Skocz do zawartości

Mamusie czerwcowe 2015 | Forum dla mam


Sara85

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Arnulka zanim sie obejrzysz tez bedziesz miala malenstwo w ramionach 🙂
Kurde zacztyna mi sie taka laktacja ze boje sie ze mlody nie nadazy z piciem tera wypil z lewej i zasnal a prawa mam juz twarda jak skala 🤢 Odstawiam ta herbatke ktora pije bo chyba ona tak na mnie dziala 😁
Wczoraj bylsmy na sesji noworodkowej Franek dzielnie pozowal i nie zrazil go nawet blysk flesza 🙂
Troche marudzil,zrobil dwie kupy w miedzyczasie i chyba z 4 razy wisial na piersi ale po 2h skonczylismy 🤪 Aus dumnie pozowal z braciszkiem ja i moj tez mamy po osobnym zdjeciu z malym i jedno jest wspolne rodzinne Nie moge doczekac sie efektu a ze pani Ola super profesjonalistka jest to trzeba miesiac czekac no ale cos za cos 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamusie 🙂
marta a co masz za herbatkę na laktację ? bo ja ostatnio miałam w ręce tą z hippa z koprem włoskim (podobno pomaga przy kolkach) ale jakoś się nie zdecydowałam 😜 hehehe a mam pytanko jeszcze takie czy dajecie coś maluchom oprócz cyca? jakąś herbatkę w butelce albo coś bo tak się zastanawiam właśnie czy jak będą takie upały to wystarczy cycek czy kupić jakąś herbatkę od pierwszych dni życia 🤔
a tak zmieniając temat to po dzisiejszym KTG okazało się że mam skurcze przedporodowe 🤪 heh więc na dniach powinnam urodzić dzidziusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej: )
Młody wykapany,najedzony spi w łóżeczku co pewnie się zmieni i wyląduje u mnie w łóżku koło 24 przy kolejnym karmieniu heheh
Naomi no to tylko czekać 🙂 herbatka nazywa się lactosan z firmy Herbapol i jest nawet smaczna: )ja piłam bez cukru
Dziś była u mnie położna na drugiej wizycie domowej i właśnie pytałam ją o ewentualne dopajanie jak zaczna sie upały i nie polecala herbatek bardziej stawiała na letnia przygotowana wodę chociaż mój jak smoczek zleje wrzatkiem to się krzywi strasznie albo to na smoczek bo jak narazie obchodzi się raczej bez: )Arnulka a jak u ciebie coś zaczyna pobolewac czy cisza??
Ciekawe co u reszty dziewczyn Beti, Olencja jak wasze maluszki? 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Naomi czekamy na wiesci.
Pytalam polozne o przepajanie to mowila o wodzie z glukoza, kazala takze przemywab 2 raz dziennie jame ustna aphtin(srodek na plesniawki) ale mala niema ich to na wszelki wypadek aby ich niebylo czy stosowala ktoras cos takiego. Bo ja pierwsze slysze i nikt ze znajomych nigdy nieczyscili buzki maluszkowi. ja pije herbatke bocianek. Jaktam z waszymi dietami dla karmiacej?
Co do spania Lenki to spi tak ok 2godz i 1-1,5godz niespi, a w nocy co 2 -3godz sie budzi na cyca i spi dalej .


