Skocz do zawartości

czekam na kolejne lipcoweczki | Forum dla mam


arnulka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny 🙂
Irysek 7,9 cm to już kawał małego człowieka 🙂 Ponoć tak jest ,że jak lekarz widzi płeć w 12 - 14 tygodniu ciąży to z reguły jest chłopiec bo u dziewczynek chyba później widać. Ale na tym etapie nie trudno o pomyłki więc jeszcze wszystko jest możliwe 🙂 Z moim młodszym synkiem o płci dowiedziałam się właśnie ok 14 tygodnia. Ja już nie mogę się doczekać swojej środowej wizyty. U lekarza jak na razie byłam tylko raz i wtedy mój malutki Ktoś miał 4 mm ciekawe ile urósł i czy wszystko u Niego dobrze. Mi cały czas chce się strasznie spać i walczę ze sobą całe dnie. Dobrze ,że jest ze mną moja mama to zawsze w ciągu dnia spojrzy na moje łobuziaki a Ja chociaż na pół godzinki się położę. Mam okropne wyrzuty sumienia ,że nie mam tyle siły żeby się z nimi bawić tak aktywnie jak przed ciążą 😞 A jak jest u Was? Jak Wasza aktywność i samopoczucie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 891
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
aloha
o tak u mnie też aktywność obniżona, czasem też mam poczucie winy, że leże na łóżku,a młody mnie woła do siebie, ale myśle że z każdym tygodniem będzie lepiej 😉
dziś w ramach niespodzianki poszłam po młodego do przedszkola z sankami a mamy 1km w jedną stronę i później jak wół ciągłam młodego, młody ubaw po pachy,a ja padnięta, ale czego się nie robi dla dziecka 😉
w ogóle dziś zrobiłam tyle rzeczy ile normlanie chyba przez tydzien
odstawiłam młodego do przedszkola
pojechałam do pracy pomówić z dyrką
kupiłam zajebiste kołaczyki vel słodkie bułki i je pożarłam
zrobiłam małe zakupy
wróciłam do domu i zrobiłam ogień
zrobiłam pranie
poszłam po młodego do przedszkola z buta
a teraz robie gołąbki 😁

tylko na prasowanie nie mam ochoty ale to już na jutro sobie zostawię, nie będę przesadzać, bo już mnie macica ciągnie 😜

a najlepsze hasło w pracy
oglądają zdjęcia malucha z usg i aaaaaa tu jest siusiak
ja patrzę,
to jest pępowina!
aaaaaa

takie znawczynie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka
Wczoraj mielismy wizyte jestem w 16 tyg ciąży i lekarz sugeruje ze to bedzie dziewczynka bo nie widac siusiaka chociaz na 100 % jeszcze nie chce sie wypowiadac 🙂 kolejna wizyta za 3 tyg i napewno juz bedziemy wiedziec jaka plec 🙂 a malenstwo na wizycie bylo bardzo grzeczne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny 🙂
Jak Wasze samopoczucie? Malign gratuluję córeczki 🙂
Jestem po wizycie. Z moim maleństwem wszystko w porządku wszystko ma na swoim miejscu. Usg prenatalne mam mieć w poniedziałek bo dzisiaj miałam tylko taki szybki podgląd na wizycie. Pytałam o płeć moja gin powiedziała ,że nic nie widzi na razie ale coś jest delikatnie powiększone więc może wskazywać na chłopca. Ale to było tylko takie gdybanie więc muszę czekać jeszcze miesiąc może w 16 tygodniu coś się już potwierdzi. Chyba ,że ten lekarz na prenatalnym mi coś więcej powie bo będę robiła u innego ale naciskać nie będę bo nie płeć jest najważniejsza. Ważne żeby moje maleństwo było zdrowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejo !
Ja po wizycie u gin 🙂 po kontroli nie ma już krwiaka .. o mateńko ale się cieszę 🙂 Oby już żadnych krwawień nie było !
Dzidzia spała na badaniu chyba bo nie wiele się ruszala. No i na 70 % tak jak myślalam będzie dziewczynka 🙂
Ja czuje się co raz lepiej 😁
Jutro idę z synkiem do przedszkola , mają bal karnawałowy 😉
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ruchow niestety jeszcze nie czuje, ale lakarz mowil, zeby sie przed 18tym tygodniem nie spodziewac.
od poniedzialku jestem na l4 bo lapalam wciaz chorobska od dzieciakow, pomijajac mnie, zarazalam mojego Mlodego I teraz walczymy z zapaleniem pluc :/
Co do L4, to nie ma to zadnego zwiazku z maciezynskim.
Spodnie ciazowe wczoraj kupilam w h&m, ale na szczescie w swoje sie jeszcze mieszcze. Ceny rzeczy ciazowych sa jakies kosmjczne. Jak to dobrze, ze mamy mode na oversize 🙂
Kontrole u lakarzq mam dopiero 10tego, wiec teraz dluzsza przerwa.
Moja mama i babcia jada do cioci do Niemiec na dwa tygodnie... zostaje bez opiekunek 😞 bedzie sie dzialo 😉
Sorki, ze tak nieskladnie, ale kiepsko lacze watki :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny 🙂
Arnulka współczuję choroby synka 😞U Nas odpukać na razie spokój z chorobami ale Ja już 5 rok siedzę w domu nie pracuję a moje dzieci nie chodzą do przedszkola więc pewnie dla tego udaje Nam się ominąć te poważniejsze choroby. Moje chłopaki ostatnio mieli tylko katar ale to akurat w zimę u dzieci norma. Mam do Was pytanie czy spotkałyście się żeby lekarz rozpoznał płeć dziecka po budowie kostnym. Mi wczoraj na wizycie ginekolog powiedziała ,że między nóżkami nic nie widzi ale z budowy mostka bardziej wygląda jej na chłopca. Jest to dla mnie totalna ciekawostka bo pierwszy raz spotykam się z czymś takim...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Arnulka dużo zdrówka dla Ciebie i synka ! Taki teraz okropny czas, tyle tych wirusów. My z synkiem też chorowaliśmy.teraz gdy my zzdrowi mąż się rozkłada..

