Skocz do zawartości

czekam na kolejne lipcoweczki | Forum dla mam


arnulka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej dziewuszki 🙂 ja już w Niemczech, zajechałam wczoraj wieczorkiem. U mnie święta na bogato jak zawsze, w sensie z żarciem no i na wage to nawet nie wchodzę 😞 u mamy na wadze na czczo ważyłam 61 kg a przed ciążą ważyłam plus minus 51,5-52,5 kg więc...eh 😞 Mam straszny syf w chałupie, ale dzxień zaczynam od kawy i laptopa, a później ogarnę.
Smutno bez mojej kotki...muszę sprzątnąć jej miski oraz kuwetkę, wszędzie walają sie jej zabawki. Ale jakoś przetrwam, zostawiam dla kolejnego kotka, bo założeniem jest to by w naszym domu nie było pusto, a zresztą ja i Filip kochamy koty i nie ma dla nas domu bez kota czy w ogóle zwierzęcia, tak zostałam wychowana, że zwierze zawsze jest w chałupie i jest członkiem rodziny.

Marlena o matko bosko, to rzeczywiście ten mąż Twój ma jakiś dziwny pogląd. Ale faceci są dziwni pod względem ciąży. Także luzik
Arnulka przykro mi z powodu śmierci teścia 😞
Kasia ja też nie mam za bardzo gaci, w ogóle u mnie tak ciężko nawet z majtkami, że ja teoretyczna chudzina musiałam se ostatnio kupić 5 par majtek 2 rozmiary większe i takie zwykłe, takie...babcine, ale bynajmniej nie obcierają 🙂
Agatka czekamy na wieści z wizyty.

Ej mam problem. I pytanie mam do was: czy ciuszki po waszych dzieciach lub po kimś, ciuszki niemowlęce te "pierwsze" rozm 56-62 jasne, białe, błękitne, ekri itd itd są w plamach żółtych? bo ja przywlokłam do niemiec ciuszki po moim Fifim te noworodkowe, cały karton, ale co z tego, jak śpiochy, kaftany czy body takie śliczne a są w żółtych plamach! a jak je chowałam to były czyste, wyprane i bez plam. Czytałam ,że to przez oliwkę bambino- owszem miałam taką ale posmarowałam nią Filipka może pare razy a potem już nie bo bambino oliwka to ciulstwo jakich mało, no masakra, boje sie że nie spiore tych plam. I co w tedy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 891
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Arnulka współczuje 😞
Agato ja też dziś wizyte mam. trochę się boję jak wyniki bo robiłam w piątek. Wszystko się okaże o 12-stej . daj znać jaka płeć 😉
Mój pierworodny w przedszkolu 😉 Dziś coś ciężką noc miałam. jeszcze jakieś sny przykre miałam ehh ..
Milego Dnia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Obdarzona ja mam czyste ciuszki tzn bez plam ale ja nie używałam oliwki.

marlena , agata dajcie znac jak po lekarzu...

ale mam dziś humor 😞 do kitu ... wnerwiona chodzę choć nic się nie stało. .. 😠

dziewczyny kupowałyscie po 1 ciąży oilatum do mycia noworodka,? Ja tak ale teraz sie zastanawiam nad czymś typu nivea oczywiście taki płyn od 1 dnia życia. ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia, ja używałam oilatum i oilan czy jakoś tak. Młam tym małego przez pierwsze 6 miesięcy może nawet nie, a potem stwierdziłam, że im jest starszy tym więcej musze tego lać do wody a to tanie nie jest... i przeszłam na niveę, i luzik. Kolejnego maluszka nie wiem jeszcze w czym będę kąpać, w sumie to sie jeszcze nie zastanawiałam.
Głowa do góry Kasia, choć nie powiem, ja też dziś nie w nastroju.

Marlena, mnie też nękają dziwne sny, że aż z głowy rano nie mogą wyjść.

