Skocz do zawartości

Mamusie czerwcowe 2015 | Forum dla mam


Sara85

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej kobitki: )
Cieszę się ze jesteście takie zapracowane bo to znaczy że macie zdrowe,absorbujace dzieciaczki 😜
U nas okej jesteśmy już po wszystkich konsultacjach kardiolog,neurolog,usg brzucha i wszystko jest w jak najlepszym porządku mamy zdrowego kochane dzidziusia 🤪
Przez miesiąc Franus przytyl kilogram więc moje mleczko mu służy aż nadto heheh ale pani doktor mówi żeby się nie przejmowac 🙂Jest grzeczny nie ma kolek raz przesypia caly dzwonek innym razem śpi mało i jest aktywny ale bez większego marudzenie czy płaczu dużo się uśmiecha jak tylko się nad nim pochylenie i chwile coś do niego mowie to szczerzy słodko swój bezzebny świat hahah więc z czystym sumieniem mogę powiedzieć ze mam grzeczne slodziutkie dzidzia zresztą jak my wszystkie ☺️
Jutro odbieram płytkę z sesji noworodkowej zrobiliśmy ją 2 dni po wyjściu ze szpitala jak Frano miał 9 dni ehhh nie mogę się doczekać 🤪
A.co u was??Buziaki dla forumowych maluszkow 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Olus z kupkami niestety ci nie doradze bo Franko sra na potege heheh ale co do krostek mój ma to samo i to podobno tradzik niemowlęcy i nie przejmuj się tym samo zejdzie 😉
A mam pytanko czy wasze dzieciatka wstają w nocy na mleko i ile razy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamunie 😘
u nas wszystko dobrze...mały zdrowy wesoły przybiera sobie na wadze (niestety muszę go dokarmiać bo jakoś się nie najada tym co mam) a tak poza tym to ok trochę czasami marudzi ale generalnie dużo śpi budzi się tak za dnia co 3 godziny na jedzonko a w nocy śpi nawet 4...5 godzin więc ja też jestem raczej wyspana 😜 a najlepiej to śpi na dworze hehehe tylko go włożyć do wózka i momentalnie zamyka oczka 😁 ja to tylko się zastanawiam stale jak go ubrać do tego wózka bo czapeczka to wiadomo uszka muszą być zakryte żeby nie przewiało ale co z resztą 🤔 ubrać go grubiej i przykryć czymś cienkim czy ubrać go cieniej i przykryć czymś grubszym ehhh nie chce żeby się przeziębił ale też nie chce dopuścić do przegrzania bo ostatnio po tej fali upałów to aż potówek mu się narobiło 😞
a dajecie dodatkowo coś do picia waszym maluchom jak jest taki upał ?
pozdrowionka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂)))
Naomi supr ze dzidziulek ci duzo spi u nas na odwrot w dzien pelna aktywnosc z malymi drzemkami choc sa dni ze faktycznie budzi sie na karmienie chwile poobserwuje i spi dalej wczoraj byl za to najgotrszy dzien od porodu bo nie spal wogole byl jakis marudny nie wiem czy to te upaly...
Ja mojemu daje herbatke Humana jak ma ochote to wypija nawet i 100ml a jak jest tak goraco to ubieram go do wozka tyko w cienutkie body i cieniutka czapeczke zas jak jestem u rodzicow i sziedzimy przed domem to maly jest w samym pamperku a po 16 jak jest w wozku i nie wieje to czapke tez sciagam pamietaj ze lepiej troche dziecko wyziebic(chociaz trudno mowc o wyziebieniu w takie upaly) niz przegrzac i absolutnie niczym go nie okrywaj w takie upaly jedynie cieniutka tetra ktora ochroni mu noki od slonca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuśki: )
Co u was? My na wiosce u rodziców od wczoraj siedzimy i zostaniemy na tydzień a oni biorą starszego synka i jadą dziś w nocy nad morze: ) będę tęsknić za moim pierworodnym ale nie powiem trochę mi to na rękę bo z dwoma chłopakami dość intensywnie: ) a poza tym.cieszę się bo my raczej nie dali byśmy rady go w tym roku zabrać ze względu na Franusia no i kasę bo bd zmieniać auto i jesteśmy po remoncie dwóch pokoikow
Laski jak z waszą waga? Bo u mnie spadało pierwsze tygodnie 4 kg a teraz od dwoch btygodni cisza: (a tu jeszcze 13 do zrzucenia macie jakieś rady dla matki polki karmiacej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heej mamuski...

