciemną z natury a po farbowaniu znacznie jaśniejsza ja farbuje włosy u fryzjera Elumenem który nie zawiera amoniaku . I nie zamierzam zaprzestac malowania bo i tak w ciazy włosy rosną mi jak szalone zaraz odrost ogromny się robi zazwyczaj maluję co 3 miesiace a teraz od 1.5 mc mam odrost jak po pół roku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beti heheheh hmmm przygotuj się że tak powiem "dogłębnie" bo najpierw mi robił przez brzuch ale stwierdził, że lepiej będzie widać jednak przez badanko "dowcipne" 😁 i faktycznie rączki, nózki wszystko fajnie wyraźnie widać
Ja zamierzam zafarbować po 3 grudnia bo wtedy zaczyna mi się 2 trymest 🙂 Mam ciemny brąz a farbuję na jasny brąz i też mi widać odrosty ale sram na to niech się gapią ja poczekam chyba żebym farbowała tak jak Agutka bez szkodliwych substancji to okej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o jacie nie wiedziałam 🤪 ale jak trzeba to trzeba, byłam pewna że to już tylko przez brzuszek.
a płci dziecka nie było widać? bo to 3D jest dokładne
ja nosiłam przez ostanie miesiące paznokcie żelowe i teraz sama je poskracałam i jakoś ciężko mi się przyzwyczaić do krótkich - no i te włosy/ odrosty to dostaję normalnie szału hmmmm jeszcze mi jakieś wielkie pryszcze powychodziły na buzi brrrr

agusia
zapytaj lekarza jak będziesz na wizycie o to ciśnienie - ja czasem też mam słabe ale ja kawy teraz nie piję - ogolnie mało kawy zawsze piłam a teraz zrezygnowałam na czas ciąży
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej! :-)

Wczoraj miałam taki szał na słodkie że pochlonelan wszystko co bylo w domu i to co mąż przyniósł ze sklepu. Ale nie pytajcie jak się czułam i jak spało :-D dawno się tak nie umeczyla, ciężko było się odwrócić, bleee

Czuje że puchne, czuje że powoli coś zaczyna mnie cisnac. Zaczyna mi się sadelko pokazywać i to jeszcze w moich najukocganszych spodniach :-D
Nawet nie chce wiedzieć ile przytylam od dnia ślubu - czyli prawie od początku ciąży. Jak więcej niż 3 kg to.... to ne wiem ale bede zla tylko na siebie :-D

We wtorek wizyta! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczynki
my juz po wakacjach spowrotem w domku.. az szkoda bylo wracac do UK tak dobrze w Polsce bylo ehh 😞 wszystko co dobre szybko sie konczy
😞
a tak to , to zabiegani jestesmy od kiedy wrocilismy z Polski ale jutro juz ostatni dzien i maz wraca do pracy wiec zacznie sie spowrotem 🤢

u mnie wszystko okej, jem i rosne i ostatnio co chwile okropnie boli mnie glowa 🤨

apropo farbowania wlosow to kolezanka w Polsce scinala i farbowala mi wlosy i wlasnie pytalam o farby i amoniak w nich jak to z ciaza i mowila ze to jedna wielka sciema z tym ze nie wolno farbowac wlosow z farba ktora ma amoniak ,ze to wcale nie ma zadnego wplywu na plod itp.. wiec nie wiem jak to naprawde jest, zafarbowala mi normalnie i jest ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beti na pewno mu powiem! ja kawę pije 1 max 2ale taką z mlekiem pół na poł, w tamtej ciąży też piłam ,lekarz mówi ze skoro nie mam nadciśnienia to ok i 1 kawa nie zaszkodzi . A teraz jak mi słabo to tylko kawa albo cola pomaga . Ja też o tym farbowaniu słyszałam ze to mit też w służbie zdrowia pracuję i żadne książki o tym nie pisały a w ogóle przecież nie farbujesz cebulek włosów to co jest pod skórą tylko dalsza cześć włosa po za tym zobaczcie jak syf jest w podkładach , pudrach itp i jakoś nikt nie zabrania używania a nosisz go cały dzień na twarzy a nie jak farbę 30 min .
Dzoanatalie chyba nikt nie lubi powrotów do rzeczywistości ale fajnie że już jesteś Z Nami
Kornpat a ja wczoraj pochłonełam dużego lion - a i 3 gałki lodów a na co dzień słodycze mogą nie istnieć.
Dziewczyny mam głupie pytanie czy czujecie się jakbyście były w ciąży bo ja tylko w momentach jak mi coś dolega a jest to bardzo rzadko . Chciała bym już czuć ruchy to wtedy było by inaczej 🙂 Z Kubą też tak było ze dopóki nie czułam ruchów to nie czułam jak bym w ciąży była.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hello
no właśnie też uważam tak samo bo przecież wszystko zawiera jakąś tam chemię, naczytałam się na tych forach różnych zdań i tak się nakręciłam 🤨 ale też czytałam opinie fryzjerów i tak samo wypowiadali się że szkodzą opary jak się wdycha ostry zapach a nie samo farbowanie

