Skocz do zawartości

Mamusie czerwcowe 2015 | Forum dla mam


Sara85

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja tez sie czuje ogolnie spoko ale jak polaze po sklepach tk jak w poniedzialek po dentystce chyba z 2 godziny to pozniej odczuwam skutki w kregoslupie i stopach ktore niestety zaczynaja puchnac a buty zamszowe sztyblety ktore kupilam w styczny zaczynaja cisnac 🤢
U nas caly weekend poniedzialek wtorek piekna pogoda a dzis szaro buro i do dupy heheh
Jutro alergolog Alusia i testy skorne jak sobie pomysle o 4,5 godzinach ktore tam spedze to juz mi slabo 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej hej

U mnie wszystko w porzadku, maly szaleje w brzuszku.
Wczoraj udalo mi sie odkupic gondole w koncu pasujaca do mojego wozka wiec mam to z glowy hurra
Dzis czekalam na telefon od lekarza endokrynologa bo dzis miala byc moja "wizyta telefoniczna" zadzwonila polozna ze sa zajeci i ze zadzwonia w piatek na spokojnie i zeby sie nie martwic bo badania krwi wyszly ok 🤢 o to na tyle heh
Ja laktator mialam tommee tippee reczny za duzo go nie uzylam bo karmilam butla
Teraz tez mam reczny tommee tipeee wiec zobaczymy jak to bedzie
Chce powoli pokupywac rzeczy potrzebne do szpitala bo nic ne mam a dla malego mam juz wszystkoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aCzesc brzuchatki 🙂
Mi takze polecaja z aventu reczny, a sama jeszcze niewiem kiedy go kupic przed czy po porodzie.
Wogule to w szpitalu jestem. slabo sie czulam w niedziele, popoludniu i w nocy nieczulam ruchow malej, wszystko wrocilo do normy, ale crv czy cos takiego mam zawysokie,(duzy wplyw ma na przed wczesny porod) dali antybiotyk, wyrwali zeba bo okazalo sie ze moj dentysta niezalwazyl, i min jeszcze 5dni bede lezec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć Wam