Taak
Taaak to jaaa wielki powrot !! 😁
Troooche mnie tu nie bylo, jakos sama nie wiem czemu troche zajeta i zapomnialam i tak wyszlo no
Ale jestem hihi 🙂
Troche pozno ale pochwale sie urodzilam synka 4 czerwca o 1;16am .. W domu taaak w domu :d
Nie zdazylam do szpitala i Kayzan urodzil sie w domu z waga 3280
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześc.
Dzonatalie gratulacje 😉
Naomi ja mojej daje wode przegotowana troszke ja dosładzam i herbatke rumiankowa.
Marta z moja waga wraca w ekspresowym tempie do przed ciazy, spadlo juz 15 kg od porodu, jeszcze tylko 5, ale bardzo bym chciala aby mi cos zostalo bo znowu strasznie wychudzona sie robie. A co do ubierania to tez jestem zdania ze lepiej chlodniej czy za goraco, w upały to nawet 2-3 razy ja kopie jest wtedy taka szczesliwa 🙂
wczotaj bylismy na usg bioderek wszystko jest w normie lewe troszke slabsze i mamy cwiczyc, za 8 tyg do kontroli.
kochane ktorymi szczepionkami szczepicie maluchy?? my myslelismy o platnych ale ostatnio slyszalam ze wcale nie sa takie dobre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamunie 😘
Dzonatalie gratulacje 🙂
Marta29 mi spadło 15 kg od porodu no ale jeszcze 10 kg musi zjechać hehe wolno to idzie ale jakoś idzie...może jak karmiłabym małego samą piersią to szybciej by to szło 😜 hehehe
olencja87 no my decydujemy się na te nie płatne bo różnią się niby tylko od płatnych tym że jest mniej ukłuć ale zastanawiamy się nad tymi dodatkowymi czy je robić czy nie
a jak chodzi o herbatkę czy wodę dla dzidziuśa w upały to nie wiem kiedy miałabym jemu ją podawać jak on sobie śpi stale i budzi się tylko co 3 lub 4 godziny na mleczko popatrzy i idzie dalej spać 🙂 hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natalia kochana gratulacje i podziwiam ze w domu 🤪podejrzewam że miałaś niezłego stracha
Co do szczepionki z pierwszym synkiem kupowalismy skojarzone i mam zdrowego bardzo mądrego prawie pieciolatka więc Franio też taką dostanie właśnie ja niedawno kupiłam i jutro jedziemy na 8 się szczepic mam nadZieję że tak jak przy Alusiu obejdzie się bez temperatury: )
Mój wczoraj cały dzień nie spał i dziś zapowiada się to samo 🤢 na szczęście w nocy śpi 😜 jednak to prawda ze jakie dziecko w brzuchu takie później bo mój non stop mnie obkopywal i proszę non stop "biega" mówi aguu i strasznie jest aktywny: )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki dziewczyny!!
To bylo tak ze bylam w szpitalu dzien wczesniej bo mialam skurcze co 2 minuty,
Spedzilam cala noc na porodowce czekajac na rozwoj akcji a tu o 5 rano skurcze ustaly.. I nic cisza
Wypuscili mnie do domu i powiedZialy polozne ze pewnie wroce do nich dzis w nocy znow a moze i nie 😮 tak wiec wyszlam posprzatalam mieszkanie, zakupy pranie i tak wieczor nastal polozylam sie spac a tu o 23 skurcze Znow i odrazu co 2 minuty ..maz odrazu ze jedziemy do szpitala a ja ze czekamy bo jak znow mina to bez sensu Jezdzic .. W koncu maz zadzwonil na porodowke ze przyjezdzamy ok 24;40 po czym kazal mi sie zbierac do szpitala a ja nie moglam sie juz ruszyc.. Kleczalam na podlodze oparta o sofe i wylam haha takie pierunskie skurcze mialam 🙂 w koncu mowie mezowi zeby zadzwonil po karetke bo ja nie dam rady wstac i bede parla ..no i sie zaczelo
Zaczelam przec i maly doslownie wyskoczyl mezowi na rece 🙂 po 5minutach dojechala karetka i dzwonia domofonem po czym myslimy jak im otworzyc.. Ja kleczalam na podlodze , maz trzyma malego na rekach a pepowina nie przecieta.. W koncu udalo mi sie wstac i szlam a maz za mna trzymajac malego (bo pepowina) haha wbiegli paramedycy i krzycZa ze bede rodzic a zza mnie wyskakuje maz ze juz maly z nami.. Jaja na calego kupa smiechu 🙂 ale wszystko przebieglo ok maz sie spisal super maly 10pkt a ja 0 szwow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O jaaaaaacieeee Natalia aż ciężko uwierzyć ze to nie scenariusz jakiegoś filmu 🤪 podziwiam ciebie oczywiscie ale męża jak najbardziej też nie każdy facet by dał rade 🙂 woow
Mój mały po szczepieniu szczepionka skojarzona zniósł to dobrze na szczęście nawet gorączka nas ominęła choć szopki były w pogotowiu: )
A mój straszak bawi nad morzem z dziadkami tęsknię za nim ale cieszę się ze ma super wakacje a jak wroci to pojedziemy jeszcze na jakiś weekend w góry: )
A co tam u was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oo Marta fajnie ze maluszek dobrze zniosl szczepienie
Moj bedzie mial W piatek 🙂 tak to zwaZylismy Kajziego i wazy 5.48 !!! ;D
Nie wyglada na prawie 2mc niemowle.. Wyglada raczej na 3-3.5mc heheheh
W czwartek rowniez wczepia mi implanta anty w ramie 😉

