Skocz do zawartości

czekam na kolejne lipcoweczki | Forum dla mam


arnulka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Bylismy w Zakopanem. U nas nie ma problemu, zeby pojechac bex Mlodego - chetnie zostaje u babci. Ale pogoda byla tak piekna, ze szkoda go bylo nie zabrac ze soba. Zreszta teraz ma zajawke na narty, wiec troche "posmigalismy" bylo naprawde cudownie - tyle, ze krotko. Ale w poniedzialek znow wybywamy na "ferie". W koncu maz ma troche wolnego. W tamtym roku nasz urlop skonczyl sie na 2 wyjazdavh 3 i 4 dni i na weekendach. Teraz wiec cisne ile sie da :P
jesli chodzi o wage mam 3,5 kg na plusie... szykuje sie wiekszy przyrost niz w pierwszej ciazy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 891
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej 🙂 ja pisze z telefonu więc ten post pewnie chyba rozbiję
na mniejsze.

Arnulka, właśnie żaden lekarz nie gadał o inhalacjach i jestem w szoku niemieckiej powierzchownosci..
My jednak próbowaliśmy zrobić mu inhalacje z miską i nakryciem ale nie udało się więc po niedzieli chcemy kupić prawdziwy inhalator. Zazdroszczę wyjazdu, najważniejsze że synek lubi być z babcią 🙂 mój Filipek też od małego lubiał z babcią zostawać nawet na pare dni. 🙂 a ja korzystałam ile wlazło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marlena, ojej że akurat w ciąży Cię musiAło złapać! W sumie na takim etapie ciąży gdy dzidziuś rozwinięty i tylko rośnie antybiotyk można brać.

Larosa, ja też lipomal daję.On daje zawsze ulgę, mój Fifi go uwielbia. Zgagi współczuję, ja jeszcze nie mam aż takiej,ino czasem ale w pierwszej ciąży to tragedia...od 22 tyg ciąży do 30 tyg zgaga dokuczliwa.Od 34 tyg do porodu zgaga tak straszna, że spałam ino po pare godzin. co chwile wstawałam aby pić lodowate mleko, tylko to dawało mi ulge.A ostatnie 3 tyg spałam na siedząco bo kwasy mi sie ulewały i nie raz mało się nnie zachłysnełam.Jak urodziłam i lezałam
to najpiękniejsze było to, że zgaga przeszła. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A teraz przytyłam ok 3 kg. I dla mnie to ok ale już musze sie pilnować bo z Fifim przytyłam 28 albo 29 tylko że jadłam słodyczy duuuuuzo. Jak nie przekrocze
14kg na + będzie super 🙂

U nas dziś leje i szaro.Na obiad gulasz i ziemniaki. W dupie mam do godz 18 nie wychodze z domu a później na spotkanie do znajomych 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂 ja podobnie mam termin lipcowy 😉 to moja pierwsza ciąża. przyznaje serwis bardzo pomocny przeglądam go od 6tc 🙂 po malu zaczynam myśleć o porodzie i opiece nad noworodkiem i trochę się zaczynam bać czy dam radę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Arnulka ja z zakopanym byłam 1 raz w życiu mając chyba 10lat . marzy mi się znów tak pojechać. mam nadzieję,że w końcu Nam się uda. my za to wszędzie synka musimy brać z sobą . 1 noc u dziadków przejdzie ale dłużej .. wątpie. na nartach u mnie nikt jeździć nie potrafi ☺️

Obdarzona , lekarz waśnie mówiła , że teraz antybiotyk szkodliwy nie jest .. bardziej zaszkodziła by nie wyleczona infekcja . ja w ciąży z Szymkiem w 31tc leżałam na neurologii w szpitalu właśnie przez powikłania po grypie.było to straszne .. zapalenie nerwu przedsionkowego chyba z tego co pamiętam . ale sęi nacierpiałam..nie chodziłam nawet sama do tego różne badania .. najgorsza punkcja lędzwiowa ;/
Nie ma co wspominać oby teraz Wszystko było ok 😉

Talia witamy Cie 😉 Pewnie,że dasz radę. Nie ma co tyle o tym myśleć , dasz radę jak każda z Nas 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny 🙂
Marlena ale Ty masz przejścia od początku coś 😞 Miejmy nadzieję ,że szybko Ci przejdzie.Życzę Ci dużo zdrówka.
Talia witamy na forum 🙂 Im Nas więcej tym lepiej może w końcu Nasze forum się rozkręci 🙂
Arnulka ale Ci fajnie z tym wyjazdem, zazdroszczę 🙂 Kocham góry Tatry, Bieszczady... Jak jeszcze nie mieliśmy dzieci to często jeździliśmy z moim M. Nawet w podróż poślubną pojechaliśmy do Zakopanego 🙂 W tym roku mogę sobie tylko pomarzyć o jakimkolwiek wyjeździe bo jesteśmy w trakcie budowy domu i nie będziemy mieli ani czasu ani pieniędzy bo każdy grosik musimy teraz przeznaczać na Nasz dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Arnulka,to będzie wesoła gromada jak sie za pare lat spotkasz ze szwagierka na kawie 😁

