Skocz do zawartości

czekam na kolejne lipcoweczki | Forum dla mam


arnulka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Super ze jestescie...
ja tez poraz drugi w ciazy... w styczniu moj synek konczy dwa lata.
obie ciaze idealnie zaplanowane, teraz zobaczymy czh znow udalo nam sie utrafic syna 😉
A jesli chodzi o samopoczucie to nie moge narzekac... jesli ta ciaza bedzie taka jak poprzednja to bedzie cudownie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 891
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam Was 🙂
Termin z miesiaczki mam na 24 lipca. Bylam tydzien temu u lekarza to okazalo sie, ze ciaza jest 2 tyg mlodsza niz powinna i jutro ide ponownie. Moze juz bedzie serduszko bilo 🙂 to moja druga ciaza. Synek w pazdzierniku skonczyl roczek. Strasznie mnie mdli zupelnie inaczej sie czuje jak w pierwszej ciazy. Moze coreczka bedzie 😉
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej hej 😉
Troszkę nas więcej 😉
arnulka,kuruj się !
U Mnie z terminem ciężko.. z OM na 18 Lipca.. z usg różnie.. 23,24,28 Lipiec tak więc nie wiem 😁
Ja pierwszą ciąże przechodziłam ciężko. wymioty,omdlenia . Aktualnie jest jeszcze gorzej .. bywają dni,że leżę plackiem.jestem na L4 ponieważ zaczęłam krwawić .. 😞 w nocy z 04/05.12 byłam na SOR . Dostałam duphaston . w wtorek byłam na kontroli u swojego lekarza. w dalszym ciągu mam śluz podbarwiony krwią. Badanie nie wykazało nic złego..przyczyna krwawienia nieznana .. serduszko fasolki mocno bije tak więc jestem dobrej myśli !
Trzymajcie się zdrowo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aloha
ja dzis bylam ostatni dzień w pracy, od poniedziałku L-4, nie będę ryzykować chorób lub tego że dostane od jakiegoś z uczniów, bo pracuje w szkole specjalnej.
plany na przyszly tydzień
porządki przedświateczne, ale powoli, nie będę się szarżować 😉

marlena- zdrówka, chyba będziemy mieć razem poród bo mój z usg też na 28 lipca 😉
arnulka, zdrówka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam was kobietki 🙂
Tak to moja pierwsza ciąża - szczerze to wielkim zaskoczeniem były dwie kreseczki na teście, z poprzednim partnerem starałam sie o dziecko przez 5 lat a z obecnym nie staraliśmy się wcale i "boom" 🙂
Gdyby nie to iż wiem że tam w środku jest mały człowieczek to nie mam żadnych objawów - no może w pierwszych 4-5 tyg byłam non stop śpiąca i "cycki" mnie bolały. Teraz 8 stycznia kolejne USG - już się nie mogę doczekać 🙂
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aloha
i ja tam mamuśki przyszle i obecne?
jak samopoczucie?
ja od jutra biore się za okna i pokój syna 😁
dziś do 17 byłam nie do życia, jakoś mnie mdliło i spać się chcialo, za to teraz dostałam werwy i wyprasowałam 3 sorty prania, wstawiłabym kolejne pranie ale w dzielnicy wodę wyłączyli i nie mam co robić 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
Chciałam się przywitać ze wszystkimi lipcowymi mamusiami 🙂 Ja co prawda mam termin na 10 sierpnia ale jak na razie nie ma tu mamuś z sierpnia więc mam nadzieję ,że nie będziecie miały nic przeciwko jak popiszę z Wami 😉 Jest to moja trzecia ciąża która jest totalnym zaskoczeniem i wyjątkowym prezentem gwiazdkowym. Mam dwóch synków 4 i 2 latka a dzisiaj byłam pierwszy raz na usg i moja trzecia kruszynka ma 4mm 🙂 Pozdrawiam wszystkie mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witamy i Sierpniową Mamusie 😉 Im Nas więcej tym lepiej,zawsze można się jakoś wspierać 🙂 Też mam 2,5latka w domku 😉
Ja dziś miałam kontrole u swojego gina. znam już przyczynę krwawień a mianowicie krwiak przykosmówkowy czy jakoś tak. podobno często to się zdarza i mam być dobrej myśli.wchłonie się i będzie ok ! Grunt to pozytywne nastawienie co nie 😁
Serduszko fasolki bije,ciąża rozwija się dobrze. aktualnie 8tc i 4 dni a termin na 24 lipca jednak.