Kurcze niewiem jak uwas ale unas to zimno, dobrze ze mozemy sie dogrzewac ogrzewaniem. Na dworek od niedzieli wychodzimy prawie codziennie, chyba ze pada i czekamy na slonce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie,
ja przepajam tylko woda, tak mowila polozna, synka przepajalam herbatkami, ale teraz to nie jest wskazane ze wzgledu na zawarty w nich cukier... ale wode pije bardzo niechetnie, wiec chyba skusimy sie jednak na herbatke rumiankowa 🙂
Olenka budzi sie na karmienie co 3 godziny, w dzien dwa razy nie spi po 1,5-2 godz, a w nocy tylko pobudka na mleczko i dalej spi 🙂
pozdrawiam i lece karmic 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kochane: )
U nas okej zaraz idziemy na pierwszą wizytę do przychodni Franus bd chodził do pani doktor Kasi ktora ma pod skrzydłami mojego starszego synusia i jest wspaniala lekarka: ) ciekawe co powie na to ulewanie i na to ze mój mały strasznie odchyla glowe do tyłu niepokoi mnie to strasznie bo już sie oczuwiscie naczytalalam nas
Miłego poranka dziewczynki: )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie,
My od zeszłej soboty walczylismy z zaropiałym oczkiem i domowe sposoby nie-pomogły to we wtorek wybraliśmy sie do lekarza, mała dostała kropelki i z każdym dniem jest lepiej, była dzielna wogule nie płakała jak pani doktór badała, w ciągu 2 tygodni przybrała 600g. Pozatym wszystko wporządku, daje sie wyspac w nocy, nawet któregoś dnia to jak zasnela przed 23 to sie obudziłą o 4,
Jak tam u was?
Marta jak po wizycie u lekarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuśki 😘 22.06 o godzinie 17:05 przywitaliśmy na świecie naszego pierwszego synusia 😁 waga 3230 i 54 cm. Ja od wczoraj jestem już w domu a mały może dzisiaj też wyjdzie bo akurat dostał jeszcze żółtaczkę w szpitalu i spadł trochę na wadze no i musiał zostać 😞 ale jesteśmy dobrej myśli 🙂 pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej laseczki 🙂
Naomi przede wszystkim GRATULACJEEE 😘 😘 😘 niech sie synus zdrowo chowa 🙂 w wolnej chwii oczywiscie prosze skrocony opis porodu hehe
Oluska mam nadieje ze u Lenki juz okej z tym oczkiem i nie martw sie my od przed rwczoraj walczymy u malego z katarem 🤢 bylismy dzis u pani kasi przepisala mu jakies kropelki homeopatyczne masci i psikacz do nosa (bagatela prawie 150 zl w aptece no ale coz trudnoo mus to mus) i na szczescie nie ma zadnej infekcji tylko wirus wiec w srode mamy sie pokazac ale to nic groznego a co do ogolnego stanu zdrowia to Franus wg niej rozwija sie prawidlowo a waga z 4140 skovzyla po 2 tygodniach na 4600 heheh wiec przytylo mu sie prawie pol kilograma 🤪
zalatwilam juz prawie wszystkie konsultacje i kardiologiczna i neurologiczna i teraz tylko czekac i trzymac kciuki zeby wszystko bylo okej ☺️
A tak ogolnie maly jest grzeczny duzo spacerujemy jak tylko nie pada a wczoraj nawet zaliczylismy kosciol bo byla msza za moja tesciowa ☺️
Beti, Arnulka a jak u Was??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta29 no muszę ci powiedzieć że nie miałam łatwego porodu heh o godzinie 3:50 odeszły mi wody około 4:30 byliśmy w szpitalu i położyli nie na patologii ciąży tam spędziłam dwie godziny i przenieśli mnie na porodówkę z racji tego że nie było żadnych skurczów ani rozwarcia dość długo podali mi kroplówkę z oksytocyną po kilku godzinach musieli mi podać antybiotyk dostałam potem drugą oksytocynę....no generalnie to do 16 zrobiły mi się tylko 4 cm rozwarcia poprosiłam o znieczulenie a dostałam zastrzyk rozluzniający i po nim w pół godziny miałam już pełne rozwarcie mały musiał zejsc jeszczę trochę w dół i zaczęły się parte i o 17 wyszedł 🙂 oczywiście nie uniknęłam nacięcia krocza no i trochę też popękałam ale lekarz ładnie mnie pozszywał i teraz chodzę trochę jak kaczuszka 😜 hehehehe no i tak to właśnie wyglądało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
część kochane
na nic czasu nie mam 🤪
naomi gratulacje 😘
my dwa razy walczyliśmy z zaropiałym oczkiem - ale pomógł rumianek i napar z czarnej herbaty
teraz walczymy z brzuszkiem - ciągłe prężenie masakra, Antosia coś tam kręci w jelitkach i się tak męczy już tyle kropelek stosowalismy i mało co pomagają - to przechodzi niby po 3 mc
a dzisiaj też tak jakby nie umiał noskiem oddychać i się aż boję że to katar 😞
chcę tu częściej zaglądać ale zawsze coś się znajdzie do roboty innego i tak lecą dni
miłej soboty 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Arnulka gratulacje kochana dużo zdrówka dla Was : ))) a propos widzę że u ciebie tak "lajtowo" jak u mnie z drugim dzieciątkiem poszło: )))
No chyba faktycznie wszystkie już mają maluszki: )
My mamy nie wiem czy nazwać to problemem ale młody zaczął dosłownie "wisiec" na cy cy nawet nie mam jak koło siebie cokolwiek zrobić bo non stop chce jeść już mnie zalamka dopada i kazalam mojemu rozejrzeć się już za mlekiem chociaż nie chce go narazie dokarmiamy bo od września będę musiała jak zacznę semestr a narazie chciałam go "uodparniac" swoim ale jak dalej tak pojdzie to chyba wymiekne: (
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olcia on autetntycznie je tylko ze po 10 minutach zasypia nie idzie go w zaden sposob obudzic a po paru czy parunastu minutach sie budzi i ryk o cycka 🤢 i tak caly dzien dzis z ledwoscia sie umylam a obiad robilam na raty ☺️ poza tym cycki mnie juz bola i wogole chyba mnie jakis dol dopadl przez to ze o0n non stop wisi na mnie kocham go nad zycie ale nawet nie mam czaus sie za przeproszeniem wysrac ps piszac posta znow zacz ☺️al plakac choc dopiero co poad niedawno 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamusie 😘 teraz to dopiero zrobiło się tu cicho...wszystkie czerwcóweczki wydały dzidziulki na świat i teraz już czasu brak 😜
a ja chciałam powiadomić że od wczoraj mamy już naszego dzidziulka w domku 🙂 i pierwsza nocka już za nami...było spokojnie i śpiącooo hehehe pozdrowionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc
Nio cisza wszystkie zajete teraz jestesmy 🙂
Naomi mam nadzieje że dalej spokojnie u Ciebie 🙂

U mnie mala rosnie juz 4100, ponad kilo przybrala, dalej jest spokojna, grzeczniutka, oczko juz wyleczone, dzis ma zatkany nosek ale nie goraczkuje nie jest marudna, martwie się troche jej kupkami bo potrafila 2 dni nie robic, ja zaczelm podjadac suszonne sliwki aby jej wyregulowac wyproznianie. Policzki i brode ma w krostkach lekarka mowi ze to od nabialu, a mi sie wydaje ze to potowki, zmienilam diete i od 4 dni sie nic nie zmienia, 😞 noc mam ladnie przesypia bo potrafi 4 a nawet czasem do prawie 5 godzin spac, jak upały byly to marudna byla ale to normalne, Jestemm ciekawa co tamu was, jak wy sie trzymacie i jak wasze maluszki??
Pozdrawiam i czekam na jakies wiadomosci od was,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...