Marlena, no właśnie, lepiej grypsko uleczyć,masz już doświadczenie z tAmtej ciąży. Punkcja lędźwiowa brzmi.. strasznie.Ja miałam punkcjekrtani/gardła bo miałam torbiel i punkcje pęcherza ciążowego i obydwie punkcje bolesne i nieprzyjemne a punkcja
lędźwiowa to w ogóle musi być ból 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mam przejścia niestety .. 😞 ale zawsze wychodzi na to , że później jest wszystko dobrze więc staram się pod tym względem źle nie myśleć . punkcja lędźwiowa .. jeszcze z ogromnym brzuchem .. nie mogli się wkłuć .. kuli chyba z 10 razem . ból..nawet nie chce sobie tego wspominać . a jak się im udało to zemdlałam z bólu i miałam wrażenie jakiegoś paraliżu. po tym 24h zakaz chodzenia . najgorszemu wrogowi nie życzę .. ale najważniejsze ,że synek urodził się zdrowy i ja z tego cało wyszłam 😉
Anulka a szwagierka w którym jest tygodniu ? sporo bliźniaków na ten rok . i z tego co obserwuje dużo więcej chłopców jak dziewczynek się urodzi 🙂
Dziewczyny jeśli chodzi o wagę .. ja właśnie po ciąży się roztyłam .. nei miałam miesiączki przez 10mc i woda w organizmie się zatrzymywała.tak mi lekarz to tłumaczył i puchłam.. wyglądałam jak balon . dopiero jak dostałam miesiączkę powoli zaczęła waga sama schodzić . dodam,że do roku karmiłam piersią synka. Mam nadzieję ,że teraz będzie inaczej :P mam koleżanki co przytyły po 30kg i szybko chudły więc nie ma co się tak przejmować 🙂 Najważniejsze aby urodzi zdrowe dzieciaczki , reszta sama przyjdzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny 🙂
Obdarzona po pierwszej ciąży już 7 dni po porodzie miałam 11 kg mniej bardzo dużo wody ze mnie zeszło. W ciąży byłam bardzo spuchnięta wyglądałam jak Fiona ze Shreka 😞 Po 6 miesiącach ważyłam mniej niż przed ciążą. W drugiej ciąży już nie było z tą wagą tak kolorowo. Schudłam ale zajęło mi to ok roku. Ja moich chłopaków praktycznie nie karmiłam piersią to też mogło się przyczynić do wolnej utraty wagi. Wiadomo nie obyło się bez diety i ćwiczeń. Po pierwszej ciąży chodziłam na aqua aerobic a po ciąży z drugim synkiem ze względu na brak czasu zostały mi ćwiczenia z Ewą Chodakowską 😉 Moim faworytem był skalpel i skalpel 2 z krzesłem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marlena, ło matko bosko to rzeczywiście niezła masakra z tą punkcją 😞 najważniejsze tak jak mówisz, zdrowy dzidziek i że to już przeszłość. A to nie wiedziałam,że im dłużej sie nie ma okresu to sie puchnie.Mam nadzieje że ja nie zapuchne,bo liczę by pokarmić choć z pół roku a jak Bozia . Da dłużej to dłużej 🙂

Larosa,tak myślałam,że ino po pierwszym jest tak łatwo. Ty ćwiczyłas a ja nie
Na widzę ćwiczeń 😞

Mały figluje ale ja musze wstać.W niemcach dziś śnieg 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
każda inaczej .. ja znam kobiety, które karmiąc piersią chudły w oczach i bardzo szybko wróciły do formy . mi nie było to dane. niejedne okresu też nie mają i jakoś nie puchną , więc nie wiem od czego to zależy .. kwestia indywidualna zapewne. każda ciąża też jest inna i po każdej inaczej się dochodzi do wagi . jedna po pierwszej ciąży szybko do siebie dojdzie druga po drugiej,trzeciej . zobaczymy ! Ja zakladam,że będę biegać,ćwiczyć ale jak będzie to się okaże . ja zawsze mam duże plany 😁 :P
obdarzona a gdzie dokładnie mieszkasz ? Moi rodzice w kolonii i u nich właśnie dziś śnieg padał.. ale od razu topniał . Ja mieszkam pod Gdańskiem i u Nas dziś 7stopni . w Lutym .. co to się dzieje 😁
aaa i nie wspomniałam,że mam w ogrodzie przebiśniegi 🙂
jak się w ogóle czujecie ? U mnie z dnia na dzień brzuszek większy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marlena,dokładnie w sumie każdy inaczej dochodzi do formy,albo i nie dochodzi 😞 ja sie lekko martwie, bo..jestem najszczuplejsza z rodziny 🙂 i obaawiam sie, że już nie będę. ja mieszkam w centralnych niemcach,60 km od kassel w regionie hessen. U nas już śniegu nie ma 🙂

