Skocz do zawartości

czekam na kolejne lipcoweczki | Forum dla mam


arnulka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 891
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ciezarnababe hehe to jestesmy rowiesniczkami 😉
ja wlasnie wczoraj odstawilam duphaston, jak na razie nic mnie nie boli za to zjadlam hamburgera i mam zgage 😮
co do badań w sumie moja doktor nie wykonuje tych badan, robi sie je w żorach i kosztuja ok 300 zl

jakie plany na sylwka macie?
ja czekam do polnocy i ide spac 😜 moj mezul bedzie w pracy na nocke wiec se nie pobalujemy, spedze wieczor z tesciami i synem 🙂

hej hej kolejna lipcowko/sierpniowka- witaj w mym gronie bo ja cos czuje ze tez bede sierpniowa 😉
napisz cos wiecej o sobie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tez mam 28 lat i nie widze powodu, zeby nie isc na dodatkowe Usg... kazda okazja do podejrzenia dzidziusia jest super. Jesli dziecko mialoby nieuleczalna wade tez bym nie usunela, ale moze sie np okazac, ze ma wade serca, ktora mozna leczyc juz w ciazy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Nowa Mamusie 😉
Ja mam z OM na 18 lipca . z usg wpisany 24 lipiec i tego się trzymam 😉 a jak będzie to zobaczymy
ja wizyteu gina mam dopiero 14stycznia.do tego czasu cały czas biore duphaston. też bobolewa mnie brzuch-biore nospe.
Irysek co do prenatalnych badań jestem tego samego zdania.zresztą nawet mi ich nie proponowano.
Sylwester na spokojnie,kameralnie z rodziną.
Tak chciałam się zapytać skąd jesteście ? 😉 Ja mam 23 Lata i mieszkam 20km od Gdańska
Pozdrowionka !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aloha
no ja wiadomo skad jestem, bo mam w profilu ogolnie ze Śląska 😉

moj mlody dzis powiedzial
mamo a wiesz kogo kocham?
no kogo?
dzidziusia 😉

dał mi buziaka w brzuch

a ja mu mówie ciekawe kto to jest czy chłopczyk czy dziewczynka?
a on- ja chciałbym dziewczynkę bo nie mam 😉

ech ja też rzekłam

a własnie jak tam wasze brzuszki rosną, bo mój się delikatnie uwypuklił, ale na razie nie wida ze ciazowy, raczej jakbym sobie pojadła 😉

ja mam nast wizyte za 3 tyg teraz sie lenie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję za miłe powitanie 🙂 🙂
U mnie jak na razie wszystko ok. To jest moja pierwsza ciąża, ale nie mam jakiś nieprzyjemnych objawów- no wiadomo małe mdłości są, ale da się przeżyć 😉 Ostatnio dosyć często dopada mnie głód- muszę przekąsić coś mniej więcej co 2 godzinki- może poddacie mi pomysł na jakieś lekkie i zdrowe przekąski? 🙂
I zostało jeszcze zmęczenie- w ciągu dnia dopada mnie taka senność, że muszę zamknąć oczy na 10-15 minut, później wszystko mija, ale jest to mały problem bo pracuję i raczej nie mogę sobie na to pozwolić... 🤢 Też tak macie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Irysek jak miło Miło 😉 Moje dziecko jeszcze chyba nie rozumie tak dosłownie,że będzie miał rodzeństwo. będzie maluch kopniaki dawał to synkowi będę tłumaczyć 😁
U mnie szybko nie będzie widać brzuszka bo troszkę sadełka posiadam 😜 Moja bratowa chudzina,jest w 15tyg i nic też nie widać.u każdej inaczej 😉
Aashle ja jak mogę to zawsze chwilkę się zdrzemnę.Też jestem senna. u mnie to w ogóle objawy ciąży okropne mam nadzieję,że wszystko minie.tyle,że ja przez ciążę zagrożoną już długo jestem na L4
do kiedy zamiar macie pracować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aloha
ja wczoraj spalam 1,5h po poludniu jak mezul w domu to korzystam i sie obijam, tylko pozniej mam problem z zasnieciem i ostatnio zasypiam grubo po 1 w nocy
a od jutra przedszkole wiec trzeba bedzie sobie uregulowac budzik 😁

ja gdybym miala inna grupe w pracy a nie swietlicowa, to bym mogla pracowac nawet do 7-8 miesiaca, ale w pracy maja mnie w dupie i pomimo zrobienia mianowania 8 lat spedzonych na swietlicy nadal nie zmienili mi grupy, mimo iz o to prosilam, to poszlam na L-4 od 7 tyg kiedy juz serducho biło, nie mam zamiaru narażać siebie i dziecka, co by dostac od jakiegos autystyka abo zarazic sie opryszczka- ostatnio 3 uczniow mialo, porazka