Olcia trzymaj się , ja się najbardziej boję tego że mogłabym się dostać do szpitala
ogólnie czuję się dobrze - czasami zależy od dnia - w nocy często się budzę i nie mogę zasnąć a dzisiaj po raz pierwszy w tej ciąży miałam skurcz łydki m a s a k r a myślałam że nie wytrzymam z bólu 😞 i pewnie teraz będzie się to w każdą noc powtarzać 😞
jutro mam badanie w zusie bo jestem na l4 i dostałam wezwanie
u mnie maleństwo jest ułożone w poziomie bo z jednej strony wybijają mi się nóźki a z drugiej rączki 🤪 no chyba że mam bliźniaki 🤪
wczoraj byłam na zakupach kupiłam dla siebie piżamkę i już pomału muszę tą torbę dla siebie spakować żeby była no i ubranka kupiłam, jutro jeszcze chcę kupić jakieś kosmetki dla dziecka smoczki 😁 na koniec wózek - a najgorsze że jeszcze remont nas czeka
marta a jak u Ciebie z remontem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
My wlasnie wrocilismy po 3 godzinach u alergologa uff masakra ale najwazniejsze ze ze skornych testow wyszlo ze Alek jest okej jeszcze za dwa miesiace testy pokarmowe a jak z nich nic nie wyjdzie to wizyta u dermatologa i laryngologa bo meczymy sie co chwila z podrazniona skora i katarem narazie mamy stosowac Atoperal Baby doo kapieli i emulsje do ciala 🙂
Olencja ja bylam w styczniu 3 dni w szpitalu bo mdllam i masakra najgorsze co moze byc to zamiast z brzuszkiem w domowych pieleszach to na niewygodnym lozku szpitalnym z piecioma innymi ciezarnymi wspolczuje zycze szybkiego powrotu do domku !!! 😘
Beti my narazie robimy podkladke do tego remontu a z samym remontem to po swietach ruszamy 🤢juz jestem przerazona na sama mysl bo my dwa pokoje naraz i przedpokoj przy okazji sciany odswiezyc. Narazie powoli oprozniamy te pokoje ze staroci i wywozimy do moich rodzicow na domek wozek,posciele takie rzeczy bo u nas nie bedzie gdzie tego dac
A jak u Was zacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
My wlasnie wrocilismy po 3 godzinach u alergologa uff masakra ale najwazniejsze ze ze skornych testow wyszlo ze Alek jest okej jeszcze za dwa miesiace testy pokarmowe a jak z nich nic nie wyjdzie to wizyta u dermatologa i laryngologa bo meczymy sie co chwila z podrazniona skora i katarem narazie mamy stosowac Atoperal Baby doo kapieli i emulsje do ciala 🙂
Olencja ja bylam w styczniu 3 dni w szpitalu bo mdllam i masakra najgorsze co moze byc to zamiast z brzuszkiem w domowych pieleszach to na niewygodnym lozku szpitalnym z piecioma innymi ciezarnymi wspolczuje zycze szybkiego powrotu do domku !!! 😘
Beti my narazie robimy podkladke do tego remontu a z samym remontem to po swietach ruszamy 🤢juz jestem przerazona na sama mysl bo my dwa pokoje naraz i przedpokoj przy okazji sciany odswiezyc. Narazie powoli oprozniamy te pokoje ze staroci i wywozimy do moich rodzicow na domek wozek,posciele takie rzeczy bo u nas nie bedzie gdzie tego dac
A jak u Was zacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta ja też tak miałam często - teraz jestem na tabletkach cały czas (duphaston) i jest trochę lepiej ale czasem też mam skurcze i brzuch mi twardnieje to chyba macica się przygotowuje do porodu czy coś takiego wyczytałam