Ja się czuję dobrze.Muszę dziś skoczyć na miasto a nie chce mi sie. Mi też chyba brzuszek rośnie w oczach,ale juz sama nie wiem, czy mi sie tylko wydaje, czy to jedzenie go wypycha :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ej a bierzecie witaminy codziennie? Ja brałam w pierwszej ciąży sumiennie pharmaton matruelle czy coś w ten deseń, w tej brałam do 7 tyg kwas,a później falvit mama.Jednak od miesiąca zapominam by dziennie łykac wit. Dlatego czytałam, że wystarczy by . Brać co 2-3 dni, albo po pierwszym trymestrze brać tylko kwas DHA. ja chyba ino Dha będę łykac, bo dietę mam w miare rozmaitą,od warzyw i owoców po rozmaite mięsiwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiesz co.. ja ogólnie biore kwas foliowy i witaminki prenatal duo z DHA . nie biore codziennie , mam zawsze jakieś przerwy bo bywa tak,że zwracam po nich . nie wiem dlaczego . staram się również jeść wartościowe posiłki , owoce . myślę,że te witaminy i tak w małym stopniu Nas wspomagają . wiadomo,że ich wchłanianie nie jest takie jak np. witaminki z owoców,warzyw. jak pominiesz jakieś dawki to uważam,że nic się nie stanie . ja dziś wzięłam witaminy aczkolwiek chyba z 1,5tyg nie brałam .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to ja też już z tydzień nie łykałam
Ja dziś w super nastroju,bo wrociłam z zakupów, kupiłam se perfumy bo już mi się pokończyły,fluid zajebisty,okulary przeciwsłoneczne,lakier do paznokci ,pare pierdół do domu.
tego jest mega pogoda,słońce daje czadu.Jak tak dalej pójdzie
To jutro ide z małym do parku, do kaczek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny 🙂
JA codziennie biorę witaminki pregna plus. Bardzo dobrze się po nich czuję, nie wymiotuję, nie mam mdłości. Dzisiaj byłam na wizycie. Z moim maluszkiem wszystko dobrze, serduszko ładnie biło. Myślałam ,że dowiem się kim jest mały ktoś... Ale zwinął się jak rogalik zacisnął nóżki i nie było mowy żeby coś zobaczyć 😞 Dzisiaj wyszło ,że mam niedoczynność tarczycy i początki anemii 😞 Muszę brać euthyrox i zapisać się do endokrynologa... Na anemię muszę brać żelazo i wzbogacić moją dietę o brokuły, kaszankę, wątróbkę...
Jak Wy się czujecie? Kiedy teraz macie wizyty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Larosa ehh.. już anemia ? 😞 dzieciątka zagarniają wszystkie witaminki .. mówią właśnie aby dużo zielonego jeść . ja muszę zrobić też badania teraz.
Ja czuje się ostatnio w miare dobrze . wizyte u ginekologa mam 11.03 . u mnie niby dziewczynka ale nie potwierdzona w 100% , więc mam nadzieję , że teraz dokładnie pokaże maluch co ma między nóżkami 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Watrobki absolutnie nie mozna jesc w ciazy... trzeba innych sposobow sxukac.
ja witaminy wsowam caly czas, bo nie chce mi sie pilnowac racjonalnej diety.
w poniedzialek mam USG polowkowe, a tydzien pozniej wizyte...
maly zaczal kopac jak szalony 🙂
Pozdrawiamy z Paryza 🙂
:****
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Eee ja też pierwsze słyszę, musiało Ci się pomylić.Ja w pierwszej ciąży wsuwałam
wątróbkę i w tej też.Paryża zazdroszczę,ale to wiadomo 🙂


Sie właśnie położyłam ,bo tak dziwnie mnie brzuch rozbolał,dół macicy i po bokach, tak jakby ta macica miała sie zaraz urwać. Boli i niepokoi, ale przeleże
Ten ból i może przejdzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...