w pierwszej ciazy poszlam w 18 tyg na zwolnienie wczesniej nie moglam bo nia mialam umowy na stałe 🙂

milego dnia ,zmykam na urodziny siostry

p.s. nie moge przebywac w kosciele, robi mi sie słabo, ech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam, dawno mnie nie bylo, ale mialam problem z zalogowaniem sie na brzuszek. Mialam mdlosci, ale na szczescie juz mi przeszly 😉) teraz tylko spac mi sie chce a przy malym dziecku ciezko znalezc chwilke zeby pospac w dzien. W pierwszej ciazy przy wadze 51 kg przytylam 19 kg. Ciekawe ile teraz mi przybedzie 🙂 chociaz po wyjsciu ze szpitala wcisnelam sie w spodnie sprzed ciazy 🙂 jutro rano musze wstac i isc badania sobie zrobic a jest tak zimno, ze mi sie nie bedzie chcialo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam starsze i nowsze lipcòweczki 🙂
Dzisiaj było kolejne usg i nasza fasolka jest juz człowieczkiem całkiem sporym 7.7cm , choć nie bardzo chciało współpracowac z panem doktorem i wolalo spać 🙂 . Ciaża proawidłowo sie rozwija, brzuszka nie widac tak bo mam troche ciała w nadmiarze , waga narazie wskazuje +4kg i mam nadzieje ze za duzo nie przybędzie :/ - przed ciaża udalo mi sie spaść z wagi ok 20kg.
Senność jest, w ciągu dnia podsypiam 2h, praca mi na to pozwala 🙂 . Ja zamierzam pracowac do puki bedę wstanie o ile gin nie powie dość 🙂.
Pozdrawiam

Ps. W ktorym tyg wiedziałyście czy bedzię chlopak czy dziewczynka ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamusie 🙂
Również witam kolejne lipcóweczki 🙂 Mam sierpniowych jak nie było na forum tak nie ma więc Ja dalej z Wami 😉 Ja o płci swojego pierwszego synka dowiedziałam się na usg 3D w 17 tygodniu a w drugiej ciąży już w 14 tygodniu było widać siusiaka. Ciekawe kiedy ujawni się moje trzecie maleństwo ale Ja i tak od początku mam silne przeczucie ,że będzie trzeci chłopczyk więc usg pewnie to tylko potwierdzi 😉 No cóż mój mąż wreszcie będzie miał z kim w piłkę grać 😉 Co do dolegliwości to muszę przyznać ,że każda ciąża jest inna... W pierwszej ciąży puchłam i miałam nadciśnienie, druga ciąża byłą w miarę ok,a teraz jak na razie od początku każdego dnia męczy mnie zgaga, mam skrajne zachcianki jedzeniowe (ogórkowa a za chwilę lód z polewą czekoladową 😉 ), chce mi się spać i na początku bolał mnie brzuch teraz to już tylko czuję rozciągające się wiązadła. Na plusie jak na razie mam 1 kg ale pewnie jeszcze nadrobię bo w poprzednich ciążach nie objadając się jakoś strasznie tyłam po 23 kg (taki plus ,że po tygodniu od porodu miałam już 11 kg mniej) ale z pozostałymi kilogramami musiałam walczyć zwłaszcza ,że bardzo krótko karmiłam piersią więc te kilogramy aż tak szybko niestety nie spadały. A i strasznie bolą mnie piersi ale to akurat jest normalne takie uroki ciąży... Od trzech dni mam rewolucje żołądkowe ale to dla tego ,że najprawdopodobniej złapałam jakiegoś rota. byłam dzisiaj u lekarza i powiedział ,że jest teraz jakieś świństwo w powietrzu bo bardzo dużo ludzi choruje.Biorę węgiel i jem cały czas kleik na zmianę z sucharami może w końcu mi przejdzie. Najgorsze jest to ,że jestem cały czas głodna jeszcze rano i w ciągu dnia jakoś tak tego nie odczuwam ale wieczorami jest masakra cały czas bym buzią ruszała. Oszukuję się jak mogę jabłkami ale to za wiele nie daje bo za chwilę jestem od nowa głodna. Muszę się trochę pilnować bo nie chciałabym znowu tak dużo przytyć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Możliwe,że już w badaniu widać płeć ...Moja bratowa dowiedziała się w 14tc , że będzie chłopiec. na zdjęciu z usg ma nawet pisiaka w kółku zaznaczonego więc chyba na bank będzie mój brat miał synka 😉 Koleżanka już w 12tc wiedziała,że chłopak,więc nie wiem jak to jest ..
Ja z Moim młodym dowiedzialam się w 17tc.
a jak będzie teraz..zobaczymy. U mnie Już skończony 12tc ,krwawienia ustały całkowicie więc licze na to,że będzie wszystko ok ! w Środę wizyta u ginekologa 😉
Ja w 1 ciąży przytyłam 12kg . teraz jak na razie -4 . ale nie ma co się dziwić jak do jedzenia się zmuszam. z rana źle w dalszym ciągu się czuję.śniadania zjem ale niewiele . po południu jakiś owoc,trochę obiadu i jest ok a wieczorem mdłości znów okropne co zjem to zwracam nawet owoce. na słodycze absolutnie nie mam ochoty..wręcz nie mogę na nie patrzeć.
Ja co do przeczucia do do płci dziecka mam mieszane uczucia..sama nie wiem. z Szymkiem od początku wiedzialam,że chłopak usg tylko potwierdziło a teraz nie mam pojęcia.czas pokaże 😉
Dziś mialam zebranie w przedszkolu i od poniedziałku ruszamy 🙂 dziennie 5h więc i ja będę miała trochę czasu na naukę matmy bo w Maju poprawiam maturkę a Szymek spożytkuje energie w gronie dzieci
Miłego wieczoru 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie przyszłe mamy 🙂
Ja również jestem w 14 tyg od polowy 3 miesiąca czuje sie super zero dolegliwości ciązowych,
płci niestety jeszcze nie znamy... kolejna wizyte mam 26 stycznia to mysle że juz bedzie wiadomo 🙂 bardzo chcemy chłopca ale zobaczymy jak będzie... pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Po 1 lutego przejdę się prywatnie na USG - bo w sumie nie do końca jestem zadowolona z ostatniego no i liczę ze dzidzia się pokaże z odpowiedniej strony 🙂
Wiele osób mi przepowiada chłopaka ale szczerze wolała bym córeczkę - a zresztą co się będzie to będzie aby zdrowe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i maz mial racje .... bedzie chlopak "jak mu nic nie odpadnie" doktor powiedzial ze u swojej zony w 15 tygodniu juz byl pewny, ze chlopak, a tydzien pozniej conieco odpadlo i jest dziewczynka. Dlatego on twierdzi, ze przed 20 tygodniem nie mozna byc w 100% pewnym. Oglaszam konkurs na imie, bo to bedzie dla nas duzy problem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe
jesli u nas się okaże że znów chłopak to też będziemy mieć problem 😜
bo co do Igora to było juz wiadome od 12 lat, tak mi się kiedyś ubzdurało i mam 😁
ale drugie imię męskie hmm
może będzie Filip, albo Robert, albo Maciek
ech cięzki wybór
więc mam nadzieje, że będzie Hania 😉