larosanegra84 Wszystkiego Najlepszego dla Synka 😉 Mam nadzieję,że tort udany ! Ja nigdy nie robiłam tortów,zawsze balam się i wygodniej mi było zamówić 😁 Daj znać jak wyszło 🙂
co do płci dziecka.. mi lekarka mówiła,że pisiolka nie widzi i też po czymś tam uważa,że dziewczynka.. wydaje mi się,że dużo zależy od sprzętu no i na ile zna się lekarz .. ja bardzo bym chciała córcie , ale jak będzie to zobaczymy ! Najważniejsze aby zdrowe !

U Nas smutno bo zmarł dziadek mojego męża wczoraj.w wtorek pogrzeb.zdecydowałam,że nie idę . zostaje z synem w domu .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny 🙂
W imieniu mojego Mikołajka dziękuję za życzenia 🙂 Urodziny minęły a Ja jestem tak zmęczona ,że chyba będę dochodzić do siebie dwa dni 😞 Ale przygotować imprezę na dwadzieścia osób (mamy dużą rodzinę ) to jest jakieś wyzwanie. Tort się udał ale w tym roku poszłam trochę na łatwiznę i kupiłam gotowy opłatek z dinozaurami. Do tego zrobiłam palmy i chmurki z kremu i wszystko ładnie się skomponowało 🙂 Miałam jeszcze ulepić figurki dinozaurów z masy cukrowej ale nie starczyło mi na to już czasu 😞 Nie mniej jednak mój synek i tak był zadowolony 😉
Marlena gratuluję córeczki 🙂 U Ciebie to już 15 tydzień to na tym etapie widać płeć dość wyraźnie więc pewnie tak już zostanie. Ale u mnie w rodzinie mojej siostry ciotecznej Michałek w 12 tygodniu na usg 3 D był Anią, w 16 tygodniu był dalej Anią a w 18 tygodniu z Ani zrobił się Michaś 🙂
U mojej koleżanki z kolei w 12 tygodniu Amelka była Marcelem, dopiero w 20 tygodniu wyszła dziewczynka 🙂 Ciekawe czy u Nas na forum zdarzy się jakaś pomyłka...Ale tak jak już wcześniej pisałyśmy ważne żeby Nasze dzieci były zdrowe ! Ja mam dzisiaj usg wykluczające wady genetyczne. Mam nadzieję ,że wszystko będzie dobrze.
Arnulka jak synek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie od 13 tyg lekarz sugeruje dziewczynke ale na 100 % powiedziec jeszcze nie mogą. Mimo wszystko mi się wciąż wydaje że bedzie chlopak 🙂 zobaczymy czy mam dobre przeczucie
Na kolejnej wizycie już dowiemy się prawdy 🙂 hihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem po wizycie 🙂 Z moim maluszkiem wszystko w porządku 🙂 Pytałam o płeć ale mi doktor nie chciał nic powiedzieć bo stwierdził ,że to za wcześnie ,że na tym etapie zdarza się za dużo pomyłek i ,że na połówkowym już na pewno będzie wszystko dokładnie widać 🙂 Moje maleństwo ma 7 cm czyli kawał człowieka 🙂 Podczas badania spało sobie grzecznie i trzeba było trochę postukać w brzuch żeby zmienił pozycję bo nie można było zmierzyć przezierności karkowej. Na moje pytanie czy po budowie mostka można rozpoznać płeć doktor zaczął się śmiać i stwierdził ,że pierwsze słyszy...Dla mnie to też było duże zaskoczenie dla tego pytałam Was czy spotkałyście się z czymś takim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Najważniejsze aby zdrowe taka prawda 😉
ja mam kolejną wizytę 11.02. dużo tych wizyt ,malucha podglądamy praktycznie od początku co 2 tyg ale cóż poradzić .
larosanegra84 ja i tak Cie podziwiam ,że sama pichciłaś tort 😁 ja tam całkowicie się do tego nie nadaje :P