jak się martwisz to lepiej jedz do lekarza upewnić się że wszystko ok, bo może Ci się szyjka skracać tak jak miałam 1,5 miesiąca temu właśnie od wysiłku dodatkowo mnie plecy bolały i głowa. miałam więcej odpoczywać i te tabletki dostałam na to żeby ta szyjka się jeszcze nie skracała . mi lekarka zawsze mówi że lepiej to sprawdzić jak coś nas niepokoi żeby nie było za późno - w sensie żeby się nie rozpoczął poród

a co do remontu to po 15 ma się zacząć ale... już coś będzie przesunięte bo się nie odzywa ten co ma u nas robić i tak to pewnie będzie się ciągnęło a chciałam mieć to szybko gotowe achhh 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moj lekarz powtarza, ze takie napinanie brzucha jest normalne, szczegoljie kiedy dziecko sie rusza.
Na skurcze mm najlepiej brac magnez - pomaga 🙂
Z dolegliwosci ... zaczynq mi dokuczac odcinek krzyzowy kregoslupa ;/ chyba trzeba zaczac wiecej cwiczyc 😉
Termin teoretycznie mam na 2 lipca, ale ze wzgledu na dlugi cykl i pierwsze USG dodany mam tydzien, czyli 9 lipca. W przypadku Mikiego sie sprawdzilo, ze tradycyjnie wyznaczany trmin wypada za wczesnie. Igor natomiast jest chyba tak duzy, ze zaburza ta teorie. USG pokazuje 26-29 czerwca.
Co ma byc to bedzie.
W gardle mnie zaczyna drapac, zeby mnie tylko nie rozlozylo :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tez jestem strasznie ciekawa coz ten "zacny" ZUS od ciebie chce 🙂 daj znac jak mozesz 🙂
Ja wlasnie wrocilam z przedszkola pogoda pod psem zrobilam zakupy , zjem sniadanko bo maly sie dopomina szalejac w brzuchu 🙂 a pozniej biore sie za chatke bo popoludniu kumpelki z dzieciakami na ploty przychodza 🙂 Dzis jestem slomiana wdowa wiec trzeba babskie spotkanie zorganizowac 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
Coz za dzien wczoraj hehe od rana do wieczora cos uff dzisiaj zmeczona i spiaca siedze w domu- a chcialam mala na spacer zabrac ale coz uwieziona w domu czekalam na telefon od lekarza od rana - nie wiedzialam czy zadzwoni na domowy czy na komorke.. Masakra zadzwonila po 15 zeby mi powiedziec ze oddzwoni jednak w poniedzialek ( nie mowie juz nic ze mieli zadzwonic w we wtorek i zadzwonili ze jednak zrobia to w piatek) a dzis ze w poniedzialek ale jednak oddzwonili akurat jak gotowalam obiad 🤢 ale dobre newsy bo wyniki badan krwi wyszly ok mam kontynuowac tabletki na tarczyce tak jak biore i zobacze ich znow po porodzie i mam zrobic pierw badania krwi i zobaczyc lekarza rodzinnego ktory zmneijszy mi dawke po porodzie wiec super nie musze ich juz widywac az do "po porodzie" 🙂 teraz tylko z polozna wizyty bede miala, w poniedzialek ide do niej - ostatnia wizyta z moja polozna bo idzie na emeryture i dadza kogos w zastepstwo, pewnie bede miala sZczepienie na krztusca bo to po 28tyg robia.
Udalo mi sie kupic gondole hurra 🙂 szukalam i szukalam doradzono mi ze gondola quinny buzz bezzie pasowac a nie pasowala, wiec meczylam zeby ja sprzedac i szukalam nowej.. Na szczescie.znalazlam i problem z glowy. Czas na szpitalne zakupy powoli. No i odliczam dni do odejscia z pracy i zaczne sobie wszystko przygotowywac. Musze koniecznie pomalowac odswiezyc lozeczko, ubranka poprac. Jeszcze musi mi mama pokupywac rzeczy w Polsce.