Tak to mam jakiego dola 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzonatalie to naprawdę niesamowita przygoda rzeczywiście jak z jakiegoś filmu 😜 ale super że z małym wszystko dobrze w w ogóle że tak wam się wszystko udało 🙂 a mój mały właśnie 22.07 skończył miesiąc i waży 3960 🙂........a tak w ogóle to zastanawiam się co z tym napletkiem u chłopców...robi się tam coś z tym czy nie? no i kiedy? bo mam nie jasne informacje więc chciałabym poznać wasze opinie na ten temat 🙂 pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • Mamusia
Hej Marta 🙂
u nas wszystko ok, Mała rośnie jak na drożdżach,
jest wesołym przytulaskiem,
we wrześniu czeka nas jeszcze kontrola kardiologiczna,
także trzymajcie kciuki,
na koniec września planujemy też chrzciny 🙂
a jak tam Twój synuś?
pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas okej Franulek jest po wszystkich konsultacjach zostało nam tylko 17.09 usg brzuszka (miał małą skrzepline na żyłkę wrotnej) i drugie usg bioderek ale tylko dlatego że ten akurat lekarz profilaktycznie zawsze zleca kontrolę po pierwszym badaniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamusie 😘 nasz hubercik ma się dobrze 🙂 skończył już dwa miesiące i waży 5160 😜 hehehe my też mamy takiego lekarza co zaleca drugie badanie bioderek profilaktycznie więc idziemy 18.09 🙂 i tez mamy chrzciny pod koniec września 🙂
i ogólnie się cieszymy że nie mamy problemów z niczym u małego nawet kolek i jest bardzo grzecznym dzidziusiem nocki też mam dobre bo jak dostaje mleko o 22 to następne dopiero się budzi o 6 rano 😜 czasami trochę marudzi i popłacze no ale bobaski muszą też trochę popłakać 🙂 pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie 🙂
Cieszę się że u was wszystko wporzadku,
U nas także lena wwczoraj skończyła 3 miesiące z waga 5800g, rozwija sie bardzo dobrze, pogodna smiejocha, kolki także nas ominely, teraz dziasła zaczeły puchnac i mam troche marudzenia, w piatek drugie szczepienie, 14.09 mamy kontrolne usgbodrek, teraz chyba wiekszosc lekarzy chce skontrolowac za jakis czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
cześć kochane nie było mnie tu dłuuuuugo 🤪
ciągle brak mi czasu żeby coś napisać - a z telefonu nie umiem się zalogować
Antek ma już 7600 i jest urwiskiem upartym 😁 uwielbia płakać i ma swoje ulubione pozy bez których nie zaśnie - jak jesteśmy w sklepie na zakupach i się obdzi toooo 🤪 lepiej uciekać bo wszystko go drażni muzyka hałas światło - najbardziej uwielbia być w domu rozłożony na swoim kocyku 😁
nadal karmię go piersią i poza tym to wszystko ok rośnie jak na drożdżach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
hej mamusie 😘 u nas wszystko dobrze mały ma już 6140 i ma się świetnie 😁 nadal przesypia całe noce...w sumie to nie wiem czy to dobrze bo gdzie nie słyszę to dzieci do któregoś miesiąca mają nocne pobudki na karmienie 😜 ale mały ładnie rośnie przybiera na wadze nie marudzi i ogólnie spoko ja też jestem wyspana to chyba ok 🙂 a no i jesteśmy po chrzcinach więc muszę wam powiedzieć że jestem dumna z mojego synka bo był baaaardzo grzeczny w kościele nawet poszedł na małą drzemkę w trakcie mszy hehehe i przebudził się podczas polewana główki ale nie płakał tylko sobie patrzył hehehe a co tam u was koleżanki mamuśki ? pozdrawiam :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Cześc Mamuśki 🙂
Cieszę się że wszystko wporzadeczku u was i u dzieciaczków,
Naomi ciesz się ze niemasz nocnych pobudek.
moja jest na cycku dalej, ok 6700 waży, za tydzien trzecia seria szczepien, i trzecie usg bioderek, 2zabki wyszly teraz ida górne i duzo marudzenia jest ale nienarzekamy bo wkoncu mamy dziecko w domu 🙂 Noce ładnie śpi 2 razy je czasem raz, w dzień za to tylko na spacerze zaśnie czasem w domu nachwile.
Beti Twoj Antek jak chyba kazdy facet nielubi zakupów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...