Kurde, chate w miare doprowadziłam do normalności. Ale salon? istne pobojowisko.
Tylko,że dziś, mój przywiózł całkiem za darmo nam kanape skórzaną w ogóle nie zniszczoną, porządną, identyczny kolor jak kanapa która stoi u nas w salonie od zawsze czyli brązowa...no cud. I ta kanapa jest wielka, ale poprawiła mi humor. I przez tą sofę na razie nie sprzątam, bo zarazprzyjdzie mąż z kolegą i ją poustawiają i pewnie nabrudzą 🙂

Boże...ale bym zjadła loda. Albo arbuza..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia z tego co ja wiem to nie powinno się na sam początek kupować oilatum i innych preparatów z aptek tylko takie normalne z nivea czy innej firmy od 1 dnia życia . mówią,że jak od razu zacznie się od takich kosmetyków to później dziecko ma częstsze problemy skórne ale nie wiem jka prawda tak dokładnie .
Agata u mnie to samo w sumie.mój gin nawet długości szyjki nigdy nie mierzył .dlatego co jakiś czas wybieram się prywatnie bo na NFZ kaszanka ..
Obdarzona mnie dziś cały dzień praktycznie w domu nie było..dopiero obiad robię .. i syf w chacie niesamowity :P ale dziś już nie mam siły sprzątać ..

Ogólnie po wizycie u lekarza nie za fajnie. zbadał ginekologicznie jak zawsze i to wsio .. usg sprawdził czy serducho bije . gorzej z wynikami moimi ;(
najgorsza cukrzyca ciążowa ;/ skierowanie do diabetologa dostałam. byłam u lekarki dość późno i umówiła mnie na jutro.od razu wypisała receptę na glukometr no i cóż .. będę musiała kuć paluchy codziennie kilkakrotnie . jutro mi powie co i jak dokładnie .morfologia nie jest tragiczn,mocz niby też chociaż widziałam,że norm bakterii >100 a miałam równo 1000 .. ale,że białka nie m w moczu to niby ok .. mm wrażenie , e wszystko w tyłku mają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem po wizycie i płci dalej nie znam najszybciej za 2tyg ponieważ będzie mi dr. robił USG dopochwowe bo mówił że skraca mi sie szyjka macicy i przy okazji sprawdzi pleć jeśli będzie widać 😉
A na 20.04 jestem umówiona na badanie w kierunku cukrzycy :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marlena współczuję cukrzycy . W pierwszej ciąży też miałaś? No będziesz musiała sie kontrolować :/

Moj Adas mial strasznie wysuszona skóre po porodzie wiec uzywalismy oilatum ale teraz chyba kupie cos normalnego ....

A ja czekam na nową sofe bo w salonie mamy taka która ma z 30 lat 🙂 byla u tesciów a wzielismy ja bo jak sie przeprowadziliśmy to nie mieliśmy kasy na nową ale wreszcie będzie nowa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pod koniec kwietnia stuknie nam 4 lata od naszgo wesela 🙂 mielismy byc u znajomych.
do mycia Mlodego caly czas uzywam emolium, probowalam innych specyfikow, ale nic nie spelnialo moich oczekiwan :/
Ciuszki mam czyste, ale tez nie uzywalam oliwki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agata, jak sie szyjka skraca to chyba nie zbyt dobrze. Oszczędzaj się..
Marlena, o kurcze to nie dobrze z tym cukrem..szkoda, teraz to pilnowanie i mierzenie tego cukru. Współczuję 😞

Jeszcze co do płynu do kąpieli Kasia, to na lipiec i w ogóle na ciepłe dni może jednak zastosuj coś z tych emolium,oilatum itd bo ja tak teraz pomyślałam o swoim dzidziuśku ,że jak sie urodzi i będzie gorąco to jakaś nivea czy johnsons baby czy inne mogłyby być za ostre a do tego jak sie używa tych płynów to często ponoć trzeba coś dodatkowego używać np. właśnie oliwki czy innycg a to mogłoby być za ciężkie w wakacyjne dni dla noworodka, Dlatego chyba najlepiej któryś z emolientów i potem jak jest ok to nie trzeba już niczym smarować. Ja Filipka smarowałam oliwką może kilka razy ale to już przeszło do lamusa:P