Dziewczyny mam takie pytanko do Was.. czy ćwiczycie w ciąży? słyszałam ,że bardzo to pomaga przy porodzie i powrocie do formy po .. do tego koleżanka mi powiedziała, że na kręgosłup mi pomoże (bolą mnie lędźwie) . wypatrzyłam ćwiczenia n YouTube .wczoraj zaczęłam sobie ćwiczyć.nie było mi jakoś mega ciężko..no trochę pod koniec.a dziś mam takie zakwasy ,że szok . wydaję mi się , że przegięłam i chyba jednak sobie daruje te ćwiczenia co sądzicie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Merlena zgadzam się z Maglin basen dla kobiet w ciąży jest super formą ruchu 😉 Do tego spacery 🙂
Ale mamy które mają już dzieci nie muszą się martwić o brak ruchu 🙂 Wiem sama po sobie ,że mam takie dni kiedy siadam dopiero wieczorem a tak cały dzień na nogach bo moje chłopaki nie dają mi nawet na chwilkę odpocząć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marlenko jak nic wczesniej nie robilas... w sensie nie cwiczylas to zakwasy sa normalne. Nie przerywaj przez to cwiczen. Jesli w ich trakcie dobrze sie czujesz, nic Cie nie boli to cwicz bo naprawde warto. Ja cwicze cale zycie, takze w ciazy tez nie przestaje. Polozna, ktora byla przy moim pierwszym porodzie nie mogla sie nadziwic, ze w 8 min wyparlam 4 kg chlopca, ktory jeszcze sie rodzil z raczka przy glowie i nawet odrobine nie peklam. Ponoc to przez silne i elastyczne mm.
Miki juz lepiej, chyba wychodzimy na prosta.
wizyte mam 10tego, zobaczymy czy teoria z chlopcem sie potweirdzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny ja na basen bardzo chętnie tyle,że za daleko ;( mieszkam na wiosce .dojeżdżać bym musiała do gdańska . pomyśle i nad tym chociaż raz w tygodniu , może się uda .
Arnulka Co do ćwiczeń i zakwasów też wyczytałam, że to normalne jeśli nie ćwiczyłam przed ciążą (brak czasu , motywacji i żałuję ). ułożę sobie na początek lekkie ćwiczenia i z 4 razy w tygodniu będę ćwiczyć. właśnie o porodzie mi koleżanka opowiadała ,że jest dużo łatwiejszy jak się ćwiczy w ciąży .no i po ciąży łatwiej dojść do siebie .
dobrze , że już z zdrowiej lepiej !Ja mam wizytę 11 Lutego.
Tak chciałam zapytać jak wasze brzuszki ? Duże , małe ? 😉 Jak się w ogóle czujecie ? Ja dziś znów wymiotowałam. ciekawe kiedy te nudności całkowicie przejdą .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja już nie wymiotuje ale często mnie ciągnie ten brzuch ponoć to przez rozciągające się więzadla macicy, ja jeżdze na basen raz w tyg najczęsciej z meżem w weekend. Brzuch już mam widoczny mi się wydaje że jest duży 🙂 A jak u was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mnie co chwile chwilowo gdzieś tam boli tak szczerze . nie przywiązuje do tego uwagi jakoś szczególnie bo wiadomo,że macica się rozciąga , dzidzia rośnie. z synem pamiętam, że panikowałam zawsze a teraz na spokojnie . U Mnie brzuchol tez już widoczny 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny 🙂
Mnie też często ciągnie gdzieś w dole brzucha zwłaszcza jak się przychylam bo np odkurzam albo myję podłogę i się zbyt gwałtownie podniosę 😞 Ale takie uroki ciąży... Co do brzucha to Ja teraz w 3 ciąży w 13 tygodniu mam taki jaki miałam w 1 ciąży w 20 tygodniu 🙂 U mnie już bardzo widoczny. Ponoć u kobiet które już rodziły dużo szybciej widać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...