Jak się w ogóle czujecie ? Ja od dwóch dni ciut lepiej 🙂
Pozdrawiam Mamusie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aloha
a ja na spokojnie, nie spinam się, właśnie robie ogień w domu, jak będzie ciepła woda to pomyje okna
ooo i gotuje rosół na pomidorówkę, mam na nią wielką ochotę.

a jutro z rana na badania, bo później święta i nie będzie kiedy ich zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aloha
ja po badaniach, wszystko ok, tylko pewnie kontrola toxoplazmozy mnie czeka za 3 miesiące, bo wyszło, że nie mam, i nigdy nie miałam, a od 2 miesięcy mam kota, którego teraz nawet nie dotykam, ech

poza tym dzień deszczowy nic mi się nie chce 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamusie 🙂
Jak Wam minęły Święta ? Jakoś tak cichutko zrobiło się na forum... nikt się nie odzywa... Ja się cieszę ,że jest już po bo zmęczyłam się tym ciągłym siedzeniem za stołem i jedzeniem... Już nie mogę patrzeć na jedzenie, mam po świąteczny jadłowstręt 😉 Dzisiaj poszłam z moimi chłopakami do kościoła nie zmieściliśmy się jednak do środka i staliśmy na zewnątrz. Zmarzłam i teraz czuję ,że zaczyna rozbierać mnie jakaś choroba. Napiłam się Prenalenu wezmę czosnek i może przejdzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aloha
ja po wizycie, wszystko ok
fasola ma juz 27 mm macha rączkami i nóźkami i tańcuje 😉
wiek płodu z usg 9t 3d czyli jakies 3 dni do tyłu 😉
nast wizyta za 4 tyg
dostałam skierowanie na badania prenatalne, ale i tak się pewnie nie zdecyduje bo co mi to da, usunąć i tak nie usunę ...

a jak wasze wizyty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie poswiatecznie 🙂melduje się po wizycie 🙂
Maluszek ma równo trzy cm bardzo grzeczny 🙂 termin porodu 25 lipiec no a za dwa tygodnie mam się zgłosić z wynikami całej litanii badań wiec jutro biorę wolne bo chce mieć to z głowy
Ogólnie czuje się lepiej tylko zostały mdłości 😞
Irysek czemu nie chcesz prenatalnych one badają przeziernosc i jeszcze coś tam ten lekarz wspominał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Usg genetyczne baca przeziernosc itd... badania prenatalne to punkcje i sa juz inwazyjne :/ u mnje wg miesiaczki 14 tydzien, ale liczymy jak w poprzedniej jakos -1 tydzien ze wzgledu na dlugi cykl. 7mego ide na USG genetyczne, troche pozno, ale to przez te przerwy swiateczne... mam nadzieje ze mlodziez nie osiagnie magicznych 84mm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie pojde na te pierwsze usg genetyczne,bo nawet jesli by sie okazalo, ze cos jest nie tak, to bym i tak nie usunela ciazy, ale mysle nad polowkowym miedzy 20-22 tyg, bo mozna wtedy juz zaplanowac ewentualny porod czy leczenie.

p.s. w jakim wieku jesteście, że tak garniecie się do tych badań prenatalnych?
mi w pierwszej ciąży w ogole nie proponowano badań prenatalnych i żyłam sobie w niepewności 😉

a najlepsze jestem 2 kg do tyłu, az się dziwię, choc w sumie na słodkie mnie nie ciągnie zamiast cukierka wole zjeść owoc i przynajmniej zdrowsza będę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...