Wstałam po 7. Wczoraj udało mi sie syna w pokoju w swoim łóżku uśpić, koło 1 przyszedl do nas ale nie wygoniłam go. Teraz codziennie tak będę go usypiać aż się nauczy, bo Nikodemek jak sie urodzi to będzie spał w naszej sypialni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agatko nie żeby Cię martwić ale dziwny ten lekarz.. jak widzi,że się skraca powinien od razu zmierzyć usg dopochwowym i w razie problemów skierować do szpitala. tak Ci lekarze mają wszystko w poważaniu a człowiek się martwi ;/
Co do płynów do kąpieli to mój Szymek był kąpany pierwsze pół roku w mydełku aloesowym,który kupiłam od położnej i był świetny. później miłam hipoalergiczne z ziaj-i teraz zależy bo młody nie ma problemów skórnych . cały czas się zastanawiam nad kosmetykami dla maleństwa , tyle tego jest na rynku.. dajcie znać co wybierzecie 😉
za chwile ruszam do diabetologa. nie dałam rady wczoraj pomierzyć sobie cukru,muszą mnie dziś nauczyć ;/
miłego Dnia Mamuśki !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
zzgadzam sie z marlena, dziwny ten lekarz Agata... ja tez chodze na nfz ale po badaniy ginekologicznym robi mi usg dopochw.pod kątem skracajacej sie szyjki , takze jak twoj lekarz podejrzewa u ciebie skrócenie szyjki to po co czekac dwa tyg?? Nie chce cie martwić ale moze następnym razem poproś od razu o usg , powiedz ze martwisz itp nie może ci odmówić badania! ! Które trwa 5 min wiec to dla niego nie jest zbyt skomplikowane. ...

Co do płynów do mycia noworodka to kupię oilatum i jakąś nivee i zobacze, jesli nivea będzie ok to zostane przy niej a jakby maluszek miał problemy skórne to będę miała już kupione oilatum 🙂 taka jestem sprytna 🙂 a pieluszki kupujecie pampersa? Ja już się interesuje bo jak będzie fajna promocja to chcialabym zrobić maly zapas 😉

obdarzona to zostaje Nikodem? 🙂
mój adas skończył wędrówki nocne do naszej sypialni ale zawsze przychodzi rano po przebudzeniu sie poprzytulac i uwielbiam to , jest wtedy taki cieplutki i słodki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie Agata, co to za lekarz? jak się szyjka skraca to trzeba działać od razu a nie,że on ze spokojem Ci mówi że za 2 tyg dokładnie pomierzy. To nie ma jaj z takimi sprawami, szyjka jak płótno ,szybko może się skrócić a później to już ...może zmień lekarza.

Marlena, co to za mydełko aloesowe? podaj nazwe, idzie je jakoś skombinować? powodzenia u lekarza i napisz jak po 🙂

Kasia , no i tak będzie najlepiej z tym myciem 🙂 tak zostaje Nikodem i amen, bo mieszałam z imionami bardzooo 🙂 oj też bym chciała by Filipek do mnie przychodził rano, a nie w nocy:P ale jestem dobrej myśli 🙂

U nas w Niemcach jest tak ciepło, że mi w ciąży jest bardziej ciepło niż normalnym ludziom, więc dziś pijąc kawe u bratowej na tarasie, będąc w krótkim rękawie i cienkich legginsach, delikatnie mówiąc upociłam się jak prosie i już zaczynam się obawiać maja, czerwca..nie mówiąc o lipcu i mam cichą nadzieję, że urodzę z 2 tyg przed terminem, tak najlepiej na początku lipca. Jak tylko dzidziuś będzie fizycznie gotowy to niech da znać , bo każdy kolejny dzień w takim lipcowym upale może oznaczać katastrofę. Boże, jak dobrze,że nie mam terminu np na wrzesień...dzięki Ci Panie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂
obdarzona na ja też mam nadzieję ze wcześniej urodze... adama przenosilam ponad tydzień ale pocieszam sie ze drugie dziecko rodzi się wcześniej 😉 taką mam nadzieję i tego się trzymam 😉 oczywiście jak już będzie gotowe do wyjścia 😉 mi na początku ciąży było zawsze zimno, mąż nie mógł się napatrzeć jak ubieram sie do spania...jak na syberie... 🙃 teraz jest mi w sam raz 😉