jak dziś samopoczucie?
ja dziś z młodym w domu, bo przed przedszkolem oznajmił że będzie zygał
noo to pojechalismy z powrotem do domu a szkoda, bo dzis miał bal przebieranców, teraz bidul śpi, bo mówi,że go brzuch boli, i czekam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aloha
co tam u was?
u nas się dzieje,
teście robią remont łazienki, dobrze że my mamy swoją to chociaż jest alternatywa i teraz korzystamy wszyscy z naszej
młody chory
jutro kolęda
ech
chcę żeby już było po, dobrze, że już posprzątałam, pozostało mi wyprasowanie obrusu

a tak w ogole to zieeeeeeew
od dwoch nocy śpie na czuja i sprawdzam temp młodego, no ale dziś byliśmy u lekarza, dostaliśmy lekki i mam nadzieje, ze do wtorku sie wykaraska, bo we wtorek w przedszkolu dzień babci i dziadka

za tydzień jade na badania zrobić przeciwciała bo ostatnio pani w okienku zamiast skreślić grupę krwi (którą już miałam) skreśliła tez przeciwciała i znów mnie będą kłuć, ech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj nie zazdroszczę Irysku i pewnie kolejny raz wydatek może niech teraz zrobią na swoj koszt jesli to ich pomylka no chyba ze mialas skierowanie
A kiedy robilas poprzednie może za jednym kluciem zrob komplet pytam bo moj lekarz mimo że wyniki mam ok to za miesiąc kazal znowu robic badania czy jakiś witamin nie brak

U nas ogólnie ok nawet sugerował ze nie ma potrzeby robienia badan prenatalnych
Nudności o wiele mniejsze i zmęczenie tez rzadko mnie nachodzi wiec czekam na wiosnę bo ubrania się robia ciasne a luzne sukienki uwielbiam 🙂
No i może dzieciaki przestana się w końcu zarazac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam w weekend 🙂

Nas w poniedziałek czeka wizyta w poradni chorób zakaźnych,okazało sie że mam bardzo wysoki poziom toksoplazmozy IgG i potrzeba konsultacji ;/
A tak poza tym leci czas bardzo szybko,spodnie ciut ciasnawe ale jeszcze się mieszczę - pewnie w lutym będzie trzeba iść na zakupy ;/

Miłego weekendu kobietki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...