agutka ja też nie czuję się jakbym była w ciąży jakoś to do mnie nie dociera, jestem słabsza teraz, szybciej się męczę i przez te mdłości jedynie czuję że coś jest inaczej.. też czekam na ruchy bo to przynajmniej wiadomo że coś tam w brzuszku jest a tak strach czy wszystko ok

a wiecie że ja jeszcze schudłam - wczoraj się ważyłam i wyszło 50,9 ale to po dniu kiedy malutko jadłam i strasznie mnie mdliło i wymiotowałam - ja jeszcze na plusie nie mam nic

dziewczyny cieszę się że jesteście - fajnie jak każda coś napisze i tu zagląda 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beti u mnie teraz na wadze 1 kg wiecej rzuciłam fajki w 5 tyg i też jakos słabo przybieram po tym( z Kubą jak rzuciłam to od razu waga 4 kg plus ) miałam na wadze już ok 2 kg wiecej ale po tym zatruciu 4v dniowym schudłam i tak się trzyma . A tak w ogóle zaczęłam jeść regularnie co 3 godz nie objadam się staram się jesc zdrowo choć czasem popełniam grzeszki 🙂 ale w ogóle nie mam parcia na jakies kaloryczne potrawy raczej kasze warzywa owoce nabiał w ogóle mieso mogło by nie istnieć . Jem obfite śniadanie i chyba dzięki temu nie mam takiego ssania przez cały dzień . No i przecież mamy małe dzieci przy których nie poleżysz mysle ze też to nie pozwoli na szybkie gromadzenie kg nie tak jak w 1 ciazy jadłam i spałam z nudów no i 30 kg sie uzbierało na szczescie moje dziecko dało mi tak w kosc ze zleciało 45 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja co 3 godziny jeść nie umiem, dla mnie to ciężkie do ogarnięcia :-D nie zawsze q domu jestem, i nie zawsze mam co po drodze takiego kupić. Mi tam szczególne apetyt się nie zwieksza, jem to i tyle co przed ciążą. Czasami nawet mniej jak mnie mdli. Starań się też pamięta. O tym, ze w pierwszej ciąży wazylam 98 kg i to jakoś mnie podtrzymuje przed ovjadaniem :-) Chociaż zdarzaja się kryzysy tak jak ostatnio.


Czuję jakieś ogólne zmęczenie, Nie chce mi się wychodZić na spacery z chlopakami, robienie obiadu nawet mnie wykańcza. Aaa... I pojawia się orzekochana zgaga! :-/

Strasznie się dziewczyny boję tej wizyty! Tak się martwię, że szok.

Kornel na mnie jape drze że ja to tylko czarne myśli. :-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tez nie umialam ale szybko sie nauczylam jak zaparcia zaczelam miec teraz przeszlo i nie zamierzam znow tego przerabiać . co do czarnych mysli to nie przestaje ich miec od kad 2 kreske zobaczylam ja jestem Anestetyczka i dzieki mojej pracy mam takie schizy bo naogladalam sie ze ho ho chyba lepiej byc laikiem niz praktykiem przynajmniej w moim przypadku by bylo .
A z innej beczki wlasnie z mlodym upieklismy amarantusowe ciasteczka co by bylo na atak slodkiego ich mozna jesc bez opamietania bo amarantus samo zdrowie a przy okazji smaczne .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hello
dziewczyny ja też tak z tymi czarnymi myślami - dopóki nie będę czuła ruchów nie będę spokojna bo teraz nie wiadomo co tam w brzuszku się dzieje. A powiem Wam że dziś rano tak mnie coś w brzuszku musnęło delikatnie dwa razy na środku i po prawej stronie od razu przypomniała mi się ciąża z córeczką - ja w pierwszej ciąży szybko czułam ruchy - mi Pani dr mówiła że szczuplutkie osoby szybciej wyczuwają że w brzuszku coś się dzieje

ja upiekłam wczoraj ciasto piernikowe mmmmmmm i się tak objadłam 🙂
jak na razie czuję się lepiej i na razie wszystko u mnie ok
a jak u Was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beti około czwartku tez czułam 2 takie muśnięcia ale później się nie powtórzyło wiec pomyslałam ze to jelita kurcze ja nie pamiętam kiedy z Kubą zaczęłam czuć ruchy . ale w tedy miałam jakieś 6 kg więcej na starcie Ja za tydz we wtorek mam wizytę już się doczekać nie mogę co by mysli uspokoić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczynki 🙂
powrocilam do swojej rutyny, po wakacjach i zajetym weekendzie, w koncu ogarnelam dom po powrocie z Polski , siedzimy w domku bo zimno..

jutro jedziemy do szpitala na wizyte do okulisty z mojej cory okiem bo jej ucieka, ciekawe jak to bedzie 🤢

oo ja mam usg 4 grudnia jeszcze troooche 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...