dziewczyny jedziecie gdzieś na wakacje? Ja pod koniec maja mam zamiar jechać z siostrą i naszymi dziećmi nad morze. ...mam nadzieję że dam radę 😎

a dziś rozpoczynamy sezon grillowy 🙂

miłej soboty 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 no ja też swoją pierwszą ciążę przenosiłam chyba 9 dni, ale to był marzec i już mi było ciężko, gorąco itd , więc nie wyobrażam sobie chodzić na luzie w w 9 mcu w czerwcu, lipcu, bo w takim marcu to jak mi było gorąco, czyli w sumie zawsze, to zakręcałam ogrzewanie, otwierałam okno i tyle. Teraz w 26 tyg już mam problem, jest mi ciężko, już gorąco, łażę jakby było lato. Ale nie tylko ja rodze w lipcu :P Ja przed ciążą tak jak Ty Kasia, byłam zmarzluchem,i w pierwszym trym też, i wole być zmarzluchem 🙂

Na wakacje się nie wybieram, z racji finansowych i urlopowych. Ale na początku maja jade do polski, chciałabym na dłużej ale nie wiem czy mi się uda.
Chciałabym bardzo jechać tak w czerwcu choćby na kilka dni do bawarii...ale to tylko marzenia:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,
Mi by się marzyło słodkie lenistwo gdzieś na plaży np chorwacja..... ale to za rok, w tym roku trzy dni nad morzem polskim musi mi wystarczyć 🙂 ale spoko, byle żeby nie lało 😉

znowu mnie zaczynają boleć piersi.... bolaly masakrycznie i rosły tak do 3 miesiąca potem spokój no i teraz znów. ..chyba juz tam produkcja ruszyła ostro 😜 ale wymiana staników mnie przeraża. ... szukanie takich spadochronów nie jest fajne 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam z terminu okresu 16 lipiec, czy 17, z usg ok 17 lipiec -teraz, bo w 12-16 tygodniu każde usg dawało inny termin a to 19 a to 23 nawet lipiec. Jednak jak ktoś mi sie pyta to ja odpowiadam,że 17 lipiec i koniec.

Ja nie wiem czy wszystko ok, we wtorek mam wizytę u gin i test obciążenia gllukozą, ale dziś w nocy miałam regularne skurcze , od 22 do 4 nad ranem gdzieś, co najpierw 6 min chyba a potem o 3 co 2-3 min, brzuch się stawiał ale nie boleśnie, tzn nie miałam bólu krzyża czy takiego jak na okres, i miałam już jechać do szpitala, i nagle nospa zaczęła działać i przeszło ale jakby znów sie coś takiego zdarzyło to szpital od razu bo masakra. Zarządam u mojej gin,żeby mnie bardzo dobrze zbadała. Ciekawe czemu tak się stało i czy coś nie tak. Teraz jest ok, w ogóle jakby nigdy nic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Obdarzona moze to te przewidujące? Ale az tak często? sama nie wiem. ... gdyby dzidziuś mniej ci sie ruszał albo cokolwiek by odbiegalo od normy to jedz do szpitala! ! Współczuję bo pewnie najadlas sie strachu..... trzymaj się i nie denerwuj na zapas.. 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia, przepowiadające :P też tak pomyślałam, że to one ale w necie pisze wszędzie ,że skurcze przepowiadające, skurcze alvareza, braxtona hicksa itp charakteryzują się nieregularnością. Mojego przypadku nie ma jakby w google, szukalam. Ale mam łeb na karku póki co.
Może taka ma natura.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...