Olencja mam nadzieje ze wszystko u was dobrze
Beti nie daj sie tam w tym Zusie hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a więc na tej komisji lekarskiej taka stara pani dr skserowała mi kartę ciąży i przeprowadziła wywiad od kiedy jestem na l4, i co mi dolegało i mnie badała tzn. ciśnienie, waga i obwód brzucha - powiedziała że mam duży brzuch jak na początek 7 miesiąca obwód 105cm 😁 no i to wszystko teraz nie wiem co będzie powiedziałam wszystko co mi lekarz mówiła i chyba będzie ok
u nas często kontroluje zus pracowników na l4
pracuje jako pracownik biurowy i jestem na l4 od grudnia
teraz było głośno że kobiety w ciąży wyłudzają pieniądze z macierzyńskiego bo trwa rok czasu no i tak pewnie ich wzięło na kontrole
byłam jeszcze na zakupach i nakupiłam trochę rzeczy - moja torba do szpitala spakowana 🙃
dla dziecka już też dużo mam tylko wózek został hihi no i remont pokoiku ale z ubranek już dużo mam
u mnie tak deszcz pada - taka słaba jestem od południa nie wiem czy przez pogodę 🤨
ja dziś i jutro jestem sama bo mąż w pracy i wróci jutro w nocy 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Kochane,
Beti unas tak samo z tym zusem, masz miesiac l4 i odrazu wezwaniena komisje dostajesz.
My dobrze sie czujemy, trzymaja mnie ze wzgledu na to zapalenie, antybiotyk 2razy dziennie i
w poniedzialek badania jak dobre beda to do domu, a jak nie to zostaje dalej.
Tyle dobrego ze obejrzalam sobie tutaj porodowke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Kochane,
Beti unas tak samo z tym zusem, masz miesiac l4 i odrazu wezwaniena komisje dostajesz.
My dobrze sie czujemy, trzymaja mnie ze wzgledu na to zapalenie, antybiotyk 2razy dziennie i
w poniedzialek badania jak dobre beda to do domu, a jak nie to zostaje dalej.
Tyle dobrego ze obejrzalam sobie tutaj porodowke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Arnulka polecam tak jak Olencja zrobic syrop z cebuli dodatkowo bralam osciloccoccinum 3 razy dzienie pomoglo 🙂 syrop prenalen jak dla mnie ohyda w smaku juz wole cebulowy ale tez pomagoa 🙂
Jak tam u was mamusie bo u nas zaczyna nadchodzic cieply front 🙂)) jutro ide za jakimis letnimi gaciami i balerinkami 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja to dalej w tym szpitalu, czuje sie bardzo dobrze, a wyjsc niemoge bo musza mi pobrac krew na cpraby skontrolowac czy zapalenie minelo po antybiotyku, ale nie ma obchodu inie ma kto zlecic badan na jutro rano.
Tez bym sie z checia wybrala na wiosenne zakupy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Wlasnie wrocilam do domu po trzygodzinnym lazeniu po sklepach i oczywiscie butow nie znalazlam za to mam spodnie i dwie tuniki 😁 ja mam tak zawsze ide po jedno a wracam z drugim ale w sumie tuniki tez mialam zamiar kupic bo brzuch uz ogromny i w legginsach i dluzszej bluzce mi najwygodniej ☺️
Czy wam tez doskwiera kregoslup? I jak czesto czujecie swoje maluchy bo moj jest aktywny od rana do wieczora z malymi przerwami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki Beti,napisze napewno jak wyniki beda.
Marta bardzo dobrze ze Ci sie udaly zakupy. Co dokregoslupa to zaczyna sie odzywac odcinek ledzwiowy, juz niewygodnie mi lezec siedziec, choc wszyscy mowia ze mam maly brzuszek, ale lenka jest w pelni wymiarowa.
Oj tak moja to jest strasznie ruchliwa i w dzien i w nocy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MARTA MI TEŻ W TUNIKACH I LEGGINSACH JEST NAJWYGODNIEJ 🙃
I MOJE MALEŃSTWO TAK SAMO JEST CIĄGLE AKTYWNE - CAŁY CZAS CZUJĘ RUCHY, ŹLE ŚPI MI SIĘ W NOCY BO CIĄGLE SIĘ BUDZĘ I NIE MOGĘ SOBIE ZNALEŹĆ MIEJSCA -W KAŻDEJ POZYCJI MI ŹLE NO I KRĘGOSŁUP BOLI WIĘC MAMY PODOBNIE - A JAK U CIEBIE ZE SKURCZAMI ???
JA DZIŚ RANO MIAŁAM I STRASZNIE TWARDNIAŁ MI BRZUCH - JUTRO MAM WIZYTĘ JESTEM CIEKAWA USG NO I MUSZĘ MOJĄ DR WYPYTAĆ BO MAM MILION PYTAŃ Z MOIM SAMOPOCZUCIEM 😁OSTATNIĄ WIZYTĘ MIAŁAM MIESIĄC TEMU WIĘC DAWNO JUŻ ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moje skurcze sa takie miesiaczkowe dosyc bolesne ale nie trwaja dlugo a brzuch owszem twardnieje na dole jak dlugo chodze np w ten w wwekend w szkole makabra nie szlo wysiedziec albo dzis po 3 h jak wrocilam to mnie bolal ale po chwilowym odpoczynku przeszlo 🙂
Ja ma wizyte 23.03 i wtedy umowie sie z nim na jakis nastepny dzien na usg bo on w przychodni nie ma sprzetu tylko u siebie w szpitalu (jest ordynatorem oddzialu polozniczego ) juz sie nie moge doczekac bo nie umiem namierzyc jak ten moj lobuz lezy a jestem ciekawa czy sie w koncu obrocil glowka w dol 😉
Beti daj jutro znac jak tam twoja kruszynka sie miewa 🙂
Olencja ty tez daj znac jak badania no i kiedy cie wypuszcza rozumiem cie ze sie niecierpliwisz i chcesz do swojego domciu bo ja jak w styczniu z omdleniami tam wyladowalam i 3 dni mnie trzymali to mialam dosc 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heej

Oo widze ze nietylko ja mam problemy z kregoslupem, ja to juz od dluzszego czasu sie mecze, jak juz za dlugo leze na plecach to tak mnie bola ze szybko wstac musze bo nie wyrabiam
Dzisiaj bylam u poloznej, ostatnia wizyta bo odchodzi na emeryture i przejmie mnie inna polozna. Kolejna wizyta za 2tyg. Zmierzyla mi brzuch i ma 29cm 😮 wpisala w siatke centylowa pomiar brzucha i wedlug ich pomiarow maly wazy juz 1.6kg powiedziala ze wyjezdza poza normy i ze duzy jest, mozliwe ze bede miala kolejne usg na co mam nadzieje chcialabym zeby wyslali mnie na usg zobaczyc kluska hehe no ale zobaczymy jak to bedzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...